GYED,GYES, táppénz


vanda24 # 2006.11.27. 15:17

Sziasztok!

Közalkalmazottként 3 éves jogviszonnyal, bruttó 125 ezer forintos fizetés után mennyi GyED-re lehet számítani?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.27. 14:24

De azt is szeretem, hogy "mennyi időre ültetnek le, ha nem tudom kifizetni a mobilszámlát"?

the big cat # 2006.11.27. 11:04

Igen, az nekem is a kedvenc kérdésem.:)) Az egyik bicskanyitogatóm.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.27. 10:47

Jóvanna. :))
Nem szabad túlbecsülni a kérdezők tájékozottságát. Lásd pl.: "hol lehet lemondani a gyerekről, hogy ne kelljen gyerektartást fizetni?" :)

the big cat # 2006.11.27. 10:32

Miért, a felmondási idő cetera paribus nem kötelező?

Én csak a normál esethez képesti eltérést írtam, mivel a topikban amúgy is szerepel vagy ötvenszer, még ezen az oldalon is van, néha igazán olvashatnának egy kicsit vissza a kérdezők is.

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.27. 10:23

Pontosabban 30 nap plusz a munkavállalóra érvényes felmondási idő.

the big cat # 2006.11.27. 08:43

Igen, kötelező, és 30 napig.

leuven # 2006.11.27. 07:50

Sziasztok .

Információt szeretnék kérni, hogy a törvény hogy rendelkezik a gyes utáni foglalkoztatásról. Gyes, után a munkáltatónak kötelező- e visszavenni a dolgózót, illetve ha igen meddig kell foglalkoztatnia.

tatiana # 2006.11.23. 16:58

Kedves Lewho!

Köszönöm szépen a segítséget!

lewho # 2006.11.20. 12:17

Szia!

Az ellátásokat minden esetben Neked kell igényelni. (mellesleg akkor is ha kifizetőhely müxik a munkahelyen, csak akkor attól egyébként meg MEP és MÁK (államkincstár).
Tehát Tgys+Gyed irány a MEP, csp+anyasági támogatás(ez az egyszeri szülési támogatás) irány a MÁK!

tatiana # 2006.11.17. 18:41

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni: Jelenleg veszélyeztetett terhesként táppénzen vagyok. A munkahelyem nem kifizetőhely. A kérdéseim a következők: a Tgyást, a GYEDet és a családi pótlékot nekem kell igényelnem, vagy a munkáltatómnak? Ha a munkáltatómnak, akkor kell-e nekem feléje valamiféle igénylést benyújtani, és tudom-e őt valamiféle képpen sürgetni, mert jelenleg sem igyekszik az orvostól kapott igazolásaimat időben leadni és így mindig én járok rosszul....
És mi a helyzet a egyszeri szülési támogatással? Hol tudok hozzájutni a nyomtatványokhot, mert az OEP honlapján erről nem találtam semmit.

A segítséget előre is köszönöm!

Kedves Rekanna!
Köszönöm még az augusztusi hozzászólásodat. Sajnos azóta nem állt módomban válaszolni. Az én esetem egy kicsit bonyolultabb, de szerencsére most már a 31. hétben vagyunk, és a babám jól van:-D Szeretnék Neked is minden jót kívánni!

the big cat # 2006.11.10. 16:54

Szerintem nem lehet valakit visszamenőleg kiírni, azt hiszem a TB rendszere zárt ebből a szempontból.

Bogie # 2006.11.10. 15:22

Csak találgatok:
Nem lehet, hogy a doki x nappal visszamenőleg írta ki a munkavállalót, aki most úgy logikázik, hogy őt nem lehetett volna kitenni az állásából, mert védelem alatt állt? Ezért fenyegetőzik feljelentéssel?

the big cat # 2006.11.10. 12:52

De a passzív táppénzt a nem a munkáltató fizeti, nem értem mi köze hozzá?

Kovács_Béla_Sándor # 2006.11.09. 23:01

Ha a munkaviszony megszűnését követő három napon belül válik valaki keresőképtelenné, akkor jár neki a táppénz. (Ún. passzív táppénz)
De miért akar feljelentést tenni? Én nem látok itt bűncselekményt, de még szabálysértést se.

lexie # 2006.11.09. 20:56

Egy kérdésemre szeretnék választ kapni!A férjemnek akadt egy problémája az egyik dolgozójával.Feljelentéssel fenyegetőzik,ugyanis felvetette magát táppénzre,de már nem volt munkaviszonyban.A férjem pár nappal előtte leszámoltatta.Megteheti?Azt mondja méltányossági alapon jár neki.Mit tehetünk?

Bogie # 2006.08.23. 11:56

Közös megegyezés estén jogosult munkanélküli járadékra, táppénzre nem, gyesre igen.

Ha bejelentkezik a munkaügyi központnál 30 napon belül, akkor a biztosítása is folytonos lesz.

Az ő szemszögéből nézve semmi oka sincs rá, hogy belemenjen a közös megegyezésbe, hacsak nem vagy hajlandó neki valami akkora összeget felajánlani, ami neki annyira jól jönne.

Ami meg a jövőt illeti, akármilyen önzőnek is tűnik, de a vállalkozásod érdekében nem feltétlenül kell beszélned bizonyos dolgokról. Értem itt ezalatt, hogy ha valakinek meg akarok szűntetni a pozícióját, munkaviszonyát, arról nem kell előtte diskurálni vele, akkor ha a vállakozásodat sodrod ezzel a csőd szélére.

gavai # 2006.08.23. 10:48

A közös megegyezéses munkaviszony megszüntetés esetén, jár munkanélküli segély táppénz majd gyes? Talán több mint hat éves, folyamatos munkaviszonya van .
Amikor felvettem ,1-2 hete volt munka nélkül, de nem jelentkezett még be .

Kála # 2006.08.23. 08:20

Gyakorlatilag semmit. Felajánlhatod neki a közös megegyezéses munkaviszony megszüntetést, de jó eséllyel nem fogja elfogadni. Ha nem mulaszt akkorát, ami megalapozná a rendkívüli felmondását, akkor ki kell böjtölnöd ezt az időszakot.

gavai # 2006.08.23. 07:11

Sziasztok!

Kisválalkozó vagyok ,én és egy alkalmazott a cég. A reform miatt, szeretném megszüntetni a munkaviszonyát. Ezt többször ki is fejtettem , hogy ha az intézkedéseket bevezetik , sajna nem lesz pénzem alkalmazottra.Most bejelentette , 6 hetes terhes ,mársius 30-ra van kiírva.Mit tehetek? Dolgozom és fizetek ,vagy csődbe megyek . Engem véd valami törvény?

Bogie # 2006.08.18. 18:13

Először is a béredhez egy féleképpen nyúlhatnak, mégpedig felfelé korrigálhatják (ezt meg is kell tenniük), annyival, amennyivel a többieknek is emelték a bérét a eltelt időszakban.

Másik munkakörbe csak a te beleegyezéseddel tehetnének, mégpedig írásban módosítani kellene a szerződésedet, akkor a bért is módosíthatják, de ehhez kell a te egyet értésed is.

Szerintem azt kell eldöntened, hogy akarsz-e maradni a cégnél. Ehhez viszont meg kell ismerni az új feltételeket.

A cégnek először a szabadságodat kell kiadni, mert ugye megszűnik az akadályoztatás.

A védettség megszűntével rendes felmondással felmondhatnak neked, mivel megszűnt a munkaköröd időközben. Kivéve, ha találtok valami más megoldást, amiben közösen meg tudtok egyezni.

Küldtem neked egy e-mailt az 5 évre vonatkozóan...

B.

- - Rita - - # 2006.08.18. 17:41

Sziasztok!
Végigolvasva a hozzászólásokat majdnem minden kérdésemre választ kaptam. Jó, hogy rátaláltam erre a fórumra!
Már csak egy okosságra lenne szükségem. :)
Az én témám a gyesről visszamenés problémaköre.
Augusztus 29-én lesz 3 éves a legkisebb fiam. Visszamennék dolgozni, de a csoportvezetőm kérdésemre azt írta, hogy jelenleg nincs szabad pozíció a régi helyemen (sajnos sablon-helyzet), de vegyem fel a kapcsolatot a hr-en xy-nal, más területen van 2 üres hely (alacsonyabb beosztásról van szó).
Tőletek tudom ezt a 30 nap védettséget, ezen kívül van 55 nap szabadságom még bent összegyűlve. Munkaviszonyom ennél a cégnél 2001.10.12-én kezdődött., azaz 2006.10.12-én lenne meg az 5 éves munkaviszonyom, ami ugye fontos lenne a felmondási idő és a végkielégítés szempontjából.
El kell fogadjam, hogyha ki akarják adni a 30 napos felmondási védettség ideje alatt a szabadságot vagy beállhatok dolgozni? Hogyan tudom a lehető legtovább kihúzni az idejét a munkaviszonyomnak? Jó lenne átlépni ezt a bűvös 5 éves határt, ha már úgyis lapátra kerülök.
Azt ugye jól értettem az eddigi válaszokból, hogy hozzányúlhatnak a béremhez a 30 nap elteltével az alacsonyabb beosztáshoz igazítva azt?
Előre is köszönöm a válaszotokat!
Rita

Bogie # 2006.08.16. 16:48

Na, de pont a jogifórumban, amikor annyi babás-mamás fórum van? :)

rekanna # 2006.08.16. 14:40

Kedves Bogie!

Igazad van, de Tatiana, ha akar, írhat nekem privát is, egyenlöre én osztottam meg problémámat nyiltan, amiröl én döntöttem így. És azért döntöttem így, mert sajnos nagyon sok hülye orvos van, aki megfélemlíti a terhes nöket. És amint hallottuk, Tatianának további problémái adódtak abból, hogy kiírta az orvos.
Nem akarok többet hozzászólni, de sajnos túl sok orvos és a társadalom egy része betegként kezeli a terhes nöket és ezzel többet árt nekik, mintha segítené öket a nehéz hónapokban.

Bogie # 2006.08.16. 12:00

inkább...