Gyerektartás és láthatás


Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.29. 11:27

Nagyon helyesen teszik. Még egyszer mondom: egészen más eset az, amikor az egyedülálló anya tesz hozzájáruló nyilatkozatot. Biztos vagyok benne, hogy ObudaFan kizárólag arra gondolt.

Minden tiszteletem derillé, de az az ötlet, amit ezzel kapcsolatban kitalált, hajmeresztő - és abszolút téves jogértelmezésen alapszik. Úgy látszik, annak is meg van a maga büntetése, ha valaki túlságosan specializálódik - például elvált aoák képviseletére.

Zoltán György # 2007.04.29. 11:15

Az ismerősöm apa, hozzájárult a gyermeke örökbefogadásához. A Gyámhivatal megszüntette a szülői jogait, de a tartásdíj fizetésére kötelezte! (Ezt a szülői kötelmét meghagyták...)
Most a legfelsőbb Bíróság előtt van az ügy...

Mostohatestvérem ügyében a XI. kerületi Gyámhivatal ugyanígy akart eljárni, ott ültem vele az ügyintézőnél.

Nem szünteti meg teljes mértékben a felügyeleti jogokat, hanem a tartásdíj fizetési kötelmet meghagyja...

Felhívhatod őket, meg lehet kérdezni!!!

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.27. 19:08

Egyébként ObudaFan nem úgy értette. Adottnak vette, hogy annak a gyereknek nincs apja. Már jogilag.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.27. 19:06

Miért, az ismerősöd apa, és nem kap tartásdíjat, mert az anya egyoldalúan hozzájárult az örökbefogadáshoz?

Zoltán György # 2007.04.27. 17:56

ÓbudaFan!

Sajnos a Másodfokú bíróság nem osztotta ezt a nézetet, ezért jelenleg az LB döntésére vár az ismerősöm.
A mostohatestvéremnek is azonos problémája van, mert a GYÁMHIVATAL nem volt hajlandó megszüntetni a szülői felügyeleti jogát.

T r a v e n # 2007.04.27. 08:27

Kedves Valery!

A gyermek tartásához, gondozásához az édesapa köteles hozzájárulni.
Amennyiben ennek önkéntesen, megegyezéssel nem tenne eleget, természetesen törvényes lehetőséged, hogy igényedet akár bírói úton is érvényesítse.

Életvezetési és egzisztzenciális tanácsokkal nem szolgálhatok...

Valery # 2007.04.27. 08:02

Sziasztok!
A párommal gyerekekként(15 évesen) találkoztunk, és egymás első szerelmei voltunk. 19 éves korunkban született egy kisfiunk, aki már 5éves is elmúlt. 5 és fél éve élek vele a szüleinél, de nem házasodtunk össze, mivel megromlott köztünk a kapcsolat, én most már azon gondolkozom, hogy elköltöznék a fiammal valahova máshova. Sajnos nem tudom miveljár ez a számunkra, mivel még csak most kezdek dolgozni, és nincs nagy anyagi hátterem, nem tudom fent tudnék-e tartani egy albérletet , és el tudnám-e látni a fiamat mindennel amire szüksége van. Tartásdíj v. más juttatás nélkül. Tud valaki nekem felvilágosítást adni??
Előre is köszi!
Valery

ObudaFan # 2007.04.26. 14:42

Aki hozzájárul az örökbefogadfáshoz, az nem. Csak a szülői felügyeleti jog ezer más okból megszűnhet, és akkor fennáll a tartási kötelezettség.

Zoltán György # 2007.04.26. 13:45

Tehát, akkor annak a gyermeknek az anyja is kötelezhető fizetésre, aki "hozzájárul a gyermeke örökbefogadásához"?

Vagy hogy is működik a szülői felügyeleti jog???

sziriusz # 2007.04.26. 05:43

K B S
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.26. 05:08

Sziriusz, a tartásdíjkötelezettség olyan eleme a szülői felügyeleti jognak, amely megmarad akkor is, ha a többi szünetel.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.26. 05:07

Hogy mik vannak! De azt mondja "általában". Tehát nem tiltja a kevesebbet vagy a többet.

sziriusz # 2007.04.25. 21:23

Sziasztok!
Kedves ObudaFan!
Akinek nincs szülői felügyeleti joga tartásdíj fizetésére kötelezhető?

amatőr # 2007.04.25. 19:51

Csjt. 69/C. (1) bek.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.25. 19:46

15-25% van a törvényben,
A törvényben? Ez biztos?

kajla # 2007.04.25. 18:22

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni mit tudok tenni ha egy rövid futó kapcsolatból született egy gyerek de nem vagyok benne biztos hogy az enyém csak már annyira kikészültem a gyerek anyától és a folyamatos zaklatásától hogy bele íratam magam a születési anyakönyvi kivonatba viszont a nevemre nem voltam hajlandó venni.
Most gyerektartást követel havi 35 ezer forintott pedig a fizetésem nem haladja meg a 100 ezer forintott.Mit tudok tenni mert nincs pénzem a dns vizsgálatra?
Tényleg ennyi pénzt kell fizetnem?
Lehet hogy ha fizetek neki nem hozhatom el a gyereket mert meg akarja tiltani!Megteheti?

kajla # 2007.04.24. 19:19

Köszi!
És létezik olyan hogy ha a gyerek még csak 1 éves 3 éves koráig nem hozhatom el csak az anyánál látogathatom mert el akarja érni hogy a barátnőm semmi esetre nem láthatja

Jupiter # 2007.04.24. 19:16

15-25% van a törvényben, 30 semmi esetre sincs. Azért az durva is lenne.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.24. 19:06

Hát, ezt majd a bíróság tudja pontosan megmondani.
Ha százalékosan adják meg, akkor olyan 20-30% körül, de valószínűleg meghatároznak egy minimumot forintban is.

kajla # 2007.04.24. 18:55

sziasztok!
Szeretném megkérdezni hogy a fizetésem hány százalékát kell egy gyerek után fizetnem?

gkoos # 2007.04.24. 16:42

Obudafan köszi a választ.Próbálkozott a párom ezzel is de a cége ragaszkodik a kérelemhez amit a gytd.-ra "jogosultnak" kell benyújtania.Szerintük.Ragaszkodnak a számlára utaláshoz is ami sztem nincs az illetőnek.

ObudaFan # 2007.04.24. 11:19

A bíróság határozatát az adós is átadhatja a munkáltatónak. Bár egyébként azt maga a bíróság is megküldi normális esetben.

gkoos # 2007.04.23. 12:09

Üdv!
Mi akkor a teendő ha a gyermektartást igénylő nem küldi a kérelmet -bírósági végzéssel együtt-a gytd.-ra kötelezett munkáltatójához.A rózsaszíncsekkes megoldás meddig tartható?Egyáltalán elfogadható ha bizonyítani kell a fizetés megtörtént? Ráadásul plussz költség ez a fajta megoldás.

ObudaFan # 2007.04.23. 09:46

A kiesett időszakra jutó tartásdíjat 6 hónapra vissza mindenképp be lehet hajtani, ennél régebbre pedig akkor, ha nem terhel mulasztás, vagyis ha folyamatosan próbálkozol a behajtással, csak nincs neki miből fizetnie-.

T r a v e n # 2007.04.23. 06:30

Kedeves Sünmama!

Ez az ügy bizony elhúzódhat, amennyiben a végrehajtónak kell kinyomozni az adós fellelhető járandóságát, vagyonát. Lehet éves mértékű is...