Ki a munkáltató ?


Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.05. 17:14

Senki. Kellene?

zeni55 # 2018.12.05. 16:15

T. KBS,

nincs probléma, kérdés van, ki ír ebben az esetnben alá a munkavállalóval pl. munkaszerződést, munkaviszony megszüntetést?

Kovács_Béla_Sándor # 2018.12.05. 10:42

Az nem kérdés - mert a kft. Az a problémás, hogy ki gyakorolja a munkáltatói jogokat.

Mi a konkrét probléma?

zeni55 # 2018.12.05. 10:21

Tisztelt Szakértő!

Egyszemélyes Kft. egyedüli ügyvezetéséről lemondtam. A lemondásomat írásban a tulajdonos képviselője átvette. A 60 nap eltelt. Törvényességi felügyeleti eljárást indítottam, jelenleg is tart. Ki ebben az esetben a munkavállalók munkáltatója?

nonolet # 2018.08.15. 13:11

character

Benne VAN a munkaszerződésedben, hogy ki az...

Dr.Attika # 2018.08.15. 12:51

Ki a munkáltatói jogok gyakorlója? Az dönti el a kérdést.Nyilván a magyar cégvezető csak tolni akarja a szart a külföldi ügyvezetőre.

character # 2018.08.15. 11:39

Kedves Szakértők!

Adott egy munkáltató, magyarországi Kft, melynek ügyvezetője (vezető tisztségviselője) egy külföldi állampolgár. Van a cégben egy másik képviseletre jogosult magyar személy is, akinek a tisztsége cégvezető.
Mindkettejüknél a képviselet módja: önálló.

A cég dolgozóinak munkaszerződését ill. megszüntetését rendszerint a magyar cégvezető írja alá, annál is inkább, mert a munkaszerződések magyar nyelven készülnek, amit a külföldi ügyvezető nem beszél.

Ha viszont adódik egy munkaügyi kérdés (vita), akkor határozottan állítja, hogy ő nem munkáltató, nem dönthet semmiben, csak az ügyvezető dönthet - aki egyébként évente egy alkalommal van jelen néhány óra erejéig.

Jól sejtem-e, hogy a magyar cégvezető hazudik, amikor azt állítja, hogy ő nem járhat el munkáltatóként?

(Ez a kérdés egy másik kérdésem folytatása, de itt teszem fel, ha már van nyitva ilyen téma.)

Köszönöm a választ!

jenner # 2005.10.18. 05:53

Elfelejtettem! Jogszerü e az, hogy az egész tantestületből egy személynél fordul ez elő ?

jenner # 2005.10.18. 05:49

Abban az esetben, ha a munkáltatói jogokat az iskola igazgatója látta el. A képviselő-testület egy döntéssel azt megváltoztathatja és magához rendelheti ill. a polgármesternek átruházhatja ? Ha igen ennek kinevezés módosítással kell e járnia.

ObudaFan # 2005.10.17. 13:04

Mert az önkormányzat tartja fenn az általános iskolát, dönt annak működésével kapcsolatos kérdésekről. Más kérdés, hogy a munkáltatói jogok gyakorlását célszerű az iskolaigazgatóra ruházni.

jenner # 2005.10.17. 11:42

A választ köszönöm, de kérdezem miért nem az általános iskola. Az én megítélésem szerint az.

ObudaFan # 2005.10.17. 10:24

Nem a Polgármesteri Hivatal, hiszen az nem jogi személy, hanem az önkormányzat a munkáltató.

jenner # 2005.10.17. 06:09

Egy kis községben a részben önnáló általános iskola közalkalmazottja, nevelője voltam ? Vagyok ? Az iskola átszervezése miatt a polgármester magához rendelte a munakáltatói jog gyakorlását valamint az Önkormányzat által fenntartott kultúrházban jelölte ki az új munkahelyemet és munkakörömet, hívatkozva arra, hogy valójában én mindig az Önkormányzat alkalmazottja voltam. Eddig a hivatalos okmányaimon (átsorolások, értesítések ill.változásról ) az iskola volt a munkáltatóm, az igazgató a munkáltatói jogkör gyakorlója. Egy kivétellel, 1993-ban a kinevezéskor a munkáltató neve : Polgármesteri Hivatal munkahely: ált. iskola, munkáltatói jogkör gyakorlója: iskola vez

Önök szerint mi a jogállás a munkáltató megállapításánál. A polgármesteri hivatal alkalmazhatott közalkalmazottat ?