közalkalmazotti bértábla


Bunócska # 2011.05.07. 15:36

Kérdezném, hogy szociális intézményben osztályvezetői állást kaptam.Főiskolai végzettségem (diplomás ápoló)
mellett rendelkezem szociális szakvizsgával. Közalkalmazotti bérbesorolásnál ez jelenti-e "G"
fizetési fokozatba történő átsorolásomat,mivel ebben a
munkakörben nem kötelező a szociális szakvizsga. De a KJT. olvasatom szerint előírja, hogy az adott munkakörben a magasabb iskolai végzettség szerint kell a közalkalmazottat besorolni,jelen esetben F-ből G fizetési fokozatba.

Szükségem lenne, arra a KJT. törvényre, amelyben ez található, amelyre hivatkozhatom.

Köszönöm.

kiafag # 2011.03.24. 14:41

Kedves Fórumozók!

Tudan-e valaki nekem abban segíteni, hogy mely jogszabályi rendelkezés alapján egyenértékű az 1996 előtt szerzett "közoktatási vezető"-i oklevél a pedagógus szakvizsgával?

Köszönettel:
kiafag

Györgyi pszich # 2011.02.03. 17:31

Tisztlet Hölgyem/Uram!

Érdeklődni szeretnék, hogy egy szociális alapellátási központban, ha valakit közalkalmazottként foglalkoztatnak, mint pszichológus, az illetőnek a heti kötelező óraszáma hogyan alakul az intézményben?
Nevelési-oktatási intézményben, illetve pedagógiai szakszolgálatot ellátó intézményekhez tartozó kötelező heti óraszámokat találtam (20,26,21 óra)
138/1992. (X.8) Kormányrendelet a közalkalmazottak jogállásáról szóló 1992. évi XXXIII. törvény alapján.
Ezen intézmény azonban szerintem egyik fent felsorolthoz sem tartozik, mégis közalkalmazotti állás. Kérdésem tehát az lenne, hogy egy szociális alapellátási központban a pszichológus kötelező óraszáma mennyi, illetve ez milyen jogszabályban található meg.
Válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Györgyi

edem89 # 2011.01.17. 14:02

Tisztelt Hölgyem/Uram!

Édesanyám német-nemzetiségi tanító diplomával rendelkezik és egy német nemzetiségi általános iskola alsó tagozatán osztályfőnök.

  1. Érdekelne, hogy a nemzetiségi pótlékon kívül jár-e neki idegennyelvi pótlék is? A törvény szerint csak a nyelvtanárok zárhatók ki, de ő tanítói diplomával rendelkezik, márpedig a kettő nem ugyanaz (legalábbis egyes jogszabályok elkülönítik a kettőt).
  2. Mekkora a nemzetiségi pótlék összege?
  3. Ha az első kérdésre a válasz nem, akkor még egy kérdés: Előző években tanított német nyelven földrajzot 5-6. osztályban, erre sem jár az idegennyelvi pótlék?

Válaszát előre is köszönöm!

iicuka # 2011.01.16. 17:45

Tisztelt Szakértő!
1975 óta dolgozom tanárként. Az 1.diplomám magyar-orosz szakos ált. iskolai tanár. 2007-ben szereztem a 2. diplomámat, gyógypedagógus, tanulásban akadályozottak pedagógiája szakos tanár. Ált. iskolában dolgozom. Mindkettő diplomámat használom. Rehab.órákat tartok SNI-s gyerekeknek, és magyart tanítok 2 osztályban.

  1. kérdésem: mely közalkalmazotti kategóriába kell besorolni?
  2. kérdésem: A törvény a gyógyped. végzettséget követeli meg az SNI-a gyerekekhez. Ennek ellenére engem nem gyógyped.státuszba, hanem fejlesztő státuszba soroltak. A kötelező óraszáma a fejlesztő ped.nak magasabb. Mivel magyart is tanítok, 23 órában állapították meg a köt- óraszámomat. Törvényes ez így? Ha gyógyped. végzettség kell, miért nem gyógyped. óraszám érvényes?

Köszönöm a válaszát.
Tisztelettel: ihaszilona@gmail.com

halloween1973 # 2011.01.12. 17:05

Szia Aurin!
Még egy kérdésem lenne: A Gyed, Gyes, Gyet időszak is beleszámít, vagy csak az az időszak amikor ténylegesen dolgoztam a munkahelyemen. Jelenleg 2. éve veszem igénybe a gyet-et. Ezt kívánom felmondani közalkalmazotti munkáért 8 órában. Megszakítás nélkül folyamatosan biztosított vagyok.
Válaszodat előre is köszönöm.

halloween1973 # 2011.01.10. 12:09

köszönöm!

aurin # 2011.01.10. 12:03

igen, én is 30 évet dolgoztam iparvállalatnál, majd közalkalmazott lettem. a besorolásnál ezeket az éveket figyelembe veszik.

halloween1973 # 2011.01.10. 11:56

Szia Aurin!
Nem vállalkozó voltam, hanem bankszférában dolgoztam, mindig alkalmazottként. Ez esetben ez beleszámít?
Köszi előre is.

aurin # 2011.01.10. 11:52

bocsánat a választ halloween1973-nak írtam

aurin # 2011.01.10. 11:51

halloween53-nak: véleményem szerint csak az alkalmazottként (nem feltétlenül közalkalmazottként!)ledolgozzott éveket veszik figyelembe, tehát vállalkozóként szerzett éveket nem. a zsóka01 fórumozónál is ez volt a probléma.

halloween1973 # 2011.01.10. 09:58

T.Cím! Közalkalmazottként fogok munkába állni "E" kategóriával. 20 éve folyamatos munkaviszonyban állok, de eddig magánszférában dolgoztam. Kérdésem, hogy figyelembe veszik-e a ledolgozott éveimet, szorzók tekintetében, vagy nem. Ez a mondat nekem nem egyértelmű: "Az adott osztályba sorolt közalkalmazott fizetése a munkában eltöltött évek függvényében emelkedik a fizetési fokozatokban megadott szorzók szerint." Remélem a munkában eltöltött évek nem csak közalkalmazotti viszonyra vonatkozik. Fizetés szempontjából ugyanis nem mindegy, hogy kezdő bérrel indulok, vagy sem. Várom megtisztelő válaszukat, mire számíthatok.
Üdvözlettel, halloween1973

tarrklara # 2010.12.31. 08:38

Tiszeletem!
Érdeklődnék, hogyan érinti a gazdasági vezetők garantált illetményét a KJT 66/A részének eltörlése 2011. január 1-től. Maradok továbbra is gazdasági vezető, de a garantált illetményem csökkenhet? H8 besorolással(2011-től) 182.600+vez pótlék, jelenleg (2010-ben)288.000 forint garantalt illetmény. A Nemzetgazdasági Minisztérium átla kibocsátott nyilatkozatokból az derül ki, hogy senkinek sem csökkenhet a bére.

szalonka # 2010.12.28. 13:50

Az előző javítása: "végzettség" Bocs!

szalonka # 2010.12.28. 13:48

Üdvözletem!
Melyik /bértábla szerinti/ kategóriába kerülnék a következő végzettségek szerint:
/időrendben!!! sorolom/

  1. pedagógus /gyógypedagógus/-szakvizsg
    • mellyel G kategóriában vagyok
  2. egyetemi végzettsé
    • hamarosan.

Mindkettő a gyógypedagógia területén /habilitáció-rehabilitáció, tanulásban akadályozottak szak/
Jelenleg alapfokú gyógypedagógiai intézményben tanítok, tehát a végzettségeimmel dolgozom.
Nos, hová sorolnának Önök??
Nagyon köszönöm!

Alexu # 2010.11.11. 08:55

Tisztelt és Kedves fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni. Sokszor van olyan problémánk, amikor a munkavállaló elvégez egy felsőfokú tanfolyamot egy szakmunkás bizonyítványa van és E kategóriába sorolják.
Kérdésem melyik törvény szabályozza ezt és melyik évtől meddig volt, hogy a szakmunkás bizonyítvány mellett elvégezhette a felsőfokú tanfolyamot.

Nagyon fontos lenne !

Köszönettel

zsóka01 # 2010.11.08. 12:55

Mit kell figyelembe venni a közalkalmazotti besorolásnál?
1973-ban szereztem tanári diplomát, és 2008. nov. 30-ig, nyugdíjba vonulásomig tanárként dolgoztam általános és középiskolákban. Közben volt 41 hónap megszakítás: 5 hónap munkanélküli segély és 36 hónap egyéni vállalkozás.(2000.05.04-2003.09.01)
Amikor újra közalkalmazotti jogviszonyt létesítettem, ezt a 41 hónapot nem vették figyelembe, így F11-es besorolással mentem nyugdíjba. Helyesen számoltak? Ha nem, van erre jogorvoslat? Hova fordulhatok?
Van-e elévülés ebben az esetben?
Köszönöm.

abcd111 # 2010.05.27. 12:36

Munkahelyemen 30 évig dolgoztam pedagógusként. Betetegségem után nem kaptam meg a munkakör betöltéséhez szükséges munkaalkalmassági orvosi véleményt. Leszázalékoltak.
Addig azonban nem tudok rokkantsági nyugdíjba menni amíg alkalmazásban vagyok.
A munkahely közös megegyezéssel szeretné megszüntetni a munkaviszonyomat én viszont az szeretném ha felmentenének.
A kérdésem az, ha már nem vagyok táppénzen, a szabadságom elfogyott, a munkáltató köteles -e felmenteni, és ezzel a felmentési időre átlagbért fizetni valamint a végkielégítést kifizetni?
Vagy pedig fogadjam el a közös megegyezést?
Köszönöm a segítségüket!

cattyti # 2010.04.03. 10:20

Egyetemi diplomám van. Olyan közalkalmazotti állásba szeretnék menni (nagyon :)), ahová csak érettségi kell. Eltekinthet-e a munkáltató a besorolásomnál a (nem szakirányú!) diplomámtól (mivelhogy nem tudják megfizetni), vagy van-e valami lehetőség arra, hogy lemondjak a felsőfokú végzettséggel járó besorolásról?

Most ugyanis izgulnak, hogy egy előző munkavállalójuk beperelte őket, hogy nem vették figyelembe a diplomáját a besorolásnál. Ez egy szociális munka, nekem a szívem idehúz, még ha kevesebbet is fizetnek - mit tehetnék?

Csoóka # 2010.03.21. 19:54

Egyik ismerősöm felhívta a figyelmemet, hogy ha teljesítettem a 120 pontos továbbképzést, akkor nem kell kivárni a 3 évet, mert hamarabb sorolnak át. Igaz ez? Ha igen kérlek benneteket, valaki írja meg nekem hol találom ezt a pontos jogszabályt, mert a főnököm szerint ez nem így van. Ez az ismerősöm viszont lépett kategóriát épp emiatt idén.

Másik kérdésem, hogy idén félállásban könyvtáros lettem (spec.koll-os végzettséggel) eddigi tanítói munkám mellett. Emiatt tényleg valahány százalékkal emelkedni kellett volna fizetésemnek? Előre is köszönöm a segítséget

illa # 2010.02.15. 12:38

Köszönöm mindkettőtök segítségét, Korall, neked a személyes tapasztalatokat is.
Így van, továbbképzésként elfogadták a papírkámat, úh. két évre csökkent a várakozási idő.Illetménykiegészítést nem adnak, mondván nem hasznosítom. Ami valahol abszurd, hisz attól még, h. nincs külön mentálhigiéné tantárgy, az ember használja az ott megszerzett tudását egyéb órákon is. Van egy másik végzettségem is, aminél szintén az volt a helyzet, hogy amíg tanítottam a hozzá kapcsolódó tantárgyat, figyelembe vették, amint nem, nem.
És tényleg az érdekelt elsősorban, h. szakvizsgaként elfogadható -e a képzés. Azt tudtam, hogy régebben a mentálhigiéné nem volt ped. szakvizsgával egyenértékű, abban bíztam, hogy a tavalyi módosításnál esetleg bevették ebbe a körbe. Ha nem, hát kicsit szomorkodom, aztán lehet, valamikor áldozok rá, és megfejelem további két félévvel a tanulmányaimat, hogy meglegyen a szakvizsga. Úgy nézem, a fővárosban is van erre lehetőség, a SE Mentálhigiéné Intézetében.
Igazából nem teljesen logikus -szerintem legalábbis-, hogy mely pedagógus-továbbképzéseket fogadják el szakvizsga gyanánt, és az sem, hogy egyes intézményeknél ez belefér a négy vagy öt félévbe, másoknál pedig nem. Elég nagy az összevisszaság.
Reményemet arra is alapoztam, hogy olvashattam régebben Grezsa Ferenc véleményét az OM Mentálhigiénés Bizottságától http://epa.oszk.hu/…ktatasi.html, miszerint azt szorgalmazzák, h. a mentálhigiénés képzéseket ismerjék el pedagógus szakvizsgaként. Idézem: "A Bizottság állást foglalt arról, hogy a felsőoktatási intézmények szakirányú továbbképzési szakjai közül a mentálhigiénés, a felsőoktatási diáktanácsadási, az egészségfejlesztő mentálhigiénikus, a szupervízor, a tanácsadás pszichológia, a tanulás és pályatanácsadás elnevezésű programokat feltétlenül javasolja pedagógus szakvizsgával egyenértékű szakképzettségként elismerni."
(Hm, kár, hogy ez még akkor a jelek szerint nem valósult meg.)
Tényleg remek ez a fórum, nagyon segítőkészek vagytok, hála érte, és külön azért, hogy ilyen hamar reagáltatok.
Mindenkinek szép napot!

Korall54 # 2010.02.14. 10:03

Kedves Lyonee!

Ez tiszta sor, én is így látom. A kérdésbe azért avatkoztam bele, leírva az én példámat, hogy esetleges további lehetőséget vázoljak föl, ha Illa szakvizsgát és az utána elérhető i kategóriát szeretné. Előre bocsátottam, hogy az én történetem régi, azóta változhatott a jogszabály. A kérdésére választ kapott. A többi az ő dolga.

Remek ez a fórum, köszönet Neked és minden fórumtagnak, aki konkrét válaszokkal, idejét nem kímélve segít tájékozódni.

Üdv.: Korall


Üdv: Korall (53-as nö)

Lyonee # 2010.02.14. 09:40

Kedves Korall54!
Illa legelső hozzászólásában leírta, hogy 1 évvel csökkentették a várakozási idejét, tehát végzettségét elfogadták 120 órás továbbképzés teljesítéséül.
Ha vezető lenne, akkor talán szakmai szorzót is kaphatna a hasznosítás mértékétől függetlenül, de pedagógus- szakvizsgának nem ismerhető el, csak azok, amelyeket beidéztem. Ez volt a kérdés.

Korall54 # 2010.02.13. 21:08

Kedves Lyonee!
Azt hiszem, különböző dologról beszélünk. Én a hétévenként teljesítendő 120 kredit után járó, egy évvel korábbi átsorolásra gondoltam. Ezt lehet teljesíteni valamilyen - tanári alapdiplomához illeszkedő - szakirány elvégzésével (ami jóval több, mint 120 pont. 30-40 pontos 2-3 napos tanfolyamokkal is megszerezhető, persze, ha pedagógusoknak hirdették.)
A pedagógus szakvizsga az pedagógus szakvizsga, jár az átsorolás az i-be.

Az idézett rendelet a gyakorlatban azt jelenti, hogy a szakok közül hányat, milyen óraszámban tanít a tanár. Pl.: Egy magyar-német szakos csak azért vállal magyarból egy osztályt heti 3 órában, hogy megkapja a bérpótlékot, noha rengeteg német óra van, a magyar óra viszont másnak kellene inkább, mert sok a magyar szakos. Tehát a 22 órából már 3 óra a másik szakját aktivizálja, ami több mint 10%, ezért kap bérpótlékot.
Van is emiatt súrlódás a tanárok között az órák elosztásánál.


Üdv: Korall (53-as nö)

Lyonee # 2010.02.13. 19:28

Azért az OM rendeletet Te sem írhatod felül!

"14/A. § (1) A pedagógus-munkakörben foglalkoztatott közalkalmazottat a Kjt. 66. §-ának (2) bekezdése alapján az illetménynövekedés akkor illeti meg, ha a besorolása alapjául szolgáló iskolai végzettsége és szakképzettsége mellett - a kinevezésében feltüntetett - további szakképzettségét a kötelező óra legalább tíz százalékban hasznosítja. Ha a számítás során az egészszámhoz kapcsolódó töredék szám a két tizedet nem haladja meg, lefelé, egyéb esetben - kéthavi tanítási időkeretre vetítve - a kerekítés általános szabályai szerint kell a tíz százalékot megállapítani.

(2) A kinevezésben feltüntetett további szakképesítés hasznosításának mértékétől függetlenül illetménynövekedés illeti meg a pedagógust

  1. ha magasabb vezetői, vezetői megbízást kapott, vagy felsőoktatási intézmény által fenntartott gyakorló nevelési-oktatási intézményben vezető tanári (gyakorlatvezető óvónői, tanítói) feladatot lát el, és a besorolás alapjául szolgáló felsőfokú iskolai végzettsége és szakképzettsége mellett óvodapedagógusi, tanítói, tanári, gyógypedagógiai tanári (gyógypedagógiai terapeuta), konduktori, gyógytestnevelő, felsőoktatási szakirányú továbbképzésben szerzett, a nevelő és oktató munkához kapcsolódó bármilyen, továbbá számviteli, pénzügyi, jogi, közgazdasági, a b) pontban felsorolt további,
  2. az óvodai nevelésben és az iskolai oktatásban, ha az óvodapedagógusi, tanítói, tanári végzettsége mellett pedagógiai, pedagógia szakos előadói, szociálpedagógiai, nevelőtanári,
  3. kollégiumi nevelésben, napközis és tanulószobai foglalkozásban, ha a besorolás alapjául szolgáló felsőfokú iskolai végzettsége és szakképzettsége mellett a b) pontban felsorolt vagy másik tanári,
  4. a szakképzésben, ha a képzés szakirányának megfelelő felsőfokú iskolai végzettsége és szakképzettsége mellett tanári, felsőoktatási szakirányú továbbképzésben szerzett,
  5. a fogyatékos gyermek óvodai nevelésében, iskolai nevelésében és oktatásában, kollégiumi nevelésében, ha a gyógypedagógiai tanári (terapeuta), konduktori végzettsége mellett óvodapedagógusi, tanítói, tanári,
  6. az iskolai, kollégiumi könyvtári feladatok ellátásakor, ha könyvtárosi végzettsége mellett tanári, tanítói,
  7. a nemzeti, etnikai kisebbség nyelvén folyó óvodai nevelés, iskolai nevelés és oktatás, kollégiumi nevelés esetén, ha az óvodapedagógusi, tanítói, tanári szakképzettség mellett az óvodai nevelés, iskolai nevelés és oktatás, kollégiumi nevelés nyelvének tanítására jogosító óvodapedagógusi, tanítói (nemzetiségi szakkollégiumi), tanári, nyelvtanári,
  8. az iskolapszichológusi feladatok ellátásához a pszichológus szakképzettség mellett tanítói, tanári,
  9. a gyógytestnevelési feladatok ellátásához a testnevelőtanári szakképzettség mellett gyógytestnevelő

szakképzettséggel rendelkezik.

(3) A (2) bekezdés a) pontjában foglaltakat a pedagógiai szakmai-szolgáltató intézmények magasabb vezetői és vezetői megbízást kapott közalkalmazottai, a pedagógiai szakszolgálat intézményeiben pedagógus-munkakörben foglalkoztatott közalkalmazottai, a pedagógiai szakmai-szolgáltató intézmények pedagógiai szakértő és pedagógiai előadó munkakörben foglalkoztatott közalkalmazottai tekintetében is alkalmazni kell.

(4) Amennyiben a pedagógus szakvizsgát tanúsító oklevél egyben szakképzettséget is igazol, a hasznosítás mértékétől függetlenül illetménynövekedés illeti meg a (2) bekezdés a) pontjában és (3) bekezdésében felsorolt közalkalmazottat.

(5) Az óvónőképzésben (óvodapedagógus-képzésben) és a tanítóképzésben a szakkollégiumi vagy műveltségi területen szerzett képesítés a Kjt. 66. § (2) bekezdésében szabályozott további szakképesítésnek minősül és az ott meghatározott feltételek mellett - figyelemmel az (1) bekezdésben foglaltakra is - illetménynövekedésre jogosít."