tép pénz szabadság terhére


Zengőbérci # 2018.02.14. 09:09

mostmivan73 2018.02.13. 19:11

T fórumozok,egy a munkakörömtől kialakult ízületi gyulladás 18 év hegesztés munkaképtelenné tett 2 hétre kezelések injekció stb ..táppénzre vett az orvos ez időre..a munka adom amikor átadtam neki a táppénzes papírokat visszadobta az asztalra .Ez nekem nem kell.majd 15 napot elvett az éves szabadságomból a fizetési papírom szerint.Jeleztem neki akkor kijelentette ő a lógásért nem fog fizetni semmit.Ha nem tetszik odaadja a papírokat és mehetek...Úgy tudom táppénzt nem a válthat ki a szabadságom terére ...ez a 15 nap üt terheli....
Jól tudom vagy megteheti???
Köszönettel Antal

Kedves Antal!

Jól tudja, jogszerűen nem.

Panaszával a kormányhivatalhoz fordulhat, ahol kérheti, hogy panaszát a munkaügyi ellenőrzésről szóló 1996. évi LXXV. törvény 3-4 § figyelembevételével vizsgálják ki, illetve a munkáltatót kötelezzék a 2012. évi I. törvényben előírtak maradéktalan betartására.

Ilyen panasz mintám nincs, de talán segít az itt található minta, amelyet e-mailban is megküldhet a kormánymegbízott részére.

http://aktaforum.hu/showthread.php?…

mostmivan73 # 2018.02.13. 18:11

T fórumozok,egy a munkakörömtől kialakult ízületi gyulladás 18 év hegesztés munkaképtelenné tett 2 hétre kezelések injekció stb ..táppénzre vett az orvos ez időre..a munka adom amikor átadtam neki a táppénzes papírokat visszadobta az asztalra .Ez nekem nem kell.majd 15 napot elvett az éves szabadságomból a fizetési papírom szerint.Jeleztem neki akkor kijelentette ő a lógásért nem fog fizetni semmit.Ha nem tetszik odaadja a papírokat és mehetek...Úgy tudom táppénzt nem a válthat ki a szabadságom terére ...ez a 15 nap üt terheli....
Jól tudom vagy megteheti???
Köszönettel Antal