Kirugtak, nem fizetnek ki, nem jelentettek be....teendő?


BluePhantom # 2015.04.30. 12:45

Írásbeli munkaszerződés hiánya esetén tényleg járhat bírság, de tudtommal azt a hatóság szabja ki egy vizsgálat után, viszont arra ne számítson, hogy a bírságot az alkalmazott fogja megkapni, a bírság az államot gazdagítja.
Ha pedig kártérítésre utazik, akkor kizártnak tartom, hogy ha a munkaszerződés hiánya miatt perre megy, akkor milliós kártérítést ítélne meg a bíróság, mivel elvileg kár nem érte a szerződés hiánya miatt.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.30. 11:22

Micsoda hülyeség ez?

M.Timi # 2015.04.30. 08:59

Kedves fórumozók!
Segítséget szeretnék kérni. A párom alkalmazottja a héten felmondott, és tegnap hívott a lány ügyvédje, hogy perelni akar, mondván nincs munkaszerződése. A lány 4 órában dolgozott, és a járulékok stb., minden be lett fizetve utána, a fizetését is megkapta, ezt igazolni is tudjuk. Tehát minden törvényesen ment. A párom viszont nem találja a szerződés nála lévő példányát.
Ilyenkor mi a teendő? Tényleg egymilliós bírságra számíthat a párom, ahogy azt a lány ügyvédje mondta?
Köszönöm a választ!

szunyi13 # 2015.04.30. 07:55

Köszönöm szépen a segítséget!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.04.28. 16:13

Április 1-ével összevonták a különböző szakigazgatási szerveket. Ahol nagyjából hasonló volt a feladatkör, azok egy főosztály alá kerültek összevonásra a kormányhivatal alá. Elvileg így racionálisabb lesz a közigazgatás és kevesebb helyi vezetővel is minden jól fog működni. :)

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.28. 15:48

Nekik is új nevük van? :)

Kelvin (törölt felhasználó) # 2015.04.28. 15:38

Fordulj az adott megyei kormányhivatal foglalkoztatási főosztálya munkaügyi és munkavédelmi ellenőrzési osztályához. Jelezd nekik, hogy nem szabályosan foglalkoztatnak, illetve kérd a segítségüket.

Kovács_Béla_Sándor # 2015.04.28. 15:32

Munkaügyi felügyelet, nav...

szunyi13 # 2015.04.28. 15:22

Kedves Fórumozók! Segítséget szeretnék kérni.
Március 1-től van egy úgy nevezett munkaszerződésem, amiből én egy példány készült és az nálam van. Voltam márciusban a háziorvosnál és szólt, hogy pirosban van a TB. Szóltam a munkáltatómnak, felhívta a könyvelőt és mondta, hogy elintézve. Április 6-án a Szentkirály utcai fogászaton kötöttem ki, ott megint azt mondták, h pirosban van. Megint szóltam. Ma az ügyfélkapun keresztül lekérdeztem a bejelentéseim, nem vagyok bejelentve lassan 2 hónapja. Ilyenkor hova lehet fordulni? Hiába szólok a munkáltatónak, ezek szerint ez a munkaszerződés csak úgy van és esze ágában sincs bejelenteni. Előre is köszönöm a segítséget!

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.27. 17:19

Mi a kérdés?
(Hogy mi a munkáltató magánszemély foglalkozása, továbbá hogy milyen közéleti tevékenységet folytat valamely hozzátartozója, meglehetősen felesleges információk.)

ilona63 # 2014.02.27. 14:16

Érdekes esettel szembesültünk: Önkormányzati tisztviselőnél és a képviselő férjénél dolgoztak alkalmi munkában. Kiderült, hogy nem voltak bejelentve. Mindezt tetézi, hogy szükség lenne a 30 nap igazolására a segély folytonosságához.
Nem lehet ellenük tenni semmit, mert nincs tanu, a többi alkalmi munkás román volt.

ilona63 # 2014.02.27. 14:15

Érdekes esettel szembesültünk: Önkormányzati tisztviselőnél és a képviselő férjénél dolgoztak alkalmi munkában. Kiderült, hogy nem voltak bejelentve. Mindezt tetézi, hogy szükség lenne a 30 nap igazolására a segély folytonosságához.
Nem lehet ellenük tenni semmit, mert nincs tanu, a többi alkalmi munkás román volt.

K_Peti # 2006.07.05. 11:35

Lehet nev nelkul is, de inkabb varjal vele, amig veglegesitenek.

nauratan # 2006.07.05. 10:50

aKKOR MÉG 1 KÉRDÉS:lEHET NÉV NÉLKÜL FELJELENTENI? mERT MÉG PRÓBAIDÕS VAGYOK A CÉGNÉL...

the big cat # 2006.07.05. 10:40

A legcélszerűbb feljelenteni, az a leggyorsabb, és talán a büntetés majd jobb belátásra bírja.

nauratan # 2006.07.05. 09:26

Én azt szeretném kérdezni akkkor mi van, ha munkaszerződésem van (igaz félállás min.bérre bejelentett), de nem kaptam meg a 30 napon belül járó írásbeli tájékoztatót a munkarendről, munkabérről...Azonkívül kérdeztem, mikor lesz fizetés, a kollégáim azt mondták mikor hogy...10-éig szinte soha, van,hogy 12-én,17 vagy 25-én,amikor a főnöknek úgy tetszik...Ilyent tudom, hogy mit csinálhat. De mi a teendő ilyenkor? Jelentsem fel a Munkaügyi Felügyeletnél???

K_Peti # 2006.07.05. 09:18

Hat hamar nem hiszem hogy penzt fogsz latni belole. Irass ala a tanuiddal egy nyilatkozatot, hogy ettol a datumtol eddig a datumig a cegnel veled egyutt dolgoztak.
Ezt masold le es kuld el a munkaltatonak tertivenvenyesen, hogy amennyiben nem jelent be utolag, visszamenolegesen, valamint nem fizeti be utannad az adot, stb. annyiban munkaugyi pert inditasz ellene.
A munkazserzodest a munkaltatonak kell adnia. Ha nincs ilyen de te bizonyitod hogy ott dolgoztal akkor ezt elbukjak.
A felvett fizetesed tudod bizonyitani? (Mar ha nem minimal ber jart neked.)
(A per eltart egy darabig, es kerheted, hogy a (ugyvedi) koltsegeket a munkaltato allja. De ehhez meg kell nyerned a pert. Szoval csak ha biztos vagy benne, hogy be tudod bizonyitani az igazad akkor perelj. De beszelj egy ugyveddel, mert akkor meg a felmondasi idore jaro atlag bert is lehet kovetelni... Keress egy jo munkaugyi ugyvedet, ha perbe vagod a fejszedet.)

péterapó # 2006.07.04. 21:00

shockosugi !

Szólítsd fel a Céget írásban,(ajánlott, térti) hogy rövid időn belül fizesék ki a pénzedet, ha ez eredménytelen lenne fordulj az illetékes Megyei(Fővárosi) Munkaügyi Felügyelőséghez.

Üdv P.


Polgár légy, ne alattvaló!

Rozi5 # 2006.07.04. 17:53

Inkább csak a tanulság a jövőre nézve: nem szabad felvenni a munkát anélkül, hogy a munkaszerződés, a tájékoztató a munkaviszonyból eredő jogokról és kötelezettségekról, illetve munkaköri leírás nincs az ember kezében. Sőt, el kell kérni az emmába való bejelentés másolatát, illetve a tb bejelentés másolatát is. (Én ezt kérés nélkül minden munkavállaló kezébe nyomom, sőt, el is mondom, hogy melyik mit tartalmaz.)

shockosugi # 2006.07.04. 17:28

Dolgoztam egy cégnél másfél évig, bejelentve, majd egy évet szüneteltem.
Visszamentem a céghez, meloztam náluk 2+2/3 hónapot, majd összevitáztam a fönökséggel és megváltunk egymástól.
Mikor visszamentem, nem irtunk új munkaszerződést, most pedig mikor eljöttem megtudtam, h az adataimmal nem jelentettek be ujra, és az utolsó 2/3 hónapot, ami kb 60-65ezer forint, nem akarják kifizetni azzal együtt, hogy nagyjából már kezdem átlátni hogy okoskodnak az adóval. Tanúkat tudok állítani arról, hogy ott dolgoztam, egyéb bizonyítékkal sajna nem szolgálhatok, ezzel szemben sem leltár, sem egyéb felelősséggel nem rendelkeztem, ami alapján megtagadhatnák a fizetést.
Szeretném tudni, mit lehet tenni, mert kb az áramszlát nem tudom igy befizetni, hiába van már új állásom, egy teljes hónap úgymond fizu nélkül az anyagi csőd, és gyereket nevelek...
Ha valakinek van ötlete, kérem írjon, köszönöm!