Helyes besorolás??


porti # 2006.08.24. 20:06

Már több mint 10 éve iskolatitkárként dolgozom és most tanulni készülök. Felsőfokú szakképzésre – ifjúságsegítő - jelentkeztem és miközben a jelentkezési procedurát csináltam felmerült bennem a kétely, hogy rossz a besorolásom.
Érettségi bizonyítványt 1992-ben szereztem, mely szerint jegyzőkönyvvezető gyorsírói, gépírói, igazgatási ügyintéző képesítést szereztem. Úgy érzem ezt hasznosítom is. Azóta német nyelvvizsgát szereztem, melyre meg is kaptam a pótlékot nemzetiségi iskola lévén. ECDL vizsgát önszorgalomból tettem – nem OKJ – melyet részben támogattak, de nem kaptam érte semmit. A jelenlegi besorolásom D fizetési osztály. A végzettségem alapján helyes ez a besorolás?? A kérdés azért is fontos és sürgős, mert közeleg a beiratkozás az iskolába. Vajon már most járna az emelt bér vagy csak a felsőfokú képzettség megszerzése után?? És lehet egyáltalán egy több mint 10 éve meglévő fizetési osztályon változtatni??

porti # 2006.08.25. 07:18

Ugye lesz valaki aki segít nekem!!!

Bogie # 2006.08.25. 07:25

A közalkalmazottas/köztisztviselős kérdésekhez kevesebben tudnak hozzászólni, ezért egy kicsit többet kell várnod, míg valaki erre jár, akinek a területre rálátása van.

A felsőfokú szakképzéssel még nem lesz felsőfokú végzettséged (nem hinném, hogy ez közalkalmazottaknál máshogy lenne, de legyen szerencséd!)

Zorro456 # 2006.08.25. 07:57

T.Porti! Az átsoroláshoz be kell mutatni a végzettséget igazoló diplomát. Ha most kezded, akkor még nem lehet átsorolni. Az is kérdés, hogy a jelenlegi munkakörödhöz szükséges-e a felsőfokú végzettség.Szerintem nem.
Az ECDL vizsgáért nem jár bérpótlék.

Bogie # 2006.08.25. 08:34

Zorro, a felsőfokú szakképzés nem ad diplomát, megszerzésével még középfokú marad a végzettsége.

Vagy a közalkalmazottaknál van valami besorolás a szakképesítésekre is?

porti # 2006.08.25. 09:24

Köszönöm Bogie!!
A kérdésedre várom én is a választ!!!!

Zorro456 # 2006.08.25. 09:47

Bocs Bogie, igazad van, én felsőfokú végzettség megszerzésére írtam.ok.

porti # 2006.08.25. 10:34

Bogie! A reagálásodra még egyszer visszatérek. Én csak a helyes besorolásomat szeretném, mert most úgy érzem egy kategóriával lejjebb vagyok. Diplomás bért tudom, hogy nem kaphatok. Viszont a dilemmám, hogy menjek-e suliba vagy már most járna nekem az a bér amit két év tanulás után kapnék?? Nem terhelném a családi kasszát a két nagy gyerek tanulása mellett, ha tudnám, hogy ez nekem már most járna, csak éppen rosszul vagyok besorolva.

Bogie # 2006.08.25. 11:58

Akkor most leegyszerűsítve a kérdés az, hogy milyen besorolás jár a következő esetben:

1992 érettségi (jegyzőkönyvvezető gyorsírói, gépírói, igazgatási ügyintéző képesítéssel)

10 éves munkaviszony iskolatitkárként?

Off. Azt hiszem már értem, te nem azt gondoltad, hogy a tanfolyam elvégzése előtt megemelnék a béred, mondván magasabb lesz majd a végzettséged, hanem elképzelhetőnek tartod, hogy a jelenlei "D "besorolásnál jobb helyen kellene lenned és ebben az esetben be sem iratkoznál az említett felsőfokú szaktanfolyamra.

A baj, csak az, hogy a délelőtt folyamán besorolás témából továbbra sem műveltem ki magam, de majd mindjárt jön valaki, aki kapásból tudja a választ.:)

porti # 2006.08.25. 14:32

Köszönöm, hogy így leegyszerűsítetted a kérdést, mert ez a lényeges!!!
Bízom benne, hogy jön még valaki szakértő!!!

porti # 2006.08.25. 14:58

Az időpontok mégegyszer:
Az érettségi időpontja: 1982.
Az alkalmazás időpontja: 1995. 08.

porti # 2006.08.25. 15:00

Az elsőben rosszul írtam!!!
Érettségi: 1982!!!!!!!!

Lyonee # 2006.08.25. 17:17

Gimnáziumi végzettség esetén "C", szakkőzépiskola esetén, ha érettségi -képesítő vizsgát tettél "D" a fizetési osztály. (Ma már megváltozott a szakközépiskolai képzés, nem ad 4 év alatt szakmai képesítést csak érettségit mint a gimnázium.)
"E"-be csak emelt szintű (54) vagy felsőfokú (55) okj szakképzés esetén sorolnak, de csak ha bemutattad a bizonyítványt. A fémásolatát a személyi anyagodhoz teszik. Az ECDL-re valóban nem jár semmi, de örülj hogy megvan mert ki tudja mikor lessz rá szükség. Van iskolatitkári felsőfokú okj szakképzés is, de az irodavezetőit is jól tudnád hasznosítani.

Bogie # 2006.08.25. 19:18

Off. Az irodavezetői viszont máshol is hasznosítható, ha munkahelyet akar vagy kell váltani.

Lyonee # 2006.08.25. 19:25

Azért ajánlottam én is. Az iskolatitkárok ezt szokták elvégezni, aztán ha jön jobb lehetőség dobbantanak.
Az ífjúságsegítőt én a helyedben ha lehet lecserélném.

Bogie # 2006.08.25. 19:27

Hacsak nincs valami konkrét szándéka vele, bár a leírtakból nem úgy tűnik...

De jól értem, hogy aki régebben végzett szakközépben és a 4 éves képzés után érettségizett általános és szaktárgyakból az hátrébb van sorolva?

Lyonee # 2006.08.25. 20:13

Pont fordítva. "D"-be vannak besorolva akik régebben érettségi-képesítő vizsgát tettek szakközépiskolában. Akik most végeznek és leérettségiznek 4 év után, "C"-be kerülhetnek. Teljesen mindegy, hogy az érettségit melyik iskolatípusban teszik le gimnáziumban vagy szakközépiskolában, mert csak érettségit ad. Ha utána olyan okj-s szakképzést szereznek, amelyre csak érettségi után lehet beiskolázni, akkor "D"; emelt ill. felsőfokú szakképzés esetén"E" fizetési osztály. Művészeti szakközépiskolákban közoktatási tv. alapján párhuzamos képzés van 5 évig, de az érettségi és a szakmai vizska két külön vizsga 2 bizonyítvánnyal más időpontban, és előbb az érettségi vizsgát kell letenni.

Bogie # 2006.08.25. 22:23

Közben leesett:))
De tök jó, hogy leírtad részletesen, mert ezekkel a változásokkal nem voltam tisztában. Köszi!

porti # 2006.08.26. 19:20

Köszönöm a válaszodat Lyonee!! Azért még maradt néhány kérdésem:
Ha az igazgatási ügyintéző száma 52-vel kezdődik akkor az nem emelt szintű??
Az irodavezetői képzésnek tehát 54 vagy 55-ös OKJ számúnak kell lennie??
Hirdetik ezt a képzést levelezőire is??
Főiskolai felsőfokú vagy más egyéb suli??

Lyonee # 2006.08.27. 17:15

Az 52-vel kezdődő szakma középszintű.

IRODAVEZETÕ (OKJ 54 3439 01). Rákereshetsz a neten , biztos találsz hozzád közeli képzési helyet.
Lehet, hogy még távoktatást is. Figyelj a képzés számára, mert régebben 2 szinten történt. Volt középszintű is, nem néztem utána pontosan, de azt hiszem a középszintű szakma megszünt. Ha elkezdesz keresgélni lehet hogy még 55-s okj-t is találsz valami szimpatikust. De ezt biztos nem vitatná senki, hogy számodra nem fontos.

Lyonee # 2006.08.27. 17:22

Van valamilyen nyelvvizsgád?
A vizsgárabocsátás feltétele:
"Rendelkezik államilag elismert alapfokú szóbeli nyelvvizsgával"

Lyonee # 2006.08.27. 19:32

De a képzés alatt is megcsinálhatod. A többi tantárgyat a kisujjadból is kirázod.

Bogie # 2006.08.27. 21:12

Van neki németből, nemzetiségi iskolában dolgozik...

porti # 2006.08.28. 18:27

Lyonee!! Örülök, hogy ilyen sok hasznos tanácsot adtál, de még nem találtam meg azt az oldalt ahol rákereshetnék az irodavezetőre. Te hol találtál?? Az Atalantát megtaláltam, de jó lenne közelebb, mert az ugye BP-en van?? A nyelvvizsga megvan német alap C +közép A.
Az igazság az, hogy az ifjúságsegítő azért is jó, mert az állami finanszírozású felsőfokú, diákigazolvánnyal. Igazából lenne még egy szakmám, mert itt vidéken nem igazán tudok már más munkahelyre dobbantani 42 évesen.Legfeljebb még átjelentkezhetnék a polg. hiv-ba, ha nyugdíjba megy a szoc. ügyintéző + lenne egy pedagógus asszisztens végzettségem. Viszont kérdés, hogy megéri-e a 2 év?? Azért még segítenél abban, hogy milyen jogok illetnek meg a munkahelyen, ha elkezdem a tanulást??

porti # 2006.08.28. 18:29

Ja, és még egy. Mi a különbség az emelt és felsőfokú végzettség között, ha mindkettő már kategória ugrást jelent?!