Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


Vigo77 # 2012.12.13. 20:30

Tisztelt Jogszakértő!

Munkahelyem beolvadással megszűnt, ahol közalkalmazotti jogviszonyban dolgozom. A beolvadás után az új intézménynél kormánytisztviselői jogviszonyt fognak létesiteni. Ha új jogviszonnyal megajánlott bér illetve munkakör valamelyikét nem szeretném elfogadni, vagyis nem irom alá a kinevezést, akkor a KJT vagy a KTTV felmentési szabályai vonatkoznak ránk. Illetve érvényes-e a KJT 25 § -nak az a passzusa, hogy amennyiben 20%-al eltér a bér akkor jogosult vagyok nem elfogadni a kinevezést és jár a végkielégtés fele?

Köszönöm Vigo77

juhi28 # 2012.12.17. 17:53

Kedves Lyonee!
Ez évben prémiumévek programból mentem a nők 40 éves kedvezményes öregségi nyugdíjába.
A nyugdíjamba beszámították a 3 letöltött prémiumévemet, ami egyre csak csökkent. Ha nem számolták volna bele, akkor talán kedvezőbb lett volna a végeredmény.
Az idevonatkozó jogszabályt nem tudom jól értelmezem-e, hogy az igénylőnek a kedvezőbbet kell figyelembe venni.
Ez azt jelenti hogy lehetett volna pép nélkül számolni, csökkentve az éveket, az összegeket és úgy átlagolni?

Köszönettel:
juhi28

Lyonee # 2012.12.18. 19:08

Kedves juhi28!
Hogy a gyakorlatban ezt a kedvezőbb eljárást hogy valósítják meg, nem tudom.
Itt a fórumon is vannak prémiuméves nyugdíjasok, ők biztosan tudnának neked válaszolni.

juhi28 # 2012.12.19. 12:12

OK, köszönöm Kedves Lyonee.

Elderien # 2012.12.19. 18:38

Sziasztok !

Az alábbiakban szeretnék Tőletek segítséget kérni: Négy és fél éve dolgozom közalkalmazottként -főelőadóként- "H" fizetési osztályban. A munkaköröm felsőfokú végzettséghez kötött. Az idén szereztem PhD fokozatot, és kértem a munkáltatómat, hogy ez alapján vizsgálja felül módosul-e a fizetési osztályom. A munkáltatóm közölte, hogy a tudományos fokozat megszerzésével semmilyen módon nem módosul a fizetési osztályom.
A kérdésem, hogy megpanaszolhatom-e ezt? Pontosan milyen fizetési osztály jár a PhD-hoz, és mi alapján ? (Ktv. 61.§.?)
Válaszokat előre is köszönöm !

E.

kriberion # 2013.01.10. 08:14

Tisztelt Szakértők, Segítők!
Segítséget szeretnék kérni. Gyógypedagógusként dolgozom egy gyógypedagógiai iskola felzárkóztató osztályában normál intellektusú fiatalokkal, osztályfőnök vagyok.Vannak olyan kollégáim akiknek nincs meg a gyógypedagógusi végzettségük, emiatt most bajban vannak. Az egyiknek eszébe jutott, hogy szívesen jönne tanítani a felzárkóztató osztályba mert ahhoz nem kell gyógypedagógusi végzettség. Eddig mindenki határozottan elzárkózott ettől az osztálytól. Megteheti-e a munkáltató, hogy minket tanév közben megcserélnek? Vagyis én megkapom az ő gyógypedagógiai osztályát ő meg az enyémet. Valószínű, hogy ez nekem fizetés csökkenéssel is járna mivel jelentős túlórától esnék el. Köteles vagyok ezt a cserét elvállalni tanév közben?
Várom válaszukat.

ha1ba # 2013.01.12. 10:49

Nagyon nagy a sikkasztás és a korrupció Győri önkormányzatnál a vasutállomással szembeni épületbe. Feketén vásároltak titkosszolgálati eszközöket otthonukba azzal játszanak van egy weboldalam is erről:
https://sites.google.com/…enimozgalom/

Erzsike54 # 2013.01.13. 15:22

Tisztelt Szerkesztő!

November 29-ével megszűnt az élelmezés vetetői munkaköröm
mivel a konyhát bezárták. Jelenleg tálalókonyhaként működik de sajnos 8 órás munkaidőbe nem tudnak foglalkoztatni ezért áthelyezéssel az Általános Iskolába
fűtő,takarító munkakörbe alkalmaznak.18éve dolgozom közalkalmazottként a D 14-es kategóriából átsoroltak az
A 14-es kategóriába . Középfokú végzettségem van , ebben
az évben 40éves munkaviszonnyal el szeretnék menni nyugdíjba. Azt szeretném megkérdezni, hogy a fizetésemet
le lehet-e csökkenteni nyugdíjba vonulásom előtt. Válaszát köszönöm

juhlaci # 2013.01.13. 17:06

Erzsike54! Nem lehet a te beleegyezésed nélkül csökkenteni, ne írd alá a kinevezés módosítását. Munkaügyi Bíróságra mégy ha elveszik, azt kell mondani, hogy mondjanak fel . Kérdés az, hogy a végkielégítés és a felmondási idő elég -e a 40 évhez?

Erzsike54 # 2013.01.13. 22:13

juhlaci! Sajnos novemberben mehetek csak nyugdíjba, akkorra jön össze a 40 év. Köszönöm a tanácsot!

cinnka # 2013.01.14. 08:53

Tisztelt Fórum!

Közalkalmazottként dolgozom összevont közművelődési intézményben, könyvtárosi munkakörben. A könyvtári nyitvatartás miatt legalább havi két szombaton dolgozom 4 órát, illetve a művelődési ház hétvégi rendezvényein is kötelező dolgoznom, nem egy esetben az év során vasárnap 10-12 órát is. A vezető rendelkezése alapján a szombat-vasárnap végzett munkáért annyi órát vehetünk ki hétköznap, amennyit dolgoztunk, ha ez nem akadályozza a hétköznapi rendes munkavégzést, tehát egymás között beszéljük meg a kivett órákat. Egyéb juttatás a hétvégi munkáért nem jár. Jelenléti ívet kétfélét vezetünk, egy ténylegeset, ami a valóban itt töltött munkaórákat jelzi, és egy hivatalosat, amin pl. ezek a hétvégi munkák nincsenek feltüntetve, csak a szabályos könyvtári nyitvatartás szerint ledolgozandó 40 óra.
Kérdésem az lenne, hogy kötelezhető vagyok-e ezekre a hétvégi munkákra ilyen feltételek mellett?

Emesi # 2013.01.16. 22:38

Tisztelt Fórumozók!
Egy gyors kérdésem lenne. Egy mezőőrnek nem a szakképzett minimálbért kellene kapnia?

era70 # 2013.01.18. 09:51

Tisztelt Fórumozók!Elhelyezkedtem egy iskolában takarítónőként az ügyintéző azt mondta nem fogadják el az élelmiszereladói szakmunkásbizonyítványt,így a legalacsonyabb besorolást kaptam.Kollégám 3 éve ott dolgozik varrónő a szakmája övét elfogadták.Hogy van ez?Iskola válogatja vagy van valami általános jogszabály erre?5000 ft_ot jelentene havonta nem sok de az is valami,

ellamiramage # 2013.03.02. 12:33

Gyógypedagógus-óvónő vagyok.
Az óvónőképzőt követően kiegészítő szakon főiskolai képesítést szereztem. majd 2004-ben a Pécsi Egyetemen (Roma etnikai ismeretek) szakvizsgát. (Csoportomban jelenleg is 30% fölött van a cigány gyermekek száma.)
Következő év januárjában G fizetési osztályba soroltak és 5% pótlékot kaptam.
2008-ban Gyógypedagógia TAP szakon végeztem. Azóta (integrációs feladatokat felvállaló intézményünkben)
SNI gyermekeket nevelek, fejlesztek. Az ezzel járó teljes dokumentáció vezetése is az én feladatom. Sajnos ezért a munkáért se órakedvezményt, (32 óra a heti kötelező óraszámom) se bérjellegű juttatást nem kapok.
Munkáltatóm arra hivatkozik, hogy a G besorolás és az 5% erre is vonatkozik.
Munkaköri leírásomban szerepel a "gyógypedagógus-óvónő", kinevezésemben azonban nem.

Kérem szíveskedjenek tájékoztatni, mi az amire törvényesen jogosult vagyok és mi az ami a munkáltatói döntés körébe tartozik!

"szakértelem" # 2013.03.07. 11:19

Közalkalmazott vagyok, címpótlékkal. A kötelező béremeléssel az E 12 fizetési fokozatból E 13-soroltak, mégpedig úgy, hogy a címpótlékom csökkentették, mégpedig akkora összeggel, mely a kötelező előrelépés szerint járt volna. Az indoklás: az illetmény változás összegét a "munkáltatói döntésen alapuló illetmény rész csökkentésével vették figyelembe".
Tulajdonképpen nem kaptam béremelést. Következő fizetési fokozatba lépés 2016-ban lesz. Tehát 6 éven át nem fog emelkedni a jövedelmem. Jogos ez a döntés?

Akire23 # 2013.03.08. 13:40

Kedves Fórumozók!

Kérlek segítsetek, az idei év bérkompenzáció kiszámításában.
Az idén bérkompenzációként 1/5-t kapom a tavalyinak, ugyanott dolgozom már több éve és tavaly óta nem változott semmi ami befolyásolná, kivéve a garantált bérminimumra való kiegészítésem és így a bérem is amely így 114 000,- Ft-ra változott.

almácska # 2013.03.09. 12:42

Tisztelt Fórum!

Pedagógus továbbképzés ügyében szeretnék érdeklődni.
25 éve dolgozó óvodapedagógus vagyok és a kötelező 120 órámból hiányzik 60 óra.
Eddig időben eleget tudtam tenni kötelezettségeimnek,mert a munkáltató anyagilag támogatta/80%/a továbbképzéseimet.
Jelenleg azonban közölték, hogy a még hiányzó 60 órát már nem tudják támogatni,mivel megszűnt a központi költségvetési normatíva.
Érdeklődnék, hogy így is kötelezhető vagyok-e- tehát önköltségen ami több 10 ezer ft- eleget tenni a 60 órás továbbképzésnek??
Félő ,hogyha nem teszem, akkor felmentenek és elbocsátanak.Jogszerű ez a munkáltató részéről??
Üdv!almácska

nico1980 # 2013.03.11. 10:33

Tisztelt Szakértők!

A következő kérdéseim lennének a kollégáimra vonatkozóan:

Kata 38 éves bölcsődei kisgyermeknevelő (25 nap pótszabadság jár neki) 2011. május 12-én született gyermeke. 2011 október 17. napjától fizetés nélküli szabadságon van (GYED folyósítás miatt) 2013. május 12-én tölti a gyermek a 2. életévét. Jelenleg fizetés nélküli szabadságon van. 2013. május 13-tól szeretne ismét munkába állni. A kérdés a következő: Mennyi szabadság illeti meg 2011 - 2013 évekre? (alap, nevelői, gyermek után járó)
Erika 38 éves bölcsődei kisgyermeknevelő (25 nap pótszabadság jár neki) 2010. október 16-én született gyermeke. 2011március 28. napjától fizetés nélküli szabadságon van (GYED,gyes folyósítás miatt) 2013. október 16-án tölti a gyermek a 3. életévét. Jelenleg fizetés nélküli szabadságon van. 2013.október 17-től szeretne ismét munkába állni. A kérdés a következő: Mennyi szabadság illeti meg 2011 - 2013 évekre? (alap, nevelői, gyermek után járó)
Vera kolléganőm veszélyeztetett terhes tavaly október óta. Idén májusban fog szülni. Mivel január 1-től változtak a szabadságra vonatkozó szabályozások az lenne a kérdésem, hogy a táppénz idejére hogyan számoljam ki a szabadságát?

Segítségeteket előre is köszönöm.

KORMI54 # 2013.03.25. 09:42

Tisztelt Szakértők!
Nyugdíjas munkavállalóval kapcsolataban szeretnék segítséget kérni, közalkalmazotti jogviszonyban.
A közalkalmazott nyugdíjasként van határozatlan időre kinevezve. 2013. július 1-től érvényes jogszabályok szerint a nyugdíját fogja választani. Azonban most a munkáltatónál fennáll egy kis probléma. 2013. április 1-től az a munkakör ahol alkalmazva van, megszünik.
Mint munkáltató mi a teendő? Fel kell-e menteni, mennyi felmentést kell kifizetni?
2012-ben ment a 40 évesekre vonatkozó nyugdíjba, a 40 éves jubiliumi jutalmat részére nem fizettük ki. 2014-ben lenne jogosult rá. Most ki kell e részére fizetnünk amikor a jogviszonya megszünik.

Nagyon fontos lenne részemre a válasz!
Köszönettel!!!!

crozi # 2013.03.25. 12:34

Kedves Szakértők! Férjem öregségi nyugdíjas köztisztviselő, s most alkalma lenne arra, hogy megbízási szerződéssel dolgozzon. A feladatkör nem lenne köztisztviselői vagy közalkalmazotti jellegű. Az lenne a kérdésem, hogy nyugdíjasként még köztisztviselőnek számít-e a megítélése, és milyen feltételekkel helyezkedhetne el? Köszönettel, Crozi

bvp_gyp # 2013.03.31. 10:27

Tisztelt Szakértők!
Közalkalmazotti jogviszony kiszámításával kapcsolatban kérdezem Önöket.
Ha jól tudom, az 1992. jún.1 előtti összes munkaviszony ide tartozik, így mivel 1979.08.13-án kezdtem dolgozni, 1992.06.01-ig számítható idő 12 év 9 hó 18 nap.
Ezután még 1996.06.30-ig dolgoztam iskolában (4 év 1 hó), majd passzív gyesen voltam, ezután négy évet egy vállalatnál. 2001.09.03-tól mostanáig folyamatos a közalkalmazotti jogviszonyom. Hogyan adódik ez össze? Járt volna már a 25 éves jubileumi jutalom? Ahányan számoltak eddig, annyiféleképpen tették, szeretnék tisztán látni.
Még egy kérdés: a nyugdíjhoz (40 év munkaviszony) szükséges szolgálati időbe beleszámít a tartósan beteg gyerekkel passzív gyesen töltött idő?
Mindkét kérdésre adott válaszukat előre is köszönöm.
Üdvözlettel.

gabi672 # 2013.04.16. 15:22

Kérem segítsenek!!
46 éves vagyok szakmunkás 25 év munkaviszonnyal most lettem először közalkalmazott takarítok egy kollégiumban!
Mennyi szabadság jár egy évben? ,mert eddig 30 napot kaptam! Miért veszik el az a sok ledolgozott idő???
Milyen kategóriába sorolhatnak ?
Köszönöm!

dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.17. 12:19
dr.Bodnár Lilla (törölt felhasználó) # 2013.04.17. 14:30
Egyjogász # 2013.04.17. 16:51

Feladom, itt is a Lilla...