Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.05. 11:03

Nem kötelező - dolgozhat határozatlan idejű munkaviszonyban is.

bujdos # 2007.06.05. 09:34

Tudnátok segíteni nekem?
Ha a nyugdíjas közalkalmazott tovább dolgozik , akkor kötelező-e határozottá tenni a munkaviszonyát és hogyan, ( indoklással vagy anélkül stb...)
Köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2007.06.04. 20:36

Errr... Most akkor átadással szűnik meg, vagy nem átadással?

091958 # 2007.06.04. 19:49

Arra szeretnék választ kapni, jár-e a felmentési idő a közalkalmazottnak akkor is, ha a közalkalmazotti jogviszony más munkáltatónak történő átadással szűnik meg és a munkavállaló az új munkáltatónál felkínált, nem közalakalmazotti állást nem fogadja el?

szemfüles # 2007.06.04. 17:58

Köszönöm a választ Lyonee

Lyonee # 2007.06.04. 17:18

A 35 éves jogviszonyt kell figyelembe venni a felmentési időnél. Esetedben ez 8 hónap, fele idejére felmentenek a munkavégzés alól. A jubileumi jutalom, ha pontosan megvan a 35 éved, megjár, ez 5 havi átlagkereset. A nyugdíjadat nem kellett szüneteltetni, csak tudod nyugdíjba (öregségi) az tud menni, aki még nem nyugdíjas.

szemfüles # 2007.06.03. 17:08

Köszönöm a választ Lyonne-nak.
Igen a rendőrségtől már nyugdíjba mentem.Ez után lettem ismét közalkalmazott
teljes munkaidőben.A nyugdíjamat ez idő alatt nem szüneteltettem!/Kellet volna??/
Most hogy megszűnik a munkaviszonyom az egész 35-éves közalkalmazotti időre kell megállpítani a felmondási időt? Az előző munkahelyemen a 30-évre járó felmondási időt ott letöltöttem.

Lyonee # 2007.06.03. 15:41

A felmentési időnél az egész közalkalmazotti jogviszonyt figyelembe kell venni. Nyugdíjas vagy már, mit értesz az alatt, hogy ismét nyugdíjba menő, ha kaptad a nyugdíjadat is, nem szünetettetted?!
Esetleg, ha még 5 évet dolgoztál nyugdíj mellett, vagyis pontosan megvan, ill. meglesz a felmentési idő végéig a 35 év közalkalmazotti jogviszonyod, a 40 éves jubileumi jutalomra jogosult leszel.
Egyébként a nyugdíjba menőnek semmilyen juttatás nem jár, esetleg Kollektív Szerződés alapján kaphat +juttatást. De te már a rendőrségtől nyugdíjba mentél.

szemfüles # 2007.06.02. 13:06

Üdvözlök mindenkit!
A prblémámat már egyszer felvetettem de azóta se találom, se az írásomat se az esetleges választ!
Mégegyszer!
30-éves rendőrtiszti multtal nyugdíjba mentem.Ezután megkaptam minden járandóságot és juttatást. Rövid pihenés után ismét közalkalmazott lettem egy megyei intézménynél./+ a nyugdíj/
A létszámleépítésnél a nyugdíjasok kerültek előtérbe.Ismét nyugdíjas leszek.Arra lennék kiváncsi hogy a felmentési időt az itt eltöltött időre kell számolni vagy az összes közalkalmazottként eltöltött időre?
Mint ismét nyugdíjbamenőnek esetlegesen milyen juttatások járnak?
Előre is köszönöm a választ !

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.31. 12:29

Szóval mégiscsak hamarabb jár le a felmentési ideje, mint ahogy a munkáltató megszűnik. De akkor mi a kérdés?

jamesz # 2007.05.31. 06:52

Nyugdíjas.Végkielégítés nem jár. A szakfeladat marad az intézménynél év végéig. Maximum a maradék fementési időre járó bért kaphatja meg egy összegben igaz?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.31. 06:18

Annak kifizetik, ami még jár.

jamesz # 2007.05.31. 06:14

Ha az intézmény egyik szervezeti egysége Kjt. 25/A vagy B alapján átadásra kerül Mt hatálya alá tartozó munkáltatóhoz, akkor ugye megszűnik a közalkalmazotti jogviszony, de a munkáltatónak át kell venni, létrejön egy új. De mi a helyzet azzal, aki felmentési idejét tölti az átadás időpontjában (de még nincs munkavégzés alóli mentesülés alatt)???

cicukapitány # 2007.05.29. 11:57

Köszönöm, igen, sajnos ezekkel a dolgokkal én is tisztában vagyok és bizony így van. Csak azt nem értem miért jó ez a munkáltatómnak, hogy x évre odaköt és nem használja ki a végzettségemet, nem ad egy olyan beosztást ahol hasznosítani tudnám. Sok ilyen beosztás nincs, de úgy gondolom, ha már valaki az egyetem vége felé jár talán észreveszik, hogy az a szerencsétlen befejezi, letesz valamit az asztalra. Ahogy észrevettem itt is a kapcsolatok számítanak, ami nekem nincs, na , meg nőknél más is, amit megint nem teszek meg:)
Maradok az igában...

nyusz66 # 2007.05.29. 11:34

Tulajdonképp nézheted úgy is, hogy X évre lekötöttek téged azért az Y forintért cserébe :-)

Kála # 2007.05.29. 08:49

Önmagában egy tanulmányi szerződés - hacsak nincs bele foglalva - nem jelenti azt, hogy a suli elvégzése után az új végzettségnek megfelelő munkakört is adni fog a munkáltató.

Ha el szeretnél menni, akkor a tanulmányi szerint a munkáltatói támogatást részarányosan vissza kell fizetned (kivéve, ha ettől eltérő feltételekkel tudod megszüntetni a munkaviszonyod mondjuk közös megegyezéssel).
Halkan jegyzem meg, hogy a tnulmányi szerződés soha nem egyoldalú: a munkáltató támogatja a tanulmányokat, ennek fejében te x évet köteles vagy nála tölteni a suli befejezése után. Itt mind a két fél ad is és kap is.

cicukapitány # 2007.05.29. 07:30

Már előre elnézést kérek, hogy ebbe a témakörbe írok kérdést, de végignézve a témaköröket úgy láttam itt folyamatosan zajlik az élet...

Tanulmányi szerződéssel kapcsolatban kérnék tanácsot. Jó helyen dolgozom, mostmár Igazságügyi Minisztériumhoz tartozom. 6 évvel ezelőtt kötöttek velem tanulmányi szerződést a jogi egyetemre, amit sikeresen be is fejeztem, azóta egy év telt el. Beosztásom nem változott, fizetésem nem változott, tekintve, hogy ehhez a munkakörhöz nem kell jogi végzettség, én akartam tanulni....
Többször felterjesztettek magasabb beosztásra, valamint pályáztam is, de burkoltan az volt a válasz, hogy nő vagyok, ráadásul túlképzett, amíg ez a vezetőség lesz, nem leszek vezető.... érdekes...ugye nincs nemek közötti megkülönböztetés....dehogynem.
Több nyelvet beszélek, miért kötöttek velem tanulmányit, ha nem adnak magasabb beosztást, azonban ha elmegyek részarányosan vissza kell fizetnem. A tanulmányi szerződést átnézve (nem volt nehéz 1 lap) nagyon egyoldalú, de akkor mit tudtam én...örültem, hogy támogatnak és tanulhatok. Gondolkodtam azon rájuk borítom az asztalt és elmegyek, vagy munkajogi kollegához fordulok. Lenne más hely ahova szívesen várnának, de a szerződést nem tudják átvállalni. (kb. 1 M Ft.) Ebben a témában annyira nem vagyok otthon....tudtok tanácsot adni...? Mit tehetek?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.28. 19:39

Nem kötelesek elengedni szabadságra a lemondási idő alatt. Ki is fizethetik.

Pett # 2007.05.28. 17:34

Minden fórumozót köszöntök. Gyors választ szeretnék kérni tőletek.
Köztisztviselő vagyok, ráadásul vezető beosztású. A hely légköre, ahol dologozom, annyira megromlott, hogy nem tudok ott dolgozni tovább. Beadom a lemondásomat. Azt tudom, a lemondási idő két hónap, tehát 60 naptári nap, 40 munkanap. A tavalyi évben egyszer sem voltam szabadságon, ki sem adták. A lemondási időbe bele kell számítani a ki nem adott, felgyülemlett szabadságot és az ez évi szabadság arányos részét? Szeretnék minél kevesebb időt ott letölteni.
Köszönöm előre is a választ.

19791106 # 2007.05.28. 11:47

Az az nálunk csak képmutatás, hogy verjék a mellüket: nekünk ilyen is van.
A baj az, hogy bármit meglehet tenni megalázni, lejáratni a másikat az etikai kódex nem véd...másrészről mi keresztény iskola vagyunk és az sem jelent egyeseknek semmit.Szomorú....
Köszönöm a segítséget.

Lyonee # 2007.05.27. 23:00

A tanáravatáskor tett eskü egy életre kell, hogy szóljon, ezért felesleges Etikai kódexeket írni. Egyébként sem előírás.

19791106 # 2007.05.27. 15:01

Köszönöm szépen, átgondolom még.Még annyit, hogy az iskoláknak miért kell Etikai Kódexet írni és a tantestülettel elfogadtatni, ha azt nem tartják be és még következménye sincs ha egy iskolában valaki megszegi?
Mire jó akkor?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.27. 10:55

Természetesen bizonyítani kell tudni, anélkül nincs marasztaló ítélet.

A marasztalás valószínűsíthetően pénzbüntetést eredményezne, esetleg polgári jogi igényként nem vagyoni jellegű kár megtérítésére kötelezést is.

19791106 # 2007.05.27. 10:29

Ha esetleg beperelném kell hozzá ha jól gondolom minimum 2 tanu (szülő) akik nem félnek a pedagógus bosszújától. Mert nálunk eléggé félnek, hogy a gyerekük megsínyli, vagy kiteszik az iskolából holott ez olyan jó mert elit hely.
És mi várható ha megnyerném....csak azért kérdezem, hogy érdemes e foglalkozni vele, mert egy ejnye.bejnye miatt nem érdemes ilyen tortúrába belekezdeni...vagy igen?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.27. 09:31

Bárki sértetje lehet rágalmazásnak is és becsületsértésnek is. Csak vigyázni kell a magánindítványra nyitva álló időre.