Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


jamesz # 2007.05.16. 07:07

44 nap átirányítás után a munkáltató szeretne közös megegyezéssel munkakört módosítani a dolgozónál. De csak határozott időre szólna ez a munkakör módosítás. Ez megoldható?

ObudaFan # 2007.05.13. 17:38

A felsőoktatási törvény szerint az oklevél igazolja. Az abszolútórium önmagában még nem diploma, de még az államvizsga sem.

Szűcs Kinga # 2007.05.13. 11:49

Szaiasztok!
Segítséget szeretnék kérni! Köztisztviselő vagyok, sikeres államvizsgát tettem, de nincs nyelvvizsgám és így nincs oklevelem, de a Ktv, 23 § szerint az I. besoroláshoz szakképzettséget kell igazolni. A főiskola igazolást állított ki részemre, a sikeres államvizsgáról. Mi írja elő, hogy csak az oklevél megléte igazolja a szakképzettséget? Ha nincs ilyen, akkor hogyan lehetne átsoroltatnom magamat, hozzáteszem a Diákhitel szempontjából már végeztem és hallgatói jogviszonyom megszűnt. Köszönöm.

Legislator # 2007.05.02. 14:36

meggjelent=megjelent


Sunshine after the rain.

Legislator # 2007.05.02. 14:36

Közlöm az érdeklődő kollegákkal, hogy meggjelent György István: Közszolgálati jog című tankönyve (Budapest, 2007. HVG-ORAC Kiadó, kb. 200 oldal).


Sunshine after the rain.

Lyonee # 2007.05.02. 14:32

Jamesz!
Egy példa talán segít. 1972-1980 valaki takarítónő volt egy ruhagyárban, 1981-től a mai napig állami iskolákban takarított. 1992- től az állami iskolákban dolgozók a kjt alá tartoznak. Akik 1992 előtt olyan munkahelyen dolgoztak, amelynek alkalmazottai 1992-től a kjt hatálya alá tartoznak, a 92 előtti alkalmazás tekintetében is közalkalmazottak. A mi példánkban az iskolákban történt munkavégzések teljes ideje közalkalmazotti jogviszony. A ruhagyári dolgozók jogállása 1992-ben nem került a kjt alá, ezért az 1972-1980 történt munkavégzés nem közalkalmazotti jogviszonyban történt., de a fizetési fokozatba beszámít. Egyébként jó pár évig még oda sem lehetett beszámítani, de tv. változás folyamán ezen változtattak. A felmentési időbe és jubileumi jutalomba csak a közalkalmazotti jogviszony vehető figyelembe. Meg azok a jogviszonyok, amelyek közalkalmazottivá alakulnak át. Pl. köztisztviselői, szolgálati (fegyveres erők) jogviszony.

jamesz # 2007.05.02. 11:47

A közalkalmazottaknál a fizetési fokozat megállapításhoz a szövetkezetnél eltöltött időt úgy számoljuk, hogy az 1992. előtti az közalkalmazottinak számít eleve, ezután pedig munkatörvénykönyv hatálya alá tartozónak számoljuk. (Nyilván a meglévő végzettség figyelembevételével)
De vajon a jubileumi jutalom megállapításnál is ugyanez a helyzet?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.05.02. 08:00

Nem.

jamesz # 2007.05.02. 07:39

Munkanélküli ellátás beszámítható közalk. fiz. fok megállapításhoz?

Lyonee # 2007.04.28. 20:49

4035521
EBH2005. 1252. A közalkalmazottat megillető felmentési idő mértéke megállapításánál - a fizetési fokozat megállapításától eltérően - az alapul szolgáló közalkalmazotti jogviszony időtartamába a külföldön munkaviszonyban töltött idő nem számítható be, mivel e munkaviszony nem a közalkalmazottak, illetve köztisztviselők jogállásáról szóló törvény hatálya alá tartozó szervnél állt fenn [1992. évi XXXIII. törvény 87. § (2) bek.].
7 év a közalkalmazotti jogviszonyod alapján 3 hónap, felmentési idő és 2 hónap végkielégítés jár.
A szabadságod a 21 alap +25 pótszabadság időarányos része. A pótszabiból 15 napot nevelési , oktatási feladatokra igénybe vehet a munkáltató, ezt is arányosan.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.26. 08:19

Igen, jamesz.

jamesz # 2007.04.26. 06:34

Hello. A további jogviszonyban foglalkoztatott közalkalmazotti jopgviszony megszüntetésére ugyanazok a szabályok vonatkoznak, mint a normál közalkalmazotti jv-ra?

4035521 # 2007.04.25. 14:36

Nagyon bonyolult ügyem van. Kérnék segitsséget szakembertől. Halaszthatatlan. A gimnáziumban, ahol nev. tanár vagyok 2000 aug.28-tól, megszünik a kollégium működése (várható dátuma: szeptember 1-től). De, azon kivűl május 18-től kiköltözik az utolsó kollégista, ezért engem szabadságra küldenek. Az a kérdésem, hogy mennyi felmondási és végkielégités, szabadság jár, ha a munkaviszonyom 1985-től beszámították, amikor Ukrajnában dolgoztam pedagogusként 2000-ig.Jelenleg a "H-7" f. Elmehetek-e, és ha igen, akkor mikor , passzív betegállományban? Járhat-e nekem és mennyi, úgy tudom, hogy módosították? Azon kívül, másodállásban (egyéni vállalkozó) még fordító vagyok. Nagyon várom egy szakember véleményét.
Tisztelettel H.

leopoldina # 2007.04.25. 10:59

Közalkalmazotti jubileumi jutalomnál beszámit-e a Bőriparnál /BIVIMPEX/ adminisztrátor, Élelmiszer Kisker Váll.-nál adminisztrátor, Magyar Posta 1993-ig ledolgozott évek? Fizetési fokozatba beszámitották, Válaszotokat előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.24. 06:41

Az vagy ügykezelő lesz, vagy közalkalmazott.
Ktv 1. § (7) a) „köztisztviselő az (1) és (2) bekezdésben felsorolt szervek (a továbbiakban együtt: közigazgatási szerv) feladat- és hatáskörében eljáró vezető és ügyintéző, aki előkészíti a közigazgatási szerv feladat- és hatáskörébe tartozó ügyeket érdemi döntésre, illetve - felhatalmazás esetén - a döntést kiadmányozza, szakértelemmel foglalkozik a rábízott feladatokkal összefüggő valamennyi kérdéssel, felelős saját tevékenységéért és munkaterületén a közigazgatási szerv állandó és időszakos célkitűzéseinek érvényesítéséért, a munkaköri leírásában részére megállapított, illetve a vezető által kiadott feladatokat a kapott utasítások és határidők figyelembevételével, jogszabályok és ügyviteli szabályok ismeretében és betartásával végzi;

jamesz # 2007.04.24. 05:32

Lehet foglalkoztatni állami költségvetési intézményben munkaviszonnyal dolgozót? irodai munkára...egyáltalán mi határozza meg, hogy munkaviszony, vagy pl. köztisztviselő?

Gombóc16 # 2007.04.11. 09:04

Kedves Bulletproof!

Köszönöm, hogy válaszoltál! A maximum 5 év határozott idejű szerződésről itt olvastam a fórumon. Határozott és határozatlan idejű szerződés témán belül március 22-én írta Kála.

mesekeksz # 2007.04.05. 14:03

Még annyit, hogy azért hogy átvegyék közalkalmazottnak lemondott a végkielégítéséről, pedig fél év mulva lejárt volna a szerződése. Így elestünk közel 800 000 Ft-tól, plusz 45 000 lett a fizuja... S.O.S

mesekeksz # 2007.04.05. 14:00

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy mit évő legyek. Történt, hogy férjem 7 évig folyamatos munkaviszonyban katona volt. Mivel megszűnt volna a beosztása, felajánlották neki, hogy átveszik közalkalmazottnak. Ez eddig rendben is, de a baj ott kezdődik , hogy a fizetése 45 000 Ft lett nettoban. Ezt elfelejtették vele közölni, hogy 72000 nettot jelent az a fizetési kategória amit aláírt. Ráadásul minden másnap délutános (13-20 h-ig) és nem kap délutáni pótlékot, mert még állítólag nem készítették el a munkaköri leírását vagy mit. Ugyanez a helyzet a készenléti díjjal is, pedig minden második hétvégén ő ügyel!!! Kérlek segítsetek! Hogy kaphat valaki 8 órás munkára, két műszakra 45000 Ft fizetést. És a legszebb, hogy ebben a honapban kerek 30000 Ft fizut kapott, mert levontak tőle valami adóelőleget. Szeretném tudni, hogy perelhetünk?? Van értelme, vagy csak mondjon fel? Még a munkanélkülije is több lenne mint a fizuja jelenleg! Előre is köszi a segítséget!!

Bulletproof # 2007.04.05. 13:08

Kedves Gombóc16!

Megpróbálok néhány pontban hozzászólni a leveledhez, már amennyiben tudok:

  1. Ezt a "max. 5 év határozatlan" szabályt hol hallottad? Tényleg van ilyen??
  2. Sajnos nekem úgy tűnik, hogy a munkatársi kinevezés követelményei még ködösebbek, mint a főmunkatársé. A törvényben az áll, hogy "Tudományos munkatárs elnevezésű munkakörbe kell besorolni a legalább hároméves kutatói, oktatói gyakorlattal rendelkező személyt, ha az előírt alkalmazási feltételnek megfelel." Ennyi. Hogy ezek az előírt alkalmazási feltételek hol lennének megtalálhatóak, köteles-e ilyet készíteni (és publikusan elérhetővé tenni) az intézet, stb, erről egy árva szó sincs. Éppen ezért várom, hogy hozzászóljon végre valami munkajogban járatos ember, mert szerintem az nem korrekt, hogy elvileg törvényileg szabályozva van a dolog, de a gyakorlatban, úgy tűnik nekem, valójában személyes/szubjektív elbírálás szokott történni.
Zombecz # 2007.04.05. 11:20

A segítségeteket szeretném kérni! Egy alapítványi gimnáziumban voltam tanár tegnapelőttig. Az igazgató picit rámijesztett és így nem ő bontott szerződést, hanem rábírt, hogy közös megegyezéssel bontsunk.
A következő problémák merültek fel bennem:

  • Április 3-án bontottunk szerződést, de nem kaptam egy nap felmondási időt sem, arról nem írtak a bontásban.
  • Csak a márciusi fizut kaptam meg, áprilisra egy napot sem.
  • November óta vannak túl óráim 20+2 óra felett. Papírok alapján 13. Emellett helyettesítettem órákon elég sokat, ezekről szintén papír van a kezemben, de pénzt nem kaptam értük.
  • Budapest mellöl járok be, távolsági busszal, más nincs. A bérletem 80%-át törvény szerint fizetniük kellett volna, de sem idén sem tavaly nem tették. (Valószínűleg ez elbocsátásom valódi oka).

Ezutóbbi izgat még különösen, mert megvan az összes szelvényem s idénről az áfás számlák. Érdemes-e ezek miatt levelet írnom/iratnom, amiben ezek kifizetésére szólítom fel, mert nem kaptam meg a teljes illetményemet? Ha perre vinném, az megérné-e?
Aggályom van még egy: a szerződésbontásban áll az, hogy az illetmény kifizetése után sem anyagi, sem jogi követelésünk nem lehet egymással szemben. Ez komoly gond a fenti követeléseim ismeretében? Várom válaszaitokat akár itt akár e-mailen. Nagyon fontos lenne!

Gombóc16 # 2007.04.04. 17:21

1997. szept. 1-től dolgozom egy kutatóintézetben tudományos segédmunkatársként, közalkalmazotti státuszban, általában fél éves határozott idejű szerződésekkel. 2002. júl. 1. és 2003. jún. 30. között a munkavégzés helye ugyan nem változott, de mivel egy olyan projekten dolgoztam, amit az ELTE kihelyezett tanszékeként adtunk be (az osztályunk egyben kihelyezett tanszék is), ezért az ELTE-n kerültem állományba. Ezután következett egy hónapos szünet, amikor továbbra is a megszokott helyemen dolgoztam, csak épp fizetést nem kaptam és állományban sem voltam sehol. 2003. aug. 1-től újból folyamatosan állományban vagyok az intézetnél. Az idei évre két fél éves szerződést ígértek. Időközben kiderült, hogy babát várok, aki augusztus végén, szeptember elején fog megszületni. Ezt a munkáltató felé bejelentettem. Igen rendesek voltak. Annak ellenére, hogy év elején még hallani sem akartak arról, hogy kinevezzenek munkatársnak (ami meglehetősen érthetetlen, hiszen 2006-ban doktori fokozatot szereztem), ezt mégis megtették. Januártól tehát kineveztek munkatársnak és magasabb lett a fizetésem. Most azonban már nem akarják a második fél évi szerződést aláírni, csak két hónapra, hisz úgyis elmegyek legkésőbb szeptembertől. A helyzetjelentés után következzenek a kérdések:

  1. Ha jól tudom, akkor maximum 5 évig lehet valakit határozott idejű szerződésekkel foglalkoztatni, utána határozatlan idejűvé kell módosítani. Az én esetemben az egy év ELTE-s berkekben eltöltött idő mennyiben befolyásolja ezt?
  2. Az eltelt 9 és fél év alatt többször állt módjában az intézetnek határozatlan idejű szerződéssel fix állományba venni munkatársakat. Három férfi kollégám, akik később jöttek, mint én, és nem szerezték még meg a doktori fokozatot, elsőbbséget élveztek nálam. Ez egyéni, intézeti elbírálástól függ, vagy létezik valamiféle előírás erre vonatkozóan?
  3. Van-e előírás arra nézve, hogy hány év munkaviszony után kell valakit előléptetni munkatárssá? Milyen feltételeknek kell megfelelni hozzá? Vagy ez is egyéni elbírálás tárgyát képezi? A főmunkatársi kinevezés is érdekelne (majd figyelem Bulletproof kérdéseire adott válaszokat).
  4. Jól tudom, hogy ha a második idei szerződésem is fél évre szólna, én azonban elmegyek gyedre szeptembertől, akkor a gyed lejárta után a munkáltató köteles visszavenni a szerződés hátralevő idejére, tehát 4 hónapra?
  5. Tehetek valamit ebben a helyzetben?

Előre is nagyon köszönöm a válaszokat!

Bulletproof # 2007.04.04. 10:41

Kedves fórumozók,

tudományos munkaköri besorolással kapcsolatban szeretném a segítségeteket kérni. Arra lennék kíváncsi, hogy mi szükséges a tudományos főmunkatárs elnevezésű munkakörhöz. A 49/1993 jelű kormányrendeletben a következő 3 feltételt találtam:

1, PhD vagy azzal ekvivalens fokozat
2, hatéves kutatói gyakorlat
3, Az 1994. évi XL. törvény 23 paragrafusának 1. bekezdése alapján létrehozott tudományos tanács elbírálása

Namost, az első kettő elég egyszerű és objektív kritérium. A harmadikkal vagyok bajban. Próbáltam előkeresni az említett akadémiai törvényt, de a hivatkozott paragrafus alatt egyetlen semmitmondó mondat áll. Kérdéseim:

  1. Lehet, hogy nem jól azonosítottam a törvényt? Vagy ha igen, le van valahol pontosan írva, hogy miket is vizsgál ez a bizonyos bizottság? Ha nincs, akkor honnan tudjam, hogy mire kell törekedjek a munkám során? Nem lenne nekem jogom tudni a vizsgált feltételeket? Így mi a garancia arra, hogy a bizottság objektív döntést hoz?
  2. Az első két feltételt teljesítem. Nem világos számomra, hogy honnan tudomást szerezni az Akadémia arról, hogy én mondjuk tegnapról mára virradóra teljesítettem a 3. pontban szereplő bizottság által vizsgált, számomra láthatatlan feltételeket, és ideje lenne engem előléptetni? Nekem kell kezdeményezni mondjuk félévenként, hogy ugyan üljön már össze ez a bizonyos bizottság és vizsgálja meg az esetemet? De ha nem tudom, hogy miket is vizsgál, akkor minek alapján kezdeményezzem ezt?
  3. A törvényben az szerepel, hogy a fenti 3 feltétel teljesülése esetén főmunkatárssá KELL kinevezni. Jól értelmezem, hogy ez azt jelenti, hogy mondjuk a közvetlen felettesemnek nincs mérlegelési lehetősége hogy kinevez-e vagy sem?

Köszönettel: BP

Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.03. 14:33

Igen.

jamesz # 2007.04.03. 12:34

Kinevezés módosítás az ha a munkáltatói döntésben növelik a közalkalmazott illetményét??