Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


Kovács_Béla_Sándor # 2007.04.02. 14:45
  1. A takarítás, karbantartás egy iskola esetében nem "az alapszolgáltatáshoz tartozó szolgáltatás".
  2. Igen.
kiszervezes # 2007.04.02. 12:11

Városunkban is iskolaösszevonást tervez a képviselő testület.
kérdéseim:

  1. Az alapfeladathoz tartozó szolgáltatást (takarítást, karbantartást...) a törvény szerint csak jogutódlással lehet megvalósítani. Egy vállakozás, vállakozó lehet-e jogutód?
  2. Ha igen és a vállalkozó és /vagy munkavállaló vállalja a tovább foglalkoztatást és/vagy a munkát a vállakozó mennyi idő után bocsáthatja el a dolgozót, kell- e neki pl. végkielégítést fizetni, ha igen a közalkalmazotti időt figyelembe kell-e a vállalkozónak venni?
  3. Csoportos létszámcsökkentésnek minősül-e ha a munkáltató 9 főt küld nyugdíjba vagy előnyugdijba és a technikai dolgozókat vállakozásba szeretné adni. A dolgozói létszám 69 fő, ebből kb. 35 fő a technikai állomány.
  4. Átszervezés után új pedagógiai programot kell készíteni, vagy a régit módosítani. Ezt az átszervezés előtt vagy az átszervezés után kell elvégezni, ha után mennyi idő múlva.

Köszönöm válaszukat.

jamesz # 2007.03.29. 11:26

Másik munkáltatónál, bocs, pontatlan voltam, ebéd előtt jaj, mea maxima:-}

the big cat # 2007.03.29. 10:26

Mi az, hogy más munakvégzési helyen? De ugyannál a munkáltatónál?

jamesz # 2007.03.29. 09:18

Hoppsz, gyorsabban jár a kezem, mint az agyam. véelelmezem, azt jelentené, hogy a főállású jv.-tól függetlenül kell elbírálni, önálló jv-ként.

jamesz # 2007.03.29. 09:08

Bocsánat, dr.Lee de ez mit jelent?
A fő állású közalkalmazotti jv. 8 órás, a további jv. pedig, amely ugyancsak közalkalmazotti (nyilván más munkavégzési helyen) négy órás.
Mit jelent a külön elbíráslás, ki végzi...stb?

Dr. Lee # 2007.03.29. 08:27

Igen jár, a szabadság mértékét külön kell elbírálálni!

jamesz # 2007.03.29. 07:31

További jogviszony (a fő, és a másod is közalkalmazott) esetén jár, és ha igen, hogyan a szabadság?

Wild # 2007.03.28. 21:47

Köszi! :)))
Tehát az utolsó ledolgozott munkanapom után kezdődik a felmentési idő, ami esetemben 50nap. Erre az 50napra fizetést/bért, egyéb pénzt nem kapok. Az 50. napon kapom meg a végkielégítést, ami 3havi átlagkeresetemnek felel meg. Ezután már szabadon elhelyezkedhetem újra, akár közalkalmazottként is?
Kérlek, ha valamit nem jól értelmeztem, javíts ki!
Elöre is köszönöm!

tomas64 # 2007.03.02. 08:22

Youppi!

A munkaszerződés módosításához közös akaratotok kell a munkáltatóval, majd azt írásba kell foglalni. Márpedig neked megváltozott a munkaköröd, tehát új munkaköri leírást is kell kapnod, szintén írásban. A túlmunkát aközférában írásban kell elrendelni, a törvényi kereteken belül, majd azt külön számfejtve ki kell fizetni.

tomas64 # 2007.03.02. 08:19

Wild!

A végkielégítést a felmentési időd lejártának utolsó napján fizeti a munkáltató, de csak abban az esetben ha a felmentési időd alatt nem helyezkedtél el közalkalmazottként, köztisztviselőként. Tehát az elhelyezkedési tilalom (ami nem is tilalom, csak elvszíted vele a vgkielégítési jogosultságodt) csaka felmentési időre vonatkozik, utána már nem szankcionálható!

Youppie # 2007.03.02. 07:16

Sziasztok!
Egy konyhán élelmezésvezető munkakörben foglalkoztatott közalkalmazottat szóban utasította munkáltatója, hogy a konyhai leépítések (prémiuméves nyugdíjazás - 12 órát kell hetente dolgoznia) miatt napi 4 órában lássa el eddigi feladatait, a másik 4 órában pedig menjen be a konyhára segíteni (pl. mosogatás).
A munkakörével járó feladatokat (adminisztráció, HACCP) napi 4 órában nem képes ellátni.

Mit tegyen? Kötelezhető-e a konyhai plusz 4 óra munka elvégzésére?

Előre is kösz a válaszokat.

Wild # 2007.03.01. 21:26

Sziasztok! segítségre lenne szükségem! 8 év 4 hónap munkaviszonyom van életem első munkahelyén, ami április 1.-jén megszűnik. Azt "tudom", hogy 1 hónap felmondási idő és 3 havi átlagkereset jár, de... Hogyan zajlik ez le pontosan? Mikor fizetik ki a végkielégítést? A felmondási idő letelte előtt vagy utána? Hallottam olyan híreket is, hogy ha felvettem a végkielégítésemet, utána X ideig nem helyezkedhetem el közalkalmazotti jogviszonyban (nővér vagyok), mert akkor vissza kell fizetnem a végkielégítést... Akkor most hogy is van ez? Légyszi, segítsetek! Előre is köszönöm! Sziasztok!

jamesz # 2007.03.01. 08:46

Hello.
Azt szeretném kérdezni hogy:
A közalkalmazott jogviszonya az öt évet májusban éri el. A felmentési ideje így két, vagy három hónap?(Öt év után ugye három hónap...)

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.28. 19:31

Megtehetik, hogy felszólítják a polgármestert a lemondásra vagy a testületet az önfeloszlatásra - de ez egy politikai nyilatkozat, jogi hatása nincs.

Itt szólok, hogy egy vagy több képviselő lemondása sem járható út, mert azzal csak a testület újraválasztását lehet elérni, a polgármester mandátumát nem érinti.

gabesz24 # 2007.02.28. 17:21

sziasztok!

Béla, és ha az állampolgárok kezdeményezik? Elindíthatják a kezdeményezésüket? És a kezdeményezésüknek milyen következményei lehetnek?
köszönöm a választ


Gabesz

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.28. 16:43

Csak úgy lehetséges az időközi polgármester-választás, ha vagy maga a polgármester lemind, vagy a testület feloszlatja magát. Más új választást nem kezdeményezhet.

nico1980 # 2007.02.28. 14:01

És milyen jogi szabályozásaai vannak a kezdeményezésnek?

T r a v e n # 2007.02.28. 13:26

Kedves Nico!

A településen új választást kell kezdeményezni.

T r a v e n # 2007.02.28. 13:26

Kedves Nico!

A településen új választást kell kezdeményezni.

nico1980 # 2007.02.28. 12:40

Sziasztok! Kérdésem lenne. Milyen módon lehet egy polgármestert elmozdítani a posztjáról, leváltani?

Youppie # 2007.02.26. 14:19

Köszi. Nem dobódtam fel :(
Meló látástól mikulásig.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.23. 12:40

Amennyire én tudom, mindegyik önkormányzat polgármesteri hivatala megszűnik a körjegyzőség létrejöttével. Ez még akkor is így van, ha az új körjegyzőség köztisztviselői ugyanazok, mint a székhelytelepülés volt hivatalának dolgozói. Szvsz nem kötelező elfogadni az új kinevezést, de akkor a köztisztviselői jogviszony megszűnik.

Youppie # 2007.02.23. 11:26

Sziasztok!

Másik három községgel körjegyzőséget alakít önkormányzatunk. Az ottani dolgozókat elküldik, nekünk meg elosztják a három kisközség pénz- és adóügyi feladatait.
Kérdéseim a következők:

  • Kötelezhetnek-e külön juttatás nélkül a másik községek feladatainak ellátására?
  • Meddig terhelhető újabb feladatokkal egy köztisztviselő, ugyanis korábbi leépítésekből fakadó feladatokat is szétosztották közöttünk?

Várom válaszaitokat, ilyen jellegű tapasztalataitokat.

jamesz # 2007.02.21. 12:23

Egy munkáltatónál más szervezeti egységbe való helyezéshez nem kell kinevezés módosítás.
(Nem is annyira) mellesleg az is érdekes kérdés, hogy mi minősül munkavégzési helynek.....