Közalkalmazott, köztisztviselő, közszolgálat


jamesz # 2007.02.01. 13:27

Heh, még nem biztos, hogy akkor....

Kovács_Béla_Sándor # 2007.02.01. 08:09

Persze. 2010-ben. Akkor lesz legközelebb parlamenti választás.

jamesz # 2007.02.01. 08:03

Állítólag mégis várható béremelés a közszférában.Ez igaz?

Norcika # 2007.02.01. 06:48

Köszönöm a válaszaitokat, sajnos én is úgy érzem, hogy nem össze ez a fránya nyelvpótlék...

the big cat # 2007.01.31. 15:05

Az, meg hogy vajon miért jár, már örök titok marad. A versenypiacon vagy kell a munkádhoz, és akkor úgy vesznek fel, vagy nem és akkor úgy.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.31. 13:09

Sajnos, tényleg nem, a nyelvpótlék a középfokúnál kezdődik - ha egyáltalán.

Norcika # 2007.01.31. 12:42

Bocsánat, az előbb kihagytam, hogy "csak" alapfokú nyelvvizsgám van. Gondolom arra semmilyen pótlék nem jár .... :-(

Norcika # 2007.01.31. 12:38

Üdvözlet mindenkinek!
A segítségeteket kérném az ügyben, hogy közalkalmazottként "A" típusú angol nyelvvizsga bizonyítvánnyal rendelkezve jogosult vagyok-e nyelvpótlékra?
Segítségeteket köszönöm!

csufi99 # 2007.01.29. 18:57

A munaköri leírás módosításához nem szükséges a dolgozó egyetértése. Egyoldalú munkáltatói döntés. Javaslom az Mt. ide vonatkozó szakaszait azérz olvasd át.

jamesz # 2007.01.26. 10:04

Sürgős!
Amennyiben a közalkalmazott eddig helyettesítéssel látott el egy feladatot (munkakörébe illeszkedik) most be akarom emelni a munkakörébe, a helyettesítési díjat pedig munkáltatói döntés alapján járó illetményébe beépíteni, ehhez kell e a dolgozó belegyezése, illetve jár-e mindez kinevezés módosítással??

csufi99 # 2007.01.21. 21:11

Kösz, ritkán jutok ide, épp ezt akartam bemásolni.., az ágazati szabályok , legalábbis az általam ismertek pedig határozott idejű kinevezést írnak elő.

Tehát a jogszabályt tovább kell olvasni, én akkor emlékezetből írtam be, kivételesen nem én voltam pontatlan.., aki kérdez, annak viszont fontos, úgy hiszem.
23. § (1) A közalkalmazott magasabb vezető, illetve vezető beosztás ellátásával bízható meg. A megbízást és annak elfogadását írásba kell foglalni.

(2) A magasabb vezető, valamint a vezető beosztások körét, továbbá a megbízás feltételeit a miniszter határozza meg. A magasabb vezető beosztás ellátására pályázatot kell kiírni.

(3) A magasabb vezető, valamint a vezető beosztás ellátásával történő megbízás határozatlan időre szól. A miniszter határozott időre szóló megbízást is előírhat.

(4) A megbízás visszavonását - a közalkalmazott kérelmére - indokolni kell. Az indokolásból a visszavonás okának világosan ki kell tűnnie. Vita esetén a visszavonás indokának valóságát és okszerűségét a munkáltatónak kell bizonyítania. A közalkalmazott az indokolást a visszavonás kézhezvételétől számított három napon belül, írásban kérheti; a munkáltató az indokolást további három napon belül köteles a közalkalmazott részére írásban megadni.

No valamit dolgoztam, megkeresetem a jogszuabályhelyet és még így sem teljes...:)

Semmi gond KBS. Néhány évtizede húzom már az igát én is ...:)

Lyonee # 2007.01.20. 20:51

kjt 23.§(3) A magasabb vezető, valamint a vezető beosztás ellátásával történő megbízás határozatlan időre szól. A miniszter határozott időre szóló megbízást is előírhat.
Pl. a közoktatási intézmények esetében.
138/1992. (X. 8.) Korm. rendelet:
5.§(2) A magasabb vezető beosztás ellátására való megbízás - a (14) bekezdésben meghatározottak figyelembevételével - a munkáltató döntésétől függően, az év során bármikor, legalább öt és legfeljebb tíz évre adható. ....
(3) A magasabb vezetői beosztást - beleértve a megbízás meghosszabbítását is - nyilvános pályázat útján kell betölteni. ...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.20. 19:48

Amit idéztem, az a hatályos törvényi szabályozás. (Ellenőrizheted, megadtam a pontos helyet is.) Természetesen tudom, hogy miért szólnak a pályázatok mégis határozott időre - de valamit te is dolgozz.

Valóban, közalkalmazott vezetői megbízása csak valós és okszerű indoklással vonható vissza. De ezzel nem mondtál semmi újat - nézd csak meg az előző hozzászólásomat.

csufi99 # 2007.01.20. 17:03

A magasabb állású vezetőt kinevezik, s határozott időre, így van az oktatási, egészségügyi és szociális ágazatban is. Meg tudnátok magyarázni miért szólnak az pályázatok is határozott időre? Nem azért, mert nem ismerik a jogszabályt...
Nagyon régen határozatlan volt a kinevezésük, ez még talán a Ktv. elfogadása előtti időben vagy annak elején lehetett így. s nem néztem végig minden ágazatot, ma már nem.
Sőt a régi határozatlan idejű megbízuatásokat is át kellett anno változtatni emlékezetem szerint, de ez már rég volt.
A visszavonás Kjt esetében pedig nem lehet minden indokolás nélküli.

elve # 2007.01.20. 13:16

Köszönöm válaszaitokat.
Szóval akkor jól éreztük.
Csak az ember ott van gondban, hogy ilyen esetben nincs kihez fordulnia. Mert ugye a jegyző nem igazán abban érdekelt, hogy a munkavállaló érdekeit nézze.

üdv
eLVe

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.19. 22:56

Viszont a visszavonást valós és okszerű indoklással kell megtenni.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.19. 22:55

Kjt. 23. § (3) „A magasabb vezető, valamint a vezető beosztás ellátásával történő megbízás határozatlan időre szól.
És így vissza is vonható.

csufi99 # 2007.01.19. 22:25

Kihagyás után visszanéztem, elnézést, hogy így közbekotyogok, visszalvastam néhány dolgot.

Az egyik, ami feltűnt a vezetői megbízás visszavonása Kjtv. alapján. A választ szerintem a Ktv-nek és nem a Kjt-nek megfelelő.
A Kjt alapján határozott időre szól a vezetői megbízás, s nem hinném, hogy indokolás nélkül bármikor visszavonható. Szerintem ott indok kell, méghozzá nyomós, jogszerű.

Volt kérdés a Ktv. változására is, decemberben már módosult, s a jogalkotási terv szerint a Kormány Országgyűlés elé viszi a tavaszi ülésszakon a Ktv, Kjt és kapcsolódó törvények újabb módosítását.

A közalkalmazotti pótlék: biztos, hogy nem vonhatják vissza csak így, kérdés megér-e egy harcot. Érdemes végigondolni mi a nyereség és mi lehet a veszteség...

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.19. 18:33

Szerintem nem.

elve # 2007.01.19. 16:46

Az első módosítást -ami a feleségem kérésére történt-, természetesen aláírta a feleségem és a munkálttó is.
A második módosítást viszont -ami a pótlékokat kurtítaná- már nem írta alá.
Erre vonatkozik a kérdésem is: megvonhatják az aláírása nélkül a pótlékokat?

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.19. 12:53

Nos, egyoldalúan nem lehet - de mintha azt írtad volna, hogy a feleséged is aláírta. Egyébként a törvényben előírt juttatásoktól közös megegyezéssel sem lehet eltekinteni, az ilyen egyezség semmis.

elve # 2007.01.19. 12:45

Köszi a gyors reakciót.
Tehát ez a módosítás ugyanúgy nem jogos a részükről, még akkor sem, ha azt állítják, hogy csak valaki az adminisztrátorok közül 'írta el'. (Bár ennek ellentmond, hogy az intézményvezető aláírta. )

Kovács_Béla_Sándor # 2007.01.19. 12:35

Egyoldalúan szerződést módosítani nem lehet.

elve # 2007.01.19. 11:57

Sziasztok!

A múlt év végén már farasztottam itt mindenkit a problémámmal, ami akkor megoldódott, aztán most visszabonyolódott.
Tehát:
Feleségem 2006.09.01-től 2007.06.15-ig szóló közalkalmazotti szerződést kötött, teljes munkaidőre. Decemberben kérte a munkaadót, hogy módosítsák a szerződést 4 órás munkaviszonyra (legkisebb gyerek folyamatos betegeskedése). Munkaadó beleegyezett, december 29-én aláírták a szerződésmódosítást. Az alapbér arányosan csökkent, a pótlékok (különleges szakértelmet igénylő munkára illetve idegennyelvi pótlék) változatlan összeggel kerültek a módosításba. Mindenki elégedett. Csak egy "kisfőnök" nem, akinek sikerült elérnie, hogy "tévedésre" hivatkozva most (jan. közepén) aláírjanak egy újabb szerződésmódosítást, miszerint a nyelvpótlékot elveszik, a kül.szakk.pótlékot pedig megfelezik.

Kérdésem:

  1. Már olvastam vhol itt a fórumokon, hogy a közalkalmazotti pótlékok nem bérfügőek, azok nem függnek attól, hogy valaki teljes avagy részmunkaidős. Tudtok konkrét törvényi vagy akármilyen hivatkozást erre?
  2. Határozott idejű szerződést módosíthat az egyik fél bármilyen gazdasági/költségvetési okra hivatkozva?

Gyors (nem semmi most a hangulat) és konkrét válaszaitokat előre is köszönöm.

Üdv
eLVe

astor # 2007.01.17. 10:28

Mi a további teendője a munkáltatónak abban az esetben, ha a közalkalmazottnak küldött hivatalos jognyilatkozatát (tértivevény) "a címzett nem kereste " jelzéssel visszahozza a posta?