Hány karaktert tartalmazhat egy SMS?


efi99 # 2007.08.31. 20:59

Na akkor mégegyszer. A legfontosabb:
A 160 karakteres sms-ben az alábbi 127 fajta jel/szám/betű stb küldhető:
http://www.dreamfabric.com/…lphabet.html
Mint látható vannak köztük bizonyos ékezetes betűk is, bár azok az é kivételével (amiből mindkettő benne van!) balra dőlő, "nem magyaros" ékezetűek. Ezek bármelyike tehát (összesen 127 db) beszúrható úgy, hogy a karakterszámláló csak 1-gyel csökken, mivel ezeket 1 byte-on tárolja. Amelyik telefon ezt nem így tudja, az egyszerűen nem teljesíti a szabványt.

A topicnyitó problémájáról:
Egyes telefonok szoftvere olyan ostobán van megkonstruálva, hogy akár egyetlen, nem a fentiek közé tartozó karakter beszúrásakor automatikusan átvált unicode-kódolásra és az összes abban az sms-ben lévő karaktert unicode-ra fordítja (a javát szükségtelenül) ami már több, mint egy byte-on tárol 1 betűt, mivel egy jóval nagyobb körű karakterkészletről van szó. Na emiatt aztán csak 70 fog beleférni.

Most akkor ez miért is a szolgáltató hibája ezek után? Õk az egész történetben nem is szerepelnek...

Thomas31 (törölt felhasználó) # 2007.08.31. 17:48

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.

nyusz66 # 2007.08.30. 05:14

Thomas30!

Nem jogi válasz, de talán segít:
Nem töri 3 üzenetre, ha az ékezetek nem arra dőlnek, amerre nálunk szokás, hanem visszafelé (azt hiszem francia karakterkészlet???) Ha át tudod állítani arra...

Talán ez kisegít.

efi99 # 2007.08.29. 20:08

Khmm, tudomásom szerint az sms-nek az ára 35 Ft, nem pedig a 160 karakteré.
Az hogy technikailag hány (típusától függő) karakter fér az sms-be az szimplán egy műszaki szabványügyi dolog. A legtöbb telefonnal lehet egyébként ékezetes karaktert küldeni 1 karakterként a "minimál" üzemmódban is (1-2 betű kivételével) csak az ékezet dől a másik irányba. Véleményem szerint azért ez nem annnyira zavaró. Mellesleg a dolog elég köztudott és nézőpont kérdése. Az optimista pl így gondolkodik, 35 Ft-ért tudok küldeni 53 karakteres sms-t, de ha ügyes vagyok, akár 160 karakteresre is fel tudom tornászni és mindezt ingyen...:)

Sücy # 2007.08.29. 13:25

Ha nem olvastad el figyelmesen a felhasználói füzetet, amiben esetleg benne van, hogy bizonyos karakterek miatt ez megtörténhet, onnantól kezdve tied a felelősség, mert a szolgáltató (amikor megvásároltad a telefont) erről adott tájékoztatást, nem lehet hivatkozni nem rendeltetésszerűen működő készülékre, ergo a pert bukod.
Hozzáteszem, ez a probléma a Nokiáknál már régóta probléma, azt hittem, már rég javították...

Thomas31 (törölt felhasználó) # 2007.08.27. 07:09

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.

tomas64 # 2007.08.27. 07:09

Erről beszéltem! :))

Thomas31 (törölt felhasználó) # 2007.08.27. 07:05

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.

tomas64 # 2007.08.27. 07:03

Én nem gondoltam ennyire radikális megoldásra, de arra feltétlen, hogy a telefont kibcsájtó szolgáltató az ügyfél kérésére a telefont állítsa be, vagy cserélje ki.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.27. 06:57

Feltéve, hogy az SMS-esek 160 karakternyi minimális hossza valóban szerződéses feltétel, és nincs hozzátéve, hogy ilyen meg olyan kódtábla szerinti karakterekkel.
De igazad van, akinek ez a legnagyobb problémája, az indíthat próbapert. Viszont előtte alaposan olvassa át az általános szerződési feltetéleket.

tomas64 # 2007.08.27. 06:45

Szerintem jogi relevanciája is van, a rendeltetésszerűtól eltéren működő telefon folyamatos anyagi kárt keletkeztet, jótállási, szavatossági kérdéseket is keletkeztet.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.27. 06:40

Ez nem jogi kérdés, hanem műszaki-technikai.

Thomas31 (törölt felhasználó) # 2007.08.27. 06:28

A hozzászólás a felhasználó kérésére törölve.