Artisjus jogdíj importált adathordozóra


Szomorú örökös # 2018.05.01. 13:30

egyötvenes

ezért csak jelzem, hogy te kezdted az ittas vezetésnél a kérdező kioktatását

Te meg a személyeskedést, amit azóta is képtelen vagy abbahagyni.

Jogi Hozzászólásaid zömmel kioktatásokról szólnak.

Esetleg idézzek a te kommentjeidből? Lehet rosszabbul járnál. Mazsolázgathatunk, aztán mindenki eldöntheti, hogy kioktatsz vagy csak szimplán válaszolsz (egyébként inkább előbbi, mint utóbbi). :-)

"Fórum ide vagy oda, kérdező jogi lehetőségeire volt kíváncsi és nem a véleményedre.

Mivel nyilvános fórum és nem kérdezz-felelek játék, így bárki véleményt IS írhat, ezt te megpróbálhatod megszabni, csak nem érdemes, mert ahhoz eléggé mazsola vagy te is itt. :-)

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.01. 12:19

Szomorú...kaputelefon szerelő
Mivel neked nehezen megy a szöveg értelmezése, ezért csak jelzem, hogy te kezdted az ittas vezetésnél a kérdező kioktatását.
Jogi Hozzászólásaid zömmel kioktatásokról szólnak. Fórum ide vagy oda, kérdező jogi lehetőségeire volt kíváncsi és nem a véleményedre. Nyugodtan panaszkodhatsz moderátornak, engem nem zavar. Pá

Szomorú örökös # 2018.05.01. 11:13

egyötvenes68

Szerintem maradj a szakmádnál, számodra túl nagy falat ez a fórum.

Mutass jó példát és tűnj el innen! Senki nem kíváncsi rád! Főleg a személyeskedéseidre.
Minősítgesd otthon talán azt, aki eléd szokta tenni a kaját! Köszi!

Szomorú örökös # 2018.05.01. 11:11

egyötvenes68

Biztos vagy benne, hogy kitiltották Andreát? Lehet, hogy csak törölte magát az oldalról?

Az összes hozzászólása eltűnt, ezt csakis a moderátor teheti meg itt. Ha egy kicsit is értenél a fórumhoz, akkor tudhatnád, hogy amennyiben valaki saját magát törli, akkor a hozzászólásai maradnak, csak mellette zárójelben jelenik meg, hogy törölt felhasználó. Szóval szerinted? ;-)

Jó lenne ha a fórum válasz lehetőségeit kizárólagosan jogászok, szakértőket illetné meg.

Pocsék életed lenne, nem írhatnál soha ide. :-D

Mégis milyen már, hogy szerelők osztják itt az észt, ez nonszensz.

Mégis milyen már, hogy személyeskedéssel töltik meg itt egyes tapló bunkók a topikokat, nonszensz.

Persze majd válaszolok olyan kérdezőnek, akinél úgy érzem szakmámba vág.

Tehát elhallgatsz végre örökre itt? Végre! Kezdheted! ;-)

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.01. 11:04

Szomorú....Kaputelefon szerelő
Biztos vagy benne, hogy kitiltották Andreát? Lehet, hogy csak törölte magát az oldalról? Szerintem maradj a szakmádnál, számodra túl nagy falat ez a fórum. Jó lenne ha a fórum válasz lehetőségeit kizárólagosan jogászok, szakértőket illetné meg. Mégis milyen már, hogy szerelők osztják itt az észt, ez nonszensz. Persze majd válaszolok olyan kérdezőnek, akinél úgy érzem szakmámba vág. Itt még nem olvastam olyat, hogy nem működött valakinek a kapucsengője, tanácsot kérne ezügyben....szakmaiságod miatt, arra viszont válaszolhatnál.

Szomorú örökös # 2018.05.01. 10:47

egyötvenes68

Jó vagy itt bohócnak, nyugodtan fröcsögd tele itt is az oldalt.

Én az utóbbi időben alig írogattam ide, te viszont átvetted a helyemet és telenyomsz minden topikot off-topik személyeskedéssel. Azt is megvizsgálnám a fórum üzemeltetője helyében, hogy vajon nem-e ugyanaz regisztrál mindig más néven, akit már egyszer kihajítottak ilyen tevékenység miatt. Úgy gondolom, hogy akinek innen takarodnia kéne, az te vagy öcsi! Gondolkodj el rajta, hogy nem-e érdemesebb ezt mielőbb megtenni, amíg fel nem figyelnek rád.

És lám, itt sem engem dobtak ki a fórumról, hanem Andrea28 távozott, talán ezt elemezgesd kicsit jobban! ;-)

egyötvenes68 (törölt felhasználó) # 2018.05.01. 10:12

Látom, hogy másnak is szemet szúrt a képzetlenséged Szomorú...kaputelefon szerelő. Jó vagy itt bohócnak, nyugodtan fröcsögd tele itt is az oldalt.

Szomorú örökös # 2018.03.31. 05:44

Student

Kire gondoltál?
Andrea28 beírásai nagy valószínűséggel valaki által - nem én voltam - jelentve, így moderálva is lettek, nem véletlen tűntek el vele együtt. Ha itt most elkezdesz anyázni, akkor előbb-utóbb te is erre a sorsra juthatsz. Szerintem próbálj meg kulturált hangnemre váltani és akkor mehet tovább a fórumozás.

Szomorú örökös # 2018.03.30. 13:46

Andrea28

a te színvonaladon nyugodtan szidjál csak, ha ilyen érved vannak

Miért is kellene utánoznom téged? :-D

Téged itt bohócnak tartanak

Téged meg az utóbbi megszólalásaid alapján egy primitív bunkónak.
Mondjuk ez egy nő számára különösen nem igazán dícséret.

Bődületes, hogy mennyi irritálóan buta ember van.

Jaja, egyetértek! De ez még nem is lenne zavaró, ha nem kéne nekik válaszolgatnom itt a fórumon. :-D

nonolet # 2018.03.30. 12:59

Andrea28

Édes isten...
Az ARTISJUS-al azonos működésű szervezetek nyugaton is vannak.

Tudod már jó régóta ez a jogdíj begyűjtés+elosztás bevett módja a kapitalizmusban.

Nem magyar (és pláne nem fidesz) találmány!
Gondoltad volna?!
Azzal a hatalmas eszeddel...

Szomorú örökös # 2018.03.30. 12:19

Andrea28

Bocsi, jeleztem, hogy ez már az ős szoci időkben is volt. Tehát akkor a Fidesz a felelős érte, mert ő nem szüntette meg? Sőt minden lehúzásért őket okolod, amelyek már előttük is megvoltak? Miért is? Már megbocsáss, de ezeknek a szervezeteknek mi köze is van a Fideszhez? Érdekes, azokat miért nem okolod érte, akik létrehozták? Kettőnk közül ki is a nagy okos? Szerintem inkább te.

Szomorú örökös # 2018.03.30. 10:32

Andrea28

Az Artisjus jóval előbb keletkezett, mint a Fidesz.
Ez még az ős MSZMP korszakban is létezett már.

Szomorú örökös # 2018.03.30. 05:55

mindenki aki jogdíjra jogosult, az meg is kapja

Na ja, meg ebből a befizetett jogdíjból mennek a tisztelt vezetőségi tagok is minden évben exkluzív nyaralásokra, ahogy hallottam róla. Sajna nagyon kevés az, amit kifizetnek belőle és azt is inkább szinte csak a "nagyoknak".

Ma már egy CD-lemez kiadás nem üzleti vállalkozás, hanem inkább az adott zenekar "névjegye". Hiszen a legtöbb zene nagyon gyorsan felkerül a Youtube-ra és ott népszerűsítik tovább a szerzők, előadók. És valljuk be, onnan letölteni se tart sokáig.

Ezért is van, hogy egyre többen inkább az előadói jogvédő szervezetekhez, mert ott a beszedett díj nagy része valóban eljut az előadókhoz.

https://www.eji.hu/

paxia # 2018.03.29. 21:04

A visszatérítés módja:
https://www.artisjus.hu/…szaigenyles/

Magánszemély: nincs mód.

paxia # 2018.03.29. 20:47

nonolet :: nem cég, egyesület, oké. Nagyjából semmit nem változtat a lényegen. Nem is beszedik, hanem beszedetik a pénzt és egy belső algoritmus szerint szétosztják egymás közt. (Mint láttuk ez sem teljesen problémamentes.)

Nagyon kíváncsi vagyok, hogy mi az a dolog, amit kapok az artisjus-kvázi-adóért. Valaki elárulhatná.

nonolet # 2018.03.29. 17:47

Student

Attól, hogy elnökségi tag voltál meg simán lehetsz buta.
Sőt vagy is.

Ezt az is remekül megmutatja, hogy
az életkoromat megpróbálod megtippelni látatlanban.
Ilyet csak nagggggyon buta ember csinál!

És még sokkal butább az, aki
az életkorral próbál lenyomni valakit.
(főleg, ha ráadásul fogalmi sincs róla)

Egyébként egy egyesületben minden hülye lehet elnökségi tag.
De ki is kerültél onnan valamiért :-)
Biztos nem az eszed miatt...

De valószínűbb, hogy csak blöfföltél egyet :-)

nonolet # 2018.03.29. 17:11

Student

"E témában rendkívül felkészült vagyok, és borzasztó gyűlölettel telt."

...és borzasztó buta is.

Ha elég felkészült lennél, akkor tudnál a felosztási elvekről is.

Amik amúgy CSAK is csatlakozott szerzőkre tartoznak.
Ők szavaznak róla.
Kívülállónak köze hozzá semmi...

nonolet # 2018.03.29. 17:06

paxia

Tényleg kéne tájékozódni...

Nem is CÉG!!!

A jogtulajdonosok ÉRDEKVÉDELMI egyesülete.
(szakszervezete, ha úgy tetszik)

Azt a jogos igényüket érvényesíti,
hogy
mindenki aki jogdíjra jogosult, az meg is kapja.

paxia # 2018.03.29. 15:05

nonolet: tudom én, hogy nem adó, ezért mondtam azt, hogy adó módjára.... (kb, mint a kamarai tagdíj, bár ott van a NAVnak hatásköre).

Az artisjus egy magáncég. A hivatkozott jogok egy magáncég bevételeit garantálják átalány formájában, úgy, hogy nagyon nem életszerűen a CD (sőt nyomtató!) felhasználásával kapcsolatos bizonyítási kényszert - ti.: nekem kell minden CD-cel berohangálnom ki tudja hová hogy nem jogvédett tartalmat tárolok rajta - megfordítja. (Ráadásul, hogy egy nyomtatóval mit nyomtattam ki, az nagyjából bizonyíthatatlan.)

Az egészségügy hozzájárulás azért nem jó példa, mert azt igénybe veszem akkor is, ha egy adott pillanatban nem vagyok beteg: például az ingyenes oltások biztosítják, hogy bizonyos betegséget nem kapok meg akkor sem, ha én nem vagyok beoltva (azért nem kapom meg, mert mások be vannak oltva). Továbbá véges a valószínűsége, hogy valamikor rászorulok illetve egy állam által működtetett közösségi kockázatmegosztó rendszerről van szó. Soha nem pampogtam a kötelező biztosítás ellen, annak ellenére, hogy balesetet még nem okoztam. A kötelező biztosítás az kell és hasznos, kap érte valamit az ember.

De mi is az a dolog, amit az artisjusnak fizetett díj ellenében kapunk?

drbjozsef # 2018.03.29. 14:47

paxia,

tök igazad van, de van ez így, hogy egy jogos érdek miatt átalány szerűen adóztatnak.

Mondhatnám, hogy egészségügyi hozzájárulást sem akarok fizetni, mert (amíg egészséges vagyok), abból másokat gyógyítanak. Majd kifizetem én a sajátomat, ha kell. De ez nem így működik, ez a rendszer is egy kockázatközösség.

Márpedig a másolások miatt a szerzők/előadók sajnos csak ilyen módon juthatnak bevételhez (nem számítva a haknikat meg a koncerteket, az más tészta). Régen, amíg csak a bakelit volt, addig nem is volt másolás. Igaz, üres adathordozók se nagyon voltak, csak a papír. :)

nonolet # 2018.03.29. 14:24

paxia

NEM adó, hanem SZERZŐI JOGDÍJ!

Adott esetben visszaigéynelheted.
(ha bizonyítottan, nem szerzői jogdíjas cucc kerül rá)

Ez is benne van a törvényben.
Csakhátugye elKÉNE olvasni!!!

(a tudatlan puffogás-pofázás helyett)

oligaliga # 2018.03.29. 13:41

paxia

1999. évi LLXXVI. tv. a szerzői jogról 20.§

Meghatározza, hogy ki, kinek a részére, mekkora hányadot köteles fizetni, kinek jár belőle. Amit fogyasztóként fizetsz, az olyan, mint az áfa, nem te választod meg, hogy a befizetésedből mire, kinek és mennyi jut.

oligaliga # 2018.03.29. 13:41

paxia

1999. évi LLXXVI. tv. a szerzői jogról 20.§

Meghatározza, hogy ki, kinek a részére, mekkora hányadot köteles fizetni, kinek jár belőle. Amit fogyasztóként fizetsz, az olyan, mint az áfa, nem te választod meg, hogy a befizetésedből mire, kinek és mennyi jut.

paxia # 2018.03.29. 12:28

Nekem ez az artisjus adó egy kicsit olyan, mintha a cseresznyére terhelnéd a jövedéki adót, mert abból akár pálinka is készíthető.

Én nem vonom kétségbe azt, hogy jogilag klappol ez a dolog, de, hogy nem fair az biztos. Olyan dologért fizetek, amit nem fogyasztok el. Presszer Gábor pénzt kap azért, mert CD-re archiválom saját szoftvereimet és mérési adataimat.

Egyébként mi a számítás alapja, ami alapján meghatározzák ezt az adókulcsot?

wers # 2018.03.29. 09:56

A vám sem egyforma magánszemély vagy cég részére