A "Százak pere..."


the big cat # 2004.02.04. 17:52

Az aktuális tényálláshoz annyit, hogy véleményem szerint amennyiben soha nem installálta szoftvereket, úgy azzal vagyoni hátrányt sem okozott, tehát nem áll meg a bűncselekmény tényállása.

Az ügyésznek kell bizonyítania vagyoni hátrányt, és nem neketek, hogy nem okoztatok vagyoni hátrányt. Vélelemnek helye nincs. Ha a winchesteren nem találták nyomát az installoknak az ügyész igen nehezen fog tudni bizonyítani.

Mindenesetre fogadjatok ügyvédet.

igen? # 2004.02.04. 11:33

Kedves anaksunamon!

A tényállással, bizonyítással kapcsolatban nem tudok tanácsot adni, talán érdemes lenne keresni egy ügyvédet.
Ami az egyéb kérdéseidet illeti: ha a pénzbüntetést nem fizetitek ki, akkor azt le kell ülni(a pénzbüntetés egy szorzat, napi tétel összege és azok számának szorzata. Hogy érthető legyen: az eset súlyosságára való tekintettel napokat határoznak meg, majd az anyagi körülményekre tekintettel napi összegeket, így jön ki a pénzbüntetés. Ha nem fizetik ki a napok számának megfelelő időt kell leülni).
Igen, figyelembe veszik a büntetlen előéletet és a családi állapotot, és még sok más személyi körülményt. Mint fentebb említettem, az összeg meghatározásánál szerepet játszik az anyagi körélmény is.

anaksunamon # 2004.02.04. 06:39

A férjemtől 38 db szoftvert foglaltak le CD-n.Voltak köztük drágák is (ezért voltak írva mert megvenni nem tudtuk)de voltak nagyon régiek is.Egyik sem volt a gépünkre feltéve,soha.Ezt hogy tudjuk bebizonyítani?Õ csak birtokolta őket,az mennyire súlyos?Mennyire büntetik meg?Ha nincs miből kifizetnünk akkor leültetik?Nézik ilyenkor azt,hogy még sohase volt büntetve,és a családi állapota milyen?Válaszoljatok.Köszönöm.

Kovács Jozsi # 2003.09.07. 12:40

A BSA. val kapcsolatban csak annyit, hogy egyszer meg kellett őket keresnem egy szoftvernek a levédésével kapcsolatban. Én is úgy hittem hogy valami nagy szervezetről van szó, erre bemegyek egy irodaházba na mondom magamban ez a BSA. Erre kiderült ,hogy ott bérelnek egy szobát, benne ül 2 nő, ennyi! ÉS persze felvílágosítást nem tudtak adni, telefont meg nem veszik fel. NEm tudom ki lehetett azaz idióta aki kitalálta a szoftver rendőrség kifejezést.


bausan

the big cat # 2003.08.15. 13:47

Mivel egyetemlegesen feleltek, bármelyikőtöktől behajthatják. valószínűleg többőtök jövedelmére is vezetnek egyszerre végrehajtást. Hogy miért pont te, azt tőlük kellene megkérdezni.

Te viszont követelheted a többiektől, hogy fizessenek. Ezt perben is érvényesítheted.

nyolcadik # 2003.08.15. 09:04

ebben az ügyben én a VIIIr. vádlott vagyok. az ítélet meg volt márciusban, 1 millió felett próbára bocsájtás, altta megrovás. ez még nem is lenne gond. a perköltséget is megkell fizetni a vádlottaknak, mint egyetemleges társaknak. 2483465 forintot, még ez sem lenne gond, mert ez fejenként kb 27000 forint.
ami viszont gond, hogy kilenc emberke nem fizetett és így fent maradt 242000 forint amit most rajtam hajtanak be úgy, hogy a jövedelmem 33%-át letíltják. az álltalam okozott kár sem jelentős, egyetlen lemezböl 28000 forint, ezért nem értem hogy miért pont engem választottak ki.
mit tegyek? tud valaki tanácsot adni?
elsősorban a jogban járatos emberek válaszát várom.
előre is kösz a válaszokat: egy bünözö.

KvAzAr # 2002.08.10. 21:03

Kedves Virágh G.

Kicsit értetlenül állok a dolog előtt. Konkrétan ezt a filmet legalább kétszer vetítette mindkét hazai kereskedelmi adó is. Akkor ennyi erővel perbe foghatnak azért is, ha fölveszem videokazettára? Hogy is van ez? rettegjek ha egy tv műsort rögzítek? Mellesleg, enyhén szólva erősnek találnám én azt az 50.000Ft büntetést egy 2500Ft-os filmért. Elárulom, a megküldött iratokban szerepel olyan, akinek 3 millió fölötti a kárértéke, amit a 'szakértő' megállapított. Akkor arra mi vár? Kivégzik???
 Ez az egész... Nevetséges, de csak sírni lehet rajta.


KvAzAr

Virágh G. # 2002.08.08. 12:25

Szerintem pénzbüntetést fognak kiszabni, max 50 ezer Forint.
(Persze erre nem vállalok garanciát.)

A BSA-val kapcsolatban nagy félreértésben vagy: a BSA [b:a1cb5f0867][u:a1cb5f0867]nem[/u:a1cb5f0867][/b:a1cb5f0867] hatóság, [b:a1cb5f0867][u:a1cb5f0867]nem[/u:a1cb5f0867][/b:a1cb5f0867] rendőrség, csak egy egyszerű egyesület, amelyik ügyesen lobbizva, és a média üresfejű aszisztálása mellett elhitette magáról, hogy nagyhatalmú hivatal. Frászt.

Ebből következik, hogy a BSA semmit nem foglalhat le. Nincs (elvileg...) több joga, mint neked. Szóval ilyen alapon te is lefoglalgathatnál különböző tárgyakat a Tescoban... vicc.

Namost az ügy érdemi részét tekintve viszont a BSA szerepe itt mellékes is, hiszen büntető eljárás alatt állsz, a Magyar Állam jár el veled szemben (nem a BSA), a Be., Btk. alapján. És a Btk szerint te azzal, hogy lemásoltad azt a filmet szerzői és szomszédos jogokat sértettél meg, ami bűncselekmény.
Itt ugyanis nem az számít, hogy szoftver, vagy film van a cd-n, hanem az, hogy szerzői jogilag védett.

Tehát az elmondottak alapján 'bűnös vagy', de a bűncselekmény társadalomra veszélyessége véleményem szerint nem indokol a fenti tételnél súlyosabb büntetést.

KvAzAr # 2002.08.02. 17:07

2002 szeptember 2.-án kezdődik Szegeden, 100 vádlott beidézésével (köztük én is) a Morder féle szoftvermásolós büntetőper. Tőlem egy Ötödik Elem c. video CD-t koboztak el anno, melynek kárértékét 4800Ft-ban határozták meg. Mellékesen megjegyzem, a film akkoriban, 4 évvel ezelőtt csak videokazettán került forgalomba, 2500Ft-ért. Azóta megvettem DVD-n, de ez mellékes...
 A kérdésem az lenne, miféle büntetésre számíthatok én ezért? Amikor a fővádlottól megrendeltem a CD-t, a film még MO-n kereskedelmi forgalomba sem került. A BSA tudtommal csak szoftvereket foglaltathat. A film viszont nem az.


KvAzAr