Szálmázás a EU - ba és USA - ba EV - ként


Rexor # 2017.08.14. 10:52

Paxia: nem, nagyon nem mindegy hogy termékérétékesítés vagy szolgáltatásnyújtás valami áfa szempontból.

paxia # 2017.08.14. 10:20
  1. Szerintem az ÁFA szempontjából mindegy, hogy termék vagy szolgáltatás.
  2. Aki exportálni készül, az jobban teszi, ha nem maga könyvel, hanem könyvelTET valakivel. Lehetőleg olyannal, aki tudja mi a pálya.
paxia # 2017.08.14. 10:16

A teljesítés helyét figyelembe kell venni!

Rexor # 2017.06.06. 09:23

Azt próbáld meg megérteni, mert látom ez még mindig nem megy, hogy nagyon nem mindegy hogy termékértékesítésről vagy szolgáltatásnyújtásról beszélünk.

Rexor # 2017.06.06. 09:22

Nonolet: az áfa törvény definícióját idézd (ha találsz ilyet), ne a wikipédiát... Egyébként írtam, hogy az export mint definíció pontatlan.

nonolet # 2017.06.04. 21:49

Amúgy pedig...

"Az export (kivitel)
azon termékek és szolgáltatások összessége,
amelyet belföldön állítanak elő
és külföldiek vásárolnak meg."

Azaz van

  • termék(árú) export

és

  • szolgáltatás export
nonolet # 2017.06.04. 21:32

Az export ügyében a válasz helyes...

Az egy másik kérdés, hogy export-e amit csinál.

Rexor # 2017.06.03. 20:06

Exportról akkor beszélünk, ha terméket értékesítünk 3. országba (egyébként ez is pontatlan, mert az Áfa törvény nem használja ezt a fogalmat). A szolgáltatásnyújtás nem export, és jelen esetben nem is mentes, hanem fordított áfás.

nonolet # 2017.06.03. 19:15

Szerintem hibátlanok a válaszaim... melyik a hibás?

Rexor # 2017.06.03. 16:55

Nonolet: szerintem ezzel te sem érted az áfa törvényt, mert export termékértékesítés esetében jöhet szóba, ez viszont szolgáltatásnyújtás. Ha 3. országos vagy EU adaóalanynak történik a szolgáltatásnyújtás, akkor be kell adni áfa bevallást (attól függetlenül hogy alanyi mentes vagy) - ebben az esetben fordított áfás lesz a szolgáltatásnyújtás (van EU adószámod?)

nonolet # 2017.06.02. 19:22

Az export ÁFA mentes :-)
Csak nem az alanyi mentesség okán.

Csak-csak el kéne olvasni
azt a fránya ÁFA törvényt és megérteni az elvét.

Ha már vállalkozni készülsz....
(meg még pár más törvényt is)

kpda # 2017.06.02. 09:52

Tehát bejelenthetem az egyéni vállalkozásom alanyi adómentesnek és utána ha export van akkor az után fizetek áfát és kész?

nonolet # 2017.06.01. 17:30

Lehet... de az exportra a NEM vonatkozik a mentesség.
Az külön műsor lesz a hazai mentesség mellett is.

kpda # 2017.06.01. 14:38

Tisztelt Szakértők,

Egyéni vállalkozást szeretnék létrehozni és mobil telefonos alkalmazásokon belüli értékesítéssel (angolul: In App Purchase), valamint az alkalmazásokon belüli reklámok megjelenítésével szeretnék foglalkozni.

Az értékesítések a Google és az Apple rendszerein keresztül zajlanak, így ezek esetében a Google-nek és az Apple-nek számlázok. A Google-nek tudtommal van európai kirendeltsége Írországban, de az Apple, ha jól tudom, csak az Egyesült Államokban működik.

A reklámcégeknek szintén az Egyesült Államokba számláznék.

A kérdésem az, hogy lehet-e így az egyéni vállalkozásom alanyi adómentes, vagy áfamentes, ha EU-s, illetve USA-beli cégeknek számlázok?

Segítségüket köszönöm.