Jogi tanács kérése


Majordomus # 2023.12.20. 21:49

nem tiltja semmi...

drbjozsef # 2023.12.20. 18:30

Funda26,

Szerintem az olyan eljárásban, ahol eleve nem kötelező a jogi képviselő, ott bármikor felkérhetsz ügyvédet a képviseletedre.

Funda26 # 2023.12.20. 17:27

Kedves Szakértők!
Polgári peres eljárásban a perfelvételi tárgyalást nem lehetett lefolytatni (későbbi időpontra lesz kitűzve), másik alperes bevonása miatt. Az lenne a kérdésem, hogy alperesként meddig van lehetőségem jogi képviseletet igénybe venni? Megtehetem azt a perfelvételi tárgyalást követően is (2. tárgyalásra pl.)?

Lazar Otto # 2023.11.14. 20:05

A távhő tv. szerint ugye 20 ill. 24 fokot kell biztosítani. A távfűtő felelőssége a kőközpontban véget ér. Ha a társasház nem biztosítja ezt a hőmérsékletet, akkor mit lehet tenni?

Lazar Otto # 2023.11.14. 19:58

Ígértem, hogy visszajövök, hogy mit értem el?. Semmit. Nekem nincsen károm, a kivitelezés elképesztően szakszerűtlen, de késznek nyilvánították. A "bárányok hallgatnak"... Egyedül meg nem lehet széllel szemben...

Majordomus # 2023.11.09. 20:56

Bútorfa munkalapot nem szerelünk konyhába.ha igen akkor műanyag alátét a kávéfőző alá

Majordomus # 2023.11.09. 20:55

Bútorfa munkalapot nem szerelünk konyhába.ha igen akkor műanyag alátét a kávéfőző alá

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.09. 16:37

Azért, mert ez benne van az ÁSZF-ben?
Az ÁSZF a szerződés része.

Nem mondtad, hogy fogyasztó vagy.

busman76 # 2023.11.09. 15:43

Kovács_Béla_Sándor:
azt mondod, hogy igen, felteheti a kezét (hogy neki nincs felelőssége)? Azért, mert ez benne van az ÁSZF-ben? És akkor én gondolom rosszul, hogy "A fogyasztói szerződések tartalmával kapcsolatban ... semmisnek tekintendő a fogyasztói jogot csorbító feltétel, tehát az olyan kikötés, amely a Ptk.-nak a fogyasztó jogait megállapító rendelkezéseitől a fogyasztó hátrányára eltér" ?

Szomorú örökös:
és mi az, amit számon kérhetek? Ha leég a ház, mert a (garanciás) készülékben egy alkatrész zárlatos lesz? Vagy, pl a mi esetünkből kiindulva, ha a készülékből kifolyt víz áramot vezet, amelybe beletenyerelek és maradandó sérülést/halált okoz nekem?

Nem beszélve arról, hogy az a vízfolyás látható jelenség, időben észre kellett volna venni” - javíts ki, ha tévednék, de szerintem te sem emeled fel minden nap a konyhapultra elhelyezett készülékeket, hogy megnézed, van-e alattuk víz (konkrétan a kávégép használati utasítása sem kéri azt, hogy mindennap nézd meg, van-e a készülék alatt víz). Nálunk sokáig (=néhány napig) a készülék alá folyt (valószínűleg akkor még csak szivárgás volt), nem volt semmilyen jele, nem folyt a készülék mellé/elé, és amikor meg már igen, akkor a készülék alatt lévő rész csúnyán magába szívta a vizet. (Persze, én vagyok a hibás, nem azért, mert nem nézegettem naponta, hanem, mert már a bútorasztalos is megmondta, hogy nem javasolja a tömörfa munkalapot ;-))

Egyébként, mindkettőtöknek köszönöm a választ - tényleg szeretném tisztán látni a szitut, ha semmi lehetőség és így jártam (máskor vegyek x márkát y helyett), mert én vagyok a fogyasztó (védelem nélkül), akkor azt is elfogadom.

Szomorú örökös # 2023.11.09. 13:59

busman76

A tönkrement bútort nem kérheted számon az eladó cégen. Ők a kávéfőző ügyében illetékesek. Nem beszélve arról, hogy az a vízfolyás látható jelenség, időben észre kellett volna venni.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.09. 12:37

felteheti-e a kezét a forgalmazó/importőr, ha az általa forgalmazott készülék hibás működéséből károm keletkezik?

KIzártátok a szerződésben.

busman76 # 2023.11.09. 11:34

Kedves Szakértők!

Egy éven belül a már a második ugyanolyan típusú automata kávéfőzőnk hibásodott meg, ugyanazzal a hibával (csepptálca alá folyik a víz). Az első gépnél januárban kaptunk egy csereutalványt, illetve, pénzvisszafizetést, mert a webáruházban akkor pont nem volt készleten ez a típus, emiatt a Mo-i importőr webáruházában vásároltuk meg ugyanazt a típust (ráfizetéssel ;-)).

Az új készülék mostanáig bírta, ugyanúgy (vagy talán még jobban is) folyik a csepptálca és a készülék alá a víz. Ameddig ezt nem vettük észre, a kifolyt víz maradandóan károsította a tömörfa munkalapot, a kárt csak a munkalap teljes cseréjével lehet orvosolni (új munkalap anyagköltség kb 100e ft, a méretre vágás, beépítés munkadíja pedig asztalostól függ)

Ami miatt írok és kérdésem van, az a importőr hozzáállása a károkozáshoz. A gépet természetesen szervízben átnézik, javítják (vagy ha kell, cserélik ill pénzt visszafizetik). Viszont, nagyjából idáig tartott a felelősségvállalásuk az okozott kár miatt. A webáruházuk ÁSZF-jében található "xxx Felelőssége" pontra hivatkoznak, amely így szól:

"A xxx nem felelős semmilyen elmaradt haszonért, elveszett megtakarításért, jó hírnév elvesztésért, ügyfélkör elvesztésért, közvetett kárért, amely bármely megállapodásból vagy bármely termék a xxx általi értékesítéséből, annak használatából, vagy azzal összefüggésben merül fel. A xxx-nek az összesített és halmozott felelőssége nem haladhatja meg a szóban forgó termék(ek)ért ön által fizetendő vételár összegét."

Amit felajánlottak, hogy kapok egy 30%-os kupont, mert ha visszafizetik a hibás gép árát, akkor "jutányosan" hozzájutok egy kicsivel többet tudó géphez ;-) Számomra méltatlan a felajánlás, hiszen jelenleg is van náluk egy 25%-os kuponom (amelyet nem tudok összevonni a felajánlott 30%-os kuponnal), illetve, ami nagyobb probléma, a dinamikus webáruházi árképzés miatt hetente változtatják az áraikat, ami ezen a héten 300e Ft, a következő hétre lehet, hogy 450e Ft lesz, vagyis az általuk leírt jutányos ár szinte csak a "mai" vásárlásra vonatkozik. És, természetesen, ha elment a kedvem a csöpögő géptől és más márkát vennék inkább, akkor "nesze semmi, fogd meg jól" az értéke a 30%-os kuponnak.

Kérdésem tehát az: felteheti-e a kezét a forgalmazó/importőr, ha az általa forgalmazott készülék hibás működéséből károm keletkezik? Mi lehet egy reális megoldás?

Majordomus # 2023.11.08. 21:11

Nagyon egyszerü.
Kérj egy időpontot a közös képviselőtől hogy gyakorold a betekintési jogodat.

Lazar Otto # 2023.11.08. 18:08

Mindkettőtöknek nagyon köszönöm azért, mert tisztába tettétek, hogy mik a jogaim?! Majd meglátjuk, hogy mire jutok. Az eredményről be fogok számolni.
Üdv!

osztap # 2023.11.08. 16:40

Lazar Otto,

Ahogy drbjozsef javasolja, az SZVB mozgósítása a legegyszerűbb és leggyorsabb. Ha nem megy, akkor mint TÁRSASHÁZI tulajdonos (nem lakszöv-tag!) minden iratba betekinthetsz, ha az SZMSZ-etek másképp nem rendeli - erre kúriai döntés van. De ehhez valószínűleg perre kell menned a társasház ellen.

A Kúria elvi éllel mondta ki, hogy a társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény, valamint a szervezeti és működési szabályzat korlátozó előírásának hiányában a tulajdonostársnak a tulajdonjog részét képező rendelkezési jogából fakadó jogosultsága, hogy a társasház működése során keletkezett iratokba betekinthessen, jegyzeteket készíthessen, másolatot kaphasson és a másolatokat felhasználhassa. E jogosultság gyakorlása az okozott költségek és a másolás díja megtérítésének kivételével egyéb feltételhez nem köthető. A másolatkiadási jog korlátját jelentik a Ptk. személyiségi jogok védelmére vonatkozó szabályai, valamint az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény rendelkezései, amelyek értelmében a kiadott másolaton a kiadni kért okiratok tartalma által érintett személyek személyes, illetve különleges adatait felismerhetetlenné kell tenni.
https://kuria-birosag.hu/…osegu-ugyrol

drbjozsef # 2023.11.08. 16:18

Lazar Otto,

Ha a társasház számvizsgáló bizottságának tagja vagy, akkor belenézhetsz - az SZVB határozatával - a társasház szerződéseibe.
Ha nem vagy az, akkor szólj nekik, hogy szerinted ellenőrizni kellene.
"Sima" tulajodnostársként a határozatok könyvébe nézhetsz bele, és kérhetsz belőle másolatot.
Ha nincs nálatok SZVB, az szopacs. Hívjatok össze rendkívüli közgyűlést a lakók 10% tulajdoni hányada elég hozzá, és válasszatok SZVB-t.

Lazar Otto # 2023.11.08. 15:59

Újra itt T.Fórum!
A felújítás átadás-átvételi jegyzőkönyvének másolatát kértem a közös képviselőtől. Egyelőre úgy tűnik, hogy ezt igyekszik hanyagolni vagy attól tartok, hogy akár meg is fogja tagadni. Milyen lehetőségeim vannakhogy ehhez mindenképpen hozzájussak ?

oligaliga # 2023.11.07. 09:01

Laszlo9623

Megnyugtatlak, hogy senki az ég egy adta világon nem érdekel, hogy rajta vagy-e egy gimnáziumi tablón vagy sem. Azt nem tudod elérni, hogy a végzett diákok között ne tartsanak számon, innentől pedig egyáltalán semmi értelme az iskola álláspontjától úgy elhatárolódni, hogy a képedet kéred levenni.

Fiatal vagy még az ilyen kakaskodáshoz. Inkább koncentrálj arra, hogy a jelenlegi munkásságod és a jövőbeni eredményeid alapján ítéljenek meg.

oligaliga # 2023.11.07. 08:31

Sali Judit

A saját rendszeredért te vagy a felelős, neked kell ellenőrizni, nem a szomszédnak. De ha a vízmérő akna az ő telkén van, és nem biztosít neked hozzáférést, akkor lehet keresnivalód vele szemben. Ha a tiéden, akkor meg miről beszélünk?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.07. 06:07

Ugyan.

Sali Judit # 2023.11.07. 04:53

Tisztelt Uram/ Hölgyem!

Osztatlan közös tulajdonban , a vizaknában van a két vízóra. Vízóra leolvasó közölte, hogy a mi csövünkből szivárog a víz. A szomszéd ezt látta pár hete, ( tanú van rá ) de nem figyelmeztetett engem. Hatalmas vízszámla keletkezett. Ha a szomszéd tudta, de nem szólt, jogom van-e, hogy a számlát ő rendezze, illetve járuljon hozzá a számlarendezéséhez.
Válaszát köszönöm:
Judit

Laszlo9623. # 2023.11.06. 23:17

Kedves Majordomus

Próbálkoztam már vele, azonban elküldtek azzal, hogy joguk van közszemlére tenni, hiszen a tabló készítésekor sem elleneztem. (2016.év)
Viszont azóta olyan vizekre evezett a gimnázium, olyan dolgokat hangoztat, amiktől én teljes mértékben elzárkózom.

Majordomus # 2023.11.06. 21:41

Laszlo

Bemégy az igazgatóhoz és kéred a tablórol a képed levételét.

Teljesíteni fogja....

Lazar Otto # 2023.11.06. 14:57

Köszönöm a hozzámszóló(!) fórumozoknak, különösen "osztap"-nak, hogy foglalkoztak problémáimmal. Sokat segítettek! Ha még lesznek gondjaim, jelentkezem.

Laszlo9623. # 2023.11.06. 13:00

Milyen törvényre és vagy adatvédelmi szabályozásra hivatkozva kérhetem arcképem és nevem utólagos törlését egy gimnáziumi tablóról?

Álláspontom nem egyezik az adott gimnázium számos fórumon történő megnyilvánulásaival, és ezek miátt magamra vonatkozóan negatívnak érzem, sőt kifejezetten káros, ha személyemet összekapcsolják az oktatási intézménnyel.