Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

Jogi tanács kérése

Burn Out # e-mail 2018.04.19. 21:56

KBS-t kiegészítve:

Felszólítás, fizetési meghagyás, per, végrehajtás... a felsorolásba bárhova beilleszthető az ököljog intézménye :)))

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.04.19. 20:54

Felszólítás, fizetési meghagyás, per, végrehajtás...

www.kbs-ugyved.hu

lijooob # e-mail 2018.04.19. 19:36

Üdv!
A kérdésem a következő lenne:
közel 1 éve 1 millió forintot adtam kölcsön egy barátomnak.
Ha esetleg a megbeszélt határidőben nem fogja visszaadni a kölcsönt,milyen úton szerezhetem vissza a pénzem?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.04.19. 07:44

a működő törvények valós nem ismerete

Ezdeszép!

www.kbs-ugyved.hu

F. Laca # e-mail 2018.04.19. 06:30

Fennállhat olyan eset, hogy a társasházi ügyvezetést egy törvényességi eljárás keretében a jegyző, avagy az önkormányzat tulajdonrészi érintettsége okán pl. egy másik kerület jegyzője - (a Fővárosi Közigazgatási Hivatal által kijelölten) a működő törvények valós nem ismerete alapján végez el?
(létezhet, hogy - bár a jegyző - a végzettségére /és titulusára/ nézve igazából doktor, ámde az nem jogi. Így aztán persze - lehet akár állatorvos is ...)

Tehát - hogyan lehet, hogy a jegyző határozatában - és a Társasházi törvények semmibe vételével - meghozhat simán olyan döntéseket (vagy határozatot), mellyel valójában és egy az egyben magát a törvényt sérti!

Akkor - és kapcsolódva a témához - ilyenkor jöhet ide egyből maga az alapkérdés -
MINEK EGYÁLTALÁN - a Társasházi Törvény?

walowilag #   2018.04.18. 22:10

nem baj, ha töröltetek. Ez az itteni demokrácia! Tisztára mint az ellenzék! Ha a vélemény más, mint az övék(tiétek) akkor törlés(tüntetés)
Néztem jogszabályt arról, hogy lehet-e ügyvéd, ha végrehajtások alatt áll, és nem fizeti? Valóban nincs olyan, hogy nem lehet.
Ha kiderülne, akkor gond volna, egy csöppnyi, nyilatkozta Bánáti, de hát nem derül ki, mert a NAV nem mondhatja,-titok-a bank sem mondhatja, mert banktitok, a magánszemély, az perelhet, hosszú évekig, meg is ítélik neki, az ügyvédje tartozását, csak éppen nincs miből letiltani. Mert sokadikként sorakozik az ügyvéd számláján, és várhat sorára!
A Magyar Ügyvédi Kamara elnöke, ettől függetlenül még azt is mondja, hogy akkor lehetne kizárni, etikai fegyelmit indítani bájos ügyvédje ellen, amennyiben rosszhiszeműség miatt nem fizet, vagyis tudna fizetni, csak nem akar! Ha meg nem tud, hát szegény, nem tud!
Jól van ez kigondolva!
Javaslom az ügyvédet keresőknek: jól informálja le azt az ügyvédet, akit megbízni akar! Csak jó hírű után menjen! Ha nem ismeri, előtte ellenőrizze le, ami egyszerű! Egy lapkérés, és meg is van!
Mármint egy ügyvédi tulajdoni lap lekérése! Azon megtudhat mindent!

Letiltások

Marcheeba # e-mail 2018.04.17. 12:15

Udv!

Arvaellatas ügyben szeretnek felvilagositast kerni. Születésem óta beteg vagyok, igy sajnos munkat nem valalhattam. Edesapam 1987-ben meghalt. Az o addig be dolgozott évei alapjan kapom mai napig az arvaellatast. 30 eves vagyok es jövőre szeretnek férjhez menni. Megszunik-e az arvaellatas a hazassag eseten? Koszonom.

walowilag #   2018.04.17. 11:15

Szívesen mekegek nektek.Én, fogadom,
Mekk Elek mester, a baloldal vezére leszek!
Fleto aszonygya az ellenzék aggya vissza a mandátumait. Hozzátette: amikor kivonultak a parlamentből: nem rázta meg a közvéleményt! De nem ám!
Asse rázná meg, ha most visszaadnák a mandátumukat-nem hiányoznának!

Letiltások

walowilag #   2018.04.17. 11:03

köszi az 5000ezer dolcsit megkaptam!T.I. én vagyok a mongol kecskepásztor!

Letiltások

drbjozsef # e-mail 2018.04.17. 08:14

Utaltam, de rossz lehet a szám, mert egy mongol kecskepásztor írt vissza, hogy köszöni az 5000 dollárt.

drbjozsef # e-mail 2018.04.13. 22:10

A díjbekérő nem számla. Elvileg ez alapján kellene fizetned, és utána kapnál számlát is. Ha egyből számlát állít ki a cég, akkor ÁFÁ-t kellene fizetnie akkor is, ha Te nem fizetsz neki. És mivel ez egy full kamu, ezért kevesen fizetnek, tehát nem kockáztatnak. Ha fizetsz, még az is lehet, hogy küldenek számlát.

A díjbekérőnek semmilyen formai követelménye nincs, és érkezhet emailban is, aláírás nélkül is. Tulajdonképpen egy tájékoztatás a fizetni valódról.

Te tudod, kötöttetek-e végülis szóban szerződést vagy sem. Ha szerinted nem, akkor iktasd a kukába. Ha a cég szerint igen, majd kapsz fizetési meghagyást, annak ellentmondhatsz majd, és ha a cég pereskedni akar veled, elindítja az eljárást. Szerintem erre csekély az esély, ezek a tetves csalók ritkán mernek bíró elé állni.

mandulika # e-mail 2018.04.13. 21:49

Nonolet, köszönöm, valóban azért szó szerint mellékeltem a levelet, mert a korábban jelzett blogok tele vannak fenyegetőző, kétségbeesett és teljesen bizonytalan megfogalmazásokkal.

Mint azt irtam így érkezett az online levél nekem is:

"Pénzügyi rendszerünk felülvizsgálata során megállapítottuk, hogy az Ön részére kiállított díjbekérő számlánk befizetése nem történt meg, és annak fizetési határideje lejárt..."

Akkor most díjbekérő vagy számla? Esetleg díjbekérőszámla?
Csak úgy tudok lépni ha MINDEN körülménnyel tisztába vagyok.
Sajnos több megközelítés létezik....
Engem mindegyik érdekel.
Ezért őszintén hálás vagyok mindenkinek aki bármivel segít.

wers # e-mail 2018.04.13. 08:12

Ha nem akarod, nem írod alá. A nem a ti bajotok, ha ő veszteséges. Egyoldalúan nem módosíthat szerződést.

k.norbert990 # e-mail 2018.04.13. 08:09

Igen, elnézést!

Sajnos szeretnék mihamarabb tanácsot, segítséget kapni, ugyanis ma délután le kell ülnöm a vállalkozóval ülnöm tárgyalni.
Az ügyvéd azt mondta, hogy ehhez nincs joga, de sajnos a szűkös időpont miatt nem tud jelen lenni.
Elnézést kérek!

Szomorú örökös # e-mail 2018.04.13. 07:55

k.norbert990

Eddig épp 5 topikban találkoztam a szövegeddel. Gondolod gyorsabb lesz a válasz, ha mindenhol megkérdezed? :-)

k.norbert990 # e-mail 2018.04.13. 07:52

Sziasztok,
Segítséget szeretnék kérni Tőletek.
Feleségemmel építkezünk (CSOK), és szerződésben állunk fix 22M Ft-os összegben egy generál kivitelezővel.
Jelenleg kb. 75-76%os készültségi fokban áll az ingatlan építkezése, viszont mi már 21M Ft-ot kifizettünk az UniCredit Bank-on keresztül.
Ergo 95% már ki van fizetve neki.
Viszont a tegnapi nap folyamán felvette velünk a kapcsolatot, hogy neki veszteséges az ingatlan építése, és a fennmaradó összegben állapodjunk meg és fizessünk még rá, hogy be tudja fejezni az ingatlan építését.

Van erre lehetősége, úgy hogy élő 22M Ft-os építkezési szerződésünk van???
Mit tudunk tenni ilyenkor? Tud esetleg valaki PTK paragrafust vagy törvényt erről?
Nagyon megköszönnénk, mert kétségbe vagyunk esve.
Nagyon szépen köszönjük!

nonolet # e-mail 2018.04.12. 22:40

mandulika

A díjbekérő az MÉG NEEEEM a számla.
Hanem idegen nevén az csak a pro forma számla.

(mintha azt írtad volna, hogy vállalkozó vagy
...akkor ezt a különbséget nyilván tudod, vagy mégsem?!)

Burn Out # e-mail 2018.04.12. 22:31

elfogyott az esti gyógyszere, aztán bevillant neki ez a téma

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2018.04.12. 22:19

És ez hogy jön ide?

www.kbs-ugyved.hu

mandulika # e-mail 2018.04.12. 19:30

Nonolet! Köszi a segítséget,
DÍJBEKÉRŐ ként jött-
Sorszám: D-2470
VEVŐ:
...
Fizetési mód: átutalás
Teljesítés dátuma: 2018.03.19.
Kiállítás dátuma: 2018.03.19.
Fizetési határidő: 2018.03.27.
Megnevezés Menny. Egységár Nettó ár ÁFA ÁFA érték Bruttó ár
internetes hirdetés 1 db 119 990 119 990 27% 32 397 152 387
Összesen: 119 990 32 397 152 387
ÁFA 27 %: 32 397
Fizetendő:
152 387 Ft
A számla aláírás és bélyegző nélkül is érvényes!
A számla közvetített szolgáltatást tartalmaz

nonolet # e-mail 2018.04.12. 19:21

"zámlát csak online kaptam."

Akkor is ÍRÁSBAN utasítsd vissza és tértivevényesen.
Valamint írd le azt is, hogy "nem jött létre érvényesen szerződés" ezért nem fogadod be a számlát.

Amúgy...

Biztos, hogy számla az?
Nem csak egy pro forma számla?!

(gondolom tudod mi a lényegi különbség köztük)

mandulika # e-mail 2018.04.12. 18:49

Kedves Nonolet!

Köszönöm, számlát csak online kaptam.
Vitatom a követelést és kérem a hangfelvételt.
Tehetek mást? Azóta az internetet olvasom, tele van hasonló csalókkal már lista van róluk.
Őrület.
homar.blog.hu/.../lista_a_telefonkonyves_regisztraciokkal_trukkoz..

nonolet # e-mail 2018.04.12. 18:38

HA mégis megkötötted, akkor persze.

Küldd vissza a számlát AZONNAL és vitasd a követelést.
Plusz!!!
Kérd ki a hangfelvételt.

Aztán meglátod, mi lesz...

mandulika # e-mail 2018.04.12. 18:24

Kedves Fórumozók!

Bájos telefonos megkeresést kaptam január első napjaiban egy hang azt ajánlotta, 2 hónapig a cégem ingyen lesz fent a szakmai cégtudakozón. Nem volt ellenemre, de szerződést nem kötöttünk sem szóban sem írásban. MA azzal hívott fel egy másik kevésbé kellemes hang, hogy fizessek kb. 150.000 ft -ot, mert nem mondtam le a szerződést 2 hónapon belül. Mondtam, hogy írtam levelet, keresse meg, (nem ajánlva adtuk fel) de mivel semmiféle szerződést nem köttetett gondoltam így elegendő.
Erre közölte igen durván- és rendre utasítóan-, hogy a telefon szerint én igenis kötöttem majd rögtön az alábbi emil is megjött:

Pénzügyi rendszerünk felülvizsgálata során megállapítottuk, hogy az Ön részére kiállított díjbekérő számlánk befizetése nem történt meg, és annak fizetési határideje lejárt.

Nyilvántartott díjtartozása: 119.990+ ÁFA

Amelyet a következő bankszámlaszámra tud teljesíteni: 10104167-72173900-01004000 (Budapest Bank)

Felhívjuk figyelmét, hogy a Felek közötti megállapodás és Társaságunk ÁSZF-je – melyet Ön a szerződéskötéssel elfogadott –, különösen annak 4. pontja rendelkezik díjfizetési kötelezettségéről, melyet a fentiek alapján teljesíteni köteles.

Amennyiben az utalást már teljesítette vagy elindította, kérjük levelünket tekintse tárgytalannak. Amennyiben a befizetés 8 napon belül nem történik meg, követelésünk növekedni fog a 2016. évi IX. törvény rendelkezései szerinti behajtási költségátalánnyal, továbbá a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény 6:155. § (1) bekezdése szerinti késedelmi kamattal és egyéb eljárási költségekkel.

Együttműködését köszönjük.

További szép napot,
Szakmai Cégtudakozó Kft.
1156 Budapest Sárfű utca 3. fszt 1/A.
Tel: 70 570 3555

Lehet hogy csak egy egyszerű egészségügyi cég vagyunk, és a világ így elment mellettünk, esetleg én vagyok másik bolygón? Segítség elvesztem....
Kis hazánkban telefonos kiajánlás alapján számon kérhető egy szerződés-befizetés?

walowilag #   2018.04.12. 11:39

egyébként voltam a területi ügyvédi kamaránál személyesen is. Találkoztam egyik vezető személlyel.
Már akkor tudtam: veszett fejsze nyelem van! Az illetőnek első pillantásra öt évet adtam volna. A dutyiba menésre írom!
Ajánlom megnézni a Szabadfogás 2018 április 4-ei adását!
Érdemes visszanézni.
Mennyi (ki) sípolás van ott! Veszett egy kabaré!

Letiltások