Jogi tanács kérése


gerbera317 # 2024.03.29. 08:23

Ennyi pénzért már ügyvédet is találtál volna.

Vikoka # 2024.03.29. 06:04

Üdvözlök mindenkit
Az alábbi esetben kérnék tanácsot:
Egy ingatlan és mindenféle követelésjogokkal foglalkozó hölggyel szerződtem egy olyan ügy elintézésére amit ő váltig állított hogy jogszabály engedi.
Kifizettem neki előre 150 ezer Forintot.
Amikor msr honapok óta nem történt semmi, kértem hogy küldje át azt a linket amiben az a jogszabály van, amire ő hivatkozik. Ez nem történt meg. Azóta hivatalos helyről is tajekozódtam , és bebizinyosodott hogy amire a hölgy vállalta az elintézest, olyan nincs. Nem lehetséges.
Szerettem volna a pénzt visszakapni, de arra hivatkozik hogy én állok el a szerződéstől és nem ad vissza semmit. Tehát úgy tűnik nekem, hogy a semmiért vett le 150 ezer Ft-tal. Lehet itt valamit tenni?

Majordomus # 2023.12.20. 21:49

nem tiltja semmi...

drbjozsef # 2023.12.20. 18:30

Funda26,

Szerintem az olyan eljárásban, ahol eleve nem kötelező a jogi képviselő, ott bármikor felkérhetsz ügyvédet a képviseletedre.

Funda26 # 2023.12.20. 17:27

Kedves Szakértők!
Polgári peres eljárásban a perfelvételi tárgyalást nem lehetett lefolytatni (későbbi időpontra lesz kitűzve), másik alperes bevonása miatt. Az lenne a kérdésem, hogy alperesként meddig van lehetőségem jogi képviseletet igénybe venni? Megtehetem azt a perfelvételi tárgyalást követően is (2. tárgyalásra pl.)?

Lazar Otto # 2023.11.14. 20:05

A távhő tv. szerint ugye 20 ill. 24 fokot kell biztosítani. A távfűtő felelőssége a kőközpontban véget ér. Ha a társasház nem biztosítja ezt a hőmérsékletet, akkor mit lehet tenni?

Lazar Otto # 2023.11.14. 19:58

Ígértem, hogy visszajövök, hogy mit értem el?. Semmit. Nekem nincsen károm, a kivitelezés elképesztően szakszerűtlen, de késznek nyilvánították. A "bárányok hallgatnak"... Egyedül meg nem lehet széllel szemben...

Majordomus # 2023.11.09. 20:56

Bútorfa munkalapot nem szerelünk konyhába.ha igen akkor műanyag alátét a kávéfőző alá

Majordomus # 2023.11.09. 20:55

Bútorfa munkalapot nem szerelünk konyhába.ha igen akkor műanyag alátét a kávéfőző alá

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.09. 16:37

Azért, mert ez benne van az ÁSZF-ben?
Az ÁSZF a szerződés része.

Nem mondtad, hogy fogyasztó vagy.

busman76 # 2023.11.09. 15:43

Kovács_Béla_Sándor:
azt mondod, hogy igen, felteheti a kezét (hogy neki nincs felelőssége)? Azért, mert ez benne van az ÁSZF-ben? És akkor én gondolom rosszul, hogy "A fogyasztói szerződések tartalmával kapcsolatban ... semmisnek tekintendő a fogyasztói jogot csorbító feltétel, tehát az olyan kikötés, amely a Ptk.-nak a fogyasztó jogait megállapító rendelkezéseitől a fogyasztó hátrányára eltér" ?

Szomorú örökös:
és mi az, amit számon kérhetek? Ha leég a ház, mert a (garanciás) készülékben egy alkatrész zárlatos lesz? Vagy, pl a mi esetünkből kiindulva, ha a készülékből kifolyt víz áramot vezet, amelybe beletenyerelek és maradandó sérülést/halált okoz nekem?

Nem beszélve arról, hogy az a vízfolyás látható jelenség, időben észre kellett volna venni” - javíts ki, ha tévednék, de szerintem te sem emeled fel minden nap a konyhapultra elhelyezett készülékeket, hogy megnézed, van-e alattuk víz (konkrétan a kávégép használati utasítása sem kéri azt, hogy mindennap nézd meg, van-e a készülék alatt víz). Nálunk sokáig (=néhány napig) a készülék alá folyt (valószínűleg akkor még csak szivárgás volt), nem volt semmilyen jele, nem folyt a készülék mellé/elé, és amikor meg már igen, akkor a készülék alatt lévő rész csúnyán magába szívta a vizet. (Persze, én vagyok a hibás, nem azért, mert nem nézegettem naponta, hanem, mert már a bútorasztalos is megmondta, hogy nem javasolja a tömörfa munkalapot ;-))

Egyébként, mindkettőtöknek köszönöm a választ - tényleg szeretném tisztán látni a szitut, ha semmi lehetőség és így jártam (máskor vegyek x márkát y helyett), mert én vagyok a fogyasztó (védelem nélkül), akkor azt is elfogadom.

Szomorú örökös # 2023.11.09. 13:59

busman76

A tönkrement bútort nem kérheted számon az eladó cégen. Ők a kávéfőző ügyében illetékesek. Nem beszélve arról, hogy az a vízfolyás látható jelenség, időben észre kellett volna venni.

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.09. 12:37

felteheti-e a kezét a forgalmazó/importőr, ha az általa forgalmazott készülék hibás működéséből károm keletkezik?

KIzártátok a szerződésben.

busman76 # 2023.11.09. 11:34

Kedves Szakértők!

Egy éven belül a már a második ugyanolyan típusú automata kávéfőzőnk hibásodott meg, ugyanazzal a hibával (csepptálca alá folyik a víz). Az első gépnél januárban kaptunk egy csereutalványt, illetve, pénzvisszafizetést, mert a webáruházban akkor pont nem volt készleten ez a típus, emiatt a Mo-i importőr webáruházában vásároltuk meg ugyanazt a típust (ráfizetéssel ;-)).

Az új készülék mostanáig bírta, ugyanúgy (vagy talán még jobban is) folyik a csepptálca és a készülék alá a víz. Ameddig ezt nem vettük észre, a kifolyt víz maradandóan károsította a tömörfa munkalapot, a kárt csak a munkalap teljes cseréjével lehet orvosolni (új munkalap anyagköltség kb 100e ft, a méretre vágás, beépítés munkadíja pedig asztalostól függ)

Ami miatt írok és kérdésem van, az a importőr hozzáállása a károkozáshoz. A gépet természetesen szervízben átnézik, javítják (vagy ha kell, cserélik ill pénzt visszafizetik). Viszont, nagyjából idáig tartott a felelősségvállalásuk az okozott kár miatt. A webáruházuk ÁSZF-jében található "xxx Felelőssége" pontra hivatkoznak, amely így szól:

"A xxx nem felelős semmilyen elmaradt haszonért, elveszett megtakarításért, jó hírnév elvesztésért, ügyfélkör elvesztésért, közvetett kárért, amely bármely megállapodásból vagy bármely termék a xxx általi értékesítéséből, annak használatából, vagy azzal összefüggésben merül fel. A xxx-nek az összesített és halmozott felelőssége nem haladhatja meg a szóban forgó termék(ek)ért ön által fizetendő vételár összegét."

Amit felajánlottak, hogy kapok egy 30%-os kupont, mert ha visszafizetik a hibás gép árát, akkor "jutányosan" hozzájutok egy kicsivel többet tudó géphez ;-) Számomra méltatlan a felajánlás, hiszen jelenleg is van náluk egy 25%-os kuponom (amelyet nem tudok összevonni a felajánlott 30%-os kuponnal), illetve, ami nagyobb probléma, a dinamikus webáruházi árképzés miatt hetente változtatják az áraikat, ami ezen a héten 300e Ft, a következő hétre lehet, hogy 450e Ft lesz, vagyis az általuk leírt jutányos ár szinte csak a "mai" vásárlásra vonatkozik. És, természetesen, ha elment a kedvem a csöpögő géptől és más márkát vennék inkább, akkor "nesze semmi, fogd meg jól" az értéke a 30%-os kuponnak.

Kérdésem tehát az: felteheti-e a kezét a forgalmazó/importőr, ha az általa forgalmazott készülék hibás működéséből károm keletkezik? Mi lehet egy reális megoldás?

Majordomus # 2023.11.08. 21:11

Nagyon egyszerü.
Kérj egy időpontot a közös képviselőtől hogy gyakorold a betekintési jogodat.

Lazar Otto # 2023.11.08. 18:08

Mindkettőtöknek nagyon köszönöm azért, mert tisztába tettétek, hogy mik a jogaim?! Majd meglátjuk, hogy mire jutok. Az eredményről be fogok számolni.
Üdv!

osztap # 2023.11.08. 16:40

Lazar Otto,

Ahogy drbjozsef javasolja, az SZVB mozgósítása a legegyszerűbb és leggyorsabb. Ha nem megy, akkor mint TÁRSASHÁZI tulajdonos (nem lakszöv-tag!) minden iratba betekinthetsz, ha az SZMSZ-etek másképp nem rendeli - erre kúriai döntés van. De ehhez valószínűleg perre kell menned a társasház ellen.

A Kúria elvi éllel mondta ki, hogy a társasházakról szóló 2003. évi CXXXIII. törvény, valamint a szervezeti és működési szabályzat korlátozó előírásának hiányában a tulajdonostársnak a tulajdonjog részét képező rendelkezési jogából fakadó jogosultsága, hogy a társasház működése során keletkezett iratokba betekinthessen, jegyzeteket készíthessen, másolatot kaphasson és a másolatokat felhasználhassa. E jogosultság gyakorlása az okozott költségek és a másolás díja megtérítésének kivételével egyéb feltételhez nem köthető. A másolatkiadási jog korlátját jelentik a Ptk. személyiségi jogok védelmére vonatkozó szabályai, valamint az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló 2011. évi CXII. törvény rendelkezései, amelyek értelmében a kiadott másolaton a kiadni kért okiratok tartalma által érintett személyek személyes, illetve különleges adatait felismerhetetlenné kell tenni.
https://kuria-birosag.hu/…osegu-ugyrol

drbjozsef # 2023.11.08. 16:18

Lazar Otto,

Ha a társasház számvizsgáló bizottságának tagja vagy, akkor belenézhetsz - az SZVB határozatával - a társasház szerződéseibe.
Ha nem vagy az, akkor szólj nekik, hogy szerinted ellenőrizni kellene.
"Sima" tulajodnostársként a határozatok könyvébe nézhetsz bele, és kérhetsz belőle másolatot.
Ha nincs nálatok SZVB, az szopacs. Hívjatok össze rendkívüli közgyűlést a lakók 10% tulajdoni hányada elég hozzá, és válasszatok SZVB-t.

Lazar Otto # 2023.11.08. 15:59

Újra itt T.Fórum!
A felújítás átadás-átvételi jegyzőkönyvének másolatát kértem a közös képviselőtől. Egyelőre úgy tűnik, hogy ezt igyekszik hanyagolni vagy attól tartok, hogy akár meg is fogja tagadni. Milyen lehetőségeim vannakhogy ehhez mindenképpen hozzájussak ?

oligaliga # 2023.11.07. 09:01

Laszlo9623

Megnyugtatlak, hogy senki az ég egy adta világon nem érdekel, hogy rajta vagy-e egy gimnáziumi tablón vagy sem. Azt nem tudod elérni, hogy a végzett diákok között ne tartsanak számon, innentől pedig egyáltalán semmi értelme az iskola álláspontjától úgy elhatárolódni, hogy a képedet kéred levenni.

Fiatal vagy még az ilyen kakaskodáshoz. Inkább koncentrálj arra, hogy a jelenlegi munkásságod és a jövőbeni eredményeid alapján ítéljenek meg.

oligaliga # 2023.11.07. 08:31

Sali Judit

A saját rendszeredért te vagy a felelős, neked kell ellenőrizni, nem a szomszédnak. De ha a vízmérő akna az ő telkén van, és nem biztosít neked hozzáférést, akkor lehet keresnivalód vele szemben. Ha a tiéden, akkor meg miről beszélünk?

Kovács_Béla_Sándor # 2023.11.07. 06:07

Ugyan.

Sali Judit # 2023.11.07. 04:53

Tisztelt Uram/ Hölgyem!

Osztatlan közös tulajdonban , a vizaknában van a két vízóra. Vízóra leolvasó közölte, hogy a mi csövünkből szivárog a víz. A szomszéd ezt látta pár hete, ( tanú van rá ) de nem figyelmeztetett engem. Hatalmas vízszámla keletkezett. Ha a szomszéd tudta, de nem szólt, jogom van-e, hogy a számlát ő rendezze, illetve járuljon hozzá a számlarendezéséhez.
Válaszát köszönöm:
Judit

Laszlo9623. # 2023.11.06. 23:17

Kedves Majordomus

Próbálkoztam már vele, azonban elküldtek azzal, hogy joguk van közszemlére tenni, hiszen a tabló készítésekor sem elleneztem. (2016.év)
Viszont azóta olyan vizekre evezett a gimnázium, olyan dolgokat hangoztat, amiktől én teljes mértékben elzárkózom.

Majordomus # 2023.11.06. 21:41

Laszlo

Bemégy az igazgatóhoz és kéred a tablórol a képed levételét.

Teljesíteni fogja....