Jogi tanács kérése


SE1892 # 2014.05.02. 03:31

Tisztelt Fórum!
Egy családi ház adásvételi szerződésénél lekért tulajdoni lapon található jelzálogjog bejegyzéssel kapcsolatban kérem segitségüket.
A Kaposvári Illetékhivatal 1992 évben töröltetett egy 14094Ft.-os vagyonszerzési illeték bejegyzést a rendezés miatt.
1996 évben egy újabb 40500 Ft-os vagyonszerzési illeték jelzálog bejegyzésénél, a törölt összeggel összevonva jegyeztek be 50413 Ft-ot a tulajdoni lapra. Az akkori lakhely szerint illetékes 18 ker. Polgármesteri Hivatal Pénzügyi és Adócsoportja, a Kaposvári Illetékhivatal kérésére egy felszólítást küldött a 40500 ft-os csekk kiséretében, melyet befizettem.
2000 április 5-én, miután megtudtam, hogy a bejegyzés nincs törölve, újabb levelet írtam a Somogy Megyei Illetékhivatalnak, a jelzálogjog törlése miatt.
A törlés nem történt meg a mai napig sem.
Szeretném kérdezni, mi a további teendőm?

Üdvözlettel: Sebestyén András.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.01. 17:37

Ahhoz hogy a bíróság tényfeltárás nélkül bontsa fel a házasságot, nem elég magában a válásban egyetérteni.
Az, hogy megegyezz-e és miben egyezz meg, nem igazán jogi kérdés, főleg nem olyan, amelyet online, az összes körülmények ismerete nélkül meg lehetne válaszolni.

xxxxxxxx # 2014.05.01. 14:41

1, Közös válásnál kötelező a megegyezés, beleegyezzek, ha nem egyezünk ingóban, rokontartásban? Váljunk közös megegyezéssel? ( Nem én adtam be.)
2, A befektetés felét kérhetem most vagy ha a lakás eladásra kerül elég akkor kifizetnie a befektetéseinkből a páromnak?? Én most kérném, és lemondanék a pénzünk hozamairól. Egy bíróság ezt elfogadhatónak tartaná?
3, Belemenjek a közös válásba? Azt mondja, ha nem teszem új eljárást indít? Az új válási törvényekben nincs benne a vagyon.És rosszabbul járok. A házban nagyobb rész az enyém abban már megegyeztünk.Hogy lenne jobb mind a kettőnknek?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.01. 14:06

Az valami bérlet lehet.

Heki65 # 2014.05.01. 13:35

Bocsánat, hogy ennyire tök vagyok!
A hagyatéki lista/nyilatkozat 2.1. pontjának van egy dőlt betűs része, mely egy üres lakás kulcsának leadásáról szól....és ez utal rá, hogy ebben az esetben a közüzemi díjak nem az örökösöket terheli

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.01. 13:24

És ki fizetné helyettetek?

Heki65 # 2014.05.01. 11:10

Azt szeretném kérdezni tök laikusként, van-e lehetőség arra, hogy a hagyatéki eljárás kezdetekor a másik örökössel egyetértésben zároltassuk az ingatlant, ilyen esetben megússzuk a lakás fenntartásának költségeit?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.05.01. 09:57

Mi a kérdés?

xxxxxxxx # 2014.05.01. 09:42

A segítségüket szeretném kérni.Hamarosan lesz a válóperes tárgyalásom, nem született megegyezés a párommal a közös törvényi előírásokban. ( rokontartás, lakás használat, ingóság)Ő a felperes.Szeretnék megegyezni, de ha a közös válásba beleegyezek akkor kötelező a megegyezés?? A lakást azt mondja meghirdeti és azonnal költözzek ki én addig nem szeretnék, amíg nem tudok hová,és úgy tudom nem is kell, annak fele az enyém. Az ingóságban (pénzben sem egyezünk, kérhetem annak felét,kifizetését most a válásban való egyezkedésnél, mivel a lakás elhagyását kéri. Vagy ha a lakás eladásra kerül elég akkor kifizetnie a befektetéseinkből?? Én most kérném, és lemondanék a pénzünk hozamairól. Egy bíróság ezt elfogadhatónak tartaná? Belemenjek a közös válásba? Azt mondja, ha nem teszem új eljárást indít? Az új válási törvényekben nincs benne a vagyon.És rosszabbul járok. A házban nagyobb rész az enyém abban már megegyeztünk.Hogy lenne mind a kettőnknek jobb?

evykevagyok # 2014.05.01. 05:40

Sziasztok.Azt szeretném megkérdezni,hogy:van egy ingatlanom amit árvereznek,több évig fizettem,de sajna 2 éve munkanélküli lettem .Árverésre van kitüzve,gondoltam valamennyit majd csak kapok utána,de nem hogy maradna,még nekem kell a kamatok miatt 6000000 ft fizetni.Tegnap majdnem infartktust kaptam ez miatt.De mára beletorödtem,a barátomnál fogok élni.Na most jönn az hogy,ha meghalok van 2 lányom,ök öröklik e a tartozást,ami szerintem csak egyre több lesz.Amugy semim nincs,semi ingatlan,se kocsi,csak a háztartási berendezések,meg a ruhatáram.A másik kérdés ha kitagadom a gyerekeim persze csak papiron,akkor is öröklik a tartozást.Kérlek beneteket minnél elöbb írjatok,mert a bolondok házába fogok kikötni,elöre is köszönöm T BakosÉva

Mesike22 # 2014.04.26. 16:41

Természetesen biztos vagyok .Egyszer sem jött semmilyen levél megírtam nekik és ezt a választ kaptam:amennyiben az elévülés ténye mégis fennállna az nem befolyásolná a tartozás jogos nyilvántartásának és követelhetőségének tényét,csupán annak behajtására tett intézkedések formaiságát korlátozná.Tehát a követelés mai napig fennáll kiegyenlítésig napi kamat terheli :(
Szóval nem értem ,hogy van ez sajnos.

Angelicasol # 2014.04.26. 14:34

Hát ha a biztos vagy benne, hogy soha az életben nem szólítottak fel az elmúlt 14 évben arra, hogy fizess, akkor írd meg, hogy nem ismered el a tartozást és egyébként is elévült, szóval hagyjanak békén.

Mesike22 # 2014.04.25. 11:03

Üdvözlök mindenkit!

Szeretném megkérdezni tőletek,önöktől,hogy ma kaptam egy követelésbehajtó cégtől egy levelet amiben leírják ,hogy 2000.07.30 óta van egy tartozásom az OTP holding felé.Na már most 22000ft a tőke és 85ezer a kamat .Nem mondom(bár nem emlékszem pontosan) ,hogy nem volt esetleg valami tartozásom olyan lehetett,hogy mínuszba mentem a kártyával mert én soha semmilyen hitelt nem vettem fel.De kérdem én 14 évig miért nem jelentkeztek azóta egy helyen lakom egy papírt, levelet nem küldtek azóta!!!!!Jogosan követelik a kamatot?Tehetek én róla ,hogy ennyi év alatt nem írtak és felszaporodott a kamat?Írjatok legyetek szívesek mit tehetnék ez ügyben???
Köszönöm a választ.

Angelicasol # 2014.04.25. 10:55

köszi :) az a baj, hogy 1x kattintottam :)

groszfater@gmail.com # 2014.04.25. 10:14

Nem, csak elég ha egyszer kattintasz..

Andrea35 # 2014.04.25. 09:33

Köszönöm a választ.
Akkor mint egyéni vállalkozó szüneteltethetem a vállalkozásomat.
Kinek jelezzem,ha a megbízási szerződést fel akarom mondani?

Angelicasol # 2014.04.25. 09:30

bocsánat de ez meghülyült...

Angelicasol # 2014.04.25. 09:29

Az ügy szempontjából lényegtelen az egykori társkártyás viszonyod, hisz a bíróság döntött a tartozásodról, gyakorlatilag ez csak neked fontos.

Az elévülés eddig a végrehajtói felszólítások alkalmával minden esetben megszakadt és újrakezdődött (új ptk alapján lehet vitatkozni...)

Jelen helyzetben szerintem, ha nincs semmilyen vagyonod (végrehajtás alá vonható jövedelmed, ingatlanod, autós stb...) akkor a végrehajtó behajthatatlanná nyilváníthatja a követelést, erről tájékoztathatja az adóst és szüneteltetheti az eljárást, ami idővel megszűnhet.

Angelicasol # 2014.04.25. 09:29

Az ügy szempontjából lényegtelen az egykori társkártyás viszonyod, hisz a bíróság döntött a tartozásodról, gyakorlatilag ez csak neked fontos.

Az elévülés eddig a végrehajtói felszólítások alkalmával minden esetben megszakadt és újrakezdődött (új ptk alapján lehet vitatkozni...)

Jelen helyzetben szerintem, ha nincs semmilyen vagyonod (végrehajtás alá vonható jövedelmed, ingatlanod, autós stb...) akkor a végrehajtó behajthatatlanná nyilváníthatja a követelést, erről tájékoztathatja az adóst és szüneteltetheti az eljárást, ami idővel megszűnhet.

Angelicasol # 2014.04.25. 09:29

Az ügy szempontjából lényegtelen az egykori társkártyás viszonyod, hisz a bíróság döntött a tartozásodról, gyakorlatilag ez csak neked fontos.

Az elévülés eddig a végrehajtói felszólítások alkalmával minden esetben megszakadt és újrakezdődött (új ptk alapján lehet vitatkozni...)

Jelen helyzetben szerintem, ha nincs semmilyen vagyonod (végrehajtás alá vonható jövedelmed, ingatlanod, autós stb...) akkor a végrehajtó behajthatatlanná nyilváníthatja a követelést, erről tájékoztathatja az adóst és szüneteltetheti az eljárást, ami idővel megszűnhet.

Angelicasol # 2014.04.25. 09:29

Az ügy szempontjából lényegtelen az egykori társkártyás viszonyod, hisz a bíróság döntött a tartozásodról, gyakorlatilag ez csak neked fontos.

Az elévülés eddig a végrehajtói felszólítások alkalmával minden esetben megszakadt és újrakezdődött (új ptk alapján lehet vitatkozni...)

Jelen helyzetben szerintem, ha nincs semmilyen vagyonod (végrehajtás alá vonható jövedelmed, ingatlanod, autós stb...) akkor a végrehajtó behajthatatlanná nyilváníthatja a követelést, erről tájékoztathatja az adóst és szüneteltetheti az eljárást, ami idővel megszűnhet.

Angelicasol # 2014.04.25. 09:29

Az ügy szempontjából lényegtelen az egykori társkártyás viszonyod, hisz a bíróság döntött a tartozásodról, gyakorlatilag ez csak neked fontos.

Az elévülés eddig a végrehajtói felszólítások alkalmával minden esetben megszakadt és újrakezdődött (új ptk alapján lehet vitatkozni...)

Jelen helyzetben szerintem, ha nincs semmilyen vagyonod (végrehajtás alá vonható jövedelmed, ingatlanod, autós stb...) akkor a végrehajtó behajthatatlanná nyilváníthatja a követelést, erről tájékoztathatja az adóst és szüneteltetheti az eljárást, ami idővel megszűnhet.

Angelicasol # 2014.04.25. 09:29

Az ügy szempontjából lényegtelen az egykori társkártyás viszonyod, hisz a bíróság döntött a tartozásodról, gyakorlatilag ez csak neked fontos.

Az elévülés eddig a végrehajtói felszólítások alkalmával minden esetben megszakadt és újrakezdődött (új ptk alapján lehet vitatkozni...)

Jelen helyzetben szerintem, ha nincs semmilyen vagyonod (végrehajtás alá vonható jövedelmed, ingatlanod, autós stb...) akkor a végrehajtó behajthatatlanná nyilváníthatja a követelést, erről tájékoztathatja az adóst és szüneteltetheti az eljárást, ami idővel megszűnhet.

Angelicasol # 2014.04.25. 09:28

Az ügy szempontjából lényegtelen az egykori társkártyás viszonyod, hisz a bíróság döntött a tartozásodról, gyakorlatilag ez csak neked fontos.

Az elévülés eddig a végrehajtói felszólítások alkalmával minden esetben megszakadt és újrakezdődött (új ptk alapján lehet vitatkozni...)

Jelen helyzetben szerintem, ha nincs semmilyen vagyonod (végrehajtás alá vonható jövedelmed, ingatlanod, autós stb...) akkor a végrehajtó behajthatatlanná nyilváníthatja a követelést, erről tájékoztathatja az adóst és szüneteltetheti az eljárást, ami idővel megszűnhet.

Angelicasol # 2014.04.25. 09:28

Az ügy szempontjából lényegtelen az egykori társkártyás viszonyod, hisz a bíróság döntött a tartozásodról, gyakorlatilag ez csak neked fontos.

Az elévülés eddig a végrehajtói felszólítások alkalmával minden esetben megszakadt és újrakezdődött (új ptk alapján lehet vitatkozni...)

Jelen helyzetben szerintem, ha nincs semmilyen vagyonod (végrehajtás alá vonható jövedelmed, ingatlanod, autós stb...) akkor a végrehajtó behajthatatlanná nyilváníthatja a követelést, erről tájékoztathatja az adóst és szüneteltetheti az eljárást, ami idővel megszűnhet.