Jogi tanács kérése


ObudaFan # 2013.04.04. 10:26

Mielőtt pert indítasz elévülésre hivatkozva a vh. megszüntetése iránt, a végrehajtón keresztül nyilatkoztatni kell a végrehajtást kérőt, hogy elismeri-e.

Warior # 2013.04.04. 09:14

Az lenne a kérdésem,hogy ha már az egyik bíróságon elvileg bent van az ügy, be nyújthatok kereset levelet ahoz a Birósághoz aki anno kérte a végrehajtást? És ott hivatozzak az elvélüsre? Telenor ügy . vagy várjam meg a helyi Bíróság döntését? Választ előre is köszönöm

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.04. 08:33

Tb-t nem, de egészségügyi szolgáltatási járulékot minden bizonnyal.

fanni125 # 2013.04.04. 08:28

Jó napot!

Az lenne a kérdésem, hogy kötelező e itthon fizetni a Tb t magamnak, ha a cégem fizeti külföldre. Évente másfél hónapot vagyok Magyarországon, és mégis egész évre fizetnem kell? Az a gond, hogy Amerika nem uniós tagállam, ezért nem fogadják el amit a cégem ott fizet utánam.

Tiberis # 2013.04.03. 19:57

KBS köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.03. 19:04

Tiberis, ez abszolút határidő.

Warior # 2013.04.03. 18:48

Tisztelt végrehajtó1 Ez egy régi űgy még a múlt évben, adtam be egy kifogást elévülésre hivatkozva,(telenor számla tartozás). de ez idáig nem történt semmi. Tegnap kaptam egy jegyzökönyvet amin rajta van,hogy a végrehajtó megállapítja,hogy van bankszámlám és ezt inkasszóza ! De végrehajtói lapot nem kaptam. A biróság még nem hozott, semmiféle döntést az ügyben ! Ezért a végrehajtó elmondása szerint neki folytatni kell az eljárást. Múlt év júliusában adtam be a levelet. A bank ült a pénzen,míg ma be nem mentem és kértem a pénzt.A (központól kédezték meg,hogy mit csinálhatnak.) Anno itt ki lett beszélve az ügy. Remélem most érthető voltam.

Tiberis # 2013.04.03. 18:21

Tisztelt Fórum!

A polgári perrendtartás szerint a perújításnál
"az ítélet jogerőre emelkedésétől számított öt év elteltével perújításnak helye nincs; e határidő elmulasztása miatt igazolással élni nem lehet".

Azt kérdezném, hogy erre az öt évre érvényes-e az elévülés nyugvása, vagyis ha a perújításra okot adó körülmény tudomásra jutása az öt évet meghaladja?

végrehajtó1 # 2013.04.03. 17:01

Warior

Amit most írtál annak se füle se farka:)

Ha nincs 'inkasso' akkor miért zárolták?Ha van akkor miért nem utalták át?

Warior # 2013.04.03. 16:39

Voltam bent a bankban,ahol elmondtam,hogy úgy tudom,hogy a mentességi jogszabályt nekik kell figyelembe venni.A Banki ügy intéző, nem nagyon tudod róla, nem tudja,hogy mennyit adhat ki ezért Írtak is egy mailt a központba, ahol vissza írtak,hogy ki adhatják az egész pénzt. Ezek útán mig az inkasszó rajta van, addig bent fizetik ki a pénzt. Szóval a bank, korrekt módon járt el, nem küldték el a pénzt észnélkül. A minúsz azért van az egyenlegen, mert az a inkaszó összege. A másik beszéltem a végrehajtóval, aki azt mondta,hogy még nem kaptak semmiféle végzést, még a bíróságon van az ügyem. Beszéltem a Bírósággal, ők azt mondták,hogy már be adták az ügyet peresítésre, ez év Január végén !jó fél évet várva vele ! És majd kapom az idézést. Kérdésem,hogy erröl nem kellet volna engem írásba értsíteni? vagy ennek így kell lennie !

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.03. 10:54

A pénzintézeti számlára vezetett végrehajtás nincs a havi jóváírás százalékában korlátozva. Annak korlátja a számlaegyenleg egy meghatározott - a legkisebb öregségi nyugdíj összegéhez kapcsolt - mértéke. És azt sem szokták a bankok figyelembe venni, utalják az egészet. Sőt, ha tartozik a számlához hitelkeret, akkor gyakran azt is.

xdri # 2013.04.03. 10:51

Kedves warior!
Elméletileg, 1 végrehajtás során csak az érkezett jövedelmed/járadékod/33%át inkasszózhatják! Tegyél bejelentést a végrehajtóhoz ill. a bankhoz is!

www.drhalasz.eoldal.hu

wers # 2013.04.03. 10:22

Jó helyen érdeklődöm?” Attól függ, mi a kérdés. (nem ártana azt feltenni)

fajsz # 2013.04.03. 09:57

Segitséget kérek! A pimaszok rabolnak, rágalmaznak!

A társasházunk csaló, hazug közösképviselővel kapcsolatos anyagi és erkőlcsi problémáink megoldására jogi tanácsadásra van szükségem. Jó helyen érdeklődöm? Ha igen, sziveskedjenek válaszolni, hogy majd érthetőbben, korrektul tudjam vázólni az ügy tartalmát a tőrvények szerint.

Érdeklődéssel várom "szakértők" válaszát.

Köszönettel, Lali.

Warior # 2013.04.02. 15:11

Az lenne a kérdésem,hogy ha inkasszóznak akkor a bank le mehet minúszba? mert most akartam fel venni pénzt és nem tudtam,mert a számlámon minúszba vagyok. Nincs jövedelmem csak az kevés pénz amit ma egy munkanélküli kap. Az inkasszó nem úgy van,hogy be jegyzik és a mentes jövedelem felet elvonják a pénzt?

Warior # 2013.04.02. 13:55

Amit idéztél a Vht41§ azt adtam be anno, a gerbera 317 is reagált anno.Meg is beszéltük,hogy próbára teszem. A lényeg,hogy eddig nem volt rá semmiféle reakció. És most az lett,amit írtam. Azért is fúra a hirközlési törvény szerint 1 évútán elévül a tartozás. Ők meg 2009 óta nem tettek ilyenre próbát,hogy végrehajtsák ill inkaszózák a számlám. Elméletileg, semmi se szakitótta meg az elévülés folyamatát. Kérdésem ha peres eljárásban kérem, hogy vegyék figyelembe az elévülést? De nem a helyi Biróságtól hanem, aki elrendelte az eljárást? Elnését a félre értésekért !!

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.02. 13:25

A végrehajtó mulasztásával szemben kifogást lehet emelni. De az már illetékköteles. (És nem láttam, mit barkácsoltál, mi az, amit szerinted válasz nélkül hagyott.)

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.02. 13:23

Kevered azt, amit írok, és azt amit én is csak idéztem - épp azért, mert már akkor is cáfolni akartam.

Warior # 2013.04.02. 13:21

Ezt a segítséget írta, még hozzá 2012.07.03. 14:26 perckor Kovács_Béla_Sándor .ez név van ott. Szóval régen volt ezért is, idéztem belőle. Nem vitázni akarok, csak segítséget kérni,hogy mi tegyek hogy amit anno beszéltünk, nem valósult meg. Ill rajta ültek az ügyön !

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.02. 12:20

Ezt nem én írtam.

edina68 # 2013.04.02. 12:11

Tisztelt Hozzáértők!

5 lakásos társasházban lakom családommal,ahol nincsen SZMSZ,így a PTK.közös tulajdora vonatkozó szabályait kell alkalmaznunk.

Az osztatlan közös tulajdonba tartozó kerben, ház aljában minden lakónak van saját tulajdonú garázsa,kivéve nekünk.

Szerettünk volna beállni a közös kerbe autónkkal,amire az volt a válasz,hogy meg ne merjük csinálni,mert ezzel birtokháboritást követünk el és azonnal fel fognak jeleneni.

Azt szeretném tudni,hogy jogos-e a lakók részéről ez a hozzáállás? Ha bírósághoz fordulok panaszommal,van-e esélyem arra,hogy a valaha is beállhatok majd a kert egyik sarkába?

Köszönöm: Edina

Warior # 2013.04.02. 12:08

Tisztelt KBS !!

2012.07.03 án, a következőt írta " Én elévülés megállapítása iránti kérelmet terjesztenék elő a végrehajtónál, kérve, hogy ha nem bír hatáskörrel az elévülés megállapításához, akkor továbbítsa a bírósághoz a kérelmet. ”
A bíróság pedig végrehajtás megszüntetése iránti kérelemként értékelné, és elutasítaná. Erre is volt példa a közelmúltban, amikor se a végrehajtó, se a bírósági titkár nem volt tisztában a Vht. 41. §-szal" Az ügy egy Telenoros tartozás ! A mai nap majd 1 év útán kaptam egy levelet az önálló Birósági végrehajtótól,hogy lefoglalja a számlám. Meg se említi,hogy én anno mit terjsztettem elő ! Azért fúra,hogy több hónap várakozás után elő jön egy ilyen levélel ! Érdekesnek tartom, ezt az egészet ! Eddig rajta ültek,most meg elő jönnek egy ilyen levélel ! Azt írta még,hogy ha bankszámlán nincs elég pénz, Akkor vegyék figyelembe a VHT79/B § szerint eljárni ! Nem értem, nem kellet volna meg indokolnia, hogy pl el utasítja a VHt41§ re vonatkozó szabályokat? Válszt előre is köszönöm !

D.Sándor # 2013.04.02. 11:23

Nagyon köszönöm a gyors válaszát. D.Sándor

Kovács_Béla_Sándor # 2013.04.02. 11:12

A jogosult késedelme kizárja a kötelezett késedelmét. Az írásbeli formát a törvény meghatározott tárgyú szerződésekre írja elő, nem pedig az értékhatártól függően.

D.Sándor # 2013.04.02. 10:47

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A foglalót a közvetítő követeli vissza arra hivatkozva, hogy a szóbeli szerződésünk a ráutaló magatartás miatt (elismervény) érvényes és én nem teljesítettem. De hiszen én beépíteném a konyhát akármikor, csak a tulajdonos (akivel én jóformán nem is találkoztam még) nem kéri már. Igaz az, hogy 200e Ft feletti megrendelés esetén kötelező az írásbeliség? Mert ha nem, akkor talán nekem is van remény visszaszerezni a pénzem ami a méretre készült bútorban áll. Köszönöm, D.Sándor