Jogi tanács kérése


oliver777 # 2013.03.31. 11:40

Az utcában, ahol építkezünk nincs csatorna, de a merőleges utcában, amelyet egy ingatlan választ el tőlünk igen. Tehát ahhoz hogy csatlakozni tudjunk a hálózathoz, a szomszéd telkén kellene elvinni a csatornát. A kérdésem, hogy ez szolgalomnak minősül, vagy szomszédjognak. Ugye nem mindegy, mert előző alapítására a haszonélvezeti jog szabályai főszabályként az irányadóak, tehát kell a szomszéd hozzájárulása, szomszédjog esetén pedig elvégezhetjük a munkát, a szomszéd kártalanítása mellett.

A válszt előre is köszönöm!
Olivér

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.31. 10:12

Meg, de a társadalmi veszélyessége gyakorlatilag nulla.
És megint ott a kérdés, hogy akkor mi van? Az ügy érdemét ez aligha befolyásolja.

Auruun # 2013.03.31. 09:44

Tisztelt Ügyvéd Úr!
A beadványban olyan dolgokat állít, amit meg tudunk cáfolni, azonban megkönnyítené a dolgunkat, ha "be nem nyújtottnak" tekintjük.
Ha nem a tárgyalás szempontjából teszem fel a kérdést, hanem szigorúan eljárásjogilag, akkor mi lenne a válasz?
Magánokirat-hamisítás megvalósult?
Köszönöm a válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.30. 21:46

És akkor mi van, ha "be nem nyújtottnak" tekinti? Nem ilyen szőrözéssel kell megnyerni egy pert, hanem az ügy érdemében.

Auruun # 2013.03.30. 18:20

Tisztelt Szakértők!

Alaphelyzet: keresetlevélre reagálva, az alperes által benyújtott iratot nem az alperes írta alá, mert ő akkor külföldön volt, azonban az iraton az ő neve és aláírása szerepel, csak éppen másvalaki által aláírva.
Kérdés:

  • Kérhető-e a bíróságtól, hogy az iratot tekintse be nem nyújtottnak, tekintettel arra, hogy az aláírás nem az alperestől származik?
  • Elkövette-e az aláíró ezzel a magánokirat-hamisítás vétségét?

Köszönöm a válaszokat.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.30. 08:43

Mit értesz azon, hogy "behajtani"? Bár majdnem teljesen mindegy.

naj1942 # 2013.03.30. 08:19

Tisztelt Jogi Fórum!
Volt munkáltatóm, amely 2011-ben megszűnt pert vesztett egy alvállalkozóval szemben 2013 márciusban.
2006 évben az alvállalkozónak nem fizetett ki kötbér címén 40 millió Forintot.
Az alvállalkozó most a tervezőn, Önkormányzaton, és más akkor érintetteken akarja behajtani ezt az összeget.
Van-e erre lehetősége az alvállalkozónak?

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.

naj1942@gmail.com


Tisztelt Fórum!
Hogyan lehet törölni a bejegyzéseket. Véletlenül többször jelent meg.

naj1942@gmail.com

Glasstiger # 2013.03.28. 16:25

Tisztelt Jogászok!

A segítségeteket szeretném kérni egy ügyben.
Röviden a történet.
Egy kis vidéki faluban laknak a szüleim. A falu határain túl, vagyis külterületen. Vagyis semmit nem kapnak, viszont adót az fizetni kell...
Egy aszfaltozott főútról nyíló földutas utcában laknak. Velük szemben nyílt egy fatelep.
A fatelepet napi több kamion látogatja, anyagot hoznak visznek. Az utat szinte járhatatlanná teszik, mert az a nyom, amiben egy kamion elmegy, egy személyautó felakad. Ráadásul szinte folyamatosan, szombat vasárnap megy az üzem, fűrészgépek, ipari szögbelövők stb.
Több alkalommal fel lettek jelentve, hogy hangosak, de az lett a válasz, hogy adót fizetnek és foglalkoztatnak több embert és ez a polgármesteri hivatalnak jó.
Mit lehet ilyenkor tenni? Egy teherautó tönkre teheti az utat? Erre van valami jogszabály? Ráadásul a hang ami folyamatosan halható a telepről, nagyon kellemetlen.
Minden ötletet előre is köszönöm.

Üdv!
Csaba

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.27. 20:41

Továbbra sem értem, Sándor. Már az sem tiszta, ki követeli tőled a foglalót, az meg végképp nem, hogy milyen alapon.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.27. 20:39

Igen, de a 15 nap az ítélet kézhezvételével kezdődik.

Tiberis # 2013.03.27. 19:17

Tisztelt Jogászok!

A másodfokon elvesztett per perköltésgét a 15 napon belül akkor is ki kell-e fizetni, ha a Kuriához is kívánok fordulni az ítélet miatt?

D.Sándor # 2013.03.26. 13:58

A foglalót, mint utóbb kiderült a közvetítő adta saját zsebből. De erről nekem nem volt tudomásom csak akkor mikor mentem volna szerelni. Az átvételi elismervényen pontosan az áll, hogy én, mint vállalkozó xy-tól foglalóként x összeget átvettem. A megrendelt bútor teljes összege y ft. Keltezés, aláírás. Egyéb részletek az alá nem írt szerződésben voltak. Ez az átvételi ér valamit? Mert ilyen alapon én sem hagynám a beinvesztált pénzemet. Eddig a szerződés hiánya miatt erre nem is gondoltam. Köszönöm a segítséget. D.Sándor

D.Sándor # 2013.03.26. 12:54

Az átvételi bizonylaton csak az szerepel, hogy x.y-tól átvettem x összegű foglalót. A bútor teljes összege y ft. Dátum, aláírás, ennyi. Ezen egyéb dátum, kikötés nincs, mivel azt az alá nem írt vállalkozói szerződés tartalmazta.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.26. 12:12

Csak én látok itt ellentmondást? A másik fél egyrészt állítja, hogy nem is szerződött veled (és ezért nem enged teljesíteni), másrészt a kétszeresét követeli annak a foglalónak, amit nem is tőle kaptál?

Foglalót egyébként csak írásban lehet érvényesen kikötni. De az "átvételi bizonylat" szövegétől függően akár megfelelő is lehet.

D.Sándor # 2013.03.26. 10:10

Tisztelt jogászok! Szeretném a segítségüket kérni. Tavaly ősszel asztalosként felvettem egy munkát konyhabútor elkészítésére. Megtörtént a felmérés annak rendje módja szerint, majd megkaptam 30% foglalót, amiről árvételi elismervényt írtam, hogy beszerezzem az anyagokat. Sajnos a szerződést amit készítettem a vevő nem írta alá helyben, azt mondta átnézi és legközelebbi találkozásnál aláírjuk. Én elkészültem a munkával, de amikor mentem volna felépíteni a konyhát szembesültem azzal, hogy megrendelőm nem a tulajdonos, ö csak egy közvetítő volt az ügyben. Az igazi tulajdonos a munkát lemondta, meg sem nézte az elkészült bútort így beépíteni sem tudtam a mértre legyártott egyedi bútort. Rengeteg pénzem veszett oda, hiszen a foglaló csak az anyag egy részét fedezte. Hiába hívtam a közvetítőt, hogy járjon közbe a tulajdonosnál, ö a telefonomat sem vette fel egy idő után. Mindennek tetejébe most kaptam egy ügyvédi felszólítást, hogy én vagyok a szerződés meghiúsulásának okozója és 8 napon belül fizessem vissza a foglaló kétszeresét. Nincs is aláírt szerződés (sajnos). Vagy az átvételi elismervény annak minősül? Ezen az átvett foglaló összege szerepel dátummal és a bútor végösszege. Mi a teendőm? Kérném segítségüket, mit reagáljak az ügyvéd felszólítására? Köszönöm. D.Sándor

ObudaFan # 2013.03.26. 06:25

Elő kellene keresni ezt a szerződést.

NO1GSM # 2013.03.25. 14:37

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de nem találtam jobbat.

A helyzet az, hogy az udvarunkban van egy pózna, amit még nagyapám engedélyezett az egyik kábeltévé szolgáltatónak hogy itt elhelyezze. Ez kb. 15 éve volt, rá pár évre nagyapám meghalt, mi pedig ide költöztünk, és szeretnénk innen eltakarítani ezt az oszlopot. Mi ennek a menete, mit lehetne tenni? Köszönöm a válaszokat előre is!

Viktor

horex # 2013.03.25. 12:19

Dr.Attika

Egy percig sem félek és elég gyakorlott "levelező" vagyok jogi/ügyintézési ügyekben :)

Viszont a fölösleges hercehurcát megspórolná az ember pár levélváltással.
Minek bíróságra menni, ellentmondani, végrehajtóval levelezni stb.?
Az ügy kb. ismeretében, amúgy sem ő, hanem a nagykorú gyermekek mint örökösök a felelősek bármiért is
/haláleset, lakáseladás volt/

Azt mondja az ügyintéző hölgy, adjam meg az örökösök elérhetőségét
Felnevettem és mondtam, hogy adatvédlmi okokbol nem tehetem, nyomozzák ki ők :)

Szoval a hivatalos ügyintézés menetéröl mit tudni?

Dr.Attika # 2013.03.25. 12:09

Nem kell félni a jogi úttól. Rendszerint elbukják az ilyen követelés behajtást jogi úton..

horex # 2013.03.25. 12:06

Üdv!
Nem inditok új rovatot, bár megérné.

Itrium
Barátnőm SMS üzenetet kapott tőlük, hogy hívja fel őket
Bizonyos okok miatt nem tudja, de nem is akarja
Természetesen nekem adatvédelmi okokbol semmi felvilágosítást nem adnak
Érdeklődésem után, azonnal kapott egy SMS-t, ha 3 napon belűl nem fizeti be az összeget jogi út lesz.
Fogalma sincs milyen összeg, azt én deritettem ki hogy ELMŰ követelés három évvel korábbi, lakáseladás volt, nullás igazolással
Gyanítom, részleteiben miröl van szó, adott esetben el tudok járni érdemben
De ez mindegy is!

A kérdésem:
mi a szabályos módja egy ilyen ügyintézésnek a behajtó cég/vagy az adós részéröl?

Úgy gondolom, sms nem ügyintézés és az sem hogy hívja fel az ügyfél őket
Ha nekik van követelésük, hívják fel az ügyfelet, vagy tértivevényes levélben levelezzenek vele.

Hol van leírva mi a törvényes/elfogadható eljárás egy hivatalos ügyben?

köszönettel
horex

zoltan68 # 2013.03.23. 17:11

Úgy látom nem igazán kapok választ a lejjebb feltett kérdésemre :(
Pedig kéne válaszolnom valamit az alkusz email-jére.
Nem az 5000.- ft. hanem az elv a fontos.
Mivel itt valaki hibázott és az nem én voltam.
Üdv. Zoli

monalisa1 # 2013.03.23. 13:31

Őt is meg kell érteni, szerzett egy albérletet aztán mégis mehet a híd alá...

nehogyis # 2013.03.23. 08:38

Tisztelt és Kedves Segítők,Tanácsadók!
Előre is köszönök minden információt és segítséget barmi legyen is az.

Életemben először naivan csalás áldozata lettem kamasz lányommal együtt.
Vaterán vettünk egy használt telefont 50.000 Ft értékben papír alapú bankátutalással.

Ismert a csaló "hölgy" neve: Sallós Lilla Adrienn
mobilszáma : 0036205743831 (ami természetesen már ki van kapcsolva)
email címe: lepke35@t-online.hu.(amirol természetesen szintén nem jön válasz.
És a bankszámlaszáma:
K&H 10401804-86766674-72801008 amire 10 napja utaltam és a közlemény mezőbe beírtam a rendelési azonosítószámot és a termék azonosítószámát.

Most se pénz, se telefon.
Arra gondoltam megpróbálom bankomnál visszavonni az átutalást.(10 nap után??) Így talán ők kapcsolatba lepnek a K&H bankkal és sikerül tőle visszakérni a pénzt.Lehetséges ez? Valószínű ,hogy már elköltötte,telefon meg szerintem sohasem létezett.

A Vatera kiadja az összes adatot róla a rendőrségnek ha feljelentem de nem vagyok biztos benne hogy ez elég.
Tehetnék még valamit?

Szeretnem még elmondani,hogy nem csak a pénz miatt vagyok nagyon elszánt bár ez az összeg nekem nagy pénz ,nem engedhetem meg magunknak.
A kamasz gyermekem majdnem egy évig járt iskola után szórolapozni ,hogy megvehesse szíve vagyát magának. Csak én voltam olyan naiv hogy átutaltam az ő kis pénzét az én bankszámlámról és sajnos nem tudom kárpótolni őt a veszteségért.

Még egyszer köszönök minden tanácsot.

T. Mónika
nehogyis@gmail.com

ffanny # 2013.03.23. 08:32

Nagyon szépen köszönöm, hogy ennyien válaszolnak, sajnos tényleg olyan helyzetben vagyok, hogy sehovanem tudok elmenni föleg nem egy napon belül, és én szivesen felkinálom a bánatpénzt, ha elfogadja. Csak úgy döntött ma délre márpedig ideállít minden cuccával, majd kikapcsolta a telefonját és semmit nem tudok vele megbeszélni. Igazából ez az ami nagyon kétségbeesetté tesz.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.03.23. 08:15

Dehogy van a bérlő birtokon belül! Kötelmi jellegű joga van rá, hogy birtokba kerüljön. De nem valószínű, hogy pert indítson az érvényesítéséért, különösen, ha felajánlasz neki, mondjuk, kéthavi bérleti díjnak megfelelő összeget bánatpénzként.