Jogi tanács kérése


ObudaFan # 2013.01.03. 14:32

ancsika11

Hát kérdezz.

nikola

Ha még nem volt meg a hagyatéki eljárás, a legegyszerűbb, ha simán visszautasítod az öröklést. Akkor a testvéredé lesz.

Dr.Attika # 2013.01.03. 14:20

Nem a hitelkeret csökkentésének jogossága volt a kérdés, hanem azt sérelmezi a kérdező, hogy a megemelt hitelkeret terhére folyósított kölcsönt promt követeli vissza a bank.Egyébként kógens az (1) bekezdés is.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.03. 13:51

A Ptk. 522. § (1) bekezdése tulajdonképpen nem is kógens, másrészt egyáltalán nem tiltja a hitelkeret egyoldalú csökkentését. ([A (2) bekezdés kógens, de ebben a kérdésben nem releváns.]

Dr.Attika # 2013.01.03. 13:41

Tisztelt "ancsika11"
Úgy gondolja, hogy "takarítsunk ki ingyen, mielőtt a fizetett kolléga megjelenne takarítani"?

Dr.Attika # 2013.01.03. 13:37

Nincs ilyen szerződésem és még nem láttam "ilyen" szerződést, de figyelemmel voltam a Ptk. 522.§-a kógens rendelkezésére.

nikola # 2013.01.03. 13:35

apukám után örököltem egynegyed rész ingatlant leszeretnék mondani rola tesom van unokahug van kire egyszerübb és olcsobb a lemondás elöre is köszönöm a választ

ancsika11 # 2013.01.03. 13:26

Tisztelt Fórum!
Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdésem, lakás megosztással kapcsolatban szeretnék kérdezni. Nem örökség, nem hagyaték, testvérek közötti elosztásról lenne szó, szülők még élnek. Amennyiben jó helyen járok beírom röviden a történetet. Tanácsra lenne szükségem mielőtt hivatalosan ügyvédhez fordulunk.
Köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.03. 13:12

Ezek szerint neked nincs ilyen szerződésed, és másét sem láttad még.

Dr.Attika # 2013.01.03. 12:43

ÁSZF ismerete nélkül is megállapítható, hogy a bank jogsértően járt el. Ha a megemelt hitelkeretet igénybe vette, akkor a bank ezt már kölcsönként folyósította. Tehát a bank csak a kölcsön visszafizetését követelheti az eredeti feltételeknek megfelelően. Természetesen csökkentheti a hitelkeretet, de csak a jövőre vonatkozóan.
Úgy látszik a banknál sem tudják, hogy mi a különbség a hitel és a kölcsönszerződés között.

ObudaFan # 2013.01.03. 12:25

Látni kellene ehhez a szerződést, amit kötöttél, az ászf-fel.

finci # 2013.01.02. 16:14

Tisztelt Ügyvéd Úr!
Olyan ügyben kérném véleményét,hogy van egy folyószámlahitelkeretem amit a bank megemelt ,melyről sms-ben kaptam értesítést.A számlámra érkező jövedelmek nem változtak,ennek ellenére kaptam ma egy sms-t,hogy csökkentik a keret összegét.Mivel kimerítettem a keretet,kérik,hogy a külömbözetet fizessem vissza,vagyis belekényszerítettek egy hitelbe.Elmaradásom nem volt mindig érkezett a számlámra pénz.Mit tehetek ?

solvit # 2013.01.02. 14:20

Mivel az, hogy ítéletozatalra érett-e az ügy, az a bírótól függ. ezért úgy gondolom csak vélelmezhető hogy ítélet születhet, ha valaki úgy véli, hogy a bíróságnak egy a tárgyalást megelőző beadvánnyal, és annak a másik peres fél tudomásulvételével minden rendelekezére áll. Ehhez legalább arra van szükség, hogy további bizonyítás igénye egy következő tárgyaláson ne merüljön fel azzal, hogy valaki csak a tárgyaláson vesz át egy iratot.

solvit # 2012.12.31. 16:05

Köszönöm a válaszokat. Mivel már Szilveszter délutánja van, ezért majd a jövő évben folytatom a témát Kovács Béla Sándor Ügyvéd Úr kérdésére válaszolva. Mindenkinek vidám Szilvesztert és Boldog Új Évet kívánok.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.31. 11:29

Nem föltétlenül tűznek emiatt új tárgyalási napot, ha az ellenérdekelt fél jelen van. Átadják neki az iratot a tárgyaláson. Más kérdés, hogy valóban kérhet határidőt a reagálásra, és azt általában meg is kapja.

Amúgy már ítélethozatalra érett az ügy?

ObudaFan # 2012.12.31. 08:54

Legfeljebb, ha elismeri a másik fél.

solvit # 2012.12.31. 08:10

Tisztelt Fórum!
Úgy tudom, hogy a bíróságon az iratokba való puszta betekintés az ott szereplő olyan iratok tekintetében amelyek nem kerültek átvételre ennek igazolásával (személyes átvétel, postai út), nem minősülnek hivatalosan tudomásra jutottnak. Ennek pl. a határidők szempontjából van jelentősége. A polgári peres ügy tárgyalását a bíróság el szokta napolni, ha valamely iratot annak beérkezése miatt már nem tudja kikézbesíteni a perbeli másik félnek. A kérdés az lenne, hogy ha valamelyik peres fél a bíróságoz történő megküldéssel együtt a másik félnek is ajánlva tértivevénnyel feladja a beadványát, észrevételét úgy, hogy azt a másik fél a tárgyalás előtt átvette, akkor az a másik fél szempontjából tudomásra jutottnak minősül-e? Ennek azért lehet jelentősége, mert így a tárgyalás további elnapolása elkerülhető lehet a mielőbbi ítélethozatal szempontjából.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.22. 17:55

OFF
Kovács_Béla_Sándor Úr !
Inkább ne is írtál volna ha segíteni nem tudsz.

Komolyan kérdeztem. Ha azt mondod: nem, akkor megértem, hogy nyelvi nehézségeid vannak, és megpróbálok valamit kihüvelyezni abból a katyvaszból, amit oda sikerítettél.
Ha viszont magyar az anyanyelved, akkor megkérlek, hogy tiszteld meg a segítőket azzal, hogy veszed fáradságot, és érthető kérdést teszel fel.
ON

irmes # 2012.12.22. 17:23

Kedves fórumozók!

Még májusban rendeltem egy karórát ebayen Amerikából, aminek nyoma veszett. Előfordult már hogy másfél hónap alatt ért ide valami, de két hónap után kezdtem el gyanakodni, hogy valami gond lehet. Eddig minden alkalommal, ha olyan csomagot kaptam amit vámkezelni kellett, akkor érkezett egy levél, ami alapján továbbítanom kell a termék számláját a vámhatóság felé, de most nem érkezett ilyen. Mint kiderült a csomag 2 hét alatt megérkezett Magyarországra, de ezt a vámosok pár héttel később visszaküldték, mert nem jelentkeztem érte. Mégis honnan kellett volna tudnom, hogy levámolták, ha nem kaptam meg a levelet? 50 ezer forintba került nekem, nem fogom ennyiben hagyni. Mit lehetne ilyenkor tenni?

Előre is köszönöm a segítséget.

grizek # 2012.12.20. 08:45

Milyen címen kérhetem az OBH Elnökétől másik bíróság kijelölését? Ez csak a bíróság túlterheltségére vonatkozhat, vagy esetleg arra is, hogy az adott bíróságtól nem várható az ügy tárgyilagos elbírálása.(A felettes ítélőtábla kollégiumvezetőjének mulasztását kellene elbírálni.)

ObudaFan # 2012.12.19. 20:57

Csak fel tudod keresni az irodájában, hogy megbeszéljétek azt az ítéletet és átadjon egy másolatot belőle.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.12.19. 20:13

Nem magyar az anyanyelved?

xedamin # 2012.12.16. 00:48

Értem.

Azt mondták, a pénteki nap folyamán érdeklődjek az eset felől leghamarabb. Majd itt közvetítem a történteket.

ObudaFan # 2012.12.15. 08:03

Még azt is lehetetlen megmondani, hogy számíthatsz-e. Az időtényező meg végképp attól függ, mikor lesz tettes, lesz-e egyáltalán.

xedamin # 2012.12.14. 10:46

Kedves fórumozók!

A hétfői nap folyamán történt velem, hogy egy internetes csalás áldozata lettem, megvettem egy terméket az aprod.hu oldalon, egy olyan terméket ami talán soha nem is létezett. A pénzt átutaltam, azonban délután rájöttem, hogy átverés volt. Aznap este meg is tettem email-ben a feljelentést, ami felől most érdeklődtem. Nem kaptam kielégítő választ, így itt teszem fel a kérdéseimet.

Az ügyintéző Úr azt mondta, hogy tudomása szerint nem én vagyok az egyetlen, akit átvertek, több hasonló esettel találkozott a napokban. Elmesélte, hogy miként fog lezajlani az ügy nyomozói része, viszont az időpontokkal kapcsolatban még közelítést sem tudott mondani.

Feltételezem, hogy ezen a fórumon a nyomozói munkával nincs mindenki teljesen tisztában, így a kérdésem arra irányul, hogy amennyiben bebizonyítják, hogy bűncselekmény történt, és megküldik az ügyésznek a vádat, úgy a magyar bírósági rendszert figyelembe véve, körülbelül mennyi időn belül számíthatok a 80.000 Ft-om kártérítésére (már amennyiben bírósági úton zajlik le a kártérítés)?

Tisztelettel: Radics Péter

kocc # 2012.12.07. 17:20

ObudaFan#e-mail 2012.11.28. 15:38
Köszönöm válaszod!
Közben keresgettem az eladót,de nem válaszol semilyen formában.
Bár az ujból visszaküldött csomagot áttvette,vagyis nincs jelenleg külföldön,de a címén senkit nem találni.
Szóval megint oda jutottam hogy újból kérdeznék..
Mivel csak a számlaszáma,tel száma,e-mail címe van meg,hogy miként tudmám a pénzemet megkapni tőlle.
Mit tudok tenni így ,hogy csak ezeket az adatokat tudom??Apeh?fogy.védők?bíróság,rendőrség??
Ki az aki ezen adatok szerint megtalálna,vagy legalább valami kézenfoghatót tudna tenni ez ügyben.
"kocc#2012.11.27. 22:15 "
Köszönettel:kocc