Jogi tanács kérése


ius latratus # 2012.02.11. 12:06

Fogd meg a gombjukat!

matthiasi # 2012.02.11. 11:52

T. Jogban jártas Fórumozók !

A kérdésem : van e joga egy kéményseprőnek a lakásomban, vagy bárki más lakásában csak úgy fényképezni - a kémény ellenőrzés ürügyén ?

Szerintem nincs !!

CSAK AZÉRT ÍROK, IDE MIVEL FOGÁST KERESEK EZEN A BANDÁN !!

Gabicsek # 2012.02.09. 21:44

jogtalanul tartják bőrtőnben.

Úgy gondolom, nem hiába volt külföldön.

Kicsit ellentmondásos ez nem?

majd külfőldre utaztunk,hogy tudja fizetni a hitelt

testvérem lett megbizva hogy fizesse a hitelt.

Mivel gyaníthatóan azért ment külföldre, hogy kibújjon a büntetőeljárás alól, ezért helyezhették előzetesbe.
A bírónak nem érdeke direkt húzni az időt, mert ha elítéli, a férjed úgyis leüli. Neki mindegy hogy ezt előzetesben vagy elítéltként teszi.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.09. 11:22

Börtönbe?! Hát mekkora összegű csalást vertek rá, hogy végrehajthatót kapott, méghozzá börtön fokozatban? Vagy büntetett előéletűnek számított?

Mondjuk, azt nem látom, hogy mi a kérdésed. (Nem magyar az anyanyelved?)

erikajennifer # 2012.02.09. 10:16

tisztelt ügyvéd ur.férjemet 2010szeptemberben,jelenléte nélkül elitélték,csalás miatt.2007ben hitelt vett fel ,a munkahelyéről utánna kidobták,majd probált itt ott elhelyeszkedni de sikertelenül.majd külfőldre utaztunk,hogy tudja fizetni a hitelt mivel ott szereztek munkát.testvérem lett megbizva hogy fizesse a hitelt.de sajnos 2 csekknél tőbbet nem birt befizetni mivel megváltozott a neve a tak szővetkezetnek.haza kellet jőnnőm uj szerződést kőtni,mivel felesége vagyok igy csak én kőthettem meg az uj szerződést,mivel férjem nem akarta otthagyni a munkát külfőldőn.tőbb mint egy éve fizetem a hitelet,már megtérült tőbb mint a fele,de férjemet mégis elitélték.most folyik a perujittás,kőzbe férjemet bőrtőnbe csukták ez ügyből már 5 honapja.nem engedik azt sem hogy szabadlábon védekezzen,folyton elutasitja a biroság.jogtalanul tartják bőrtőnben.ez a kis fiatal bironő elhalasztja a tárgyalást álandoan,éselutasitto a kérelmek iránt,sőt huzza direkt a tárgyalást ugy veszem észre.kérném a véleményét ügyvéd ur.kőszőnőm.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.09. 08:31

Nincs elővásárlási jog aliminációs (tartási) szerződéssel szemben, mert az bizalmi jellegű szerződés. Viszont értelemszerűen az eltartott csak a saját tulajdoni hányadát ruházhatja át.

Egresi # 2012.02.09. 07:42

Tisztelt KBS! Az lenne a kérdésem, hogy tartási szerződés esetében is érvényesül e az elővásárlási jog, vagy tartási szeződést akkor is köthet az ember a gyerekével, ha az ingatlan, amit át kíván neki adni közös tulajdon. ( garázsszövetkezeti lakás ) Tisztelettel: Egresi Jenő


esi

Diadana # 2012.02.08. 15:50

Tisztelt Cím!

Köszönöm eddig segítségét!
Az lenne még a kérdésem, hogy ha édesanyám le szeretne mindenképpen mondani az ő tulajdonrészéről, és ajándékozás címen odaadja nekünk gyermekeinek a részét, akkor onnantól kezdve mi leszünk a tulajdonosok, és ha adósság kerül mégis a házra, azt nekünk kell fizetnünk? Van -e olyan lehetőség, hogy akármi is történjen, se édesanyámra, se ránk ne maradjon adósság? A ház sejtés szerint igen keveset fog érni, és az adósság sokkal több lesz, mint az ingatlan értéke.

Tisztelettel: Diadana

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.08. 08:15

Diadana: az örökös az öröksége tárgyaival illetve az öröksége erejéig felel az örökhagyó tartozásaiért. Az örökséget a hagyaték megnyílása után vissza lehet utasítani; viszont az édesanyja nem örökös, ő egyszerűen társtulajdonos. Ha a szolgáltatóval ő nem áll szerződésben, akkor az ő tulajdoni hányada nem szolgálhat fedezetül a tartozások kiegyenlítésére.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.08. 08:12

Nikiii: gondolom, azt kérdezed, hogy az után a gyerek után jár-e még a családi pótlék, aki elmúlt húsz. Annak a tanévnek a végéig jár, amelyben betöltötte a húszat. (Viszont azt hiszem, hogy az összeg kiszámításánál őt is figyelembe veszik, tehát két gyerekre annyit kapsz fejenként, mintha hárman lennének.) És nem, nem befolyásolja.

Diadana # 2012.02.07. 23:03

Tisztelt Cím!

Alulírott, azért keresem Önt, mert nem látok tisztán egy
bizonyos dologban, s reménység szerint Ön tud nekem valamilyen jogi
iránymutatást adni. A szüleim már több éve elváltak, s van egy közös
házuk, melynek fele édesanyám, fele édesapám nevén van. Az édesapám él
benne egyedül, de a válás óta nagy összegű tartozásokat produkált az
E-ON, TIGÁZ szolgáltatók felé. A ház lepusztult, így ha eladásra kerülne
a sor , nem érne véleményem szerint sokat. A kérdésem az lenne, hogy ha
esetleg édesapámmal történik valami, és a ház öröklődne, a sok tartozás
a gyerekek(jelen esetben én és a testvérem)fejére szállna? Illetve ott van
az édesanyám része is. Az érdekelne tehát, hogy ha édesanyám is és mi, a
gyerekei is szeretnénk lemondani az örökségünkről, az milyen jogi úton
lehetséges, mi ennek a menete?
Szíves válaszát előre is köszönöm!

Tisztelettel: Diana

nikiiiiiii # 2012.02.07. 19:44

VALAKI VÁLASZOLJON MÁR MERT MÁR HARMADSZORRA MÁSOLOM BE

Tisztelt ügyvédúr!
A felől szeretnék érdeklődni, hogy van három gyermekem de az egyik már elmúlt 20 éves, ebben az esetben jár még családi pótlék? (ő még középfokú intézményben tanul)és még azt hogy abban az esetben ha a férjem külföldön dolgozik befolyásolja-e ez valamit a családi pótlék terén?

Carlo # 2012.02.06. 05:13

Birka!

Itt nem fognak tanácsot adni neked. Ezek itt csak fikáznak, bíráskodnak és magukat reklámozzák. Olyan információt adnak amivel önmagába nem sokra mész és el kell menned ügyvédhez ha jól akarsz kijönni. A legjobb ha hozzájuk természetesen. :)
Az ügyvédek el vannak úszva, mindent az utolsó pillanatban csinálnak meg, mások nyomorúságából profitálnak és úgy tesznek mintha szívességet tennének neked!


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!

gerbera317 # 2012.02.05. 21:24

pont egy korrupt jogász semmizett ki

Miért korrupt egy jogász csak azért, mert sikerre viszi az ügyfele ügyét?

Gabicsek # 2012.02.05. 19:53

Mivel haszonélvező vagyok,házeladás elött álltunk

Olyan adásvételi szerződést kell aláírni, ami árban neked is megfelel. Ennyi. Ha nem felel meg, nem írod alá, elvégre nem vernek korbáccsal.
Ha már aláírtad, azzal beleegyeztél abba az árba, ami neked megfelelt.

birka1 # 2012.02.05. 09:46

nem vagyok ügyvéd,ezért fordulok ide,mert valaki csonthülye ehhez,én másban vagyok jobb,80%-os rokkant vagyok,ezért,mert nem vagyok jogász,ki lehet valakit semmizni?Elöző ügyemben,pont egy korrupt jogász semmizett ki,de azt vissza sikerült,itteni jogászok segitségével szereznem,nem fikázást kértem,hanem segitséget,tanácsot.Hangsúlyozom,azért álltam el a pertől,mert húgom megigérte,biró elött,hogy nem fognak kisemmizni.Tisztelt Kovács Úr,az Ön válaszát nem kérem,de köszönöm elözö űgyemben tanácsait

Kovács_Béla_Sándor # 2012.02.05. 09:25

Istenem... Amikor valaki arra hivatkozva akar ajándékot visszakövetelni, hogy bizonyítja, valójában visszterhes szerződést kötött.

birka1 # 2012.02.05. 07:42

Mivel haszonélvező vagyok,házeladás elött álltunk,szerettem volna ajéndékozási szerzödésem semmissé nyilvánitását,igy tulajdonos lettem volna,tehát lényegesen több pénzt kapnék,kérhetem útólag a vételár módositását?Mert igy teljesen kisemmiztek.Húgom a tárgyaláson azt mondta a biró Úrnak,egyenlően fogjuk elosztani,jegyzőkönyben is ez áll!!Lehet ezt csinálni?köszönöm

pazs # 2012.02.04. 17:07

Miért jelentős tény, hogy miért álltál el a pertől?

birka1 # 2012.02.04. 16:49

Azért álltam el az ajándék visszakövetelési pertől,mert húgom azt mondta jegyzőkönyvben,engem nem fognak kisemmizni,nem igy történtTehát a Biróságot is átverte..

agi1111 # 2012.02.04. 07:21

Tisztelt Hozzáértők.
Vettem egy kanapét az RS-Áruházban Kifizettem a kanapét és a szállítási költséget is. Vásárláskor érdeklődtem az eladónál hogy egy bizonyos méretű ajtón befog-e férni ő azt mondta hogy 100% igen! Kiszállították a kanapét és a szállítók nem tudták berakni azon a bizonyos ajtón és vissza szállították. Vissza mentem az áruházba mire azt mondták hogy két hét mire elbírálják az ügyet és valószínűleg 20-25%-ot levonnak az összegből! Engem szintén nem tájékoztatott senki arról hogy kifizettetik velem a 20-25%-át a kanapénak akkor ha nem felel meg! Most itt állok kanapé nélkül és egy csomó pénzzel leakarnak markecolni! A problémám a következő: Félretájékoztatott az eladó, mert ha azt mondja hogy nem biztos hogy befér nem veszem meg! Plusz vásárláskor nem tájékoztattak hogy ha visszaviszem a terméket akkor még nekem kell fizetnem amit ha szintén elmondanak nem rendelem meg! Plusz amikor megrendeltem a terméket a szállításkor azt mondták hogy a kanapét behelyezik e rendeltetési helyére ami szintén nem történt meg és kifizetették velem a szállítási költséget! Most itt állok kanapé nélkül és több tíz ezer forint levonással kaphatok vissza pénzt! Amikor közben ők több ízben félre tájékoztattak. Ami ha nem történik meg akkor nem rendeltem volna meg alapból a kanapét!
Nagyon megköszönném ha valaki segítene hogy mit tehetnék most, mert én úgy érzem hogy több ízben is becsaptak és nem hogy, elnézést kérnének még én fizessek nekik!!!! Előre is köszönöm a válaszokat!

nikiiiiiii # 2012.02.03. 19:15

Tisztelt ügyvédúr!
A felől szeretnék érdeklődni, hogy van három gyermekem de az egyik már elmúlt 20 éves, ebben az esetben jár még családi pótlék? (ő még középfokú intézményben tanul)és még azt hogy abban az esetben ha a férjem külföldön dolgozik befolyásolja-e ez valamit a családi pótlék terén?

pazs # 2012.02.03. 16:34

birka: mit akarsz ezzel bizonyítani?

birka1 # 2012.02.03. 15:43

köszönöm,de másik kérdésem,biróság elött,hugom jegyzőkönybe mondta,ház eladásakor az összeget elosztjuk,illetve nem semmiznek ki,de nem igy történt,ez lehet bizonyiték?

Carlo # 2012.02.03. 15:36

Szedd le a profilképed, mert elriasztod az ügyfeleket. :)
Ui: Köszönöm, hogy válaszra sem méltattál, pedig én beavattalak egy személyes ügybe...


Ha büntet?ügyed lenne valaha és nincs pénzed, hogy sztár ügyvédet megfizess, akkor elégedj meg a kirendelttel!