Jogi tanács kérése


Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.11. 10:37

:) Ami azt illeti, ilyen jogcím nincs, Talán azt akarta írni, hogy többen vannak adósok, és csak Ön fizeti a részleteket, és az adóstárstól követeli a rá eső részt. Ezt nem lehet előre megítéltetni. Öt-hat hónaponként újra meg újra be kell adni egy fizetési meghagyást.

tímea78 # 2012.01.11. 10:32

Tisztelt Kovács_Béla _Sándor!

Kérem írja meg tud-e a kérdésemre valamilyen jogszabályt?
Vagy még mindig nem a kérdésre adtam választ a jogcímre vonatkozóan?

anonim01 # 2012.01.11. 10:29

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Segítségét szeretném kérni egy munkavállalói rendes felmondáshoz mit javasol. Megfogalmazhatom-e a felmondásban, hogy a felmondási időre járó és az eddig munkában eltöltött béremet előre fizesse?
A helyzet az, hogy azért készül a felmondás mert a bér nincs kifizetve, s attól tartok, hogy a felmondási időm végén sem tud fizetni.

Mit Javasol?

Rozika5 # 2012.01.11. 09:39

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Tegnap már feltettem ezt a kérdést, de sem a feltett kérdésem, sem a választ nem találtam, ezért újra próbálkozom, mert nem hagy nyugodni ez a kérdés.

Felülbírálhatja-e egy I.fokú orvosszakértői bizottság egy 10 évvel ezelőtti Munkaügyi Bíróság jogerős ítéletét, melyben rokkantságomat véglegesnek ítélte.
Véleményem szerint ez pont olyan lenne, mintha a Legfelsőbb Bíróság jogerős ítéletét 10 év múlva hatályon kívül helyezné egy "mezei" Városi Bíróság.
Nagyon kíváncsian várom válaszát!

Köszönettel: Rozika

tímea78 # 2012.01.11. 09:23

Bocsánat, fizetés vállalási kötelezettséget írtunk egy hitel visszafizetésére amelyet az adós nem teljesít pedig havonta kellene neki a törlesztő részlet felét fizetni de ezt már fél éve nem teszi meg a hitel pedig még 2018-ig fenn áll.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.11. 09:19

Nem ezt kérdeztem, tímea. Tartásdíjhátralék, bérleti díj? Mi ez?

tímea78 # 2012.01.11. 09:17

A követelés fmh kibocsátása után perré alakult kis összegű kövtelés.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.11. 08:59

Amnesztia, ettől nyugodtan alhatsz.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.11. 08:58

Milyen jogcímen járna ez a követelés?

tímea78 # 2012.01.11. 06:56

Tisztelt Fórumozók!

Létezik olyan jogszabály vagy törvény amellyel a bíróság "előre" kötelezhetné az adóst az adósság visszafizetésére vagy mindig csak a már lejárt tartozást lehet követelni utólag?

Köszönöm.

amnesztia # 2012.01.10. 05:06

Kedves Fórumozók!

Férjemmel nagyon megromlott a kapcsolatunk, 25 év házasság után válunk.
Nyugdíjas apósomtól az utolsó 2 évben havonta 100-100 ezer forintot kaptunk, mindenféle papír és aláírás nélkül, így segített minket (nagyon jó ember). Ezt a havi összeget részben feléltük, részben félretettük, de már egy forint sincs meg belőle, mert lakást vettünk belőle a lányunknak (7 millió forintért) ajándékozási szerződéssel (ő még tanuló, nincs jövedelme, magától erre képtelen lett volna). Mi ajándékoztuk neki a pénzt a lakásvásárlásra.
Most, hogy válunk, érdekelne, a vagyonmegosztásnál hogyan fog megjelenni ez a havi összeg, kb. összesen 2.5M Ft. Visszakövetelheti-e tőlem az apósom és a férjem, mennyit (elvileg ugye a család költötte el, nem csak én egyedül).
Bátran állítom, hogy nem magamra költöttem, hanem szinte mind a gyerekemre fordítottam. Előre is köszönöm.

tereschatz # 2012.01.08. 12:36

Kedves Fórumozók!

A kérdésem az lenne,hogy a szolgalmi jog gyakorlásának joga elévül-e,illetve okirat alapján ingatlan-nyilvántartásban való bejegyeztethetősége 5 év után bírósági úton érvényesíthető-e? (Okirat készült a szolgalmi jogról,de az ingatlanra nem lett bejegyezve,az okirat kelte óta 6 év telt el).

ObudaFan # 2012.01.08. 09:28

Anélkül, hogy leírnád, hogy mit is írtál alá, aligha lehet bármit mondani. Természetesen előfordulhat, hogy olyasmit írtál alá, ami elég lehet egy rendkívüli felmondáshoz. Mindenképp fordulj ügyvédhez és minél sürgősebben.

nagytboy # 2012.01.08. 09:18

Tisztelt Szakértő!

Abban szeretném a segítségét kérni, hogy indítottunk egy szabadalmi licence pert, melyet megnyertünk, de a szakértő a perben a szabadalomnak nem vizsgálta meg minden aligénypontját. Ez azt vonja maga után, hogy szakértő által nem lett megállapítva, hogy a kérdéses aligénypont egyáltalán benne van-e a vizsgált berendezésben. Indíthatunk-e ugyanerre a szabadalomra, ugyanarra a berendezésre vonatkozólag egy újabb pert a kimaradt, nem vizsgált aligénypontok tekintetében függetlenül attól, hogy ez a szabadalom teljes egészében lett indítva az adott berendezésre vonatkozólag, csak számos aligénypont nem került a vizsgálat tárgyává a perben?
Mit tehetünk ilyen esetben? Köszönöm a segítségét!

Kata262 # 2012.01.08. 07:04

Tisztelt Szakértő!

Abban szeretném a segítségét kérni, hogy 2011.05.23-án szültem meg a kisfiamat Jelenleg gyed-en vagyok itthon.A cég ahol dolgozom már 6-dik éve, a minap berendelt az irodába, és megvádolt mindenféle hibákkal. Nem engedtek el amíg nem írtam alá egy jegyzőkönyvet, úgy érzem redkívüli felmondással szeretnék megszűntetni a munkaviszonyom. Mit tehetek ez ügyben, megtehetik ezt?
Ezenkívül nem tudom hogy jogos volt-e, hogy szülési szabadság alatt berendeltek dolgozni 10-12 órát a szülés előtti hetekben, illetve a Tgyás alatt is berendeltek, és most a gyed alatt is.
Fordulhatok ezzel ügyvédhez?
Természetesen ezek után semmiképpen nem szeretnék visszamenni ide dolgozni, de a Gyed-emet sem szeretném megszűntetni illetve a végkielégítésre is igény tartanék.
Köszönöm a segítségét.

Kovács_Béla_Sándor # 2012.01.08. 05:42

Az nem marasztalás a szó jogi értelmében. Ha jól értem, még eljárás se indult vele szemben.

gnesi # 2012.01.08. 04:29

Szóban...ha még egyszer ilyet csinál akkor....ez ebben az országban így megy.....

Botond2010 # 2012.01.07. 07:27

Üdvözletm!
Szeretnék jogi tanácsot kérni mert úgy gondolom elkövettem egy hatalmas baklövést!
25éves vagyok vajdaságban élek, egy jo ismerösöm megkeresett azzal hogy kellene neki egy kis segitség illetve nem konkrétan neki hanem egyik rokonának!
Én persze azt válaszoltam hogy semmi probléma ha tudok szivessen segitek! Amiben a segitségemet kérték az az volt hogy kellene nyitnom egy vállalkozást Magyarországon mert ok nem tudnak mivel nemrégiben ment csödbe egy vállalkozásuk és ez miatt 5évig nem nyithatnak ujjat!Én mondtam hogy nekem erre nincs pénzem de azt mondták hogy nekem nem is kerül semmibe ök mindenet elintéznek!Beleegyeztem és már fojamatban van a dolog azt hiszem én késöbb hallotam hogy ezzel nagyon vissza lehet élni és hogy ez nem igazán legális! Ez igaz? Amikor öket kérdeztem annyit válaszoltak hogy ne idegeskedjek semmin meg amiért segitettem nekik hálából majad kapok 3000 eurt!
Na én pénzt nem kaptam még! De ez most akkor valami átverés vagy mi? Mit tehetek ha az?
Elöre is köszönöm a válaszokat!

Gabicsek # 2012.01.06. 21:50

Hogy marasztalhatták el 10 napon belül hamis váddal?

gnesi # 2012.01.06. 16:14

Üdvözlöm!.Érdekelne ez minek minősül.-Karácsonykor a gyerekem a bíróság által meghatározott láthatás 3.napját töltötte nálunk még 4nap volt a láthatásból vissza.Este a rendőrség vonult ki a családomhoz amíg én dolgoztam mivel a volt feleségem kiküldte őket azzal,hogy a láthatás szerinte 2 napja lejárt...A gyerekeimet a feleségemet váratlanul érte már a lefekvéshez készülődtek.A fiam 10 éves a lányom 16hónapos.Természetesen elmarasztalták azért mert hamis váddal küldte ki a rendőröket mindezt 8-évvel a válás után tette egy láthatást sem hagytam ki soha semmi gond nem volt.Mikor rákérdeztem miért tette a válasz „ne csak nekik legyen szar karácsonyuk”".el kell ezt tűrnünk?!Tehetünk valamit?Köszönöm.

véső (törölt felhasználó) # 2012.01.06. 15:55

Üsd be a keresőbe :"gyermekintézmények biztonsági előírása" 4510 találat jön le, ebből kiderül ott ahol a gyerek betörte az üveget nem is lehetne üveg vagy
biztonsági üvegnek kellene lennie.

lilidori2 # 2012.01.06. 14:13

Kártérítési ügyben kérném véleményüket.1 osztályos lányom az iskola udvarán futott, és elcsúszott a szél által összehordott száraz,homokos leveleken, esés közben a maga elé tartott tenyerével kitört egy ajtóüveget.Az eset még dec. elején volt, de most kérnek tőlem kártérítést.A gondatlan károkozást elismerik,de én úgy gondolom, hogy ezen felül még a vétőképtelenség is fenn áll.Nem hiszem, hogy egy 7 éves gyerek tisztában van azzal, hogyha ráfut egy halom levélre akkor elcsúszhat rajta.
Kérném az Ön-Önök véleményét erről az esetről!Előre is köszönöm!

Dr.Attika # 2012.01.04. 21:27

"hidiani71"!
A bérlet felmondása és a lakáskiürítése két külön eljárás. A bérlők "kilakoltatását" csak jogerős bírói ítélet alapján kezdeményezheti a bírósági végrehajtónál. Sem a per, sem a végrehajtás nem rövid és nagyon költségigényes. Az éves bérletidíj 6 %-a csak a perilleték. Valóban albérletről van szó és nem bérletről? mert, ha albérlet, akkor az tovább bonyolítja a helyzetet.

mazsi-drazsika # 2012.01.04. 18:02

Tisztelt forum

kérdésem a következö

19 éve biroságon szereztem rokantnyugdijat tehát pert nyertem a munkaügyi biroságon

most az uj törvénymodositás ezt semissé teheti ?

egy birosági végzést ijen egyszerüen elehet veszteni

semijen törvény nincs az ijesmire ?


volt rokkant nyugdijas

hidiandi71 (törölt felhasználó) # 2012.01.04. 17:50

Albérletbe kiadtam a lakásomat szerződést kötöttünk arról hogy minden hó 10-ig rendezi a rezsi költségeket és a bérleti díjat,két hónapja nem fizet az albérlőm semmit,hivatalosan postai útón 2011.december 21én elküldtem a felmondó levelet amelyben az áll hogy 2011.január 15ével felmondom az albérleti szerződést.
Kérdésem az hogy lezárhatom a lakást ilyenkor/zárcsere azonnal/néhány bútora van /szekrény,ágy/Ameddig nem fizet ott tárolhatom-e?Hivhat-e rendőrt abban az esetben ha elküldöm mivel tájékoztattam levélben a felmondásról?
Férjemmel 4 gyermeket bnevelünk,elég a mi rezsinket fizetni nem hogy még az albérlőnkét.Nincs semmilyen bízonyíték hogy fizetett bármennyit nekünk.Hogyan tehetjük ki a lakásból szabályos eljárással?
Válaszukat köszönöm.