Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

Jogi tanács kérése

Szívpárnácska # e-mail 2012.03.13. 01:48

Tisztelt Jogi Fórum!

Szeretném megtudni, hogy az okirat hamisításnak van e elévülési ideje és ha van akkor az hány év? Házastárs nevének aláírása a jelenléte nélkül Providentes kölcsönbe okirat hamisításnak minősül e, és válás után behajtható e a felvevőn?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel: Szívpárnácska

Gabicsek #   2012.03.12. 21:25

Hőtörvény szerint a tulajdonosnak kell fizetni.

Mitanni # e-mail 2012.03.12. 20:16

Üdvözletem!

Gázdíjtartozás ügyében kérném a tisztelt fórumozók segítségét.
A helyzet röviden annyi lenne és a kérdésem arra vonatkozna, hogy kit terhel a gázdíjtartozás miatti felelősség abban az esetben, ha a szolgáltatóval szerződésben állt felhasználó (és díjfizető is egyben) elhalálozott, a tartozás pedig az ezt követő időszakból származik. Az ingatlan átírása nem lett kezdeményezve és a helyzetet bonyolítja egy csavar, ami miatt az örökösök felelőssége kérdéses lehet.
Az örökhagyó halála után ugyanis az ingatlant jogalap nélkül másvalaki birtokolta, a hivatkozott gázdíjtartozás pedig abból az időszakból való, amikor a jogellenes birtokbavétel fennállt.
Ilyen esetben hogyan rendezhető a felelősség kérdése?
Vonatkozhat esetleg az adott esetre a Ptk. 191. § (3) bekezdésében foglalt jegyzői hatáskör, mely alapján a költségek viselésére kötelezheti a jogellenesen birtokló felet?

bubus23 # e-mail 2012.03.12. 18:21

hello! valaki tudna nekem abban segíteni hogy rendőrségi kihallgatáson készített hangfelvétel! ami bizonyítja hogy a rendőr kész akarva kiakart hagyni fontos részleteket a tanú vallomásából, és ezt szóvá téve a kihallgatást végző rendőr üvöltözve trágár szavakkal illete a gyanusítottat, fel lehet használni ellene vhol? vagy hol lehet ilyen bizonyító erejü hangfelvétellel feljelentést tenni?

cselikri # e-mail 2012.03.12. 18:06

Szép napot mindenkinek!

Novemberben már fordultam önökhöz segítségért idézem:

Segítséget szeretnék Kérni!!
Kft.-n belül 40%-m van.
Aláírási joggal nem rendelkezem,és nyereségem a cégből sosem származott, alkalmazottként dolgoztam,és havi fizetést kaptam!A cég 3 millió Ft-al tartozik egy nagykernek.A múlthéten fizetési meghagyást küldtek részemre,amelyben kötelezettként nekem kéne kifizetnem.
Kérdésem lehetséges ez???

Tanácsaikat megfogadva 15 napon belül reagáltam a fizetési meghagyásra,következésképen bíróságra került a sor!

Az idézés és a papírok elolvasásakor szembesültem a nem vártakkal!!
A Kft ügyvezetője( az édesapám!!)szerződést kötött a nagykerrel,melynek a kezességére engem jelölt meg mint kezest,adataimat helytelenül megadva,és az aláírásomat meghamisítva 2 tanúval aláírva akik mellesleg a nagyker alkalmazottai!
Én a bíróságon jeleztem a tárgyalás előtt,hogy dolgozom otthonomtól 300km-re mire azt a választ kaptam,az én érdekem megjelenni!
Mivel csütörtökön van a tárgyalás 2 napom kiesik a munkából,sebaj 3 gyerek mellett kibírom !Az útiköltség mit nekem!
Erre a bíró kitűzi a következő tárgyalást keddre a 2 tanú meghallgatására,és közli,hogy ha ellentmondásos akkor írásszakértőt rendel el(Amit én az elején már kértem)!Megint 2 nap az útiköltségről a meghurcolásról nem is beszélve! Kérdésem miért,és meddig kell ezt tűrjem,hogy tudom az ártatlanságomat a leghamarabb bebizonyítani,és hogy tudok ebből az egészből kimaradni?Muszáj nekem is részt vennem a tárgyalásokon? Mit tehetek??

§Judit§ #   2012.03.12. 13:29

Üdv Mindenkinek!

Én a nagymamámmal kapcsolatban szeretnék jogi tanácsot kérni.

Mamám idén lesz 82 éves, egyedül él. Két lánya van, egyikőjük az Anyukám. Annak ellenére, hogy minden héten megy a Mamámhoz valaki, mégis a napokban történt, hogy aláírt egy szerződést (mondanom sem kell, hogy házaló ügynököknek!) bizonyos füstmérgezés megelőzésére szolgáló készülékért. Foglalót is adott érte, méghozzá aláírta, hogy ez nem jár vissza. Édesanyám mondta le ezt az ügyletet, mivel még jócskán kellett volna Mamámnak fizetni,hogy ez a készülék beszerelére kerüljön.

Kérdésem tehát, hogy mit kellene tennünk, hogy kivédjük az ehhez hasonló szituációkat. Egyik lányához sem akar költözni, a háza a mindene...így csak az marad,hogy jogi eszközökhöz forduljunk az ő érdekében. Nem tudom, hogy ilyenkor mit lehet tenni, esetleg eltartási szerződést kötni vele, vagy gondnokságunk alá vonni? Pro és kontra véleményeket kérnék az előbbiekről. Illetve más megoldási lehetőséget is szívesen veszek, annak tudatában, hogy mi csak a Mama jognyilatkozatait szeretnénk felügyelni, hogy még véletlenül se adja a pénzét idegeneknek...

Előre is köszönöm a válasz(oka)t!

carlo91 #   2012.03.11. 12:42

Köszönöm szépen a választ

Üdv Mindenkinek!
Nekem olyan kérdésem lenne,hogy csináltam egy online rádiót a listen2myradio.com oldalon,ebb?l semmilyen bevétel nincs.Le lehet ezzel

gws580 # e-mail 2012.03.10. 17:28

A fuvarozás alatt bekövetkezett károsodás esetén a kártérítés mértéke a szállítói számla alapulvételével csak akkor állapítható meg, ha azt a fuvarozó nem vitatja

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Esetemben, mennyire védekezhet a futárcég azzal, hogy a netes megrendelőjén, Én nem pipáltam be az " értékbiztosítást kérek" nevű jelőlőnégyzetet?, viszont meg kell említenem, h ebben az esetben magasabb is lett volna a száll költség.

Ugyanakkor nem állíthatják azt sem, hogy az egyébként 45e FT értékű csomag 10e Ft értékű lenne, mert a sikeres eladás utáni értesítőkkel, sőt a vevővel is bizonyitani tudom az áru értékét, amit egyébként fel is tüntettem a megrendelőn a áru értéke mezőben.

Végezetül arra is nagyon kiváncsi vagyok, h nem törvényellenes-e a Futárcég ezen összegű kártérítési összege, mert a fuvarozási törvény kimondja, hogy az elveszett csomagok esetében a teljes értéket meg kell fizetni a megrendelőnek!

Köszönöm megtisztelő válaszát előre is!

Maisy #   2012.03.10. 09:30

Köszi, de ha ilyen szintű válaszra vágytam volna, akkor a F...bookon nyídogálom el a kínomat.
Azért írtam jogi fórumra, mert olyasmiről szerettem volna hallani, hogy pl. az önkormányzat köteles-e megadnia az igazolást a költségmentességhez, ha a személynek ingatlana van. Vagy mit takar ez a megfogalmazás jogászberkekben, hogy " Nem részesülhet a fél személyes költségmentességben,... ha a fél perlekedése rosszhiszeműnek, vagy már előre (? ezt ki dönti el?) teljesen eredménytelennek látszik...." (Igaz ezt a szöveget én is csak ma találtam.)
Azt hiszed, ha tehetném, még itt lennék? Sajnos elmúlt az az idő, amikor az osztrákok versengtek a házakért, most mind szabadulni akarnak tőle, ezen a piacon az én házamnak c. szomszéddal mennyi az esélye? Itt a viccbeli eset, hogy az övé miért éri a dupláját...

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2012.03.09. 18:49

Jó eséllyel, carlo. Ha még reklámozod is magad, mint most, akkor pláne.

www.kbs-ugyved.hu

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2012.03.09. 18:47

Akkor költözz el, Maisy.

www.kbs-ugyved.hu

gws580 # e-mail 2012.03.09. 17:51

A fuvarozás alatt bekövetkezett károsodás esetén a kártérítés mértéke a szállítói számla alapulvételével csak akkor állapítható meg, ha azt a fuvarozó nem vitatja

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Esetemben, mennyire védekezhet a futárcég azzal, hogy a netes megrendelőjén, Én nem pipáltam be az " értékbiztosítást kérek" nevű jelőlőnégyzetet?, viszont meg kell említenem, h ebben az esetben magasabb is lett volna a száll költség.

Ugyanakkor nem állíthatják azt sem, hogy az egyébként 45e FT értékű csomag 10e Ft értékű lenne, mert a sikeres eladás utáni értesítőkkel, sőt a vevővel is bizonyitani tudom az áru értékét, amit egyébként fel is tüntettem a megrendelőn a áru értéke mezőben.

Végezetül arra is nagyon kiváncsi vagyok, h nem törvényellenes-e a Futárcég ezen összegű kártérítési összege, mert a fuvarozási törvény kimondja, hogy az elveszett csomagok esetében a teljes értéket meg kell fizetni a megrendelőnek!

Köszönöm megtisztelő válaszát előre is!

carlo91 #   2012.03.09. 15:04

Üdv Mindenkinek!
Érdeklődni szeretnék arról,hogy csináltam egy online rádiót a listen2myradio.com oldalon. Zenék szólnak benne,időnként kívánság műsort is artok..De Csak ismerősök,barátok hallgatják..kb 20fő.Nekek semilyen bevétel ebből nem származik.Az lenne a kérdésem,hogy megtalálhat-e az Artisjus? NAgy esély van arra hogy lebukok vele?

Üdv Mindenkinek!
Nekem olyan kérdésem lenne,hogy csináltam egy online rádiót a listen2myradio.com oldalon,ebb?l semmilyen bevétel nincs.Le lehet ezzel

Maisy #   2012.03.09. 13:36

Álmomban!
Ők: még az átkos végén építkeztek. A helyi mondakincs szerint btk-ba illő módon szerzett indulótőkével, összes létező állami támogatással, sok gyerekre szoc.pol., férj kiemelt húzóágazatban bet.munkásként magas fizetés, vállalati kölcsönnel, tetőteres stb., nem 7 jegyű szám az ára.
Mi: élő példái a pár éve lecsúszó középrétegnek. A perköltségünk több, mint az egy főre jutó, srácok egyetemen,kimúlt vállalkozás, egy kereset külföldi munkaadótól, ma van, holnap lelép. Ebből fizessek végrehajtót, tovább ügyvédet, hogy ő jól szórakozzon?
Tényleg nincs lehetőség megállítani?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2012.03.09. 12:22

Ha a perköltség miatt árverezik a tulajdoni hányadát, vedd meg, aztán váltsd magadhoz a férj részét is.

www.kbs-ugyved.hu

Maisy #   2012.03.09. 10:54

Üdvözletem!

Gondom : egy analfabéta szomszédasszony, akit sajnos felvilágosítottak, hogy mivel életében egy napot sem dolgozott és így segélyt kap nyugdíj helyett, ezért lehetősége van úgymond "ingyen pereskedni". Nos Ő kapott az alkalmon, most lett vége egy 14 hónapos tárgyalássorozatnak, másodfokon is elutasították a kártérítési igényeit. Ez az államnak több, mint százezer (helyszíni tárgyalás, szakértő), nekünk úgy hetvenezer Ft-ba került. Ugyan megítéltek javunkra ötvenezer Ft költségtérítést, de egyértelmű, hogy mikor fogjuk ezt látni. A háza tulajdonosa fele-fele arányban ő és az elvált férje -aki igen tisztességes nyugdíjat kap, de ő pont azért van kijelentkezve, hogy az öreglány kapja a segélyt míg a férje a kis sötét ügyeit egy utcával odébb intézheti.

Már most kijelentette, hogy addig perelget ingyen, míg "kipusztít" innen bennünket, hiszen jól tudja, hogy ez férjemnek munkából kiesett idő, ügyvédköltség stb., ő meg elüldögél a bíróságon mindenféle anyagi következmény nélkül.Meddig teheti ezt velünk? Milyen ürüggyel lehetne megvonni tőle az erre jogosító önkormányzati igazolást?

Jegyző tart tőlük, (valószínűleg ó pöttyintette el előtte a lehetőséget,hogy megszabaduljon tőle bajlódjon a bíróság vele. Minden tárgyaláson többször figyelmeztették, de nem bírságolták meg...Én meg itthon hallgatom a folyamatosan ömlő trágárságait...

Köszönettel várom a tanácsot! De kérem ne az legyen, hogy üssem agyon, mert az egész utca erre vár!

ObudaFan # e-mail 2012.03.08. 13:56

Nővérednek kellene bizonyítania, hogy az aláírt közjegyzői okirat ellenére sem tudott erről. Az meg gyakorlatilag lehetetlen.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

Gabicsek #   2012.03.08. 13:34

Hát, elég nehezen hiszem el, hogy nem tudott a jelzálogbejegyzésről. A közjegyzők mindig felolvassák a szerződést. Aki aláírja, az is tudja, miről szól a szerződés, mert nemcsak a közjegyző olvassa fel, hanem a bankban is elmondják. Rengeteg papírt kell aláírnia annak, akinek az ingatlanára ráterhelik a jelzálogot. Azt senki nem hiszi el, hogy csak aláírt és aláírt, és nem tájékoztatták semmiről, mit írt alá. Az, hogy ő a gyerekkel volt elfoglalva, senkit nem fog érdekelni. Nem beszélve arról, ha az apró betűs részt az ember nem is olvassa el, a nagybetűseket igen. Szerintem a nővéred nagyon jól tudta, mibe megy bele, nem életszerű, hogy semmiről sem tudott. A szerződést nem fogják semmisnek nyilvánítani.

pt66 # e-mail 2012.03.08. 13:15

Sziasztok!

Egy nagyon csúnya ügy miatt vagyok kénytelen segítséget kérni: nővéremet csőbe húzták, ő meg hagyta...
Nővérem vőlegényének anyja jelzáloghitelt vett fel, amibe bevonta a nővéremet is. Nővéremnek azt mondta az anyósjelöltje, hogy azért kell aláírnia nővéremnek is, mert nővérem a anyósjelölt fiának, aki egyben adóstárs is, az élettársa.
Nővérem nem olvasta el a szerződést, így csak később jutott tudomására, hogy mit is írta alá. Akarata és tudta nélkül jelzálog került az ő házára. Családunkban mindenki sokkot kapott, nem jutunk szóhoz, érthetetlen, hogy ilyen aljas módon átverjenek minket...
Ha esetleg eldurvulna a helyzet, amire sajnos van esély, akkor jogi útra terelve az ügyet mekkora nővérem esélye, hogy leveszik az ingatlanáról a jelzálogot?
A megtévesztés itt megáll? Lehet semmis a szerződés amiatt, hogy őt senki sem tájékoztatta? Közjegyzői felolvasósdi nem volt.
Ami tény, hogy neki végig azt mondták, hogy azért kell aláírnia, mert ő az adóstárs élettársa. Másrészt néhány hetes gyerekkel rángatták el a bankba, ahol nem a papírokkal, hanem a gyerekkel volt elfoglalva.

kepike1 # e-mail 2012.03.08. 07:41

Kötöttem egy számomra teljesen hátrányos szerzödést,ház eladásakor,mentségem,megfagytam volna,csak úgy adtak elöleget,hogy aláirom,valamint egy,már 4 éve zajló ügyet leszeretnék zárni,amit csakis ügyvéddel lehet.Innen kaptam már tanácsot,részeredményeim azért voltak,de csakis ügyvéd tud engem képviselni eredményesen.Kérdésem semmissé lehet nyilvánitani,esetleg uzsora,egyéb kényszer hatására tettem?,mert volt itt minden.Köszönöm.Büntetőfeljelentést tegyek?Sajnos ebben nem bizom,rendőrségen azt mondták,miért irtam alá.

guba" # e-mail 2012.03.06. 21:00

Tehát akkor jog szerint nem követelhet már tőlünk semmit?

Akkor követelhetne, ha az a szerződés egy tartozásátvállalásként legalább értelmezhető lenne, és nem fizettetek volna ki minden részletet.

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

guba" # e-mail 2012.03.06. 20:47

El kell mondanom , hogy a csomag értékbiztosítva nem volt, ennek okán csak 10eFt- ot adnának kártérítés gyanánt.

A fuvarozás alatt bekövetkezett károsodás esetén a kártérítés mértéke a szállítói számla alapulvételével csak akkor állapítható meg, ha azt a fuvarozó nem vitatja, egyébként a feladás helyén és idején érvényes piaci ár, illetve a közönséges érték az irányadó.
A lényeg tehát nem volt benne a kérdésben, vagyis, hogy mi alapján állítja a fuvarozó, hogy a küldemény csak 10000 Ft-ot értékű lett volna. Ennek bizonyítása mondjuk már nem jogi, hanem inkább ténybeli kérdés.

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

kyra922 #   2012.03.06. 20:23

Tisztelt guba"! Köszönöm válaszát. Tehát akkor jog szerint nem követelhet már tőlünk semmit? Mi nem szeretnénk őt perelni, vissza kérni azt amit belefizettünk, elvégre használtuk az autót. Illetve amit vissza kérhetnénk, az az amivel többet kért el tőlünk (de az már saját hibánk, hogy nem kértük el a csekket). Csak szeretnénk már végre lezárni ezt az egészet. Mert az illető olyan összegeket, akar még tőlünk, ami jóval több mint amit aláírtunk, de nem áll szándékunkban azt kifizetni, illetve mivel az autót az ő hibájából vitték el, így a fennmaradó összeget se akarjuk, mert nem mi tehetünk róla, hogy nem fizette be az utolsó 3 havit, mi oda adtuk neki (bizonyítani tudjuk).

guba" # e-mail 2012.03.06. 18:43

De a bank nem járult hozzá és nem is lett erről értesítve, ezért volt ez az ügyvédi szerződés.

Ez a szerződés nem helyettesíti a bank hozzájárulását, sőt a bank hozzájárulása nélkül kötött adásvételi szerződés még a Btk. 330.§-ba is ütköző lett volna. Ez az adásvételi szerződés azonban így nem jött érvényesen létre, ahhoz ugyanis a jogosult banknak a hozzájárulása is kellett volna. Ezek után az "eladónak" semmi követelnivalója nincsen rajtatok, sőt ellenkezőleg.

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

kyra922 #   2012.03.05. 23:03

Magában a szerződésben ez áll: 1. rész hogy kik között jött létre. 2. rész a jármű adatai. +. rész leírja, hogy melyik banknál mennyi hitel terheli mennyi törlesztő részlettel (CHF alapú volt). 3. rész " felek a szerződés alapján aláírásukkal kinyilvánítják, azon akaratukat, hogy a fentiekben körülírt gépjárműre a későbbikében adásvételt kívánnak kötni. A szerződ felek megállapodnak abban hogy a vevő a fennálló kölcsön átvállalása fejében megszerzi a jármű tulajdonát, amelyhez a bank hozzá járulása is szükséges." De a bank nem járult hozzá és nem is lett erről értesítve, ezért volt ez az ügyvédi szerződés. Hogy mi fizetjük a tulajnak a törlesztőt, ő pedig ha lejár akkor átírja a nevünkre. De hiába adtuk a pénzt (többet is, mint utóbb kiderült). Ő az utolsó három havit nem fizette be, amiről csak akkor értesültünk amikor a végrehajtó lefoglalta, mivel minden levél stb a tulaj nevére ment, övé volt az autó, nekünk csak az elővásárlási szerződésünk volt. A teljes hitel 2 amit mi vállaltunk, hogy kifizetünk több mint a felét ki is fizettük, plusz ugye az autó is el lett adva, minimális összeg amivel tartozunk, már ha tartozunk, mert ugye nem a mi hibánkból lett elvéve az autó. Illetve perrel fenyeget, hogy beperel minket csak azt nem tudom/értem hogy milyen alapja/joga lehetne be perelni minket? Max arra párszáz ezerre amit ha vissza vonjuk azt amit már befizettünk plusz az autó eladási árát, marad a 2 millióból. Ráadásul jóval többet követel mint amit aláírtunk anno. Én mondtam neki, hogy nekünk lenne miért beperelnünk őt, mivel kifizettünk nem kevés pnzt az autóra, és az ő hibájából vitték le, tehát nekünk se a pénz se az autó nem jár vissza.