Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

Jogi tanács kérése

Dr.doktor34 # e-mail 2012.03.03. 10:55

Neki tartozik 130.000 forinttal, és a követelő igényli ez összeg megtérülését.

végrehajtó1 # e-mail 2012.03.03. 10:23

Mi?

Dr.doktor34 # e-mail 2012.03.03. 09:13

Ö a követelő akinek tartozik 130.000 forinttal.Bocs.

végrehajtó1 # e-mail 2012.03.02. 18:48

Ő tartozik?Vagy ő követel?

Dr.doktor34 # e-mail 2012.03.02. 17:23

130.000 forint pénz tartozás miatti fizetési meghagyásos eljárásban igényelhető e költség és illetékmentességi kérelem II. csoportú 100% rokkant nyugdíjas közgyógy igazolvánnyal és látási fogyatékkal élő részére ? Az kiterjed e az ellentmondással való peres eljárásokra is ?

gerbera317 # e-mail 2012.02.28. 22:05

Br88

A területileg illetékes Megyei Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséghez kell feljelentést küldeni. A munkáltató örök életére bánni fogja, hogy ujjat húzott anyukáddal és társaival. Már csak azt kell megfontolni, hogy a bosszú lesz-e olyan édes, hogy ellensúlyozni tudja a munkanélküliség okozta keserűséget.

Az illetékes hatóságot itt tudod előkeresni:
http://ommf.gov.hu/index.php?…

Brigitta88 # e-mail 2012.02.28. 15:34

Jó napot!
Anyukám rokkant nyugdijas és olyan helyen dolgozik ahol őket foglalkoztatják és a fönöke kap támogatást rájuk.Minimálbérrel vannak bejelentve de tavajtol csak a fele pénzt kapják meg de aláirják a 60valamennyit de hát elfogadták mivel kell a pénz.De most a fönöke kitalálta hogy csak annyit fizet amennyi kilot csinálnak de ugyanugy alá kell irni a 60valamennyit.Anyukám nem bir nagyon sokat csinálni és még a benzinkötséget is fizetni e kell mert kocsival járnak.Szoval akkor már nem marad semmi pénze.A szemetet válogatjákés még nyáron az egerek is szaladgálnak köztük és ott kell enniük is.
Szeretnék érdeködni,hogy ilyen esetbe mit kellene tenünk és kihez forduljunk

Precki # e-mail 2012.02.28. 00:21

Tisztelt Hozzáértők!

A következő helyzetben vagyok:
Egy ismerősömnek több alkalommal kölcsönadtam pénzt, melyek összértékéről a napokban írattam vele egy Tartozáselismerő nyilatkozatot. Törlesztés eddig nem történt és szeretném visszakapni a pénzemet. Érdeklődnék, hogy milyen lehetőségeim vannak erre?

Az ügy annyiban bonyolult, hogy az adós - tudomásom szerint - nem tudja miből visszafizetni a pénzt, hamarosan munkája sem lesz.
Ez esetben van reális esély arra, hogy valamilyen követelés útján hozzá tudjak jutni a pénzemhez? Illetve milyen vonzatai lehetnek ennek az adós részéről?

Válaszukat előre is köszönöm!

Tisztelettel:
Precki

etke # e-mail 2012.02.25. 15:27

Akkor követelhetné vissza az ajándékot,

• ha a létfenntartásához szükséges lenne, és a megajándékozott létfenntartását nem veszélyeztetné (csak a még meglévő ajándékot lehet így visszakövetelni)
  • ha a megajándékozott vagy a vele együttélő hozzátartozója súlyos jogsértést követ el az ajándékozó vagy közeli hozzátartozója ellen (meglévő, és a helyébe lépett értéket is)
  • ha az a feltevés, amire figyelemmel adta, utóbb végleg meghiúsul, és enélkül az ajándékozásra nem kerül sor (meglévő ajándék és a helyébe lépett érték is)

Nem lehet visszakövetelni az ajándékot, ha már nincs meg a helyébe lépett érték sem, vagy ha az ajándékozó a sérelmet megbocsátotta. A szokásos mértékű ajándék visszakövetelésének sincs helye.

A te esetedben azok alapján, amit leírtál, nem követelheti vissza az ajándékot, kivéve, ha súlyos jogsértést követtél el ellene, azt nem írtad, miért romlott meg a viszony köztetek. Az ajándék visszakövetelése érdekében pert indíthat.

A lakásba persze nem vagy köteles beengedni.

Orange #   2012.02.25. 14:40

Üdvözlök mindenkit,
szeretnék én is kérdezni egy ajándékozási üggyel kapcsolatban:
Édesanyámmal megromlott a viszonyom az elmúlt időben. Visszakéri tőlem az általa nekünk ajándékozott dolgokat.
Kér tőlem egy hűtőt: vásárolva lett 2011. augusztusában, egy mosógépet, vásárolva kb. hét éve, egy kisebb méretű szekrénysort, ami több mint hét éve lett vásárolva.
Karácsonyi ajándékként adott az unokáinak egy szekrénysort kb. nyolc éve kapták, és egy számítógépet amit szintén kb. nyolc éve karácsonyra kapták. Vérnyomásmérőt, vércukorszintmérőt, és egy allergiakészüléket kb. nyolc éve kaptam ajándékba édesanyámtól. Valamint az akkori párom 300.000.- ft-ot kért kölcsön édesanyámtól, amit meg is kapott, és együtt a kisfiam születésekor feléltük ezt az összeget.
Ezt az összeget 2009-ben vissza is akartam adni édesanyámnak, de ő erre azt mondta, hogy osszam el az két unokája között, és nem fogadta el. Bianka lányom egyetemi tanítatására lett belőle 150.000.- Ft, és Patrik fiamé lett 150.000.- ft.

Édesanyám és köztem megromlott a viszony, és a napokban levelet kaptam tőle, hogy ezeket ajándékokat – felsorolva tétel szerint – visszakéri, és idejön érte. Amennyiben nem adom, hatósághoz fordul.
Az lenne a kérdésem, hogy mit tudok tenni ebben az esetben? Köteles vagyok visszaadni az ajándékot? Vagy egyáltalán köteles vagyok őt beengedni a lakásomba?

Édesanyám a saját lakásában lakik, plusz van neki egy lakrésze, amit ki szokott adni. Én albérletben a kisfiammal.

Köszönöm, ha válaszolnak.

ObudaFan # e-mail 2012.02.23. 15:20

Hamis vád lehet, nem hatóság félrevezetése. De csak ha igazolhatóan nem mondott igazat.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

érdeklődöm2012. # e-mail 2012.02.23. 14:56

Szeretném tudni azt ha a szomszédom a rendőrséget kihívta kutya mérgezés miatt s személyemet jelölte meg elkövetőnek, azonban a házkutatás alkalmával olyan mérgező anyagot kutya tápot nem találtak ingatlanomon, amilyent találtak a szomszédomnál. Kérdezem ez a hatóság félrevezetésének minősülhet e ? Mert sokszor már kihívta a rendőrséget kitalált ürügyekkel, Pl hogy betörtek hozzá húst vittek el, de nem volt mindez bizonyítottak, ami szerintem önbetörés volt, e ügyekben a hivatalos eljárást külön kérni kell e a fenti ügyekben? Köszönöm a választ.

érdeklődöm2012. # e-mail 2012.02.23. 14:47

Mit szeretnél elérni? Csak úgy büntetlenül a szolgáltató meg szüntetheti a lakás biztosítást úgy hogy erről az érintetett nem is értesíti? S az sem mindegy hogy most a hibájuk miatt jelentős el maradt összeget kell be fizetnem . Erre nem lehet méltánylást igényelni? Mi van ha közben kár történt volna a lakásban?

guba" # e-mail 2012.02.22. 20:28

Attika, ha úgy gondolod, hogy mást is igényel az "ifjú hölgy" akkor ne késlekedj kielégíteni az igényeit. :)

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

Dr.Attika # e-mail 2012.02.22. 19:24

Guba!
Azért ki kellene fejteni az ifjú hölgynek, hogy miért tartozik kártérítést fizetni, ha ezt tőle követelik.

Igényli, hogy ezt neki elmagyarázzák. Az, hogy ezt megkérdezte azt jelzi, hogy van természetes jogérzéke.

Ügyvéd
http://jogitanacs.info
http://amerikairendszam.com

guba" # e-mail 2012.02.22. 17:11

Igen, Ptk. 339.§

Ügyvéd-Vpm.

www.drguba.hu

Jennyfere # e-mail 2012.02.22. 17:02

Sziasztok!

Egy másik fórumban is kérdeztem, de talán ide jobban tartozik.
Ha olyan helyen parkoltam, ahol ki volt téve a várakozni tilos, rakodás miatt tábla, beperelhet a bolt vezetője, ha miattam nem tudták az áruszállítást lebonyolítani és neki ebből kára származott? Követelhet kártérítést? Ha igen, milyen jogszabály alapján?

Köszi

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2012.02.22. 13:57

Mit szeretnél elérni?

www.kbs-ugyved.hu

érdeklődöm2012. # e-mail 2012.02.22. 12:22

Az történt hogy a lakás biztosítómat tévedésből a biztosító megszüntette 2010. nov. 30. val, amiről az OTP tájékoztatott erről, a napokban. Telefonon elmondták a biztosító részéről hogy elnézést kérnek tőlem de tévedés történt, az elmaradt díjakat három havit egy összegben, két hónapot majd az áprilisi átutalással fogja a biztosító folyamatossá tenni mulasztását. Kérdezem törvényes ez az eljárás? Milyen jogi megoldással tudnék élni ez ügyben? Köszönöm a megtisztelő választ.

ObudaFan # e-mail 2012.02.22. 10:52
dano01 # e-mail 2012.02.21. 23:03

Sziasztok!
Szeretnék segítséget kérni,mit tudok tenni?
Egy éve egy ismerősöm ajánlott egy jó pénz kereseti lehetőséget,amivel nekem egy év alatt megduplázzák a tőkémet.Tőke garanciát is vállaltak.Ezzel nem is volt gond alá írtuk a papírt,bele is van írva,hogy forex tevékenység céljából vették át a pénzt.Én ezt a pénzt ki szerettem volna venni,de mint kiderült,nincs belőle semmi.Az lenne a kérdésem,hogy mi módon tudnám vissza kapni a pénzemet?A papíron az szerepel,hogy az egyikük pénzügyi tanácsadó,a másik a vagyon kezelő,de közösen vállalták a tőke garanciát.A vagyon kezelőnek nincs vagyona se vagyon tárgya,mint kiderült még a szüleivel lakik.Az ismerősömnek csak egy kocsi van a nevén.Mindkettőjüktől követelhető a pénz?(ha az egyik nem tud fizetni akkor a másik köteles rendezni az adósságot?)Mit tehetek ez ügyben?Rendőrség,vagy behajtási cég?
Előre is köszönöm a segítséget.

pereskedo munkavalao # e-mail 2012.02.21. 14:27

Kérdezem hogy mivel az egyik fórumon a moderátor megjelenítette az email címemet, amire felhatalmazást nem adtam neki s rengeteg emailt kapok az óta,ez kimeríti e a személyes adatok sérelmét? Ha igen melyik hatóságnál élhetek a jogommal ez ügyben?

lajcsó # e-mail 2012.02.19. 10:01

Igen, igazad van. Ez a rendelkezés már nincs hatályban.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd
Mezöcsát

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2012.02.18. 22:39

Mikori kiadás a Vht.-d, Kolléga?

www.kbs-ugyved.hu

lajcsó # e-mail 2012.02.18. 21:49

Ha jogi személy a kötelezett akkor a Vht. alapján először inkasszóval kell próbálkozni. Amennyiben ez nem vezet eredményre akkor lehet menni a végrehajtóhoz.

Dr. Szücs Lajos
Ügyvéd
Mezöcsát