Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

Készfizető kezesség SOS

S.N.Nikolett # e-mail 2014.06.04. 14:28

Segítség!
Készfizető kezesként szeretnék segítséget kérni. Évekkel ezelőtt lízing ügylet kapcsán lettem készfizető kezes. Pár éven keresztül semmi gond nem volt, de a chf alakulása miatt ez megváltozott. Egyszerűen nem fizet az adós. Az autót visszaadta a banknak, de nem fizet. Már átkerült behajtócéghez az ügy, ők évek óta hívogatnak, de semmit nem lépnek (már komolyan az is megváltás lenne).Most írtak alá állítólag valamilyen fizetési megállapodást az adóssal, amit én nem is láttam, nem is kaptam belőle de azt sem fizeti, most hívtak úgy tudok erről. Mit tehetek, mint készfizető kezes???? Miért nem indít végrehajtást a cég? Van nyugdíja, jövedelme is az adósnak. Tudom, hogy tőlem is vonnák, de legalább haladnánk.... Tehetetlen vagyok és nem akarom,hogy elhalálozzon az adós. TEHETEK VALAMIT????? Nekem egy cent adósságm sincs, és olyan jó más helyett ilyen helyzetbe kerülni....Meddig húzhatja az ügyet?

ObudaFan # e-mail 2014.04.20. 19:05

Létezhet. Hogy ez így van-e az adott esetben, azt ebből a leírásból lehetetlen megmondani.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

nagy2zsolesz # e-mail 2014.04.17. 19:24

Tisztelt Ügyvéd Úr!

2004-ben a feleségem készfizető kezességet vállalt egy gépjárműhitelhez. A kölcsönt 2005-ben felmondták, majd átadták egy behajtó cégnek. Mi semmilyen papírt nem kaptunk 2004 óta (se felmondást,se felszólítást), csak 4 hónapja, hogy fizessünk.
Mi elévülésre hivatkozunk, de azt mondja a bírónő, hogy mivel minket csak most szólítottak fel teljesítésre, és a követelés elévülés eddig nyugodott az adóssal történt megállapodások miatt, fizetnünk kell.

Létezne ilyen, hogy nem a felmondás időpontjában áll be a készfizető kezes helytállási kötelezettsége és kezdődik meg az elévülés?

Köszönöm válaszát előre is.

Kisgomb # e-mail 2014.04.17. 11:01

Akkor ezek szerint nagyobb az esély arra, hogy a bank belemegy a követelés vásárlásba, mint a kivásárlásba.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.04.17. 09:43

A nagyját minden bizonnyal.

www.kbs-ugyved.hu

Kisgomb # e-mail 2014.04.17. 09:24

Itt megint a nagy meglepetésről olvasok. Gondolom itt arra gondolsz, hogy a végrehajtót ki kell fizetni, illetve neki ki kell fizetni különböző díjakat. Az évek során a végrehajtó elég sok lóvét lecsippentett barátnőmtől ilyen-olyan jogcímen. Ennek persze utána kell kérdezni pontosan, hogy mire, mennyit. De az lehetséges, hogy már kifizette ezeket a díjakat?

gerbera317 # e-mail 2014.04.17. 09:18

De vajon miért?

Mert a bank "csak úgy" nem engedhet ki egy kezest a kötelemből.
Ezzel szemben, ha rád engedményezi a bank a követelést, akkor te, aki nem vagy bank, azt csinálsz a követeléseddel, amit akarsz. Akár el is engedheted az adós(ok)nak. Az engedményező bankot ez már hidegen hagyja.
Számtanilag a bank ugyanott van mindkét esetben, tehát kapott 1 milliót, de gazdasági szempontból homlokegyenest eltér a két megoldás.
Megjegyzem, hogy amikor bejelented a végrehajtónak, hogy az adóst (mármint a kezest) kiengeded a kötelemből, akkor jön majd a nagy meglepetés.

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.04.17. 09:15

2014, el kell számolni. Ha nem bizonyítható, hogy eltér a felelősség az 1/2-1/2-től, akkor 1/2-1/2 arányban.

www.kbs-ugyved.hu

Kisgomb # e-mail 2014.04.17. 08:29

Kedves Fórumozók!

Itt, a Jogi fórumon már több helyen is leírtam a történetemet, csak úgy érzem, hogy az ehhez kapcsolódó kérdésem, az ebbe a részbe illik.
Szóval, Adott egy régi kölcsön felvétel (10 éves), ahol a barátnőm kezességet vállalt. A hitelt sem az adós, sem más kezesek nem fizettek, így a barátnőmtől végrehajtó útján néhány éve elkezdték levonni a fizetésének 33%-át. Az 1 milliós kölcsön több mint 4 millióra hízott az évek során. voltunk benn nemrég a bankban, ahol 2 lehetőséget ajánlottak fel. Az egyik, hogy kivásárolja valaki (mondjuk én) a követelést névértéken (1 millió), majd ezután én leszek a tulajdonosa követelésnek, és én még behajthatom a többi kezesen a lóvét ha tudom. A bank nagyon ajánlotta ezt a lehetőséget.
a másik az volt, hogy a barátnőm mondd egy összeget a banknak (mondjuk legyen ez is 1 millió), hogy ennyit adok, csak vegyenek ki a kezesség alól. Ezt már annyira nem ajánlották. De vajon miért? Mennyi az esélye annak, hogy ez utóbbit elfogadja a bank? Mert a második lehetőség lenne a legjobb számunkra. Köszönöm a segítséget

ObudaFan # e-mail 2014.04.09. 16:46
szurgo # e-mail 2014.04.09. 15:17

Talán az intelligencia és felelősségérzet hiánya. A részleteket is akkor fizették csak, amikor a bank figyelmeztető levelet írt. Remélem most is így lesz, de jó lenne végleg megszabadulni ettől az ügytől.
Egy próbát megér a hitelező banknál, ha van az adós rokonánál (történetesen fiánál) hajlandóság az átvállalásra?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.04.09. 15:03

Persze, csak nem szokott a hitelező hozzájárulni az átvállaláshoz. De mi tartja vissza azokat a rokonokat attól, hogy átvállalás nélkül fizessenek az adós helyett?

www.kbs-ugyved.hu

szurgo # e-mail 2014.04.09. 14:51

Kedves szakértők!
Édesapám készfizető kezességet vállalt évekkel ezelőtt egy gépkocsi lízing során és hát ez is bedőlt, nem fizet az adós.
Azt szeretném kérdezni, hogy a hitelintézet jóváhagyásával az adós rokonai átvállalhatják-e a kezességet oly módon, hogy édesapám kezes kötelezettségei megszűnjenek vagy ez csak illúzió?
Köszi

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.02.11. 11:24

Ha ugyanarról a követelésről van szó, akkor ez magától értetődik.

www.kbs-ugyved.hu

apika11 # e-mail 2014.02.11. 08:28

T.Kovács Béla Sándor!
A jogerős ítélet 2009-ben csak a 2000-ben elhunyt édesapám ellen indított végrehajtást szüntette meg. Ez jelentheti azt is, hogy már a leszármazói ellen 2013-ban indult végrehajtás is okafogyott,jogszerűtlen, elévült?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.02.10. 18:13

Ha jogerős ítélet van a végrehajtás megszüntetéséről, akkor az már ítélt dolog.

www.kbs-ugyved.hu

ObudaFan # e-mail 2014.02.10. 14:35

Alighanem elévült az igény, ha jogos volt, ha nem.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

apika11 # e-mail 2014.02.09. 08:53

Segítséget szeretnék kérni a következő témában:
Apukám a 80-as években lakásépítési kölcsönhöz készfizető kezességet vállalt. Apukám sajnos 2000-ben meghalt. A kölcsön fizetésével nem is volt semmi probléma. Egyszecsak 2009-ben "apukám" kapott egy végrehajtói értesítést, hogy fizessen a kölcsönfelvevő helyett, mert az nem tud. Megkifogásoltuk, mondván Ő már meghalt. A bíróság ennek alapján még ebben az évben /2009/ megszüntette a végrehajtást. Mit ad isten, 2013 végén és és a testvérem egy felszólítást kaptunk egy követeléskezelőtől, hogy fizessünk fejenként 600.000.-Ft-ot. Megjegyzem apukámtól 2009-ben még csak 200.000.-Ft-ot követeltek. Tőlünk pedig már 1.200.000.-Ft-ot. Jogos vagy jogtalan? No és az összeg? Ehhez kérnék hozzáértőktől, vagy hasonló cipőben járóktól segítséget! Köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2014.02.03. 16:17

Valószínűleg közös az az ingatlan is meg a kölcsön is.

www.kbs-ugyved.hu

Sherlock # e-mail 2014.02.03. 14:04

Ez a kezesség lényege, hogy olyanért fizet, ami nem az övé. Viszont kérheti a lóvét a tulajdonostól, amit kifizetett, illetve ő lesz a jelzálog jogosultja is abban az értékben.

joghallgató

barbara72 # e-mail 2014.02.03. 12:54

Segítséget szeretnék kérni a következő témát illetően:

Testvérem házassága alatt kezességet vállalt az új lakásuk hitelét illetően.A lakásban viszont tulajdoni része nincs semmi.Jelenleg válnak,de az elmúlt évek alatt ő fizette a hitelt,nem a hitel felvevője,hanem Ő,mint kezes..a felesége kérésére,mert a vezérbanknál a testvéremnek volt folyószámlája.Most,hogy válnak is Ő fizeti,a feleségnek nincs bankszámlája és a bankban a testvérem nem tudja a sajátját megszüntetni,mert arról vonják neki a hitelt.
Jogos ez?Mit lehetne tenni?
Illetve,ha nincs tulajdonrésze,akkor is ez így lehetséges?

Köszönöm a választ!

gerbera317 # e-mail 2014.01.30. 17:50

A barátnő akár a pucér fenekét bemutatva is kaphat kölcsönt, ha a kezese megfelelően jóképű és vastag. Mi a baja a családtagodnak azon kívül, hogy kissé hirtelen módon ír alá?

Mici87 #   2014.01.30. 13:58

Kedves Hozzáértők!
Egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy GYED jövedelemre valóban nem adhatott volna a bank hitelt, még kézfizető kezesség mellett sem?
Olvastam,hogy a Gyed/gyes/csp nem tartozik az önállóan elfogadható jövedelemhez..
Egyik csaádtagom régi barátnője kapott gyedre hitelt, amit persze nem fizet, így a családtagom kezessége lépett érvénybe...
Köszönöm a segítséget.

ObudaFan # e-mail 2014.01.23. 16:19

Erre biztosan nem. Esetleg arra, hogy a kezes felszabadul, amennyiben a jogosult lemond a követelést biztosító olyan jogról, amelynek alapján a kezes a reá átszálló követelésre kielégítést kaphatott volna, vagy amennyiben a követelés a jogosult hibájából egyébként behajthatatlanná vált, ha a bank lemond az autóról, mint fedezetről. De nem valószínű, hogy lemondana.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

mapi # e-mail 2014.01.22. 11:25

Köszönöm a választ!
Ezek szerint ha még tovább adják az autót minden egyes használóért nekem kell felelni,ha nem fizet? Pedig én egy emberért vállaltam kezességet. A bank ezzel nem ismerte be,hogy már más fizeti a hitelt?Ha végrehajtásra kerül a dolog nem is hivatkozhatom erre?