Készfizető kezesség SOS


neuro # 2009.11.17. 14:03

Ja és az egyik számla/amire utaltak/ a hugom férjé-é!

neuro # 2009.11.17. 14:02

A gond ott van hogy a tartozást most kell visszafizetni.

nandy # 2009.11.17. 14:00

Még az is felmerülhet, hogy az anyukád a másik két családtagnak ajándékba adta az összeget. Tehát ha anyukád 15 éven belül meghal, akkor az ajándék is beleszámít a hagyatékba. Legalább egy része visszajönne...

neuro # 2009.11.17. 13:48

KBS?

nandy # 2009.11.17. 13:47

Vehetjük akár úgy is, hogy az édesanyád kölcsönt kért tőled, bár ezt nem foglaltátok szerződésbe. Ha már előre tudta, hogy a vételárat másnak fogja adni (nem adja vissza neked a kölcsönt), akkor az talán lehet csalás.

Nem tudom, nem vagyok jogász.

neuro # 2009.11.17. 13:41

nandy, anyámról volt szó és nem vagyok jártas ilyesmibe. nem tudtam hogy erre megy ki az egész. Jogilag van e valami erre hisz mégiscsak eltüntettek egy fedezetet!

nandy # 2009.11.17. 13:32

Ha normális bankkal kötöttetek szerződést, és vételi opciót sem kötöttek ki, akkor azért azt jó tudni, hogy a szerződés felmondásától számítva van még 6-8 hónap az árverezésig. Ha ez idő alatt találtok vevőt, akkor - akár árverési hatállyal is - eladhattátok volna az ingatlant.

Kár, hogy nem kérdeztél előbb :((

neuro # 2009.11.17. 13:29

T nandy mint utobb kiderült nemcsak szaga....
A magánkölcsön azért kellett mert a bank kilátásba helyezte a hitel felmondását és még vevőnek szaga sem volt.
Mig rendbe nem hoztam s nem találtam vevőt senki nem jelentkezett a családból hagyták hogy intézzem.

neuro # 2009.11.17. 13:24

T.kbs
Merthogy korházban fekvő beteg.Amikor most megkerestem mosolyogva közölte hogy "sajnos semmit nem tud tenni"
A fedezet elvonással tudok kezdeni valamit?Per?

nandy # 2009.11.17. 13:24

Az egésznek olyan átverés-szaga van...
"magánkölcsön" helyett meg lehett volna másképp is oldani, pl. megegyeznek a bankkal, hogy hitellel terhelten értékesítik az ingatlant, akár úgy is, hogy a vevő átvállalja a hitelt.
A vételárból kiegyenlítik a tartozást, és ami marad, abból lehet kicsiházat venni.

neuro # 2009.11.17. 13:21

T.kbs
merthogy korházban fekvő beteg,mikor most megkerestem azt mondta "sajnos nem az én asztalom"
A fedezetelvonással tudok kezdeni valamit?Per?
köszönettel.

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.17. 12:44

Az ügyvéd kollégát viszont csókoltatom. Szépen behúzott a csőbe. Ha nem titok, mit mondott, miért te legyél az adós és édesanyád a kezes. Miért nem fordítva?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.17. 12:42

hogy tudom érvényesíteni a kezesi szerződés 4.pontját?
Sehogy. A kölcsönadó jogosult tudja érvényesíteni, ha akarja. De neki valószínűleg jobban megfelelsz te adósként, mint a beteg, vagyontalan mama.

neuro # 2009.11.17. 12:40

T nandy
Igen és nem fizették ki a tartozást .
4.a kezes hozzájárul s tudomásul veszi hogy a kölcsön fedezete …hrsz…/tulajdonában álló ingatlan,s a kölcsön visszafizetése annak majdani vételárából történik.(ügy­véd írta)

neuro # 2009.11.17. 12:38

Hodmezővásárhelyen

nandy # 2009.11.17. 12:38

A maradékot – ahelyett, hogy az általad felvett kölcsönt is kifizetted volna, édesanyádnak utaltad.

Szerintem a vevő nem az ő számlájára utalta a pénzt, hanem az édesanyáéra. Aki "meghatalmazást adott" a másik két csakádtagnak, akik szépen lenyúlták a lóvét a számláról.
A kérdező nem utalt semmit, hanem várta az utalást...:)

neuro # 2009.11.17. 12:38

T kbs
A történet igaz,de félreértés van .
Engem egy dolog érdekel:
hogy tudom érvényesíteni a kezesi szerződés 4.pontját?
4.a kezes hozzájárul s tudomásul veszi hogy a kölcsön fedezete …hrsz…/tulajdonában álló ingatlan,s a kölcsön visszafizetése annak majdani vételárából történik.(ügy­véd írta)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.17. 12:27

Szóval szépen belemásztál a lekvárba. (Ha igaz ez a történet.) Nem nagyon tudsz mit tenni, mint rábeszélni édesanyádat, hogy követelje vissza az összeget. Neki sincs túl sok esélye, de még mindig több, mint neked.

Tényleg: ő hol lakik?

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.17. 12:24

Tehát.
Felvetted a kölcsönt, kifizetted belőle a jelzáloggal biztosított kölcsöntartozást. A maradékot - ahelyett, hogy az általad felvett kölcsönt is kifizetted volna, édesanyádnak utaltad. Ő pedig meghatalmazta a testvéreidet a bankszámlája feletti rendelkezéssel, azok pedig maguknak utalták a pénzt.

Továbbra sem világos, miért édesanyádnak utalgatsz, ahelyett, hogy a kölcsönödet törlesztenéd. Az viszont világos, hogy tartozol. A tartozást a jogosult bíróság előtt érvényesítheti, ha kell végrehajtathatja.

Szeretnéd, ha a testvéreid visszafizetnék az összeget. Kinek? Neked? Hiszen nem tőled kapták. Édesanyádnak? Azt ő maga követelheti, te helyette nem - hacsak nem vagy a gondnoka.

Tehetsz büntető feljelentést; de egyrészt nem vagyok meggyőződve arról, hogy édesanyád fellépése nélkül ez bűncselekménynek minősül; másrészt neked ebből pénzed nem lesz.

neuro # 2009.11.17. 10:15

SOS

neuro # 2009.11.17. 09:28

T kbs
Igen,eladásra került.Tulajdonjog bejegyezve.

Rendezve lett a ...bank felé a tartozás .

Pontosan: 4.a kezes hozzájárul s tudomásul veszi hogy a kölcsön fedezete ...hrsz.../tulajdonában álló ingatlan,s a kölcsön visszafizetése annak majdani vételárából történik.(ügyvéd írta)

A korházban azt monták neki hogy azért kell aláírni hogy majd ők is látogathassák(elolvasni nem tudta)a tanuk a Hmvhelyi piacon írták alá (két idős asszony)

A dátum rajta 43 nappal korábbi vot mint a tanuk állítják az aláírás időpontját.

Köszönettel:neuro/Csányi Antal/

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.17. 09:15

Akkor hadd kérdezzek inkább én.

  1. Eladtad az ingatlant? A vevő tulajdonjogát bejegyezték?
  2. Kifizetted az ingatlant terhelő, jelzáloggal biztosított kölcsönt?
  3. Pontosan hogyan szól a szerződésnek az a pontja, amelyet emlegetsz? Hogy tudniillik az ingatlan a fedezet, és hogy az eladási árból történik a kölcsön visszafizetése? Szó szerint, ha lehet.
  4. Mitől volt hamis az a meghatalmazás? Nem édesanyád írta alá?
neuro # 2009.11.17. 09:09

....a kölcsön kiegyenlítése.......Bocs

neuro # 2009.11.17. 09:08

T kbs
sajna én nem tanultam ügyvédnek.....
Konkrét kérdés:A kezesi szerződés 4.pontja tartalmazza hogy ..a fedezet az ingatlan s a kölcsön annak majdani vételárából történik....
A kiegyenlítés nem történt meg,a pénzt idegen számlákra elutaltatták.
Büntető jogi felelősség?Csalás a fedezetelvonás miatt?
Üdv

Kovács_Béla_Sándor # 2009.11.17. 09:03

Talán szabadvers helyett egy áttekinthető tényállást és egy konkrét kérdést kellene előadni.

Egyébként meg: én kérek segítséget tőled vagy fordítva?