Készfizető kezesség SOS


végrehajtó1 # 2009.11.05. 18:28

Ja !Figyelmetlenül olvastam el...

Ha egy cég az adós és felszámolják és a hitelező nem jelenti be szabályosan a követelést a felszámolási eljárásban, akkor nem hivatkozhat erre a kezes? Hogy mulasztott a hitelező, mert nem jelentette be, ezért rajta se követeljék a pénzt? Hisz, akkor már ő sem fogja tudni a cégtől visszakövetelni, hisz ha nincs bejelentve a felszámolási eljárásban, akkor ő is elbukta, úgyhogy ha fizet az adós helyett, neki sem marad semmi lehetősége visszaszerezni a pénzt.

A kezességnek semmi köze a felszámoláshoz.Azaz ha nem jelenti be a hitelező az igényét a felszámolónak hanem "csak" a kezesen követeli a pénzt az teljesen szabályos, hiszen azért vagy kézfizető kezes hogy ha az adós valamiért nem fizet akkor ő áll helyt.
Így az általad lent leírtakra nem hivatkozhat a kezes.

ruzicsky # 2009.11.05. 18:19

Köszönöm a választ, de itt nem az a kérdés, hogy meggyőzödött-e arról, hogy tud-e fizetni a főadós. Hanem ha a főkövetelés megszűnik, mert nem jelenetették be, mivel ugye egy cégről van szó és nem egy magánszemélyről, aminél ugye ha nem jelentik be a felszámolásban akkor elvész a követelés, gondolom, bár ebben nem vagyok biztos, és nem előtte kérték a kezestől, hogy fizessen, hanem utána, miután már lejárt a bejelentési határidő, akkor hivatkozhat-e erre a kezes?

köszi

ruz

végrehajtó1 # 2009.11.05. 17:24

készfizető kezes nem sortartó, azaz azonnal követelhetik rajta a tartozást.Nem kell meg győződni arról hogy az adós tus-e fizetni

ruzicsky # 2009.11.05. 17:10

Sziasztok!

Tunda valaki segíteni? Találkoztam egy érdekes jogi problémával amit nem értek.

A készfizető kezességnél mit jelent az, hogy a kezes hivatkozhat mindazon kifogásokra amik az adóst is megilletik, illetve, hogy bíróság által nem érvényesíthető követelést nem lehet a kezesen sem számon kérni?

Ha egy cég az adós és felszámolják és a hitelező nem jelenti be szabályosan a követelést a felszámolási eljárásban, akkor nem hivatkozhat erre a kezes? Hogy mulasztott a hitelező, mert nem jelentette be, ezért rajta se követeljék a pénzt? Hisz, akkor már ő sem fogja tudni a cégtől visszakövetelni, hisz ha nincs bejelentve a felszámolási eljárásban, akkor ő is elbukta, úgyhogy ha fizet az adós helyett, neki sem marad semmi lehetősége visszaszerezni a pénzt.

Én mindenhol azt találtam, hogy a készfizető kezestől így is úgyis lehet követelni a tartozást, akármi is van, de akkor ezt nem értem.

Köszi ha tudtok mondani valami okosat.

Ruz

ladavfts # 2009.11.02. 19:57

Köszi

végrehajtó1 # 2009.11.02. 19:54

A faktoring cégek rendszerint szoktak részletet engedni.Halasztást azt nem tudom de nincs kizárva.Inkább egyezkedj velük mert sokszor ők is elengedik a kamatokat csak fizess nekik rendesen.

Az esetleges végrehajtás során, van valamilyen sorrend,

Munkabér letíltás,ingó vh,ingatlan vh.De addig még rögös hosszú az út.Ja és költséges...

ladavfts # 2009.11.02. 19:47

Bocsi még egy!

Az esetleges végrehajtás során, van valamilyen sorrend, nem igazán akarok eljutni az ingatlanig!

ladavfts # 2009.11.02. 19:45

Köszi!

Még egy kérdés! Halasztást, részletfizetést, kérhetek?
Ha igen mikor és hogy? (bíróságon?)

végrehajtó1 # 2009.11.02. 19:39

Ja és kapsz értesítést(fizetési meghagyást) az ügyről a bíróságról.Ha elfogadod jogerős lesz,ha nem (ellent mondasz) perré alakul ahol mindenki bizonyíthatja az igazát.

végrehajtó1 # 2009.11.02. 19:37

2. kérheted de sokra nem mész vele mert készfizető kezes vagy és nem sortartó
3.csak ha ő is tulajdonos
4.igen .Sőt ha a vh jogot bejegyzik a bank azonnal felmondja a hitelt és egy összegben fogja követelni(jezálog jogosultként bekapcsolódik a vh-ba.)

ladavfts # 2009.11.02. 19:25

Üdv Mindenkinek a Fórumon!

Egy kis szakmai segítségre lenne szükségem.A történetem a következő:
Pár évvel ezelőtt egy Bt-nél dolgoztam mint alkalmazott, ugyanakkor kültag is voltam. A tulaj (az akkori főnököm) "megkért", hogy legyek készfizető kezes egy céges hitelhez. Sajnos belementem. Egy jó ideig nem is volt gond. Egy idő után otthagytam a céget, de maradtam kültag. Nemrég kaptam egy fizetési felszólítást, mivel a cég nem fizette a törlesztést. Már nem is a banktól, hanem egy faktoring cégtől. Az összeget egy összegben nem tudom visszafizetni.Több kérdésem is lenne:

  1. Támadható-e jogi úton az eredeti szerződés, ha gyanús az a tény, hogy nem az a jövedelem lett igazolva a kezességemhez, mint ami hivatalosan volt( minibálbéren voltam bejelentve).
  2. Ha bírósági ügy lesz belőle, kérhetem-e, hogy előbb a tulaj a magánvagyonával feleljen a tartozásért.(mert a Bt-ben már nem sok vagyon van azóta)
  3. A tulaj magánvagyonába bele tartozik-e, és terhelhető-e egy időközben létrehozott kft törzstőkéje
  4. Időközben vettem egy ingatlan hitelre (100 %-os finanszírozású), 50 %-os tulajdonrészem van benne, a másik 50% a barátnőmé. Jogilag még nincs egymáshoz közünk:)). Bevonható-e ez az előző ügyletbe valamilyen módon?

És még egy hülye kérdés (nem volt még dolgom soha bírósággal) Kapok én is értesítést arról hogy bíróságra került az ügy, vagy már csak a végzést?

Elnézést hogy ilyen hosszadalmas voltam de egyáltalán nem vagyok járatos jogi ügyekben, pláne ilyenben!

Köszönöm előre is a segítségeket!!!!
ladavfts

ObudaFan # 2009.09.23. 09:16

Nincs mit.

zsuzsu40 # 2009.09.23. 09:13

ObudaFan!

Köszönöm a segítséget.

ObudaFan # 2009.09.22. 08:55

Nyilván ki fogja javítani a számlát a cég.

zsuzsu40 # 2009.09.22. 08:05

Tisztelt ObudaFan!
Köszönöm a választ, de akkor bárkinek a nevére kiállított számlát követelhetnek rajtam?
A szerződés sem a számlán szereplő személyre lett megkötve, hanem akire vállaltam a kezességet. Így kin hajtsam be a tartozást?

ObudaFan # 2009.09.21. 09:10

A számla hiánya, vagy helytelen kitöltése legfeljebb jogosulti késedelmet eredményezhet, ami a késedelmi kamatfizetési kötelezettséget zárhatja ki, de a tőketartozásra semmilyen hatással sincs.

zsuzsu40 # 2009.09.21. 08:24

Üdvözlöm a Fórum látogatóit!

Az én problémám egy szolgáltatóval kötött kézkezességi szerződéssel kapcsolatos. Annyi lenne a kifogásom, hogy a számla nem annak a nevére szól akire a kezességet vállaltam. A szolgáltató azzal érvel, "csak elírás történt". Most azt igérték, a jogásszal beszélnek és felhívnak. A kérdésem az lenne, köteles vagyok-e fizetni a kötelezett helyett?

ani0115 # 2009.08.28. 07:55

Nagyon köszönöm a segítséget!
Minden jót kívánok!

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.28. 07:54

Uniós tagállam, főszabályként végrehajtják a magyar bíróság határozatát.

ani0115 # 2009.08.28. 07:15

???

ani0115 # 2009.08.27. 12:26

Ezután hol tudok utánanézni? (Angliáról van szó.)

ObudaFan # 2009.08.27. 12:16

Ha az adott állammal van egyezményünk a végrehajtásra, akkor valószínűleg lehet.

ani0115 # 2009.08.27. 12:08

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszát.
Még annyit kérdeznék,hogy az ő külföldi fizetéséből nem lehet letiltást kérni? (Amennyiben legális dolgozik ott kint.)

Kovács_Béla_Sándor # 2009.08.27. 11:59

Ha a kezes helytáll a nemfizető adós helyett, akkor követelheti az adóstól, hogy fizesse meg neki, azt amit helyette teljesített. Ha az adós erre önként nem hajlandó, akkor a kezes bíróságtól kérheti, hogy kötelezze az adóst. Ennek egyik módja, hogy a kezes fizetési meghagyás kibocsátását kéri az adóssal szemben; a másik, hogy peres eljárást indít. Ha a követelés nem éri el az egymillió forintit, akkor csak a fizetési meghagyásos eljárás áll nyitva. Kivéve azt az esetet, amikor az adósnak nincs magyarországi lakó- vagy tartózkodási helye; ilyenkor ugyanis kisebb összegre is keresetet lehet illetve kell benyújtani.

Már most szólok, hogy a bírósági kötelezés nem jelenti azt, hogy pénzt kapsz. Vonakodó adós ellen végrehajtást kell kérni, ami csak akkor lesz eredményes, ha van végrehajtás alá vonható vagyona.

ani0115 # 2009.08.27. 11:08

Tisztlet KBS!
Egy kicsit részletezné nekem? Annyira nem értek ezekhez a dolgokhoz ... ,sajnos.