végrehajó jogai lakáson belül


spgy # 2007.09.07. 11:06

Végrehajtással kapcsolatos tapasztalatom:
Birósági jogerős ítéletem van - fővállalkozó nem fizette ki nekem az elvégzett munkát. Végrehajtóhoz került a behajtás, akinek befizettem előre a végrehajtási költséget. Ezek után Õ tőlem kérte az adós adatait (anyja neve, születési helye). Végre pár hónap után kiment az adóshoz - megállt családi házuk előtt. Az adós felesége a kapuban közölte Vele, hogy férjének (az adósnak) a nevén nincs semmi, a ház, az autók minden az Õ nevén van. Erről kaptam is értesítést - hogy az adósnak lefoglalható ingó, és ingatlana nincs. Az adós kb. egy km-re lakik tőlem - szinte minden nap látom - jelenleg a fia nevén van egy Bt. azon keresztül dolgoztat. Többször is felhívtam a végrehajtó figyelmét arra, hogy adósom tartozásának a sokszorosával rendelkezhet. Azt a választ kaptam, hogy nyomozzam ki, hol lehet valamilyen ingatlana, hol van bejelentett munkahelye - bármit, amit megtudok közöljem Vele és akkor meg tudja ismételni a végrehajtást. Ez a ceremónia húzódik lassan 10 éve - és tehetetlen vagyok.
Én tönkrementem, adósom meg éli világát.
Ennyit a végrehajtásról.


spgy

méhecske # 2007.09.07. 07:54

Köszönöm szépen a válaszokat!Tartozás kiegyenlítve ill. megegyezés született, a szakértőt nem rendelték ki, hiszen elutasították a kérelmet. A végrehajtó még nem ugrott rá szerencsére, úgyhogy gyorsan intézkedünk. (nem kevés összegről van szó...).
Szép napot mindenkinek!!

ObudaFan # 2007.09.06. 17:16

És attól függetlenül, hogy a vh. befejeződött, kérdés, hogy közben a szakértő nem lett-e kirendelve.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.06. 17:10

Arról nem is beszélve, hogy ha ez az összeg a végrehajtás alá vontnak járna vissza, akkor a végrehajtó jó eséllyel rátenyerelhet. Már, ha a tartozását nem egyenlítette ki.

amatőr # 2007.09.06. 13:28

Kérni lehet, de nem fogsz kapni, mivel a vonatkozó jogszabály értelmében az állam a bírósági letét után kamatot nem fizet (őrzési díjat és kezelési költséget nem számít fel).

méhecske # 2007.09.06. 13:08

Végrehajtási ügyben a kérdésem a következő: Ingatlan becsérték felülvizsgálatára irányuló kéréssel egyidőben be kell fizetni egy bizonyos szakértői díjat. Ha a kérelmet elutasítják (az indok most lényegtelen), akkor ezt a szakértői díjat a bíróságnak vissza kell utaltatnia az adósnak. Mi van akkor, ha ez majd egy évig nem történik meg, ráadásul már a végrehajtás is lezárult menet közben. Csak az alapösszeg kérhető vissza, vagy tekintettel az idő hosszúságára, kérhető-e kamat is? Köszi a választ.

ObudaFan # 2007.09.04. 19:02

A bíró azt mondhatja ki, hogy az adós által harmadik személynek juttatott vagyont a hitelező az adós tartozása fejében végrehajthatja.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.04. 18:57

Nem pont így - de közvetvet igen.

horvathpetra # 2007.09.04. 17:55

kedves obudafan!

akkor ez azt jelenti, hogy a biró elrendelheti, hogy a családtagnak a számlájáról vegyen le pénzt a végrehajtó?

ObudaFan # 2007.09.04. 11:30

A családét viszont nem, mert a fedezetelvonó ügylet megállapítása nem végrehajtói, hanem bírói hatáskör.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.09.03. 23:16

Nem kell azt néznie. Rárakatja az inkasszót, és már tudja is, hova utal az adós. Ti. sehova, amíg a tartozást ki nem egyenlítette.

horvathpetra # 2007.09.03. 20:15

most jutott eszembe egy kérdés.
A végrehajtó a család bankszámláit megnézheti, hogy hova kinek utaltak? Az adósnak is megnézheti a végrehajtó hogy kinek utalt az adós?

ObudaFan # 2007.08.30. 20:00

Nincs mit.

zolcsy # 2007.08.30. 14:13

Nagyon köszönöm a gyors választ és a segítséget.

ObudaFan # 2007.08.30. 13:38

Nem neked, a végrehajtónak, ha felkutatható a lakcímnyilvántartás alapján. Ha úgy nem, akkor szerintem te sem igen tudod. Mindenesetre ha a végrehajtó nem függesztette fel az eljárást azért, mert nem találja, de nem is csinál semmit, akkor bírósághoz érdemes fordulni vh. kifogással.

zolcsy # 2007.08.30. 07:28

Igen-igen, be lett fizetve a vh költség.Bírósági ítélet is van. Még a cégbíróságtól is kikértem a cégkivonatot a cégéről, fénymásolatban elküldtem az ügyvédnek. Akkor nekem kellene felkutatni mindíg a pontos címét, ahol bujkál éppen? Elég cseles ez az illető én meg egy hü*e, hogy pénzt adok költsön.

ObudaFan # 2007.08.29. 19:32

Ha a végrehajtási kérelem már be van adva a bíróságra, és a végrehajtói költségelőleg is be lett fizetve, akkor annak a végrehajtásnak folynia kellene, attól függetlenül, hogy mit vesz át, meg mit nem. Ha nem folyik, akkor az a végrehajtó hibája, és vh. kifogással kell a bíróságon élni.

Kovács_Béla_Sándor # 2007.08.29. 16:17

A végrehajtási szakban már nincs szükség rá, hogy feltétlenül kézbesítsék neki az iratokat. Majd észreveszi, ha letiltják a fizetését, vagy lefoglalják a kft üzletrészét. Vagy mindkettő.

monalisa1 # 2007.08.29. 12:45

A cégbíróságon a kft.-je címe vélem megtudható, bizonyos adatokba nyílvános a betekintés. A kft. is az ő tulajdona - részben vagy egészben -, tehát az is vagyoni érték.

zolcsy # 2007.08.29. 11:22

Tisztelt Jogi fórum!

Tanácsra lenne szükségem.
Kb két éve adtam kölcsön egy ismerősömnek valamennyi készpénzt. Amiről dokumentum is született. Elindítottam a pert, meg is nyertem.Az ismerősöm sem az ügyvédi felszólításra,sem a bírósági papirokra nem reagál.A végrehajtónak is át lett adva az ügy.Kb két hete hívott az ügyvéd, hogy a megadott lakcímeken senki sem akarja átvenni az ügyiratot.Tanácstalan vagyok én is, meg az ügyvéd is.
Nem értem az egészet,hisz van egy kft-je, amiben Õ az ügyvezetö,gondolom fizetése is van.
A következő kérdésem vannak:
Hogyan tovább?
Ha elköltözik más városba?Mi történik?
Valamilyen rendszerben nyilvántartják ezt,mint pl a BAR?
Segítségüket előre is köszönöm.

ObudaFan # 2007.08.27. 18:38

Ennél a tényállásnál kizárt.

Giglio # 2007.08.27. 18:36

Kizárt, hogy gyámhatóság engedélyt adna kiskorú lakásának elzálogosítására.

ObudaFan # 2007.08.27. 18:22

A kiskorú lakásának elzálogosításával azért lehet gond még a gyámhatóságon. Személyi kölcsönt viszont ma már rendszeres jövedelemmel rendelkezőnek adnak ingatlanfedezet nélkül is.

amatőr # 2007.08.27. 18:18

Az adós lezárt lakását felnyithatja. Akár be van riasztózva, akár nem.

horvathpetra # 2007.08.27. 18:00

és ha a lakás be van riasztózva akkor is felnyittathatja?