Mediáció


drbjozsef # 2018.05.27. 07:59

Azt egyébként hozzátenném, hogy én hagyatéki perben kértem mediációt, és a 3 évig húzódó, tárgyalásokon teljesen értelmetlen sárdobálásos, marginális hülyeségeken vitatkozós, ügyvédek által vitt per közben az első mediáción öt perc alatt megegyeztünk a másik féllel.
Szóval szerintem jó dolog, de ehhez kell mindkét fél akarata.Lehet érdemes megpróbálni.

Ronesz # 2018.05.27. 05:37

Köszi a választ. :)

drbjozsef # 2018.05.26. 17:58

Ronesz,

a bíróság az, ami "rá tudja bírni" az együttműködésre, bár igazából arra sem, legfeljebb arra, hogy tűrje az ítélet rendelkezéseit.
A mediátor javasolhat, beszélgethet, de se nem dönthet, se nem bírhat rá senkit semmire.

Ronesz # 2018.05.26. 05:06

:))) Biztosan van ahol így működik,de valami “baráti” megoldás lenne jó.Mivel bírósági gyerekelhelyezés van folyamatban,így a gyámügyi mediáció szóba sem jöhet,csak akkor azt nem tudom hogy lehet másképp megoldani,hiszen a gyerek érdekében napi jellegű döntéseket kell hozni,amihez sok esetben kell a másik szülő.

Burn Out # 2018.05.25. 21:27

ha sehogy se megy, akkor először el kell törni a kezét, aztán a lábát, aztán fel kell gyújtani a kocsiját stb :) majd akkor belemegy :)))

Ronesz # 2018.05.25. 20:40

Valahogy mégis rá kellene bírni a másik felet együttműködésre...

Kovács_Béla_Sándor # 2018.05.25. 19:35

Ha úgysem lehet megállapodni, akkor mire lenne jó a mediáció?

Ronesz # 2018.05.25. 13:59

T.Fórumozók. Érdeklődöm,hogy közös szülői felügyeletet gyakorló különélő szülők esetében van lehetőség mediációs eljárásra?A gyermekelhelyezés kérdésében bírósági eljárás folyik,de az egyik szülővel nem lehet semmiben megállapodni. Válaszokat előre is köszönöm.