Jogerős ítélet


rangerboy # 2018.11.01. 20:58

Kedves Ügyvédek!

Nem vetitek. Telefonon beszéltem az első fokon eljárt bíróval. A másodfok az első fokút a fellebbezésben megtámadott részekben modosította.

Én azt az egyetlen dolgot vettem észre, hogy magyarországon senki sem akar dolgozni. Problémagenerálás, meg halogatás megy mindenhol.

Hétfőn bemegyek a polgári irodára és rendeződik a dolog.
Még emlékszem, hogy kivel beszéltem és mit mondott. És ez a bíró azt mondta, hogy nem állítja ki a nyomtatványt mert nem jogi képviselővel adtam be a kérvényt, indoklásra is szüksége lenne, hiszen a perben is magyarországi lakcímek vannak, meg ő maga is a felülvizsgálatot támogatja.

De mint hivatkoztam hétfőn kiderül és nagy gondok lesznek, hogyha ezt a bíró meglépte velem, amit nem tehetett és hátráltatta a végrehajtást!

A segítőknek köszönöm a segítséget. A többieknek meg további jó pereskedést.

Vadsuhanc # 2018.10.25. 12:05

De még tárgyaláson sem.

Vadsuhanc # 2018.10.25. 12:04

Azt meg egyenesen kizárom, hogy a bíró akár személyes, akár telefonon történt beszélgetés során a féllel azt közölné, hogy Törvényszék döntését kétségbe vonja vagy azzal nem ért egyet.

Vadsuhanc # 2018.10.25. 11:55

Nem tudom, de szerintem egy bíró sem személyesen sem telefonon nem szokott egy féllel beszélgetni az ügy állásáról.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.25. 10:39

(Egyébként a végrehajtás felfüggesztés iránti kérelem szerintem - az elbírálásáig - akadálya a végrehajtás elrendelésének.)

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.25. 10:38

Így kezelő irodán leadhatom az igényemet a nyomtatvány kiállítására?

Az nem így megy. Ebben is el vagy egy kicsit tévedve.

Kovács_Béla_Sándor # 2018.10.25. 10:38

Nem vetítesz? Hiszen a végrehajtási lapot nem az ítéletet hozó bíró állítja ki. Így aztán nem sokat számít, hogy ő mit támogat meg mit nem.

rangerboy # 2018.10.25. 10:31

Kedves Áron!

Köszönöm válaszát!
Akkor amennyiben jól értelmezem, a bíróság csak azért mert nem ért egyet a másodfokú bíróság ítéletével, nem tagadhatja meg nekem a végrehajtáshoz szükséges nyomtatvány kiállítását?

Telefonos beszélgetés alapján a bíró azt mondta, hogy ő ilyen tanúsítványt nem állít ki, mert a felülvizsgálatot (első fokú ítéletet hozó bíró) ő is támogatja.

Az üggyel kapcsolatban azt szükséges megemlíteni, hogy a másodfok az első fokú ítéletet a megfellebbezett részekben megmódosította, azaz nekem adott igazat mint felperes. Az első fokon nyert alperes másod fokon pervesztes fél lett.
Az iteletet nem fogadta el és felülvizsgálatot terjesztett a kúria elé.

Akkor köteles a bíróság kiállítani nekem azt a tanúsítványt?

Mit sért a bíró, mert panaszt teszek ellene!
Ha személyesen kérem ki az ugyanúgy érvényes, nem?
Mivel az ügy jogerősen lezárult, nincs jogi képviselő meghatalmazással. Így kezelő irodán leadhatom az igényemet a nyomtatvány kiállítására?
Kérem segítsen ebben és meghálálom Önnek!

várom válaszát!

rangerboy

ObudaFan # 2018.10.11. 17:52

Felülvizsgálat esetén a Kúria függesztheti fel a végrehajtást. Az elsőfokú bíróság nem.

rangerboy # 2018.10.11. 17:03

Tisztelt szakképzett ügyvédek!

Azzal a kérdéssel fordulok Önhöz, hogy egy jogerős ítélettel kapcsolatban egy bíró megtagadhat bármit is?
pl. felülvizsgálati kérelmet terjesztett a másik fél a kúriához és személyes beszélgetés alkalmával a bíró azt mondta, hogy ő is támogatja a felülvizsgálatot és ezért nem adja át végrehajtónak a jogerős ítéletet.
Ezt megteheti?
Ha nem milyen szabályokat, jogokat sért?

Segítségüket előre is köszönöm.