tartozáselismerő nyilatkozat


Anda # 2008.03.27. 11:42

Segítséget szeretnék kérni!

Egy tartozáselismerő nyilatkozatot szeretnék megíratni. Tudna nekem ebben valaki segíteni?

woodslave (törölt felhasználó) # 2008.03.27. 13:25

Semmi extra

Alulírott X.Y kijelentem, hogy ilyen-olyan jogcímen z-nek ennyi összeggel tartozom.

Aláírás
Két tanú

Egyjogász # 2008.03.27. 13:27

A legjobb, ha egy közjegyző segítségét kéred, mivel a közjegyzői okiratba foglalt tartozáselismerés a fiz. hi. lejártát követően bírósági eljrás indítása nélkül közvetlenül végrehajtható.

bluegrass # 2011.03.30. 06:29

Üdvözletem! Kérdésem, hogy ha adósság esetén sikerül tartozáselismerő nyilatkozatot íratnunk az adóssal, de közjegyző nélkül, hátrányosabb-e a helyzetünk a tartozás behajtása szempontjából. Előre is köszönöm!

Kovács_Béla_Sándor # 2011.03.30. 10:34

Mihez képest?

bluegrass # 2011.03.30. 10:55

Kedves KBS, köszönöm figyelmét! Ha később behajtásra kerülne sor (fizetési meghagyás vagy más jogi út), kibújhat-e az adós a "magunk között" írt nyilatkozat alól azzal, hogy nem közjegyző előtt készült. Csak szeretnék minél körültekintőbb lenni, de körülményes az adóst közjegyzőhöz rángatni, megúsznám, ha egyébként a nyilatkozattal jogilag biztosítva vagyok.

Kalim Pál # 2011.03.30. 17:49

ha közjegyző készíti el az okiratot, akkor az közvetlenül végrehajtható, ennyiben tehát "hátrányosabb" a tanúk által hitelesített verzió, de mindkét esetben igaz, hogy perben a követelés érvényesíthető, és mindkét esetben az adósnak kell bizonyítania, hogy a tartozáselismerő nyilatkozat ellenére nem áll fenn a tartozása.


Az interneten található idézetek legnagyobb baja, hogy nehezen ellenörizhetö a hitelességük. /Petöfi Sándor/

bluegrass # 2011.03.31. 06:33

Kedves Kalim Pál! Köszönöm válaszát, így már összeállt.

tímea78 # 2011.04.05. 12:21

Tisztelt Fórumozók!

Fizetés vállalási kötelezettséggel kapcsolatosan lenne kérdésem.A szerződést egymás között írtuk meg egy általam felvett hitel közös fizetéséhez melyben úgy egyeztünk meg, hogy a törlesztőrészletet fele fele arányban fizetjük havonta.A másik fél már egy jó ideje csak 33%-ot fizet azt is késve. Milyen jogi lépéseket tehetek és hogyan követelhetem, hogy fizessen?
Válaszukat köszönöm.

tímea78 # 2011.04.05. 13:47

Tisztelt Fórumozók!

Segítséget szeretnék kérni fizetés vállalási kötelezettséggel kapcsolatban.Mint magánszemélyek egymás között kötöttük meg a szerződést melyben azt vállalta az illető hogy az általam felvett hitel törlesztő részletét havonta közösen fele fele arányban fizetjük.Rendszeresen késik a fizetéssel ami büntető kamatot von maga után illetve csak 30%-ot fizet.Hogyan, milyen jogi úton hajthatom be a tartozást.
Válaszukat köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2011.04.05. 15:15

Fizetési meghagyás.

voriszmore # 2011.04.10. 08:47

Üdv,
Érdeklődni szeretnék, hogy mit tudok tenni ha az egyik volt lakótársam tartozik nekem több mint 50.000 ft al.
Erről semmi papírom sincsen, csak az elmentett beszélgetések amiben mindig arra hivatkozik, hogy még nem tud fizetni. Mit tudok tenni?
Köszönöm a segítséget

Dr.Attika # 2011.04.10. 09:09

KBS kollégámat ismételve Fizetési meghagyási eljárás kérése közjegyzőnél. A hangfelvétel elég bizonyíték. Keresse fel a legközelebbi közjegyzőt.

Rita10 # 2011.04.12. 14:03

Tisztelt Fórumozók!

5 év 10 hónapja egy barátnak adtam kölcsönt. Tartozáselismerésről papír (részben) van. Telefonon ígérgetett, hogy hamarosan rendbejön és fizet. Mai napig nincs semmi... Ez már elévültnek számít? Van esély valahogy felmelegíteni az ügyet?
Köszönöm!
Era

ObudaFan # 2011.04.12. 14:47

A tartozás elismerése megszakítja az elévülést. Ha az nem régebbi 5 évnél, de régebbi 10 hónapnál, akkor nem évült el.

betty8421 # 2012.01.14. 10:30

Érdeklődni szeretnék, hogy valaki tud-e nekem segíteni!

Van egy tartozáselismerő nyilatkozatom, melyben az áll, xy illető tartozik nekem 700.000 Ft-al melyet minden hó 5.-ig kellene fizetni havi 40.000 Ft.-al. Az első két hónapban megkaptam tőle az összeget, viszont a 3. részlet most lett volna esedékes január 5.-én de azóta sem érkezett meg, kijelentette hogy tovább nem fizet.
Elmentem a közjegyzőhöz, aki azt mondta, hogy csak akkor lehet fizetési meghagyás, ha majd az összes törlesztőrészlet lejár.
Esetleg máshová nem tudok fordulni? Várnom kell több mint egy évet? Az nem számít, hogy a nyilatkozatban az áll, hogy havonta kell fizetnie????

Lilienke # 2012.12.12. 11:58

Érdeklődni szeretnék, hogy ha a tartózáselismerő nyilatkozaton csak az adós aláírása szerepel, két magán személy között jött létre, tanúval nincs hitelesítve, illetve semmi más módon nem lett hitelesítve, ilyenkor lehet azt érvényesíteni valahogy??

köszönöm

ObudaFan # 2012.12.12. 15:05

Lehet, csak adósi vitatás esetén a hitelezőnek kell igazolnia, hogy az adós írta alá.

Lili90 # 2013.01.08. 06:17

Tisztelt Fórumozók!
A kérdésem a következő: az egyik rokonom pár évvel ezelőtt személyi kölcsönt vett fel egy másik személy számára, a probléma az hogy nem írtak erről semmilyen papírt, csak szóban megegyeztek, hogy az illető fizetni fogja a részleteket, de azóta sem fizetett egy fillért sem. A hitel megduplázódott és a behajtóhoz került az ügy. Ilyen esetben lehet e még tenni valamit? Illetve ha sikerülne rávenni az illetőt, hogy aláírjon egy tartozáselismerő nyilatkozatot, annak lenne még valami haszna?
Válaszukat előre is köszönöm!

Femecske # 2013.08.14. 16:12

Kedves Hozzáértők, érdeklődni szeretnék, hogy ha magánszemély tartozáselismerő nyilatkozatot ír alá, és az abban foglaltak szerint nem teljesít, akkor a követelés jogszerűen érvényesíthető- e bármely családtaggal szemben (férj, feleség, szülő), illetve mi a helyzet akkor, ha ugyanezen nyilatkozatot nem mint magánszemély, hanem mint társas vállalkozás ( kft) képviselője teszi? Köszönöm előre is a választ!

Zöldövezeti11 # 2013.08.16. 05:34

vLili90!

kiadós verés tanúk nélkül !!

Egyjogász # 2013.08.16. 06:26

Teljesen JOGI Fórumra illő tanács...

Az ilyen tanácshoz azért tedd hozzá, hogy előfordulhat, a kiadós verés eredménye nem aláírt nyilatkozat lesz, hanem egy 2-8 évig terjedő Kalocsán...:))

sotyika # 2014.02.13. 09:06

Üdvözlet!
A következőben szeretnék némi útmutatót kérni. Egy ismerősnek adtam kölcsön, készítettünk egy tartozás elismerő nyilatkozatot is közjegyzőnél. Sajnos egy idő után nem fizetett az illető, azonban kiderült, hogy se ingatlanja,se ingósága, sőt jelen esetben pillanatnyilag állása sincsen (magyarul semmilyen vagyonnal nem rendelkezik). Van még esély arra, hogy valah behajtsam a pénzt???? Mit lehet ilyenkor tenni?
Válaszukat előre is köszönöm!

Sherlock # 2014.02.14. 09:59

Várni hogy legyen valamije (öröklés, munka, stb.), legalább 5 évenként felszólítani, hogy fizessen, hogy ne évüljön el a követelés.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.02.14. 11:38

Az új Ptk. szerint az már nem szakítja meg az elévülést.