Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

rágalmazás, személyiségi jogok megsértése

Korien # e-mail 2017.01.11. 11:18

Üdvözletem! Azzal a problémával fordulnék önhöz, hogy facebook-on fel raktam egy munkámról képet a saját oldalamra, majd egy ismerősömtől tudtam meg, hogy valaki le mentette a képet és fel rakta egy olyan zárt csoportba ahol én nem vagyok jelen és nyilvánosan el kezdte rágalmazni, sértegetni ezzel a személyemet is. Lehet ezzel kapcsolatban valamit kezdeni? köszönöm a választ!

Burn Out # e-mail 2017.01.06. 19:37

Lehet jogsértő, illetve lehet felróható is, meg nem is. Ha tényleg csak figyelmetlenség, akkor nem feltétlenül kellene jogsértésen gondolkodni.

Simabőrű # e-mail 2017.01.06. 19:16

Üdvözletem!
Bérjegyzékem a munkahelyemen lezárva szoktam megkapni, a papírt a két szélén elhelyezett perforált csík letépése után tudom csak kibontani, megnézni.
Kérdésem, ha én egyszer a fizetési papírom felbontva kapom meg, mondván véletlen másnak adták oda, aki nem figyelte, hogy nem az övé, akkor ez kimeríti-e személyiségi jogok megsértését? (2013. évi V. törvény, 2:43. § e) a magántitokhoz és a személyes adatok védelméhez való jog megsértése)
Köszönöm előre is a választ!

Marcsi35 # e-mail 2016.11.22. 14:53

Igen, tudom, hogy látni kéne a szöveget, de épp ezért keresek olyan ügyvédet aki csinált, csinál ilyen jellegű pereket. Persze a törvényt én is el tudom olvasni, de hogy a gyakorlatban ez hogyan működik ahhoz jártasság kéne az meg nekem nincs! Ide meg még sem másolhatom ide, azt a több száz sms-t amit erről küldözgetett (van az ezer is egyébként és nem viccelek!). Le vannak mentve egy program segítségével.

A 15 éves azt tudná bizonyítani, hogy más rokonok előtt is mit művel, évek óta fültanúja az apja és az én rágalazásának, nem egyszer ő állította le az illetőt, hogy a kistestvérei előtt ne csinálja ezt!

Ön Obudafan jártas ezen témában? Megkereshetem?

ObudaFan # e-mail 2016.11.22. 14:46

Vajon érdemes-e neki mennem egy rágalmazási pernek a másik általa rágalmazott személlyel együtt.

Ehhez látni kellene a szöveget.

Másik kérdés: 15 éves gyereket meghallgathat-e a bírőság ezen eljárásban tanúként?

Ha máshogy nem lehet igazolni a bizonyítandó tényt, akkor igen.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

Marcsi35 # e-mail 2016.11.22. 14:42

Most látom, hogy Ön Székesfehérváron praktizál, az nekem sajnos messze van :( De köszönöm azért!

Marcsi35 # e-mail 2016.11.22. 14:32

Lehet fáradt vagyok, mert tegnap óta nem aludtam ()pici gyerekek + vírus kombó) de ez most igent jelent? :) Értem én, hogy ez lehet egy jó vicc a rágalmazás kapcsán de vegyem annak? Megkereshetem Önt KBS?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.11.22. 12:42

Olyan ügyvédet keresnék aki jártas rágalmazás témában, de úgy a gyakorlati részében
Az az igazság, hogy rám mondtak már ilyet. De én tagadom!

www.kbs-ugyved.hu

Marcsi35 # e-mail 2016.11.22. 12:27

Üdvözlöm Önöket!

Olyan ügyvédet keresnék aki jártas rágalmazás témában, de úgy a gyakorlati részében és át tudnám beszélni vele, hogy érdemes-e beperelnünk ezért vkit.

A lényeg, hogy férjem testvére állandó jelleggel smseket küld férjem telefonjára és itt most nem írnám le azokat a nyomdafestéket nem tűrő szavakat amikkel engem, illetve az ő férje előző feleségét, gyerekeit mínősíti. kb. egy éve kezdte és heti szinte minimum 20 mocskolódó smst ír a témában és most már elegem van! Nem fog leállni csak ha megüti a bokáját! Vajon érdemes-e neki mennem egy rágalmazási pernek a másik általa rágalmazott személlyel együtt.

Másik kérdés: 15 éves gyereket meghallgathat-e a bírőság ezen eljárásban tanúként?

Ha van önök között ilyen ügyvéd aki foglalkozna egy tanácsadással legyen szíves jelezze! Köszönöm! Ui.: tudom, hogy épp elég hirdetés van a neten, de nem tudom eldönteni, hogy melyik ügyvéd jártas benne és melyik az aki "csak" vállal ilyen ügyeket, de esetleg nincs a gyakorlati részében tapasztalata.

Burn Out # e-mail 2016.11.08. 19:43

örülök :)

aurika # e-mail 2016.11.08. 19:42

Igazad van! A pdf-t megnyitottam és láttam csodát.

Burn Out # e-mail 2016.11.08. 19:32

https://arveres.mbvk.hu/…etmenyek.php

én negatív?! bocs, hogy nem adtam igazat...

aurika # e-mail 2016.11.08. 19:30

Sajnálom, hogy ennyire negatív vagy, nem írok valótlan dolgokat, hidd el nekem, hogy hiába nyitok meg bármit, az adós neve nem szerepel rajta!

Burn Out # e-mail 2016.11.08. 19:28

lemaradt, hogy az mbvk.hu oldalon....

Burn Out # e-mail 2016.11.08. 19:26

akkor nyisd meg az ingatlan képe mellett az xls ikon alatt a pdf ikont és láss csodát :)

aurika # e-mail 2016.11.08. 19:20

Az elektronikuson nincs rajta!

Burn Out # e-mail 2016.11.08. 18:48

az elektronikus árverési hirdetményen is rajta van az adós neve

aurika # e-mail 2016.11.08. 18:38

Tisztelet Mindenkinek!

Egy kérdésem lenne, a közösképviselő megteheti-e, hogy a Társasháznak küldött végrehajtói levelet, (melyben az árverezés van kitűzve) a lakóknak (120 ez egy háztömb) a postaládájukba bedobja! Az árverés elektronikus! A nevet én úgy tudom nem lehet kiírni, csak a címet! Ez nem sérti a személyiség jogokat?

Burn Out # e-mail 2016.10.05. 05:21

lehet jogsértő, ugyanakkor lehet az is, hogy nem minősül visszaélésnek a fénykép készítése ha arra közvetlenül fenyegető vagy már bekövetkezett jogsértés bizonyítása érdekében közérdekből vagy jogos magánérdekből kerül sor, feltéve, hogy a képmás vagy hangfelvétel készítése vagy felhasználása a bizonyítani kívánt jogsértéshez képest nem okoz aránytalan sérelmet

elfmage999 # e-mail 2016.09.10. 00:49

Kizárás miatt kérhetsz birtokvédelmet a jegyzőnél.
Valamint tehetsz magánindítványt a bíróságon magánlaksértésért ha 30 napon belül vagy.

Ha elkezdesz élni a jogaiddal akkor abba fog maradni a piszkálódás.

Nicky1974 #   2016.09.09. 21:53

??? Még teljesen át sem költözhettünk. A fele holmink ott maradt , mert időközben lecserélte a zárat. Kértem többször ami a miénk juttassa el hozzánk, mellette hivatalos ügyeink is vannak, némelyik határidős. Mit csinálhatnék mást. Vagy ez egy taktika lenne? Mire menne vele , hiszen az sms-ek tartalma jogos kérések.

Lyonee #   2016.09.09. 18:16

"Persze nincs válasz csak 20 sms után,"
Ne csodálkozz, ha zaklatással vádol!

ObudaFan # e-mail 2016.09.09. 06:42

Senki nem mondta, hogy a másik fél mindent megtehet. Ha ő jogellenes magatartást folytat, akkor azt kihasználhatod. De attól még felesleges neked hibázni, és ezzel a saját életedet megnehezíteni.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

Nicky1974 #   2016.09.08. 18:49

Az indítékot nem értem. Mi lehet valakinek a célja ezzel? Hiszen Ő volt aki miatt elváltak útjaink. Akkor miért nem élvezi az új macával az életet? Miért ketten keserítik a másikét? Ez az ami számomra felfoghatatlan.

Nicky1974 #   2016.09.08. 18:31

Elég unfair , hogy az egyik fél bármit mondhat, megtehet, manipulációkkal kicsalhat rossz reakciókat, a másik fél meg nem elég , hogy csalódott amiért folyamatosan átverik, semmi nem marad csak tűrjön és reménykedjen az emberek jóindulatában, hogy nem hisznek el minden rágalmat ?