Fórum polgári jog régebbi elöl     új hozzászólás

rágalmazás, személyiségi jogok megsértése

Marcsi35 # e-mail 2016.11.22. 14:53

Igen, tudom, hogy látni kéne a szöveget, de épp ezért keresek olyan ügyvédet aki csinált, csinál ilyen jellegű pereket. Persze a törvényt én is el tudom olvasni, de hogy a gyakorlatban ez hogyan működik ahhoz jártasság kéne az meg nekem nincs! Ide meg még sem másolhatom ide, azt a több száz sms-t amit erről küldözgetett (van az ezer is egyébként és nem viccelek!). Le vannak mentve egy program segítségével.

A 15 éves azt tudná bizonyítani, hogy más rokonok előtt is mit művel, évek óta fültanúja az apja és az én rágalazásának, nem egyszer ő állította le az illetőt, hogy a kistestvérei előtt ne csinálja ezt!

Ön Obudafan jártas ezen témában? Megkereshetem?

ObudaFan # e-mail 2016.11.22. 14:46

Vajon érdemes-e neki mennem egy rágalmazási pernek a másik általa rágalmazott személlyel együtt.

Ehhez látni kellene a szöveget.

Másik kérdés: 15 éves gyereket meghallgathat-e a bírőság ezen eljárásban tanúként?

Ha máshogy nem lehet igazolni a bizonyítandó tényt, akkor igen.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

http://members.chello.hu/tarczay

http://nonprofit.hu/…-megszerzese

Marcsi35 # e-mail 2016.11.22. 14:42

Most látom, hogy Ön Székesfehérváron praktizál, az nekem sajnos messze van :( De köszönöm azért!

Marcsi35 # e-mail 2016.11.22. 14:32

Lehet fáradt vagyok, mert tegnap óta nem aludtam ()pici gyerekek + vírus kombó) de ez most igent jelent? :) Értem én, hogy ez lehet egy jó vicc a rágalmazás kapcsán de vegyem annak? Megkereshetem Önt KBS?

Kovács_Béla_Sándor # e-mail 2016.11.22. 12:42

Olyan ügyvédet keresnék aki jártas rágalmazás témában, de úgy a gyakorlati részében
Az az igazság, hogy rám mondtak már ilyet. De én tagadom!

www.kbs-ugyved.hu

Marcsi35 # e-mail 2016.11.22. 12:27

Üdvözlöm Önöket!

Olyan ügyvédet keresnék aki jártas rágalmazás témában, de úgy a gyakorlati részében és át tudnám beszélni vele, hogy érdemes-e beperelnünk ezért vkit.

A lényeg, hogy férjem testvére állandó jelleggel smseket küld férjem telefonjára és itt most nem írnám le azokat a nyomdafestéket nem tűrő szavakat amikkel engem, illetve az ő férje előző feleségét, gyerekeit mínősíti. kb. egy éve kezdte és heti szinte minimum 20 mocskolódó smst ír a témában és most már elegem van! Nem fog leállni csak ha megüti a bokáját! Vajon érdemes-e neki mennem egy rágalmazási pernek a másik általa rágalmazott személlyel együtt.

Másik kérdés: 15 éves gyereket meghallgathat-e a bírőság ezen eljárásban tanúként?

Ha van önök között ilyen ügyvéd aki foglalkozna egy tanácsadással legyen szíves jelezze! Köszönöm! Ui.: tudom, hogy épp elég hirdetés van a neten, de nem tudom eldönteni, hogy melyik ügyvéd jártas benne és melyik az aki "csak" vállal ilyen ügyeket, de esetleg nincs a gyakorlati részében tapasztalata.

Burn Out # e-mail 2016.11.08. 19:43

örülök :)

aurika # e-mail 2016.11.08. 19:42

Igazad van! A pdf-t megnyitottam és láttam csodát.

Burn Out # e-mail 2016.11.08. 19:32

https://arveres.mbvk.hu/…etmenyek.php

én negatív?! bocs, hogy nem adtam igazat...

aurika # e-mail 2016.11.08. 19:30

Sajnálom, hogy ennyire negatív vagy, nem írok valótlan dolgokat, hidd el nekem, hogy hiába nyitok meg bármit, az adós neve nem szerepel rajta!

Burn Out # e-mail 2016.11.08. 19:28

lemaradt, hogy az mbvk.hu oldalon....

Burn Out # e-mail 2016.11.08. 19:26

akkor nyisd meg az ingatlan képe mellett az xls ikon alatt a pdf ikont és láss csodát :)

aurika # e-mail 2016.11.08. 19:20

Az elektronikuson nincs rajta!

Burn Out # e-mail 2016.11.08. 18:48

az elektronikus árverési hirdetményen is rajta van az adós neve

aurika # e-mail 2016.11.08. 18:38

Tisztelet Mindenkinek!

Egy kérdésem lenne, a közösképviselő megteheti-e, hogy a Társasháznak küldött végrehajtói levelet, (melyben az árverezés van kitűzve) a lakóknak (120 ez egy háztömb) a postaládájukba bedobja! Az árverés elektronikus! A nevet én úgy tudom nem lehet kiírni, csak a címet! Ez nem sérti a személyiség jogokat?

Burn Out # e-mail 2016.10.05. 05:21

lehet jogsértő, ugyanakkor lehet az is, hogy nem minősül visszaélésnek a fénykép készítése ha arra közvetlenül fenyegető vagy már bekövetkezett jogsértés bizonyítása érdekében közérdekből vagy jogos magánérdekből kerül sor, feltéve, hogy a képmás vagy hangfelvétel készítése vagy felhasználása a bizonyítani kívánt jogsértéshez képest nem okoz aránytalan sérelmet

fénysugár # e-mail 2016.10.05. 01:42

Melléképület építése során, a szomszéd lefotózott, ahogyan dolgoztunk az ablakából, feljelentés céljából,(jól látható az arcunk), amit elküldőt a hivatalnak.

Ezzel megsértette a személyiségi jogaimat?

elfmage999 # e-mail 2016.09.10. 00:49

Kizárás miatt kérhetsz birtokvédelmet a jegyzőnél.
Valamint tehetsz magánindítványt a bíróságon magánlaksértésért ha 30 napon belül vagy.

Ha elkezdesz élni a jogaiddal akkor abba fog maradni a piszkálódás.

Nicky1974 #   2016.09.09. 21:53

??? Még teljesen át sem költözhettünk. A fele holmink ott maradt , mert időközben lecserélte a zárat. Kértem többször ami a miénk juttassa el hozzánk, mellette hivatalos ügyeink is vannak, némelyik határidős. Mit csinálhatnék mást. Vagy ez egy taktika lenne? Mire menne vele , hiszen az sms-ek tartalma jogos kérések.

Lyonee #   2016.09.09. 18:16

"Persze nincs válasz csak 20 sms után,"
Ne csodálkozz, ha zaklatással vádol!

ObudaFan # e-mail 2016.09.09. 06:42

Senki nem mondta, hogy a másik fél mindent megtehet. Ha ő jogellenes magatartást folytat, akkor azt kihasználhatod. De attól még felesleges neked hibázni, és ezzel a saját életedet megnehezíteni.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

Nicky1974 #   2016.09.08. 18:49

Az indítékot nem értem. Mi lehet valakinek a célja ezzel? Hiszen Ő volt aki miatt elváltak útjaink. Akkor miért nem élvezi az új macával az életet? Miért ketten keserítik a másikét? Ez az ami számomra felfoghatatlan.

Nicky1974 #   2016.09.08. 18:31

Elég unfair , hogy az egyik fél bármit mondhat, megtehet, manipulációkkal kicsalhat rossz reakciókat, a másik fél meg nem elég , hogy csalódott amiért folyamatosan átverik, semmi nem marad csak tűrjön és reménykedjen az emberek jóindulatában, hogy nem hisznek el minden rágalmat ?

ObudaFan # e-mail 2016.09.08. 18:08

Én ezt a nyílt levél dolgot nem javaslom. Célt nem érsz el vele, viszont muníciót szolgaltatsz neki, hogy újabb eljárásokat indítson ellened. Akármekkora is a sérelmeket, jobban jársz, ha higgadtan jársz el.

Ügyvéd - Bp.

obudafan@freemail.hu

Nicky1974 #   2016.09.08. 14:42

Erre nem is gondoltam. Néha nem egyértelmű dolgokat ír. Van hogy éjjel . Én eddig reagáltam. Kérdeztem hogy "mi ez"? Nyilván van Persze nincs válasz csak 20 sms után, de a gyerek által ha felmerült megbeszélés lenne, ha kérdezem sokszor csak egy hét múlva válaszol, de addig minden más oda nem illő tölteléket ír és szó szerint provokál erre csak utólag jöttem rá. De az értelmét nem értem. Miért csinál valaki ilyet? Mi érdeke fűzi hozzá?