rágalmazás, személyiségi jogok megsértése


sidney28 # 2010.05.19. 08:06

Közönöm szépen!

ObudaFan # 2010.05.18. 20:23

A jegyzőnél lehet feljelentést tenni 30 napon belül.

sidney28 # 2010.05.17. 18:30

Szeretnék egy kis segitséget kérni.Párom volt élettársa ismét elkezdett bennünket zaklatni.Telefonon keresztül mondta azt,hogy drogot fogyasztunk amit még egy internetes közösségi oldalon is elküldött levélben.Továbbá,gyermekelhanyagolással vádol bennünket a drog miatt.Soha nem éltünk ilyen szereken!!!!!!!A gyermekeink gondozása is teljesen rendben van.Szeretnénk elmenni egy vérvizsgálatra és kérni egy környeztettanulmányt a gyámügytöl és egy iskolai szakvéleményt a gyerekek miatt.Feljelenthetem e a biroságon vagy a rendörségen ha megcsináljuk a vizsgálatot és a véleményt?Mert ezt már nem birjuk elviselni amit ellenünk müvel!Mit lehetne tenni ez ellen?Kaphat e ilyen esetben valaki büntetést?Válaszát elöre is köszönjük!

ObudaFan # 2010.05.14. 13:17

andrea1107

Megérhet egy személyiségi jogi pert.

mastercam

Egészen pontosan mit?

mastercam # 2010.05.13. 07:03

Tisztelt Fórumozók!

Mit tehetek ha a közvetlen felettesem és kollegáim valótlan vagy aránytalanúl eltúlzott negatív inforációkat terjesztenek a munkámról és ennek lehetséges fegyelmi következményei lesznek?

ObudaFan # 2010.05.11. 20:02

Amint írtam, szerintem nem.

ObudaFan # 2010.05.10. 17:02

Hamis vád akkor valósul meg, ha a feljelentő olyan dolgot állít, ami alapján a valósága esetén büntetőeljárás indulhatna. Itt meg nem erről van szó.

bajussz

Akkor meg lehet próbálni.

bajussz # 2010.05.09. 20:48

Obudafan:

bajussz
Szerintem semmivel, ez nyugodtan tekinthető nyilvános közszereplésnek.

de reklámokhoz használják fel a képet. nem pedig egy cikk jelenik meg, hogy diplomaosztó volt.

így nem más a helyzet?

balazs69 # 2010.05.09. 14:03

Ha nevesítve volt a feljelentés Zsibet esetében, és abban nyomozás indult, akkor "hamis vád"-ról lehet szó. Igaz?

ObudaFan!
Ha lesz időd, akkor megnéznéd amit írtam zaklatás,rágalmazás topik alatt? /köszönöm/

ObudaFan # 2010.05.09. 12:38

Ilyen szövegrész nem is volt benne. De nem ez a probléma, hanem az, hogy főszabály szerint hatósági eljárás indításával nem lehet rágalmazást elkövetni.

ObudaFan # 2010.05.05. 10:29

rendes

Bizonyítani neki kell a vádat. Egyébként 3 év az elévülési ideje, de ezt megszakította a vádemelés.

ObudaFan # 2010.05.05. 10:27

szóból ért

Pontosan mi a szöveg?

gottie

Igen.

rendes # 2010.05.05. 07:44

T.Fórumozók!!
Kérdésem a következő lenne ,van egy peres ügyem rágalmazás vétsége miatt mint vádlott vagyok jelen egy ügyben az ügy nagy vonalakban visszanyúlik 2006-ra,
vádlóm azt állítja hogy csináltam egy internetes blogot nevemmel ellátva és benne őt mocskolom.
Valóban volt egy hasonló névvel ellátott blogom amiben viszont semmiféle mocskolódás nincsen.
Se ip címmel semmivel nem tudja alátámasztani ezt a dolgot.
Viszont váddal éltem szintén e miatti rágalmazásért.
Kérem valaki adjon tippet tanácsot kezd az ügy eldurvulni már kértem pszihológiai vizsgálatot is mert a hölgy egy kicsit hogy is mondjam ,rögeszméje vagyok.
Mindent el akar követni hogy kiforgasson amimből csak tud.
Bár szüleim háza a nevemen volt azt leírattam nevemről de a perköltségek és az ügyvédi költséges igen tetemes összegűek.
Kérdésem hogy ennek van e elévülése??ha esetleg mégis én jönnék ki bűnösnek ugyanis ő felfogadott egy sztárügyvédet amire sajnos nekem semmi anyagi kapacitásom nincs bár hivatalból kirendelhettek volna egyet de nem tartottam szükségesnek.
Minek nézhetek elébe.
köszönöm a válaszokat.üdvözlettel

szóból ért # 2010.05.04. 18:58

Tisztelt Fórumozók!

Szeretném megtudni, hogy amennyiben a banki átutalás üzenet részében a valóságnak nem megfelelő és bizonyítás nélküli ismétlődő rágalmazás szerepel az jogilag minek számít, milyen módon lehet ellene védekezni? Mi számít pontosan rágalmazásnak vagy zaklatásnak?

Köszönöm a válaszokat!

gottie # 2010.05.04. 17:53

Tisztelt ügyvédek, fórumozók!

Segítségüket kérném. Erősen sértő képek(hasonlítás egy állathoz, stb.) interneten közzététele miatt tehetek rendőrségi feljelentést?

Előre is köszönöm segítségüket!

dorka11 # 2010.05.03. 21:15

Köszönöm Dr.Grád András ügyvéd ur válaszát.
Milyen lehetőségeim vannak, illetve ha a hamis vád magába olvasztja a rágalmazást, akkor lehet-e /érdemes-e/ rágalmazásért feljelentést tenni?

Grád András # 2010.05.03. 21:00

A leírtak alapján inkább hamis vádnak tűnik, az ilyen esetben magába olvasztja a rágalmazást.


dr. Grád Andrásügyvéd - egyetemi tanár1137 Budapest, Szent István krt. 12. I. 5.06-30-280-1846www.kapcsolattartas.hu

dorka11 # 2010.05.03. 20:37

T.Fórumozók!

Polg.peres ügy tárgyalásán az egyik fél kijelenti, hogy ő tudja, hogy a másik fél egy korábbi, a jelen per tárgyával összefüggő korábbi -más hatóság előtt lefolytatott- eljárásra hamis tanut vitt. Az elhangzottak jegyzőkönyvbe kerülnek.
1./ Ez rágalmazás-e vagy hamis vád?
2./ Megáll-e a jogellenes állitás?

Előre is köszönöm a választ.

ObudaFan # 2010.05.03. 20:16

Tereld, választhatsz büntetőeljárás és polgári per között, vagy egyszerre mindkettőt is indíthatod.

panka03 # 2010.05.02. 21:02

Kedves Mindenki! A következő problémával kérném a segítséget: Szüleim válnak és édesapám új barátnője valótlan dolgokkal vádol meg(pl: munkahelyén kerestem csúnya szavakat használva, utcán ordibáltam vele-állítólag többször is)Természetesen nem igazak az állításai. Édesapám nem hisz nekem és nem akarja, hogy kiderüljön az igazság, nem akar szembesíteni vele. A fentiekre való tekintettel nagyon megromlott a köztünk levő kapcsolat apukámmal, aminek gondolom a hölgy örül. Szeretném a dolgot jogi útra terelni, hogy így vagy úgy kiderüljön az igazság és rendeződjünk a kapcsolatunk. Előre is köszönöm a segítséget.

Beata33 # 2010.04.28. 09:00

Tanácsot szeretnék kérni ,hogy mit tegyek?
A lányom középiskolába jár ,és az egyik angoltanár a kezdős angolosokat "szekálja" pl.olyanból irat dolgozatot amit még nem tanultak,vagy le libázza(köztük az én lányomat is)ettől durvább jelzővel is illeti némelyiket,olyanokért ír be egyeseket hogy még ő maga sem tudja felmutatni stb.Lett szólva osztályfőnöknek,igazgatónak de semmi....3 angol tanár van nekik most és az én lányom a másik kettőnél 4és 5 jegyeket kap ennél az egynél két jeggyel rosszabbat és van neki is 5 eggyese amit nemtud a tanár se megmondani hogy miért.Már a kezdős angolosok eggyütt is voltak lent az igazgatónál...Van olyan gyerek akinek 18 db eggyest írt be ez a tanár és folyamatosan flegmázza őket.Azt mondaj hogy ő utál odajárni ,utálja a gyerekeket stb.könyörgöm az ilyen minek megy tanárnak????Eggyik szülö se mert még bemenni mert félnek hogy utána mégjobban "rászáll "a gyerekére.De én ezt már nemviselem el,mert a tanulás rovására megy,a többi tantárgyból 4-5re áll tehát nemazzal van a baj,h nem tanul....Köszönöm hogy elolvastátok és várom a válaszokat mit tudok csinálni.

Kovács_Béla_Sándor # 2010.04.26. 08:26

Ilona, próbáld meg érthetően leírni, mi van azokkal a munkaszerződésekkel, mert így nem tudunk segíteni.
(Még az is lehet, hogy azért állsz vesztésre a perben, mert a bíró se érti, amit hasonlóan zavaros módon előadsz.)

Tóth László # 2010.04.25. 19:18

Kedves Fórumozók!

Az lenne a kérdésem, hogy napilapban közölt olvasói levél alapján lehet-e személyiségjogi pert indítani, illetve pozitív válasz esetében a napilap kiadója vagy pedig a levél írójával szemben?

Válaszotok hálásan köszönöm!

ObudaFan # 2010.04.22. 16:01

bajussz

Szerintem semmivel, ez nyugodtan tekinthető nyilvános közszereplésnek.

Szilvi12

De, elég.

ilona63

Egyáltalán miről szól a per, ki mit szeretne bizonyítani, és mi a jelentősége, hogy ezeket az iratokat ki milyen sorrendben csatolta?

ilona63 # 2010.04.22. 14:19

Tanácsot kérek, remélem megnyugtat. Arról van szó, hogy több mint 2 éve pereskedem a volt munkáltatómmal. A munkaszerződésemet a peranyaghoz csatoltam (én vagyok a felperes), amelyen az alperes szintén csatolt, csakhogy neki tetsző sorrendben, így a munkaszerződésben eredetileg nem lévő próbaidő az övében szerepelt. A bíróságot hiába kértem az iratok beadásának időpontjait és az iratok tartalmának átvizsgálásra, hogy bebizonyítsam az alperes hamisitását, nem tett a bíróság semmit. Úgy néz ki, az Ő később küldött (először azonos sorrendben lévő, majd a következő tárgyalásra már felcserélt sorrendű) iratait ismeri el igazinak. Úgy néz ki, elveszitem a pert. Kihez forduljak? Kérem segitsen.
"igazságkereső"