előszerződés - foglaló


Dr.Attika # 2017.03.03. 16:35

Ellenőrizze le a céget a cegjegyzek.hu oldalon, a cegkozlony.hu oldalon. Ilyen megbízást el sem vállalhattak volna. Nagy valószínűséggel csalás áldozata lett. nagy valószínűséggel nem látja viszont a pénzét.

tevegel # 2017.03.03. 13:03

Köszönöm szépen! Hétfőn felkeresem őket és megpróbálom szép szóval visszaszerezni a pénzt, ha nem sikerül utána azonnal ügyvédhez fordulok.

ObudaFan # 2017.03.03. 09:48

A szerződés pontos ismerete nélkül azért biztosat itt nem lehet mondani, ezért ha szeretnél igényt érvényesíteni, fel kellene keresned egy ügyvédet a szerződéssel.

tevegel # 2017.03.02. 16:42

úgy fogalmazok inkább, hogy a sikeres árverési vétel átjátszása egy másik személynek.

tevegel # 2017.03.02. 16:36

Október 21-én írtuk alá a szerződést, átadtam készpénzben a munkadíjat, majd kb. 5 nap múlva utaltam az árverési előleget a cég számlájára.
December 6-a óta (árverés lezárása) tudják, hogy nem én leszek a tulajdonos, azóta nem szóltak.

Felhívtam egyszer januárban a nőt, akkor megnyugtatott hogy "nem felejtkezünk el Önről" - miközben már ment a tulajdonjog átjátszása.
És ma hívtam fel őket, mert úgy volt megbeszélve, hogy márciusban folytatódik a dolog.
Én hülye most jöttem rá, hogy átvertek.

tevegel # 2017.03.02. 16:27

A tandíjat meg kell fizetni.

tevegel # 2017.03.02. 16:26

Igen, köszi.

gerbera317 # 2017.03.02. 16:07

Igen, azért tanácsoltalak el onnan, mert ez tényleg nem végrehajtási kérdés.

Megbíztál valakit egy ügylettel, fizettél neki, megfizetted az árverési előleget, és azóta se ingatlan, se előleg vissza, sem semmi. Majd itt elgardíroznak téged.

ObudaFan # 2017.03.02. 16:02

tevegel

Látni kellene a szerződést, mindenesetre polgári per az indíthatónak látszik.

tevegel # 2017.03.02. 15:57

Bocs ha rossz helyen érdeklődöm, gerbera azt mondta, nem végrehajtási ügy, de ha az én nevemben regisztráltak, akkor sem az.
vagy a cég meggondolta magát, és másnak adta el az ingatlan, és egyszerű szerződésszegés?

tevegel # 2017.03.02. 15:55

Tiszteletem, itt botladozok a topikok között, legyen szíves megmondani nekem egy jogi szakember, ha kötöttem egy szerződést egy céggel arra, hogy eljárnak a nevemben/részemre egy végrehajtási ingatlan tulajdonjogának megszerzésére, és:

  1. vagy nem tettek semmit, és egy darab (mármint egyetlen licitelő volt) licitelő elvitte az ingatlant,
  2. vagy az én nevemben regisztráltak fel a licitre, és átjátszották másnak a a tulajdonjogot,

akkor szerződésszegésért polgári pert indítsak, mert sokba került az utalgatás, az árverési előleg.
És a céget hol panaszoljam be?

Ha nem adják vissza az előleget, azonnal rendőrségre menjek?
Előre is köszönöm.

Kovács_Béla_Sándor # 2017.02.17. 09:23

Bea1, Bea1... Túlpörögsz...

Bea1 # 2017.02.17. 08:52

Előszerződés nélkül nincs foglaló!!!

Előszerződés/szerződés nélkül átvett foglaló előlegnek minősül.

Tehát kellene egy előszerződés is, amiben szerepel minden lényeges adat, az ingatlanról is.

Megértem a helyzetét, javaslom, e-mailon keresztül egyeztessen az ügyvédjével.

ius latratus # 2017.02.17. 08:42

Azt mi innen honnan tudnánk, hogy jó-e egy olyan dokumentum, amit nem is láttunk? Ha letöltötted, akkor leszel szíves megmutatni az ügyvédednek, s ő majd kijavítja, miután elküldött a búsba...

korrekt54 # 2017.02.17. 06:48

Tisztelt Szakértők !

A holnapi nappal indulnék Balatonra egy nyaraló megvételére átadni a foglalót ! Az ügyvédemmel csak hétfői napon tudok időpontot egyeztetni, de ha szombaton nem adok foglalót, akkor esetleg más veheti meg az ingatlant, megelőzve engem.
Letöltöttem az internetről: " Átvételi elismervény foglalóról" nyomtatványt ! Körültekintetően kitöltve, adatok ellenőrzésével, két tanú aláírásával, jogszerű, elfogadható lesz -e a nyomtatvány !

Esetleg mire kell figyelnem ?

Köszönöm válaszukat

Kovács_Béla_Sándor # 2016.08.19. 14:48

Azt akarod mondani, hogy foglalót csak írásban lehet kikötni? Az új Ptk. szerint ez nem igaz.

Bea1 # 2016.08.19. 14:28

Foglaló előlegnek minősül szerződés nélkül.
Az meg visszajár.

Elanor # 2016.08.19. 13:30

Tisztelt Szakértő!

A következő problémával fordulnék Önhöz. Egy ismerősöm foglalót rakott le egy motorra augusztus 3-án. Erről írtak egy dokumentumot (nem szerződést) 2 nappal később közölte az Eladó, hogy nincs meg a törzskönyv (eddig arról volt szó, hogy az megvan), de hogy már folyamatban van az új beszerzése. A dokumentumon egy augusztus 23-i határidő van meghatározva (az nem, hogy ez mire vonatkozik). Az lenne a kérdésem, hogy felmerülhet-e az, hogy az ismerősöm nem kapja vissza a foglalót. Fél attól, hogy a motort csak nagyon soká szerezhetné meg, mert folyamatosan csak ködösítenek a törzskönyv megszerzésének időpontját illetően, így felmerült benne, hogy elállna a szerződés megkötésétől, ha visszakaphatná a foglalót.

Köszönettel: Elanor

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.02. 10:22

Igen.

Dr.Attika # 2016.07.02. 08:46

Ingatlan esetében csak írásban foglalva.

Kovács_Béla_Sándor # 2016.07.02. 06:34

De a szerződés már az egyező akaratnyilvánítással létrejön.

Dr.Attika # 2016.07.02. 04:05

"Sőt még a szerződés megkötése sem az igazi. Csak a vételár megfizetése az, ami véglegesíti az ügyet."

Ez a nagy tévedés Tisztelt Zöldövezet.
A magyar jog szerint a dolog tulajdonjogának átruházásához a felek erre vonatkozó akarata (szerződés), a dolog átadása és ingatlan esetében az ingatlan-nyilvántartásba bejegyzése szükséges. A vételár megfizetése nem feltéte.

Zöldövezeti11 # 2016.06.28. 17:35

Az a harmadik az un. vételi szándéknyilatkozat lett volna.... várta az ingatlanos, megkapta , de csak pénz nélkül !!

Zöldövezeti11 # 2016.06.28. 17:32

Vettem már lakást és házat is , hogy semmi foglaló, semmi előleg, semmi egyéb feleleges kiadás és mégis az enyém lett a portéka.

Zöldövezeti11 # 2016.06.28. 17:30

v Sherlock !

nem, hanem súgnak !