ingatlan kölcsönadási szerződés


Kovács_Béla_Sándor # 2010.07.21. 04:57

Khm.

shiller # 2010.07.20. 20:38

Választ köszönöm!

Tehát összefoglalva: ha ismerős ideiglenesen, ellenszolgáltatás nélkül lakásomban lakik (én persze másikban), és minden fizetendő költség marad az én nevemen, egy szívességi lakáshasználati szerződéssel ez nem bérbeadásnak minősül, és így legális, valamint az esetleges "rosszindulatú szomszédoktól" is megvéd. Jól értem?

Üdv,
s gábor

Dr.Attika # 2010.07.20. 17:50

Ingatlant jogszerűen nem lehet kölcsönbe adni-venni. A kölcsön szerződés tulajdonjog átruházásával jár. Ingatlan esetében főszabály szerint tulajdonjogot szerezni, annak az ingatlan-nyilvántartásba történő bejegyzése után lehetséges. A kivételes szabály erre a tényállásra nem alkalmazható.
Itt nyilván haszonkölcsön szerződésről van szó, melynek szabályait a Magyar Köztársaság Polgári Törvénykönyve XLVIII. Fejezet 583-585.§§-i szabályozzák.
Szivességi lakáshasználatra is van mód, de ebben az esetben Önt terheli a közösköltég és egyéb teher.
Ingatlannal kapcsolatban minden szerződés érvényességéhez írásbeliség kötelező.

shiller # 2010.07.20. 16:47

Köszönöm a gyors választ!
Üdvözlettel,
g

Hupikék # 2010.07.20. 16:41

Szívességi lakáshasználati szerződés. Nem kötelező az írásbeliség, de célszerű. Az internetes keresőbe beírva talál mintát.

shiller # 2010.07.20. 15:46

Tisztelt Ügyvéd Úr!

Egy vidéki barátomnak kölcsön szeretném adni a jelenleg nem használt lakásomat. A rezsit ill. a fenntartási költégeket ö fizetné.
Kell szerződést írnunk? Mi mi a formája, hogy ez hivatalos legyen? (Amennyiben ez szükséges.)

A válasz előre is köszönöm.

Üdvözlettel,
Gábor

hanna1 # 2010.05.07. 11:45

Nem tartom színlelt szerződésnek az esetünket!

Egy 50 eFt értékű pár négyzetméteres részt kiadna el, ha annak a költsége több lenne, mint 100 eFt??

Éppen a szabályok betartása végett érdeklődtem ezen oldalon!

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.07. 11:37

Színlelt, valótlan tartalmú szerződéseket kötni sem nem célszerű, sem nem bátorságos.

hanna1 # 2010.05.07. 11:09

Köszönöm a gyors válaszát!

Őszinte leszek: nem éri meg eladni, ui. több lenne a földmérő (nincs külön hrsz-a, így kell földmérő), illeték, ügyvéd díja, mint a telek ára!

  1. Tehát ha egy haszonbérleti szerződést írunk mi magunk, akkor helyesen járunk el?
  2. Egy ilyen mintát nem tudna nekem belinkelni?
  3. Az összeget módosítjuk 1-2 eFt/évre- és ez már reális.

Válaszát előre is köszönöm:
Hanna

Kovács_Béla_Sándor # 2010.05.07. 10:49

Miért pont 99 évre? (Hálásak lesznek az örökösök.)
Egyébként haszonbérlet lesz az, és akár szóban is érvényes. De a Ptk. 201-202. § erre is vonatkozik - ergo nem annyira nyerő az az évi egy filléres haszonbér.

hanna1 # 2010.05.07. 09:20

Tisztelt Szakértők!

Az alábbi ügyben kérnék segítséget.
A kertem hátsó részét kölcsön szeretném adni a szomszédnak 99 évre, 1 Ft-ért.

  1. Elegendő, ha mi "gyártunk" egy kölcsönadási szerződést 2 tanúval vagy más módja van ennek?
  2. Mintát tud-e valaki nekem linkelni, ha esetleg nem túl egyszerű ez a szerződés?
  3. Kell-e ezt jelenteni valahová?

A válaszokat előre is köszönöm!

Hanna