kamera felszerelése


nonolet # 2017.07.24. 16:29

Kell(het) sért(het)i.

Igen nagy a valószínűsége, hogy sérti is.
Mivel lesz felhasználás! az applikációban.

vabuaaa # 2017.07.24. 16:16

Tisztelt Fórum!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha élő felvételt készítek emberekről amit utána nem lehet visszanézni és nincs is rögzitve csak a pillanatnyi képet mutatja ami utána eltűnik(egy aplikációban lenne rá így szükség) ahhoz kell a személyek beleegyezése, sért személyiségi jogokat?

Köszönöm szépen

oregbeatsuhanc # 2017.06.30. 08:45

"Esetleg lehet próbálkozni birtokvédelmi úton.
1 éven belül a jegyzőnél
1 éven túl a bíróságon"

Én is ezt tettem, amikor a szomszéd által a két lakás és kertrészeink találkozási pontjaihoz közel ( 0,5 m )re a térfigyelő kamerák mellé két db. térmikrofont szerelt fel.
Miután felszólításra nem szerelte le és a felszerelés egy éven belül történt, a jegyző határozatban kötelezte tulajdonostársat a leszerelésre.
( A jegyző azt is elmondta, hogy a már egy éven túl felszerelt kamerák leszereltetését a bíróságon kérhetem, ha zavar engem.)
Erre a széllel szembe menő idiótája a jegyző határozatát megtámadta a bíróságon.
Hiába hivatkoztak a vagyonvédelem fokozott megerősítésére, a bírónőt mindössze az érdekelte, hogy a mikrofonos akciójához a hozzájárulásunkat kérte-e, illetve közgyűlést tartottunk-e ez ügyben, na meg, hogy a mikrofonok a közös osztatlan tulajdonú homlokzati falakra kerültek fel.
A birtoklásban való zavarás mellett itt már a személyiségi jogok megsértése, is felmerült, továbbá az üzemben tartási jogosultság is vitatva lett.

A kereset szomszédunk hosszas kioktatása és indoklás után elutasításra került.

Stage # 2017.06.30. 07:39

Alapvetően nem ördögtől való sőt. Csak ezt törvény szabályozza, hogy kik férhetnek a felvételhez és ki üzemeltethet ilyet.

nonolet # 2017.06.29. 22:06

Nem sántikálok rosszban...
De nem KÖZ területen,
ne nézegesse senki, hogy
mikor-kivel-hogyan jövök-megyek.

Márpedig a közös terület ugyebár nem közterület.

Burn Out # 2017.06.29. 20:15

szerintem a kamera leginkább azokat zavarja, akik amúgy is rosszban sántikálnak.

efi99 # 2017.06.29. 19:41

Már megint a paranoia.
És ha a lakó napi 3 fröccsért a kamera helyére egy hajléktalant állít és az meséli elé neki esténként, hogy ki mikor jött-ment? Azzal mit lehetne csinálni? Semmit. Miért olyan nagy baj ez, ha olyan területet figyel egy kamera, amit amúgy is bárki megfigyelhet, ha odamegy?

nonolet # 2017.06.29. 07:26

Mert logikus válasz.

1.
A lakógyűlés kötelezi az eltávolításra.
(mármint, ha nem hagyja jóvá utólag éppen...)

2.
A lakó leszedi.

Ha mégsem, akkor jön jogi út.

A lakógyűlés határozata
bírói úton kényszeríthető ki >> per.

Vagy el lehet indulni az adatvédelmi úton egyénileg.
be/feljelentés, nyomozás, per

Esetleg lehet próbálkozni birtokvédelmi úton.
1 éven belül a jegyzőnél
1 éven túl a bíróságon

Stage # 2017.06.29. 04:18

Köszi, bár az eredeti kérdésre senki nem válaszolt :D

nonolet # 2017.06.28. 22:41

Közös területre kamerát
csak a közösség engedélyével lehet
felszerelni is!

Akkor is, ha csak a magán ajtót nézi-látja.

Burn Out # 2017.06.28. 19:06

betörés esetén lehet jól fog jönni az a kamera

Szomorú örökös # 2017.06.28. 18:28

Stage

Ha csak egyetlen ajtót-bejáratot figyel, akkor azt felszerelheti szerintem a lakás tulajdonosa. Viszont olyan kamerát, ami közös területet figyel meg, oda a lakók elég komoly százalékú hozzájárulása szükséges.

Stage # 2017.06.28. 09:58

Kedves fórumozók!

A társasházban ahol lakom, felszerelésre került az itt lakók engedélye nélkül egy kamera, ami hozzájárulás nélkül rögzíti a társasházban lakók, és az ide látogatók képmását, és feltételezhető, hogy hangot is.

Csak polgári perben lehetne elérni, hogy szedje le az illegálisan felszerelt kamerát, vagy van olyan hatóság, ami kötelezheti a leszerelésre?

Köszönöm

prometheusz # 2010.09.13. 17:26

nem vagyok jogász, de ugy tudom, a kamera közterületre nem nézhet, csak magánterületre.
tehát akik a saját kertjében belül már bennvannak, azokat felveheti, de akik az utcán vannak, azokat nem.
ha nem jön jobb ötlet, keresd fel a jegyzőt.
de szerintem feljelentést is tehetsz.

vadvirág (törölt felhasználó) # 2010.09.12. 18:12

Segitséget szeretnék kérni az alábbi témával kapcsolatban
Szomszédunk kamerát szereltetett fel az udvarába úgy,hogy a hozzánk érkezőket mind feltudja venni.
Megteheti ezt? és milyen jogi uton tudom ezt rendezni hogy ,az elöttünk lévő területet a kamera nevegye fel?
vadvirág