Elévülés számítása


Dr.Attika # 2017.03.06. 18:21

Jogos a bank követelése. A bank szolgáltatott(nyilvántartás, rendelkezésre állás, egyenleg közlése stb.) Hogy Önök nem fizettek be, nem vettek ki pénzt, nem utaltak az azt jelenti, hogy a rendelkezésre állástól több szolgáltatást nem vettek igénybe. Én tavaly váltottam bankit. Tértivevényes levélben felmondtam a bankszámla szerződést. A bank válaszlevelében elfogadta. Vissza fizetett 4300 forintot a bankkártya miatt igaz ebből levont 1400 forint kezelési költséget és békésen elváltunk. Önöknek is ennyit kellett volna tenni.

Vadsuhanc # 2017.03.06. 18:11

No akkor ide is is beírom neked. Többet nem fogom.,

Üdv Andi51!

Amennyiben a számlához számlavezetési díj tartozott, akkor mi a kérdés alapja ? Igénybe vettek egy szolgáltatást, amelynek díját nem fizették meg. A szerződést nem mondták fel gondolom. ( igazolni kell )

A havi 1025 forintos számlavezetési díj ( 13 évre visszavezetve ) nem tűnk túl soknak, de ennek vitatása csak a szerződés pontos ismeretében lehetséges.

Andi51 # 2017.03.06. 18:02

Üdv,Érdeklődni szeretnék,hogy valaki tud-e segíteni .13 éve csináltunk az erste banknál számlát a párommal,de nem használtuk most kijött egy számla ,fejenként 160 e ft-os tartozásról.Jogos ez ennyi év után? Én már el is felejtettem,hogy van,sosem használtuk.Válaszokat előre is köszönöm.

gerbera317 # 2017.03.02. 14:10

Ne gondold. Csak olyan csúnyát gondoltam, hogy már leírni sem mertem. Bbb@ssz@mäg...

Vadsuhanc # 2017.03.02. 14:07

:-)

Belefáradt..:-) Bezzeg engem mindig lebacc... jogosan.

ius latratus # 2017.03.02. 14:05

Off

A megszólítás utáni két mondat UTÁN IS(!) elolvasta gerbera fórumtársunk a kérdező sorait úgy, hogy azokhoz nem volt megjegyzése.
Ejjh!, semmi nem a régi már...
:)

on

gerbera317 # 2017.03.02. 11:12

jogosan követelik ezt így már mindenféle felárral??
Igen. Ha te másként gondolod, majd teszel ellene, ld. a folytatást.
Vagy lehetséges, hogy elévült?
Az is lehet. De nem ettől jogtalan valami.

Ritus1985 # 2017.03.02. 10:55

Tisztelt Fórumozók!

A mai nappal kaptam levelet egy követelés kezelő cégtől, mely szerint tartozásom van a Provident felé, és amit ők átvettek és kérik az összeget.
Valóban volt egy hitelem a Provident felé korábban, amit fizettem rendesen, viszont egy részét anyagi okokból már sajnos nem tudtam rendesen fizetni...Ez legalább 10 éve volt és soha senki nem keresett meg ez ügyben.
A kérdésem az lenne, hogy jogosan követelik ezt így már mindenféle felárral?? Vagy lehetséges, hogy elévült?
Előre is köszönöm a választ!

Belus74 # 2017.03.02. 10:11

Tisztelt Fórumozok
Személyi hitelem van (volt)2010 ben felmondták!
2016 kaptam fizetési meghagyást ellentmondtam
Most kéri a pesti bíróság,hogy nyilatkozzak ha a lakóhely szerinti bíróság tárgyalja az ügyem!
A kérdésem mikor érveljek az elévülésre?Semmi levelet semmi végrehajtást semmi elismerés nem volt ez idő alatt!!
Előre is köszönöm a segítséget

ObudaFan # 2016.10.27. 13:26

de igazándiból az érdekel, hogy elévül e a követelés, ha nem viszik biroságra az ügyet?

Ez még a régi Ptk. alapján elbírálandó kérdés. Ha nem volt közjegyzői okiratba foglalva a követelés, akkor egy egyszerű felszólító levél is megszakítja az elévülést.

tomassy # 2016.10.27. 13:16

egyenes és érmezhető választ kapni ”
Erre a tényállásra?

Tisztelt Uram!

Nem értem a kérdését! Ön érti az enyémet? Na nem kardoskodni szeretnék, tiszteletlennek lenni pedig véggképp nem, de úgy érzem egyértelmű a kérdés! De legyszerűsitve... A az előbb leirt követelésre milyen módon vonatkozik az elévülés?

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.27. 12:57

egyenes és érmezhető választ kapni
Erre a tényállásra?

tomassy # 2016.10.27. 12:51

Tiszteletem!

Az ügyben kerestem fel ezt az oldalt, mert szeretnék végre egy egyenes és érmezhető választ kapni azon kérdésemre, mi szerint egy 2005.12. hóban felvett deviza alapú autóhitelre, miként vonatkoznak az elévüléssel kapcsolatos jogszabályok. Történt ugyanis, hogy a bank 2011 év végén felmondta a hitelt minek után az autót visszajuttattam részére, és a további befizetéseket abbahagytam! A bank az autót eladta majd küldött egy 4 milliós csekket hogy fizesem be! Azt meg nem tettem, a bank viszont a követelést eladta! Bonyolitanám tovább, hogy lizing is volt, meg forintositás is, de igazándiból az érdekel, hogy elévül e a követelés, ha nem viszik biroságra az ügyet? Most telik le az öt év! Maradok tisztelettel!

ObudaFan # 2016.10.25. 04:30

Ahogy írtam, a jogerős ítélet után csak a végrehajtási cselekmények szakítják meg az elévülést, így mindegy, hogy küldtek-e felszólító levelet.
Ahogy írtam, végrehajtás megszüntetése iránti pert lehet indítani, ha végrehajtás indul. Ha nagyon elébe akarsz ennek menni, akkor esetleg indíthatsz már most pert annak a megállapítására, hogy ez elévült.

pappm78 # 2016.10.24. 17:17

Igazából nem tudom biztosra, hogy ajánlottak voltak, mert EOS nem mutatott fel nekem erről igazolást, mikor kértem a bizonyítást.... csak levél másolatokat adott

pappm78 # 2016.10.24. 17:14

Igen, Anyukám lakik ott, és van amit át vett ezekből, többet nem tudok.

eos_üldözött # 2016.10.24. 16:53

Az Eos ajánlott leveleket küldött a rossz címre?

pappm78 # 2016.10.24. 15:51

Nincsen tudomásom végrehajtásról, hol lehet ennek utánanézni ?

pappm78 # 2016.10.24. 15:24

ObudaFan !
Köszönöm válaszát ezek hasznos információk számomra. Nem, még nem indult végrehajtás az ügyemben. Az elévülésben nem vagyok biztos, mert ez az ügy egy 2000.nov.-ben kötött hitelkártya szerződés tartozásból indult ki. 2007.-ben elköltöztem, ezt nem jeleztem a banknak. A felszólításokat valószínűséggel édesanyám át vette, de nem emlékszik már rá és nincsenek meg. 2008.-ban ideiglenes, 2013.ban állandó lakcím váltás. A hiteltartozásról csak 2016.08.-hóban értesültem egy véletlen folytán. EOS Fakt. küldött felszólítót, hogy 2014.-től intézi. Ez a levél 2016.01.-hóban lett postázva a régi címemre. Személyesen felkerestem a EOS-t kértem iratbetekintést, nem sikerült hasznos információt szereznem. Írtam 2 méltányossági kérelmet és kértem őket, hogy bizonyítsák be, hogy a követelés nem évült el. Válasz levélben elküldték nekem a 2014.től az összes EOS küldemény másolatát. Közölték velem, hogy nem érkezett vissza küldemény, a követelés nem évült el. Esetleg tudnak tanácsot adni nekem, hogyan érdemes továbbindulnom..?
Nagyon elévülés esélyes az ügyem, de nem tudom hol tudom megfogni őket :(

ObudaFan # 2016.10.24. 10:45

pappm78

A jogerős ítélet után csak a végrehajtási cselekmények szakítják meg az elévülést, tehát annak a megállapításához, hogy az elévülés bekövetkezett-e, meg kell nézni, hogy indult-e végrehajtás, és abban mi történt.
Ha az elévülés bekövetkezett és most szeretne a jogosult végrehajtást indítani, vagy azt folytatni, a kötelezettnek kell pert indítani a végrehajtás megszüntetése iránt és a keresetlevélben érdemes kérni a végrehajtás felfügegsztését is.

pappm78 # 2016.10.23. 15:33

Köszönöm szépen a gyors választ !

Kovács_Béla_Sándor # 2016.10.23. 15:18

Az ítélet nyilván nem évülhet el, de a megítélt követelés igen.

pappm78 # 2016.10.23. 14:19

Tisztelt Fórumozók !
2005.-ben A Pesti Központi Bíróság kölcsön iránt Bank indított perében ítéletet mondott, melyben az alperest kifizetésig járó kamatos részletfizetésre kötelezte. A kérdésem az lenne, hogy ezeknek az ítéleteknek van e elévülési ideje, ill. 2014.-ben egy behajtó céghez került az ügy és hivatkozhat e erre az ítéletre.
Tisztelettel: PappM.

ObudaFan # 2016.06.23. 16:17

Büntetőügyben te eleve nem vagy jogosult felülvizsgálattal élni, a polgári perben pedig ilyen pertargyertek mellett nincs helye felülvizsgálatnak.

ObudaFan # 2016.06.23. 16:17

Büntetőügyben te eleve nem vagy jogosult felülvizsgálattal élni, a polgári perben pedig ilyen pertargyertek mellett nincs helye felülvizsgálatnak.