CASCO átkötése kötvényfordulókor


ObudaFan # 2012.01.02. 21:54

Véleményem szerint nem.

ah.lorinc # 2012.01.02. 19:36

Pontosan mennyit is kérhet a biztosító díjnemfizetés esetén?

Ptk. 552. § (2) Ha a szerződés a díj nem fizetése miatt megszűnik, a biztosító a szabályzat szerint követelheti a tartamengedmény megfizetését.

Ez lehet akár az éves biztosítás díja is, függetlenül attól, hogy a díjnemfizetést követő 10-11 hónapban már nem áll helyt?

efi99 # 2011.11.06. 19:04

Most látom, hogy itt hasonló a téma, amilyet pont most nyitottam, bocs miatta.
http://www.jogiforum.hu/forum/34/29779
Lentiekből azt olvasom ki, hogy nem lehet egyszerre 2 casco-m.
A probléma viszont az, hogy honnan tudjam, hogy a jelenlegi biztosítom, hogyan viszonyul majd a be nem fizetett havidíjhoz? Tehát, hogy ténylegesen mikortól válik semmissé? Ugyanis: amíg ő szekál engem, addig még él a régi szerződés? Egyáltalán mit jelent az, hogy 30 nap után szűnik csak meg, ha én erre a hónapra nem fizetem be, akkor kárra nyilván nem fizet már, de ezzel egyidőben meg nincs megszűnve sem, merthogy nem telt le még 30 nap és ezért nem is köthetek másikat?

monxla # 2011.10.31. 10:25

Korrektek voltak, vissyaadt'k...

ObudaFan # 2011.07.12. 18:14

Azon sem lepődnék meg, ha per nélkül nem adnák vissza.

monxla # 2011.07.12. 13:41

Köszönöm a választ!

  1. Ez is igaz, bár ezt a 30 napos határidőt gondolom ők is ismerik.
  2. Biztosan nem adják vissza automatikusan, gondolom írásban kell kérjem. Azon se lepődnék meg, ha nem a teljes összeget adnák vissza.

Azonban fogalmam sincs mitévő legyek. Az új biztosító szimpatikusabb lenne és olcsóbb is. Azonban a 12 havi díj kifizetésétől olcsóbb ha maradok a réginél.

ObudaFan # 2011.07.12. 13:27
  1. Az nem írásos felszólítás.
  2. Szerintem igen.
monxla # 2011.07.12. 12:56

Üdvözletem,

  1. Sajnos már küldtek 2 SMS-t hogy nincs befizetve a tárgyhavi díj.
  2. Tehát ha jól értem a túlbiztosítás tilalma miatt a második CASCO semmis így az oda befizetett összeget visszakaphatom?

köszönöm

ObudaFan # 2011.07.12. 12:44
  1. Követelheti, de ha 30 nap alatt sem felszólító levelet nem küld, sem meg nem állapodtok halasztásban, sem pert nem indít, megszűnik a szerződés.
  2. A túlbiztosítás tilalma folytán a második CASCO szerintem semmis, így vissza.
monxla # 2011.07.12. 12:18

Üdvözletem,

Segítséget szeretnék kérni, a következő esetben mit célszerű tenni?

Casco biztosítás fordulókor át lett kötve, új biztosítónál első díj ki lett fizetve. Azonban a réginél a lemondási határidőből kicsúsztam saját hibámból.

  1. Követelheti-e az előző biztosító a teljes éves díjat, ha nem fizetem többé a havidíjakat?
  2. Ha maradok a réginél(kérek egy fedezetigazolást és eljuttatom az új biztosítóhoz) az újnak már befizetett összeg (vagy egy része) valahogy vissza kapható-e?

Előre is köszönöm.