KÉRDÉS - visszafizetési kötelezettség


ObudaFan # 2015.03.29. 17:17

Ha a szerződésszegés jelentős, akkor elállhattok a szerződéstől és akkor visszajár a teljes díj, így az anyagköltség is. Az a feltett kérdésből nem egyértelmű, hogy jelentős-e a szerződésszegés, de a leírtak alapján azért valószínűsíthető.

paxia # 2015.03.27. 14:43

Nem akarja kifizetni, ezért visszakéri.

groszfater@gmail.com # 2015.03.23. 14:34

most-akkor kifizettétek vagy nem ?

Nintendo # 2015.03.23. 12:48

Szervusztok!

Kérdéssel fordulok hozzátok.

Rendeltünk egy munkát a konyhába, ami többszörösen rosszul lett kivitelezve - rosszul mérték fel a területet, stb... Most a kivitelezőt megkértük, hogy vigye el a hibás munkáját és adja vissza a pénzt.
A kivitelező az anyagköltséget nem akarja visszaadni.
Az általa elrontott munkába tett anyagot, ami számunkra használhatatlan, viszont nem akarjuk kifizetni.

Mire tudunk hivatkozni? A szerződés ilyen esetre nem tér ki.

Köszönettel,

N

ObudaFan # 2011.09.17. 12:49

Legalábbis úgy tűnik, hogy jó esélyek vannak, de hát látni kellene az iratokat is meg az ő elszámolását is. Miért nem az ügyvédedet kérdezed, aki még ismeri is ezeket?

Nihil90 # 2011.09.17. 12:33

NEM TALÁLTAM GYORSAN JOBB TOPICOT:)

Sziasztok!
Megpróbálom a lehető legegyszerübben de érthetően vázolni a szitut.
Egyszerűsített vállakozói szerződést kötöttem egy vállalkozóval teljes lakásfelújításra.
Ezen az iraton 6pontban felsorolta a munkákat, árral együtt. Itt jegyzem meg semmi kiétételt nem kötött arra hogy ezek az árak csak akkor érvényesek ha ő fejezi be a munkát. Tehát olyan esetben ha megválok tőle akkor más lenne az árképzés.
Többször nem találtam a lakásban senkit, holott élő szerződésünk volt és nála egy csomó pénzem. Számlát több ízben kértem tőle, de nem kaptam. Elfogyott a türelmem, és az ügyvédemmel odahívattam a lakásba, ahol szóban felmondtam neki. Ekkor sem tartózkodott egy munkás sem a lakásban. Aznap este részegen visszajött, odahozott egy hajléktalant hogy ők őrizni fogják a lakást, mert én lopni akarok(?). Ekkor kihívatam a rendőröket, ők eltávolították a lakásból, mindeközben ő kihordta az összes személyes tárgyát, majd nagynehezen visszaszolgáltatta a kulcsomat is.
Megbeszéltük hogy az ügyvédem irodájában elszámolunk egymással.
Ott meg is jelent ma reggel, és követelte az írásbeli felmondást mert ő addig nem mutat számlát. Végül írtunk neki egyet, én aláírtam, de ő nem volt hajlandó, sem elfogadni, sem aláírni, se semmi.
Eddig 770.000Ft-ot vett át tőlem amit alá is írt. Ebben az árban benne volt az elektromos hálózat teljes cseréje(115.000ft) a víz és szenyvízhálózat cseréje(120.000ft) illetve a fűtéskorszerűsítés ára{(535.000ft)kazán nélkül}.
Ebből elkészült a lakás kicsomagolása, ezért a szerződésben 25.000 ft-ot kért(tehát minden burkolat, ajtók, lambéria kiszerelése, és leszállítása a lépcsőház elé) illetve a villanyszerelésből annyi hogy kivágták 90%-ban a villanyvezeték helyét. A vízhez egyáltalán nem nyúltak, a fűtéskorszerűsítéshez pedig beszerzett pár anyagot(rézcső, egy két idom, slussz.)
Ehezképest az ügyvédhez ma odahozott egy egyszerűsített készpénzfizetési számlát 769 731 Ft-ról, amit ő állított ki. Elmodnta hogy ez úgy jött ki hogy ő bizonyos "építőipari normatíva" alapján számolt el, mivel ezek az árak(a szerződésünkben foglaltak) szerinte csak akkor érvényesek ha az összes munkát ő végzi. De arról kitétel amiről ő beszél a szerződésben nincs. Ez az egyik része a dolgoknak. Ez így összesen : 325.356 Ft lett. A másiki kitétel az anyagköltség amit a fűtéskorszerűsítéshez szerzett be. Erről még egy általa írt részletező sincs, bolti számla pláne, csak annyi hogy anyagköltség: 444.375 Ft. Ez így jön ki együtt az elöbb említett: 769 731 Ft-ra.
Én most itt állok egy kibontott lakással, amin a konvektor lyukai tátonganak, pár villanyvezetéknek kivájt réssel és -770.000ft-al. Nem hajnaldó fizetni.
Mik a lehetőségeim? Ha beadom polgári perre, nyerek? A szerződésünk kristály tiszta. A pénzt amit átvett aláírta. A lakásban mindent lefotóztunk, ahogy ő ott hagyta. Remélem ennyi infó elég.

hunfrakk # 2011.09.08. 19:31

ha nem látjuk adott végzést
és pontosan nem ismerjük előzményeket
nem lehet felállítani pontos tényállást
és megoldást sem lehet találni
egyáltalán, milyen jogszabályokra hivatkozik az a végzés?

Impossible # 2011.09.08. 15:36

LOL

az ismerősöm egy nő

ez talán magyarázat :D

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.08. 15:34

Az nem is írt neki. Vagy akkor mégis? Szép, tiszta tényállás. :)

Impossible # 2011.09.08. 15:30

nem is azért írtak, mert ők folyósítják, a nav se folyósít... :)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.08. 15:28

A polgármesteri hivatal se folyósít munkanélküli segélyt (álláskeresési támogatást).

Impossible # 2011.09.08. 15:25

a jogorvoslatnak helye nincs azt én se értem, miért írják

végrehajtó1 # 2011.09.08. 15:22

mi köze "munkanélküli segélyhez" a NAV-nak????

Nav hajtja be(adók módjára)

Impossible # 2011.09.08. 15:20

"önkormányzat PM hivatala" írta neki, nem a NAV, azt mondja most már

végzés

ezt írták neki:

"ezen végzés ellen önálló jogorvoslatnak helye nincs"

hunfrakk # 2011.09.08. 15:04

mi köze "munkanélküli segélyhez" a NAV-nak????

mi az: határozat / végzés???

fellebbezni hogyhogy nem lehet???

Impossible # 2011.09.08. 15:00
  • ha
Impossible # 2011.09.08. 14:59

ja, jól hangzik

egyébként állítólag a nav írt neki egy szívhez szóló levelet, hogy ha fizesse be, és nincs helye fellebbezésnek (???)

hunfrakk # 2011.09.08. 14:36

lewho által felhozott jsz.hely jó lesz sztem

Rexor # 2011.09.08. 13:24

Elnézést, tévedtem. Ott a pont :).

Kacsa1111 # 2011.09.08. 13:22

Kedves Impossible,

imerősöd, mi?:)))

bocs, ezt nem tudtam kihagyni...:)))

Kedves Rexor,

Ez a járadék, nem az a járadék

ezt - bevallom - nem értem...


Kacsa11

Rexor # 2011.09.08. 13:06

Imp,

Ez a járadék, nem az a járadék :). De attól még, hogy a munkaügyi központ késedelmeb esett (bár az nem derül ki, hogy miért), miért ne kellene visszafizetni a jogosulatlanul felvett összeget?

lewho # 2011.09.08. 13:06

1991. évi IV. törvény
a foglalkoztatás elősegítéséről és a munkanélküliek ellátásáról

Visszafizetési és megtérítési kötelezettség

37. § (1) Az, aki ellátást jogalap nélkül vett fel, köteles azt visszafizetni, ha erre a felvételtől számított hat hónapon belül írásban kötelezték.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott idő elteltével a jogalap nélkül felvett ellátást akkor lehet visszakövetelni, ha a jogalap nélküli kifizetést az ellátásra jogosult vétkes magatartása idézte elő.

Ne fizesse vissza! (nekem meg jöttök egy sörrel)

Impossible # 2011.09.08. 13:02

de nekem most azt kellene elérnem, hogy ne kelljen visszafizetni, vagy ha visza kell, legalább sikerüljön kicsikarni belőlük valamit (pl. szerintem igenis késedelembe estek, mert rendszeresen kellett volna utalniuk, ehelyett ők egy összegben utalták)

Kovács_Béla_Sándor # 2011.09.08. 13:00

Bonyek, Imp, eddig úgy tudtam, te jogász vagy.

Impossible # 2011.09.08. 12:58

és egyébként a munkaügyi központ késedelembe esett a teljesítéssel jókorát, szal inkább nekik kellene kamatot fizetniük