Elmü kötbér


MACSKAJANCSI # 2014.08.14. 15:35

és még az is hozzátartozik ehhez, hogy vannak olyanok is, akik, ha kapnak egy perrel való felszólítást fizetésre, annyira beszarnak, hogy egyszerűen minden józanságukat elvesztve FIZETNEK.
mert átlagemberek és nem értik a jogi csűr-csavart, megszokták, hogy mint általában az életben csakis a rövidebbet húzhatják (ilyen-olyan okok miatt)

úgyhogy ez az egész ELMÜ-s eset nagyon tanúságos, megérne egy külön felületet a részletes és tárgyilagos kiértékelésre, minden oda nem való eltérítő, elferdítő, mellémagyarázó szöveg nélkül.

MACSKAJANCSI # 2014.08.14. 15:17

ez egy nagyon jelentős ügy, hiszen ha elő is fordul szép számmal, hogy "nagyhatalom" ellen "kisember" pert nyer, az marad belső körben, nem kap nyilvánosságot.
pedig hasznos hiszen ez fontos információ és tanúságos, hogy nem kell beszarni azonnal, hanem igenis ki kell állni a jogérvényesítés érdekében még a "nagyhatalommal" szemben is, mert ha másképp nem is, a számtalan direkt akadályoztatás ellenére is, de végsó soron ki kell erőszakolni az igazságos eljárást!!!

ez a legfőbb tanúság ebből!!!

MACSKAJANCSI # 2014.08.14. 14:57

Nyilvános tárgyalás volt, és már lezárt ügyről van szó, tehát ítélt dolog.
miért ne lehetne tudni, hogy ki tárgyalt egy ügyet, amely már jogerős ítélettel lezárva.
én sem értem mi ebben a félnivaló, talán inkább takargatnivaló akad(hat)

ius latratus # 2014.08.14. 14:39

Nem értesz te semmit.

ius latratus # 2014.08.14. 14:38

:)

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 14:25

Mi a gond a nevekkel? Most megint nekem kéne félnem? Nyilvános tárgyalás volt bárki megismerhette.

ius latratus # 2014.08.14. 13:09

Te, jogtudós! Lehet, hogy erre rá fogsz fázni...

ius latratus # 2014.08.14. 13:09

Te, jogtudós! Lehet, hogy erre rá fogsz fázni...

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 11:23

A hozzászólást a szerkesztők moderálták, mert az nem felelt meg a fórum felhasználási feltételeinek.

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 11:18

Köszönöm az eggyüt érzésed Macskajancsi!
Sokan megprobálják itt az oldalon lebecsülni a problámát van olyan ki sérteget stb. A lényegre kb. egy hét mulva térné rá,de röviden annyi,hogy a biró megakarta gyözni az ügyvédem (előbb kedves mosollyal mikor ez nem ment a fogai közőtt ellentmondást nem türve sziszegve), hogy nem kisértékü perek hanem általános szabály szerint folyik az eljárás. Az ügyvédem felvette a keszttyüt (én simán bementem volna az utcába) és bebizonyitotta a birónak, hogy nem tudja milyen tipusú eljárást vezet kis pertárgy értéküt a negyedik tárgyalás végén.Innen jön a birói bosszú.

Hoztam magammal egy kis netes telefont,rossz az idő és a lengőtekére sem kiváncsi senki.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.14. 10:14

mégse mentél el szabira? minden nap csepegtetsz ide valamit?

MACSKAJANCSI # 2014.08.14. 09:35

Jogbancsalódott!

Elolvastam ezt az egész káoszt az ELMÜ-vel.
Nagyon jól teszed, hogy rávilágítasz bizonyos mögöttes dolgokra, amit nyilván sokan el akarnak takarni.

az, hogy megnyerted a pert, azt erősíti, hogy igenis nem szabad hagyni, hogy eltapossanak, ki kell erőszakolni a jogszerű eljárást, jogszerű döntést!!!

sajnálatos, hogy ezt sok esetben csak "erőszakkal" lehet elérni.
miért?
mert sok bíró és ügyvédek szakmán belüli lojalitása egymás iránt olyan erős, amely felülírja a törvények egységes értelmezését.
ez itt baj!!!
erről nem akaródzik senki sem beszélni, pedig a lényeg pontosan e mögött van.
amelyik fél a szakmán belüli legbefolyásosabb ügyvédet kiharapja magának az van nyerőben (mégha csaló gyilkos, akármi is)
persze ez a pozíció fordítható irdatlan sok kínlódással, (ezt mutatja a te példád is, és sok más eset is) de az igazság nem az igazságszolgáltatásban keresendő...

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 08:44
Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 07:58

Kevin!
Èn elhiszem,hogy meghalsz a röhögéstől,de ez annál komolyabb.

Jogbancsalódótt # 2014.08.14. 05:38

A biróságot nem érdekelte a bizonyotékok benyujtása az elmü részéről. Mèg kettö iratra volt esélyem,hogy megszerezzem. A szabályzatuk ès a rendszeresitett ellenörzèsi jkv.nyomtatvány rövidités listáját a hamisitás miatt. A szabályzat az Enezgia Hivatalnál megvolt ide kellett mennem érte. Ugye ez sem olyan egyszerű,hogy vasárnap templom után bemegyek:-), munkaidőben ídőpontot egyeztetve benzin parkolás várakozás a hivatalban szoval megy az ídő és a pénz.De meg van és ez a lènyeg.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.13. 09:30

ez beteg xD

Jogbancsalódótt # 2014.08.13. 09:22

Szabira megyek 20. után jövök
Sziasztok

Jogbancsalódótt # 2014.08.12. 11:12

Kevin
Lehet,hogy te milliárdos perkhez vagy szokva. De ha bukom az Elmü ellen akkor a fizetendő 700,000.-az másfèl èves nyugdijam. De ne legyél türelmetlen a végére minden kiderűl.

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 19:40

Gondoltam ha a biró nem akarja az íratokat amit tudok megszerzek. Leg kézenfekvö volt a fogyasztàsi adat,de azt mondták az ügyfèlelháritó szolgálatnál mivel nem vagyok szerződő fèl nem adják ki a fogyasztási adatokat. Belekerült egy pár konyakba ès sörbe,hogy igazoltan azt a fogy.adatot kapjam amit kèrek.A szerkesztett fogyasztási görbéböl tènylegnkiderült mióta mèrt többet az mérő. De,hogy többet mér egyáltalán nem biztos a mágnesezès.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.11. 18:10

örülök, hogy 14 évesen már tisztában voltál a szellemi képességeiddel, de leginkább a korlátaiddal.:)

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 18:03

A 350,000 a szakértöi dij.

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 17:54

A birót nem èrdekelte a salyát határozata,rám akarta huzni a mágnesezés koncepcióját. A lényeg bevonni a szakértöt engem lenyulni 350,000Ft.ra.+120.000.kötbér+100,000.fogyasztás kompenzáció+100,000.perköltség.Ez testvérek özött is 670.000.Ft.Ez lett volna a végszámla.

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 17:31

Mikor gyerek votam tüzoltó akartam lenni mint minden gyerek. Tizen négyévesen már tudtam,fogorvos és jogász nem akarok lenni. Az egyik a büdös szájakban a másik a mocskos ügyekben turkál. Milyen nyakig a mocsokban?

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.11. 16:58

szerintem büszke lehetsz magadra, ugyanis kettő dolgot már biztos sikerült elérned az életben: 1) megnyertél vmi tyúkpert az elmü ellen, 2) a sületlenségeddel megölted ezt a topicot :)
(az meg már csak az én bajom, hogy nem értem, hogy ha vki ennyire értetlen és értelmetlen, akkor hogyan lehet üzlete, hogyan képes a mindennapokban létezni, élni...)

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 15:12

Nem erröl van szó kéthétre minek "màgesezzek" a te felvetèsed ugy oldom meg, hogy a régi bérlő mondjuk 30.-án felmondja a szerződést az új bérlő 1.-vel köt szerzödèst.Jelen esetben is igy volt.