Elmü kötbér


Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.11. 15:03

most komolyan azt gondolod, hogy ha két hétig nincs kiadva az üzlet, akkor nem kell fizetni az áramért, mondjuk rendszerhasználati díjat sem?

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 14:53

Egyébként minek szolsz bele mikor halvány fogalmad sincs az egészről?

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 14:51

Ha temondod! A számlákat a bérlök fizetik miért tennék ilyent? Honap 30.felmondott a bérlő 15.jött a másik. Közben meg kajánul lopm az üres üzlrtben az áramot ugye ezt te sem gondolod komolyan?

ius latratus # 2014.08.11. 13:54

Te még itt vagy? Miért nem egy blogot nyitsz ennek a nagyon érdekfeszítő sztorinak? Amúgy meg nem azért nyerted meg a pert, mert az ELMÜ így elszúrta? Mert simán lehet,hogy szabálytalanul vételezted az áramot, csak hát megúsztad.
Akkor meg,mit erőlködsz?

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 11:35

Nos,ha senki nem tudja a választ én megadom.Elutasitja a pert és az alperes javára dönt. Ugyan is a felperes semivel nem tudta bizonyitani állitásait. Azonban nem ez történt a per folytatodott.

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 09:24

Tehát ebből a hat ból nem teljesült semmi vagy egyáltalàn nem kaptam meg,vagy hamisan vagy határidőn túl.
Mérőkönyv,szabályzatott, Èrvényes szerződést egyáltalán nem ,fogyasztási adat felülvizsgálati jkv.hamisan. szakértői dijjat késve határídőn túl. Ezt ,hogy értékeli egy normális biró.

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 08:43

Javitás:érvényes szerződés (nem tudott benyujtani csak egy álltalam tollal javitott példányt melyben megjelöltea szerződőt és fizetőt).
Helyesen:megjelöltem

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 08:36

Az első tárgyalás végén a bíró jkv-be diktálta kinek mit kell tenni ès milyen iratokat kell benyujtani a sikeres döntés érdekében.
Felperes:

  • érvényes szerződés (nem tudott benyujtani csak egy álltalam tollal javitott példányt melyben megjelölte a szerződőt és fizetőt).
  • a teljes érvényben lévő üzletszabájzatot mivel a neten már nem volt található, Szerettem volna tudni,hogy nekem lehet-e kötbér igényem.
  • öt évre visszamenölegesen a fogyasztási adatokat,melyből jó eséllyel megtudható mikor mágnesezték az mérőt.(kaptam fogyasztási adatokat,de más fogyasztási helyről és readásúl ugy megvolt hamisitva,hogy közben a mérőcserét nem vették figyelembe az adatok folyamatosak voltak noha a cserénél nollázódik az érték.
  • fogyasztás mérő nyivántartási adatait (a mérési törvény szerint). Ebből kiderűl mikor és milyen eljáràssal hitelesitették a mérőt. Ugyan is ettől függ a hiteles mérés.
  • mérő szerzödés elötti kötelező felülvizsgálati lapja(koptam valamit de hamis aláírással kifestett röviditéssel,meghamisítva)
  • szakértői dij befizetése 15 napon belül ehez képest csak 60 napra teljesült.

Alperes irat: semmi

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 07:48

Tehát ott tartottam senki nem tudja "mitől alperes az alperes" Ugy szürtem le a tárgyaláson a beszélgetésböl,hogy kisértékü pereknél az első tárgyaláson felsorolja mindenki a"municióját"és utánna minden egyebet tanut,bizonyitékot stb.csak a peres fél beleegyetésével lehet a biró elé terjezteni.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.11. 07:45

Mindezt egy állítólag megnyert per miatt. Mit csinálnál, ha vesztettél volna?

Jogbancsalódótt # 2014.08.11. 07:28

Felmerült a kérdés miért írok ide? Saját tapasztalatom alapján mutatom be ( nem vesztes sértödötsége miatt), a tőrvényekkel,jogszabályokkal,rendeletekkel szabályzott életünk mennyire nincs biztonságban. Egy rosszindulatú, kicsinyes,arogáns és bosszúálló és a buta biró (BKKB Baumtner) "törvényes" döntése miatt.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.09. 13:12

idióta barom... :)

Jogbancsalódótt # 2014.08.09. 11:09

Most már tényleg sziasztok!

Jogbancsalódótt # 2014.08.09. 11:08

Milyen ordas nézeteket képviselsz hajtottak már hazánkban el embereket.Nem illik hozzád a gerbera név.De azért a fréziával párositva a legszebb csokornak tartom. Vigyázz fém nekerüljön a kezedbe.

gerbera317 # 2014.08.09. 11:01

Mit szeretnél elérni? Pert nyertél. A pervesztessel szemben nem lehet további igényed, csak amit ebben a perben megítéltek a javadra. Akárhová csak fordulsz, mindenhonnan el fognak hajtani. Szívem szerint erről a fórumról is elhajtanálak.

Jogbancsalódótt # 2014.08.09. 10:55

Egyébként most jön még a java mikor kiderül,hogy az ELMÜ-nek két ügyvédje van. Az egyik velem szenben űl a másik a pulpituson. De most bezárom a "meseládát" hétfön ùjra nyillik. Sziasztok

Jogbancsalódótt # 2014.08.09. 10:49

Akinek a lényeg nem jön át azeken a felvèteleken akkor még folytatom a jobb megértés érdekèben. Egy kicsit "vetközd le a talàrt " ha van ès ne a mundér becsületét vèdd mert azt már rég elvesztette. A hangminöségröl meg val.a hardvered tehet cseréd!

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.09. 10:06

mit akarsz elérni a felvétellel? mi a célod? mert ha a minősége ugyanolyan szar, mint az előzőnek, hogy alig lehet belőle vmit érteni, vmit hallani, akkor sokat nem ér. vagy esetleg vmi olyat kellene belehallanunk a felvételbe, ami nincs is rajta, de te hallod? mert akkor inkább orvosra lesz szükséged.

Jogbancsalódótt # 2014.08.09. 09:33

Most,hogy már hallodtad van más vélemènyed is igaz?

Jogbancsalódótt # 2014.08.09. 08:51

A fangfile meghalgatására már lusta voltál kedves Béla!
A személyesksdésbe nem megyek bele.

Jogbancsalódótt # 2014.08.09. 08:51

A fangfile meghalgatására már lusta voltál kedves Béla!
A személyesksdésbe nem megyek bele.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.09. 08:37

Hú, de vicces vagy! Sztendappal nem próbálkozol?

Jogbancsalódótt # 2014.08.09. 06:34

A hozzászólást a szerkesztők moderálták, mert az nem felelt meg a fórum felhasználási feltételeinek.

matthiasi # 2014.08.09. 05:41

Tisztel tius latratus!......
.
.
agyunk az ilyen ügyekre.Kell hozzá az is.Ebből többek közőtt annyit leszürtem,hogy Ö és az elmü képviselője a nagy számú ügyek miatt napi szinten tőbb órát vannak eggyüt már félszavakból is értik egymást.
Innen kezdtem érteni sorstársaim nagyszámú elbukását. Mesélhetnék még de most ennyi.

Írja a jogban csalódott topik társ.

Anno 12 éve amikor kirúgtak a közigazgatásból ( 50 sorstársammal együtt ) gondoltam beperelem a munkáltatómat. Volt egy elmarad munkabér, véltem én. a munkabefejezése nem volt leírva, meg nosztalgiából bejártam még és segítettem az utódomnak na és aláírtam a jelenléti ívet mivel a nevem szerepelt még a listán.
akkor még a munkaügyi perek ingyenesek voltak.
Egyhavi munkabér volt atét meg avolt munkáltató bosszantása. megjelentem akitűzött időre. Ügyvédem nem volt, megjelent a munkáltató ügyvédje is. csomagban tárgyalták az ügyeket. Ott döbbentem rá, hogy a bírónő és az ügyvéd régi ismerősök majdnem puszipajtások. a pert természetesen elvesztette, Igaz kegyes volt a munkáltató ügyvédje is, mert ő meg nem kérte a perköltség megtérítését. Életem első és egyetlen bírósági kalandja.
Szerintem a bírónő el se olvasta a beadványt, nemhogy megértette volna.

Jogbancsalódótt # 2014.08.09. 04:37

Meghallgattátok(a letőltési statisztika szerint)kiderűl belőle ugy kezdenek a BKKB-n egy pert, hogy azt sem tudják"mitől alperes az alperes".A gondosabb előkészitésnél kiderűlhetett volna egyből az ELMŰ zaklatása.Ugyan is ha kiváncsi a birónő,hogy lett belőlem alpere egyböl kiderül a szerzödès hiánya,ami feltétele a kötbér kiszabásának.