Elmü kötbér


Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 22:00

Èspedig?

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 21:59

Ez igy már kezd unalmas lenni,de hozzátok a formát a kötbérre még mindig nem kaptam választ.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.07. 21:56

tetszik, hogy egyik írásoddal agyonütöd a korábbi írásodat. gondolom így nyilatkoztál a bíróságon is, pedig te nem vagy ügyvéd, hogy félned kellene a bírótól.

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 21:50

Mindig a bérlő szerzödött.

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 21:49

"Oh te jó ég...."a mai napig nem tudom,hogy kerültem képbe ugyanis soha semmi közöm nem volt az üzlethez és az elmünél sem jártam szerzödés kötési szándekka. De ezt már irtam.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.07. 21:39

ugy vettem észre az ügyvédek félnek a biróktó
Az nem kifejezés! Én például egyenesen rettegek tőlük.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.07. 21:26

oh te jó ég....

egyébként: ugye azt megérted, hogy attól, hogy te, meg a volt feleséged, megegyeztettek korábban egymás között valamiben, akkor módosítani kellett volna a papírokat is egymás között? úgy, hogy erről az illetékes közműszolgáltatónak is tudomása legyen.

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 21:13

Tisztelet a kivételnek,de ugy vettem észre az ügyvédek félnek a biróktól(tudom nem egy jó pont a véleményem, de mit csináljak tapasztalat,majd erröl is írok ha érdekel benneteket) Ennek több oka is lehet,az egyik mely értékelhető egy darabig az,hogy féltik az ügyfél érdekeit.

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 21:07

Ha ide másolom az itéleteket nem ugyan azt olvasnátok mint én. Ugyan is ,valószinű jogilag minden rendben egész addig még mögé nem nézel.
Ìrok egy példát. Minden itélet azzal kezdődik"tulajdonosa az üzletnek",ez csak részben igaz mivel felerészben a feleségem is tulajdonos. Van egy másik üzlet melyben szintén ketten vagyunk tulajdonosok. Nem élünk egy háztartásban és igy egymás között osztoztunk a szoban forgó üzlet az övé és a felesègem kötötte már évek óta a szerzödést és szedi a hasznát,ez igaz a másik üzletre velem kapcsolatban. Itt felmerül a kérdés a bérlője a fogyasztó szerződés szerint a feleségem a tulajdonosi jogok gyakorlója akkor felmerül a kérdés mire utalok én a magatartásommal?

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.07. 20:39

Egyéni tapasztalatotokat szeretném gyarapitani
ROFL

Azt egyébként az ítéletek szó szerinti közlésével tehetnéd, nem a bírók minősítésével.

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 20:16

Tisztel tius latratus!
Te komolyan hiszel abban,hogy megtudod gyözni a birósàgot ha nem akarja. Még fiatal lehetsz,hogy bízol benne.Egyáltalán nem bántó szàndékkal mondom. A BKKB -on feltettem a tárgyalás után a birónönek egy ártalmatlan kérdést egy kicsit a hiuságát is cirógatva (nyertem) tehát nem a vesztes fél fröcsögését olvasod.Milyen jó müszeki érzékkel tárgyalja az ELMÜ-s ügyeket.A válasz :Igen ketten hárman vagyunk az ilyen ügyekre.Kell hozzá az is.Ebből többek közőtt annyit leszürtem,hogy Ö és az elmü képviselője a nagy számú ügyek miatt napi szinten tőbb órát vannak eggyüt már félszavakból is értik egymást.
Innen kezdtem érteni sorstársaim nagyszámú elbukását. Mesélhetnék még de most ennyi.

Kelvin (törölt felhasználó) # 2014.08.07. 19:54

az egyéni tapasztalatunk ismételten nem a bírói döntések kiszámíthatatlanságával gyarapodott...

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 19:35

Hidd el tudom hol írogatok ès mit várhatok,vannak nyilván még lehetőségek De nem töletek várom a jogorvoslati léhetőséget. Egyéni tapasztalatotokat szeretném gyarapitani a biróí döntések kiszámithatlamságáról.

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 19:18

Egyáltalán nem, amit eddig írtam az csak egy gyenge láncszeme egy négy itéletből álló folyamatnak.De vanak még ilyen gyenge pontok az itélet sorozatban. Most csak csemegézek nektek.Ha érdekel.A következő a kisértékű perek szabályainak durva megsértése.Ez után jön a .......azt később előbb ezen legyünk túl.

Kovács_Béla_Sándor # 2014.08.07. 19:01

Te most itt jogerős ítéleteket szeretnél felülbíráltatni? Nem vagyunk mi jogorvoslati fórum.

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 16:46

A hozzászólást a szerkesztők moderálták, mert az nem felelt meg a fórum felhasználási feltételeinek.

ius latratus # 2014.08.07. 15:51

Feladom. Vitasd a kötbéred, majd lesz fmh, mondj ellent, s győzd meg a bíróságot.

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 15:25

Az eredeti problèmám, hogy van-e szerüdèsem,szerintem nincs akkor felszámolhat kötbért?

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 15:23

Lehet,hogy most nekem és a bérlőmnek is van szerződése ugyanarra a fogyasztási helyre? Ugyanis a bérlő üzleti tarifával egy visszonteledó szolgátatónak fizet és szerződőtt.

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 15:09

Majdnem elfelejtettem:273/2007. (X. 19.) Korm. rendelet

a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról

kettő hétről van szó

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 15:06

Majdnem elfelejtettem:273/2007. (X. 19.) Korm. rendelet

a villamos energiáról szóló 2007. évi LXXXVI. törvény egyes rendelkezéseinek végrehajtásáról

kettő hétről van szó

ius latratus # 2014.08.07. 15:03

S most erre mit mondjak? Te tényleg azt hiszed, hogy évekig (hónapokig - mit tudom én)vételezed az áramot, s egyeztetés híján nem vagy köteles fizetni?

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 14:59

Nem beszèlve arról,hogy én soha semmilyen igényemet nem jeleztem a szerzödés kötésre. Ugy is mondhatnám,hogy egy idegenjelentett be,hogy kössenek velem szerződést

Jogbancsalódótt # 2014.08.07. 14:55

Ok nem akartam hosszú lére ereszteni,de az elöző bérlő nevén volt az óra mikor elköltözött engem jelentett be mint fogyaztót.Èn visszaküldtem azzal,hogy a következő bérlő lesz a szerződőfél,természetesen ahogy kérték aláirtam,de az kisérőlevélben megjegyeztem és a szerződésben is kijavitottam.
Ide másolom,hogy miért!

"
4. A hálózati csatlakozási szerződés előkészítése, létrejötte

4.1. Ha az igénybejelentő a hálózati engedélyes tájékoztatójában foglalt ajánlatot elfogadja és - a hálózati engedélyes által vállalt ajánlati kötöttség időtartama alatt - a megküldött hálózati csatlakozási szerződéstervezetet a hálózati engedélyesnek aláírva visszaküldi, a hálózati csatlakozási szerződés annak a hálózati engedélyes által történő kézhezvételének napján lép hatályba. A visszaküldés tényének igazolása az igénybejelentőt terheli.
4.2. Ha az igénybejelentő a hálózati csatlakozási szerződéstervezetet véleményeltéréssel írja alá, és küldi meg a hálózati engedélyesnek, a szerződés csak akkor jön létre, ha a felek - egyeztetés alapján - a szerződés tartalmában megállapodtak. Ebben az esetben a hálózati engedélyes köteles 15 napon belül az igénybejelentővel egyeztetést kezdeményezni. A szerződés a felek által megállapított napon lép hatályba."

ius latratus # 2014.08.07. 14:46

Nézd! Engem kb.annyira érdekel a kötbéred, mint Putyint a Mcburger. Akkor másképpen kérdezem: az az üzlet honnan szedett áramot? Mert ha szerződés nem volt, csak úgy jött a szikra, akkor lásd: KBS
De akkor meg örülj, hogy megúszod kötbérrel.
Figyelj! Ne kelljen már mindent kihúzni belőled!