Egyesület megszűntetése


valaki19 # 2016.04.20. 20:12

Sot ilyen bele sincs irva az alapszabalyba

valaki19 # 2016.04.20. 15:46

Koszonom a valaszt! Egyenlore nem talaltam ilyen pontot az alapszabalyban viszont olyat igen hogy 15 nappal a kozgyules elott ertesitot kene kuldeni amihez se kedvem se penzem nincs tekintve hogy a fele tagsag ugysem jonne el.
A legjobb megoldasnak az tunik ha kilepek belole igy 9 fore csokken a letszam.
Ezt meg lehet tenni? Tekintve hogy en vagyok az elnok es a kepviselo is?
Vagy inkabb kerjek meg valaki mast aki meg elerheto hogy lepjen ki? Ilyenkor a fel ev alatt ami alatt foloszlatjak nem kapok a Navtol vagy egyeb mas szervezettol birsagot hogy semmit sem csinaltunk?

ObudaFan # 2016.04.20. 14:20

valaki19

Ha 6 hónapon keresztül van a létszám 10 fő alatt, akkor szűnik meg az egyesület. Persze hogy ez realizálódjon, ezt be is kell jelenteni az ügyészségnek.
Az új Ptk. hatálya alatt már az összes tag 3/4-e kell a megszüntetés eldöntéséhez közgyűlésen. Persze ti még vélhetően nem eszerint működtök, így viszont ismerni kellene az alapszabályotokat annak a megállapításához, hogy milyen arány szükséges.

valaki19 # 2016.04.20. 12:43

Tisztelt Forumozok!
Fel szeretnsm oszlatni az egyesuletemet. Sajnos a tagsag szet szeledt a Nav-tol meg most a Ksh-tol meg en kapom a leveleket es nekem mar nincs kedvem ezzel kuzdeni es ide oda jarkalni.
Amit tudni kell hogy ez egy sima egyesulet es kereken 10en vagyunk benne.
az lenne a kerdesem hogy mi az egyszerubb? Ha kilepek (elnok/kepviselo vagyok benne nem tudom szamit e?) az egyeduletbol es igy 10 ala csokken a letszam. Igy automatikusan megszuntetik?
Vagy mindenkepp taggyulest kell ossze hivni? Sajnos az egyik tag a volt baratnom a masik meg a baratnoje ok biztos hogy nem jonnek el es ala sem irjak harman pedig azota kulfoldte koltoztek ok csak ezert nem jonnek haza. Igy fel letszammal is lehet ervenyes a taggyules? Vagy hogy tudnam a legegyszerubben megszuntetni?
Koszonom ha segitenek

Kovács_Béla_Sándor # 2016.02.29. 06:44

Nincs ilyen lehetőség.

pimre # 2016.02.28. 22:40

Tisztelt Szakértők!

Egy egyesület megszüntetését elindította az ügyészség. Az egyesület képviselője nyilatkozott, hogy az Egyesület valóban nem működik, és az ezzel kapcsolatos kereset benyújtását a bíróságra nem ellenzik.

A bíróság ki is tűzte a tárgyalás napját. Az ügyészség azt kérte, hogy a tárgyalást az ügyész esetleges távolléte esetén is kérik megtartani.

Az Egyesület képviselője ennek továbbra sem látja akadályát, de egyszerűbbnek látná a tárgyalás mellőzésével történő megszüntető ítéletet, akár a fellebbezés jogáról történő lemondással.

Kinél kell kezdeményezni a tárgyalás mellőzését? A bíróságnál, az idéző végzésről szóló válaszlevélre reagálva, vagy az ügyészségnél, akik a saját távollétük esetén is kérték a tárgyalást megtartani?

Egyáltalán van ilyen jogosultsága az alperesnek?

van kiút? # 2015.12.09. 14:34

Tisztelt Szakértő!

Kérdésem kissé bonyolult. Adott egy egyesület, amely sok éve jött létre, de tulajdonképpen már a kezdetektől nem működött, vagyona sincs.
A bíróság kimondta a megszűnést, de mivel Nav bírsága van, ami beszámolók elmulasztásából származik, és azt befizetni képtelenség, kényszer végelszámolás lesz, kijelölt végelszámolóval.
A kérdésem az lenne, hogy az egyesület volt vezetője mire számíthat végelszámolás esetén? Mi fog történni az adóssággal, ha az egyesületnek nincs vagyona?
Válaszát köszönöm!

Trinity22 # 2015.05.15. 02:09

A bíróság kéri a "szervezet záró adóbevallását" beküldésre.

Mit értenek záró adóbevalláson? Amit a NAV-nak küldtünk be? (1471?)

Ill. még az a kérdésem lenne, hogy hiányzó bankszámla esetében mire számítsak? Mindenki mást mond. Nem tudom már, mi a jó megoldás...

Trinity22 # 2015.05.07. 13:29

Köszönöm a válaszokat!

ObudaFan # 2015.05.07. 04:40

Ha beadsz mindent határidőben, akkor nem.

Trinity22 # 2015.05.06. 21:16

Kedves Kovács_Béla_Sándor!

Akkor ez a pénzbírság a 45 nap túllépése után érvényes? Ha utána sem kerül sor a hiánypótlásra?
Elég kétértelmű a megfogalmazás. És fellebbezési lehetőség sincs. Ezért volt gyanús. Ezek szerint mégse aggódjak, ha beadok mindent határidőn belül, nem kell fizetnem?

Kovács_Béla_Sándor # 2015.05.06. 20:52

Nem jól érted.

Trinity22 # 2015.05.06. 20:25

Ma kaptam végzést a bíróságtól: "45 napon belül-100.000 Ft pénzbírság terhe mellett- törlési kérelmének alábbi hiányait pótolja..."

3 db iratot kell benyújtanom. Jól értelmezem, hogy 100ezer forintot kell fizetnem azért, hogy pótolhassam a hiányt??? Ez lehetséges???
Az agyvérzés kerülget.

ObudaFan # 2014.12.23. 13:59

Igen, vagy tulajdonképpen egyébként bárki kezdeményezheti, de az a logikus, ha ő teszi.

slambuci # 2014.12.20. 13:19

Kedves ObudaFan!

Szövetségünk három tagjából kettő kilépett. Egyedül maradtunk, tehát mint szövetség nem működhetünk. Gondolom meg kell szüntetni. Küldöttgyűlés nincs, erről már nem dönthet - ráadásul a szövetség volt képviselője nemrég meghalt.
Kérdésem, hogy ilyen esetben az ügyészségnél kell kezdeményezni a megszüntetést?
De kinek? A maradék egy egyesület elnökének?

Tájékoztatását megköszönöm.
Slambuci

Trinity22 # 2014.10.25. 14:40

Kedves Obudafan!

Köszönöm a választ, valószínűleg akkor egyben beadom.

ObudaFan # 2014.10.17. 13:15

Ha beadod a törlési kérelmet, akkor kapsz egy hiánypótlást, amiben erre is nyilván felhívnak, de ha van még más hiány is, akkor arra is. Így összességében azért lehet, hogy hamarabb végzel, ha már beadod most.

Trinity22 # 2014.10.17. 00:10

Sziasztok!

Én most ott tartok, hogy befejeződött a végelszámolás, minden kért doksi megvan hozzá. A NAV-hoz is be lettek nyújtva a záró adóbevallások, igazolást viszont még nem adtak, hogy minden rendben. De én úgy tudom (javítsatok ki, ha tévednék), törlési kérelmet csak ezzel az igazolással adhatok be.

Igazából az lenne a kérdésem, ha minden anyag megvan, és csak ez az egy hiányzik, érdemes-e beadni a bírósághoz? Vagy várjam meg, amíg (ki tudja mikor) megérkezik az igazolás?

Szabolcs78 # 2014.07.25. 03:22

Hurrá!!! :-D

Tegnap átvettem az Ügyvéd Úrtól a megszüntetésről szóló, végső, utolsó papírt!

Már csak annyi dolgom van, hogy megszüntessem a folyószámlát, és őrizzem az Egyesület dokumentumait.

Nagy kő esett le a szívemről, és hatalmas szikla a hátamról! :-)

Szabolcs78 # 2014.05.21. 03:54

Enn:

Úgy látszik, ahány megye, annyi szokás ...

"Mi is meg szeretnénk szüntetni egy egyesületet, 7 éve nincs bankszámlája, pénze, tagsága, teljesen inaktív... "

  • Nekünk minden évben kötelező az Adóhivatalnak bevallás, a KSH-nak adatokat küldenünk ... a bankszámla miatt pedig külön figyelmeztetett az ügyvéd, hogy eszembe se jusson megszüntetni, míg nem szól.

"Az elnök eddig külföldön élt, de minden évben beküldte a nullás bevallásokat, de már bírsággal fenyegetik, mert nincs bankszámla..."

  • Ha csak fenyegetik, az ajándék, mert engem automatikusan járó büntetéssel riogattak.

Javaslom, hallgass ObudaFan-ra ... ha lehet, személyesen menj be az Ügyészségre, egyszerűbb, és gyorsabb, mintha levélben próbálnátok bármit is tenni.

Szabolcs78 # 2014.05.21. 03:47

Tiszteletem mindenkinek!

Mivel jó ideje nem történt semmi érdemleges, nem írtam egy betűt se ...

Most viszont: nagy pirospont az ügyvéd úrnak! :-)

Május 7-i keltezéssel kaptam egy levelet a Törvényszéktől, miszerint elrendelték végre az Egyesületünk nyilvántartásból való törlését! :-)

30 nap, és jogerős a dolog, végre-valahára!

gerbera317 # 2014.02.16. 09:07

Az egyesületi törvény 11. § (5) alapján, nem lesz nehéz meggyőzni. A jogszabály:
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

ObudaFan # 2014.02.14. 22:22

Az ügyészséget kell meggyőzni, hogy indítson pert a megszüntetés iránt. Így aztán ügyvédhez érdemes fordulni.

enn§ # 2014.02.14. 21:55

Nem túl bíztató, amit írtok...:)
Mi is meg szeretnénk szüntetni egy egyesületet, 7 éve nincs bankszámlája, pénze, tagsága, teljesen inaktív... Az elnök eddig külföldön élt, de minden évben beküldte a nullás bevallásokat, de már bírsággal fenyegetik, mert nincs bankszámla...

Olyan jó lenne, ha valaki megszüntetné hivatalból! Nincs rá esély?

Ha nincs, könyvelő vagy ügyvéd a célravezetőbb? Vagy menjen neki egyedül az egésznek?

Köszönet!

Szabolcs78 # 2014.02.14. 17:47

Üdvözlök mindenkit!
Én indítottam ezt a topicot.

A másfél éve húzódó Egyesület-megszüntetési kínunk felgyorsulni látszik!

Megbíztam egy ügyvédet a lebonyolítással. Utánanézett, hol tartunk, készült egy újabb rakat papír, leadta a Bíróságon.

Kíváncsi vagyok, így még mennyi időbe fog kerülni, mire megszűnik a mi kis Egyesületünk...