KGFB felmondása


bigdady # 2017.02.25. 21:39

Köszönöm

drbjozsef # 2017.02.25. 20:49

Neked sehova nem kell elküldeni, de ha új biztosítást kötsz, akkor ezen igazolás alapján kell kitöltened a szerződést, vagyis hogy nem volt káresemény. Ha ellenőrizni akarják, akár be is kérhetik, de a régi biztosítód feltölti az adatbázisba, és valószínűleg ott ellenőrzik. Te csak tedd el.

bigdady # 2017.02.25. 19:30

Köszi. Kaptam egy igazolást abban nem írnak semmiféle kárról (nyilván) :) Viszont ezt miért kell elküldenem bárhová is? Kösz

wers # 2017.02.25. 12:58

Nem. Az MKB ki fog adni egy igazolást a biztositásodról, kárelőzményekkel, ezt küldi meg MABISZ ill. központi nyilvántatáshoz is. Ezt egy másik járművel elkövetett esemény nem befolyásolja. Az számit, amit ennek a biztositásnak a terhére teljesitett a biztositó. Ha nem volt, kármentes lesz az igazolásod.

bigdady # 2017.02.25. 12:24

Sziasztok!

Saját tulajdonú MKB kgfb-m megszűnik ezért váltanom kell. 2016-ban volt egy koccanásom de céges autóval másik biztosítónál.

  • Most mikor a váltásnál kérdezi az új biztosító volt-e kár, kell írnom a cégest vagy csak a saját biztosításom szerintit kérdezi?
  • Illetve másik biztosító itt azt kérdezi volt-e már kárfizetés mert ha nem akkor azt kell kivlasztani nem volt kár. Honnan tudom volt-e már? Kösz
wers # 2016.11.28. 11:09

Sziasztok!
Van esetleg valakinek működő jósgömbje? Az ASTRA-val is nagyon jól jártunk, kb. egy év előre befizetett díj ment a kukába, új biztosítás, MKB, azt hittem, jó helyre megyek. Most ők dobták be a törölközőt. Ráadásul nem egy kocsi.
Valahogy az az érzésem, akivel én szerződöm, az előbb-utóbb megszűnik. Most melyiket válasszam?

tudatosbiztositás.hu # 2014.11.23. 17:45

Az üzembenváltó váltás lehet megoldás, de attól még a régi üzemberntartón a MABISZ be fogja hajtani kamatostul a tartozást sajnos..

Atis77 # 2014.11.23. 04:42

Heni71

Legyen a párod az üzembentartó, és akkor tud rá biztosítást kötni

huntah # 2014.11.14. 06:49

A díjnemfizetés sosem jó pont. Évfordulóra történő kötéskor is megnézik, történt-e ilyen. Már vagy 10 éve működik a közös kártörténeti adatbázis. Ha igen, a kieső időszakra napidíjat kell fizetni (ez a létező legdrágább megoldás), és csak akkor kötnek veled gfb-t, ha igazolod, hogy ezt kifizetted.

A kérdés kiindulópontját, mármint a drágulás konkrét összegét nem tudjuk, de valóban, én is láttam olyat, hogy a tárgyévi 16eFt/év gfb a következő évre valahogy 170eFt/év összegre indexálódott. Rákérdeztem, megerősítették.
Hát, figyelni kell.

efi99 # 2014.11.13. 20:20

Az új biztosító biztos nem kér be semmit, mert csak a régivel lehet újrakötni, ha elmaradás van.
Viszont július 1-től változott valami a szabályozásban és így valóban drága lehet már így kiszállni.

huntah # 2014.11.13. 19:18

Rossz tipp. Nem jó ötlet a díjnemfizetés, mert az új biztosító bekéri az előzményadatokat, kiszámolja a respiró díjat, végül drágább lesz, mintha kifizetnéd ezt az évet az aktuális díjon.
Oda kell figyelni arra az indexáló levélre, amit a biztosító az évforduló előtt küld.
Most nincs mit tenni, írd be a naptárba, hogy 2015 októberében gfb-t felülvizsgálni.

efi99 # 2014.11.13. 16:28

Heni71
1-2 hónapig nem fizeted direkt, aztán majd felmondják ők.
Autózni mondjuk kicsit rizikós lesz addig.
Egyébként meg elég nagy bunkóság mind a kgfb-t, mind a cascot évfordulókhoz kötni, tulajdonképpen mire fel? Miért nem mindjárt 10 év ilyen alapon, pont annyira lenne indokolható, mint az 1 év. A versenyt nyilván leginkább az szolgálná, hogy - mondjuk 30 nappal előbb felmondva, - de bármikor ugrálhatnánk, ha találunk jobbat.

Sherlock # 2014.11.13. 14:25

Nincs. A lehetőségben meg tévedsz, mert a KGFB díjak a tavaly év végén közzétett hirdetmények alapján vonatkoznak rád is, tehát 11 hónapja tudhattad, hogy mennyit fog emelkedni.

Heni71 # 2014.11.13. 13:37

Tisztelt Szakértők,

a véleményüket szeretném kérni az alábbi ügyben:

GyES-en lévő kismama vagyok,nem tudtam arról,hogy a kötelező biztosítást 30 nappal a biztosítási időszak lejárta előtt le kell mondani.
Most szerettem volna biztosítót váltani,mert nagyon megemlekedett a bizt.összeg.A bizosító kormányrendeletre hivatkozva már nem tudja elfogadni a kérésem.

A körülményekhez hozzátartozik,hogy az autóm 1993-as évjáratú,október végén sikerült levizsgáztatni.

A biztosító által kiállított csekk 10.13-i keltezésű,tehát én ezután az időpont után értesültem a kifizetendő összeg mértékéről-a biztosítási évfordulóm 11.11.( így lehetőségem sem lett volna korábban lemondani).

Van-e vmilyen lehetőségem mégis biztosítót váltani?

Köszönettel!

tudatosbiztositás.hu # 2014.11.12. 19:55

Az e mailes felmondást már elfogadják a biztosítók olyan formában, hogyha az e mail mellékletben elküldjük az eredetileg aláírt és beszkennelet felmondó nyilatkozatot, így megfelel az írásbeloség követleményének.

Mégiscsak 2014-et írunk, illet már:)

Üdv:
tudatosbiztositas.hu

wanger # 2014.11.11. 15:45

Köszönöm szépen!

Biztosítási1x1 # 2014.11.11. 15:29

Legkésőbb december elsején 24 óráig kell a felmondásnak igazolható módon beérkeznie a biztosítóhoz, ha a biztosítási évforduló 01.01.


biztositasi1x1.hu

wanger # 2014.11.11. 14:11

Kapcsolódó kérdés, hogy a felmondás 30 napja hogyan számít?

ha mondjuk a fordulóm január 1-je, akkor az a nap előtti (tehát dec 31 től visszaszámolt) 30 napot kell figyelembe venni? Tehát a dec 2-án beadott lemondás márt elutasíthatják?

PG2000 # 2012.11.12. 16:35

wers:
Erre gondoltam én is, csak kicsit túlbonyolítottam a kérdéseket. :)
Köszönöm a hozzászólást!

wers # 2012.11.12. 14:29

vidd be 2 példányban, és vetesd át a sajátodat a postásnénivel, ott, ahol kötötted.

PG2000 # 2012.11.12. 14:27

Hát faxon ugyan elküldtem, de mint lentebb írtam, a nálam lévő (saját készülékem által kinyomtatott) küldési igazoláson nem szerepel a küldés időpontja, dátuma, és a fogadó szám is más lett, mint ahova küldtem.
(???)
Marad a postázás vagy a személyes bevitel.
Apropó! Postázás és személyes bevitel.
Ha a biztosításom pl. a Posta Biztosítónál van, amit a helyi postahivatalban kötöttem, akkor ott fel is mondhatom?
Azaz beadhatom a felmondó levelemet egy Posta hivatalban is?
Tudok erről valamilyen igazolást is kapni ott helyben?
Mert ugye ha ez nincs, akkor utólag nem tudom bizonyítani, hogy beadtam.

wers # 2012.11.12. 14:13

mikor én mondtam fel - több biztsítónál is, csak az eredeti aláírt felmondást fogadták el, faxot sem. Még arra is ügyelni kell, hogy nem a postára adás dátuma számít, hanem a beérkezés, ezért tértivel adtam fel, és sürgősségivel.

Biztosítási1x1 # 2012.11.12. 14:10

Az e-mailben küldött felmondás nem felel meg az írásbeliség kritériumának ezért a biztosítók nem fogadják el az így küldött felmondásokat.
A fax a megoldás vagy személyesen leadni, átvetetve a biztosító ügyfélszolgálatán és még az ajánlott levél is megfelelő.

Biztosítási 1x1.hu


biztositasi1x1.hu

wers # 2012.11.12. 12:36

nem fogadják el

luck-666 # 2012.11.12. 10:48

Az e-mail-t ne szokták elfogadni.