Apród csalás


Robii # 2014.12.03. 22:00

Név: Lutter Tamás (párom számlája mert nekem csak takarékban van számlám)
Bank: MKB Bank
Számlaszám: 10300002-10630367-49010011
Küldött egy lakcímkártya, személyi fényképet Amin egy Miklós Judit nevű hölgy található.
Hát nagyon megjártam November 28.án elutaltam 40000ft egy Xbox-ot akartam és úgy voltam vele hogy nem lesz semmi gond.Elég sok félet rendeltem màr és minden rendben ment.Fúrcsa volt hogy nem írt vissza így utána néztem és ahogy láttom kamu volt.Valami ötlet
?

pityesz001 # 2014.12.03. 20:21

Sziasztok!

Nekem is sikerült bedőlnöm. Apródon hirdetett xbox 360 minden extrával. Előre utaltam pár napja. Először hitegetett, de azóta már a telefont sem veszi fel. A hirdetést törölte. Holnap megyek a rendőrségre és megteszem a feljelentést.

számlaszámhoz tartozó név: Rácz Gábor
számlaszám: OTP 11773339-00866219
telefonszám: 06/30 40083xx

Ha valaki esetleg találkozott vele, kérem jelezzen.

huntah # 2014.12.03. 19:16

Hát, akkor majd ügyesen találd meg a határt a megegyezés és az önbíráskodás között.
Ha visszanyal a fagyi, akkor kereshetsz ügyvédet.

jazz_hands # 2014.12.03. 15:47

Név:Horváth Ágnes
Számlaszám: 70900103-10006966
Észak Tolna Megyei Takszövetkezet
Lakhely: Szakcs
tel.:06302232935
olx profil: http://olx.hu/…irdeto/f8A3/

Mayo Chix kabátot rendeltem, 5000 Ft-ért.
Nem küldte, az utalás után már a levelemet se nyitotta meg.
Megírtam neki, hogy a rendőrségre leadom az adatait.
Azt az üzenetet furcsa mód már megtudta nyitni...de még neki állt feljebb, hogy szeretném megkapni a terméket/visszakapni a pénzemet.

hurenzon # 2014.12.03. 14:58

Csak hivatalból nem történik semmi...

capisca # 2014.12.03. 07:50

Vedd fel vele a kapcsolatot személyesen
Lehet meg lesz a címe is, mert dolgozik egy ismerős a bankba és megnézetem vele.

Ezek nagyon jó ötletek, csak kár, hogy ezzel a posztoló és haverja fog szívni nagyon.

somika1720 # 2014.12.03. 05:14

igen de azt neked nem adják meg. és pénzt is elöbb látsz ha személyesen felveszed te a kapcsot.

huntah # 2014.12.02. 15:10

A bankos ismerős jól teszi ha nem segít neked ezügyben, mert a végén ő fogja megütni a bokáját.
Ha fel akarod jelenteni a csalót, akkor tedd meg, majd hivatalból megkeresik az adatait.

hurenzon # 2014.12.02. 13:40

Lehet meg lesz a címe is, mert dolgozik egy ismerős a bankba és megnézetem vele.

somika1720 # 2014.12.02. 13:16

ne hagyd annyiba. sőt ha megtuod d a cimet én még meg is látogatnám a helyedbe.

hurenzon # 2014.12.02. 12:43

Életem első átverése... 20.000 ft-om bánta.
jofogas.hu weboldalon hirdetett:

"Lifestyle Hotel Mátra wellnes pihenés"

Horváth Andrea
Raiffeisen Bank
12011021-01474162-00100008

Keresem azokat, akiket még becsapott.

Nem tudom mennyi értelme van itt egy feljelentésnek.
ezt a címet adta meg: 4400 Nyíregyháza Kossuth Lajos utca 112 ami kamu, mint kiderült.
Kis nyomozás után úgy néz ki, hogy Kőbányai lakos.

luck-666 # 2014.12.02. 12:10

nem tudom,hogy ezek a hirdetések miért vannak fenn,de nekem törölték a hirdetésem,mert a 6 képből 1 katalógus kép volt az internetről

Torzonborz # 2014.12.01. 07:55

Emberek mindenféle szűrő rendszer nélkül múlt hét csütörtöktől kb fél óra alatt átnézett xbox 360 hirdetések 30 és 50 ezer forintos árkategóriába eső hirdetések. Nem írom le darabonként mi a gyanús bennük de van itt máshonnan lelopott kép, pár napja már feltett aztán levett majd ismét feltett kép minden mi szem szájnak ingere. Ha ezekből a hirdetésekből alsó hangon a 90%-a nem csalás akkor én vagyok a télapó. Mellesleg ezeken kívül még egyszer ennyi gyanús van de azok ha nagyon jó szándékúan nézem éppen lehet valódi. Ez az online piac ma nálunk.....

Torzonborz # 2014.12.01. 07:50
csirmaj # 2014.11.29. 17:14

Név: Lutter Tamás (párom számlája mert nekem csak takarékban van számlám)
Bank: MKB Bank
Számlaszám: 10300002-10630367-49010011

CSALÓ!!!!!!!

nálam Xbox-ot adott el!!

Andrea22 # 2014.11.28. 22:50

Sziasztok!
Én beleestem Lutter Tamás csapdájába, holnap megyek a rendőrségre, de az itt olvasottak alapján sok jóra ne számítsak..... :( Esetleg ha van még olyan, aki hasonlóan járt,az írjon rám, hátha több feljelentés többet ér!

somika1720 # 2014.11.28. 10:21

Ez így van. Ennél lényegre törőbb írást nem is lehetne ezzel kapcsban írni. Az a baj aki kicsit jobban ért a pc-hez mint egy átlag ember még ő is nulla perc alatt megtudná a telefonszám vagy ip cim helyét. Egy rendőrség aki meg bele sem merek gondolni mennyibe van évente ők nem tudják ezt. szánalma.

Torzonborz # 2014.11.28. 07:41

http://olx.hu/…ID2PNpP.html
Itt egy másik. Ebayről van lelopva a hirdetés fotója. Így van ahogy mondod én a mai napig nem értem, hogy az internetes csalásokkal miért nem foglalkozik komolyan a hatóság. Engem hála a jó Istennek nem tudtak még átverni de napi szinten olvas új hozzászólásokat az ember új átverésekről, és ezek csak azok akik beírnak fórumra. Hány ember lehet csak napi szinten aki betudja, hogy átverték és nem foglalkozik vele különösebben. Megértem 50ezer forint alatt nem foglalkoznak vele meg ha csak egy két feljelentés van egy bakszámlaszám ellen rendben. Vannak ezeknél jóval komolyabb bűncselekmények ezek pedig ilyen összegeknél csak szabálysértések. DE amikor már (olvastam ilyet) egy bankszámlaszám ellen az ország több pontján van vagy 10 feljelentés 30-40 ezer forintos összegekkel feljelentésenként azt egyszerűen nem hiszem el, hogy ne lehetne napok alatt előkeríteni. Lehet én vagyok naív és nyomozó se vagyok ez tény de a mai világban ha adva van egy bankszámlaszám egy telefonszám az adott hirdetések azonosítója stb. ezek alapján nem tudják megtalálni az illetőt??? Több százezer vagy akár már milliós tételeknél nem számít komoly ügynek egy csalás? Félelmetesen dühítő mikor belebotlok egy csalóba ráhozom a frászt törli a hirdetését de még aznap frissítek az aktuális hirdetéseken és ugyanazzal a fotóval mondjuk 2-3 óra elteltével már ismét hirdet. Ez már a nevetségesség határát súrolja...Eleve nem tudom ki mennyire ismeri a hasonló külföldi oldalakat ebay, aliexpress stb. Ott meg tudják oldani úgy a vásárlásokat, hogy elutalod a pénzt egy központi számlára és a hirdető akkor kapja meg az összeget ha az oldalon keresztül te visszaigazolod a termék rendben megérkezett hozzád. Ha ezt nem teszed meg vagy elfelejted akkor talán 60 napon belül megkapja az illető a pénzt mert addig biztosan oda kell, hogy érjen a termék hozzád és ha addig nem jelezted, hogy problémád van magadra vess. Szóval ennyi nem atomfizika ez. Kiírják itthon persze csak személyesen vedd át de valljuk be ezt tényleg nem lehet azért mindig megoldani. Az meg a másik dolog konkrétan az olx-nél a hirdetéseknél a jelentés funkció minek van? Most amit az írásom elején belinkeltem hirdetés tegnap délelőtt jelentettem. Leírtam nekik miről van szó belinkeltem az eredeti ebay-es hirdetést bizonyítékként. Ezen kívül mivel bizonyítsam, hogy a hirdetés nem valós??? Mondanom sem kell a hirdetés természetesen azóta is aktív. Nem tudom egyáltalán ezeket a jelentéseket nézi e valaki vagy csak egy jelképes dolog ez. Mert tényleg a világon semmit nem tesznek akkor sem ha egyértelműen bizonyíthatóan lopott képekkel dolgozik a hirdető nem tudom hány panasz van fórumokon a bankszámlaszáma ellen teljesen mindegy úgysem törölnek egy hirdetést sem. Bele se merek gondolni most a karácsony közeledtével mennyi ilyen csalás lesz. Hány család ünnepét fogják megkeseríteni hány kisgyereknek fognak álmatlan éjszakákat okozni akik már lázban égtek, hogy most lesz xbox-om akármim és szembesül vele, hogy nem lesz sőt más se nagyon mert anyu,apu elköltötte az ajándékra szánt pénzt egy csalásra.

sziszo13 # 2014.11.28. 03:56

Irjon ram aki az elmult hetekben 10e ft korul galgagyorkrol.mayo chix kabatot vett es nem kapta meg.

somika1720 # 2014.11.27. 17:34

Ez mind a jelenlegi hirdetése a csalódnak. Nevetséges te 1000ft sikkasztasz lecsuknak más milliókat csal ki és vidáman hirdet. szánalmas a magyar rendőrség. föleg mivel mai világban 2 perc egy teló bemérése vagy ip cim vagy számlaszám bemérése. Röhej
http://olx.hu/…irdeto/zjxP/

Torzonborz # 2014.11.25. 10:18

Név: Lutter Tamás (párom számlája mert nekem csak takarékban van számlám)
Bank: MKB Bank
Számlaszám: 10300002-10630367-49010011
Küldött egy lakcímkártya, személyi fényképet Amin egy Miklós Judit nevű hölgy található. Valóban van ilyen egy püspökladányi tanárnő könnyen lehet a személyiével élnek vissza.
Maga a hirdetés:
http://olx.hu/…ID2NjUF.html
Magával a hirdetéssel nagy baj nem is lenne csak az ára gyanús. Viszont betűről betűre képről képre fent volt már a múlt héten is ez a hirdetés pedig nekem már akkor azt mondta az illető viszem vagy nem mert már vinné más. Hát én nem vittem :)) Erre tegnap ismét felkerült. Kértem tőle az összes játékról képet nyitott tokokkal de ezt nem tudja teljesíteni. Egyesével küldött néhány játékról. Mellesleg ebay-en megtaláltam az általa küldött fotókat. Több mint valószínű csaló és okirattal is visszaél.

Lengi # 2014.11.21. 19:48

Sziasztok!

Sajnos én is belefutottam egy pofonba. Xbox 360 slim 250 GB, stb. Két hete megtettem a feljelentést, de nem tudom, hogy új vagy régi játékos a pályán. Amennyiben segít nektek, ezeket az infókat szedtem eddig össze:
Felhasználó: Stollmayer Ferenc (már törölte magát)
Levelezésnél: hasznaltgsm
Hirdető: kovács tünde (így, csupa kisbetűvel)
OTP számla: 11773463-00764337
Szla. tulaj: Gál Lajos Tibor
Települések: Méhkerék, Dusnok
Hirdetések: Xbox 360 (különbözőek), iPhone 4
Hirdetések általában rendben vannak, folyamatos a kapcsolat még utalás után is. Üzeneteknél gyakori a magánhangzók feletti ékezet fordítottsága, illetve a helyesírási hiba. Ha utalást követően aznap, vagy másnap nem jelenik meg a pénz a számláján sürgetni kezd, el akarja adni másnak...szóval ösztönöz.
Mivel a fiamnak szántam karácsonyra, eléggé elvakult voltam, s ez 41500 Ft-om bánta. Persze ez nem lesz gátja a karácsonynak, csak többet kell dolgoznom érte...
Remélem tudtam segíteni!
Tamás

capisca # 2014.11.21. 07:38

Kedves Tamas44!

Annyiban kiegészítem Torzonborz írását, hogy a te eseted egyáltalán nem büntetőügy. A csalás meg sem valósult.
Itt egy egyszerű hibás teljesítésről van szó, tehát az egész ügy polgár jogi vonatkozású.
A rendőrök biztosan elküldték a feljelentő vevőt azzal, hogy ez nem bűncselekmény.

somika1720 # 2014.11.21. 05:32

Hát van egy jó hírem azoknak akik a Csíkvari Balázs Gyula áldozatai lettek. a Nyomozás és minden egyéb jó úton halad. Főleg mivel már üzletszerü csalásról van szó. viszont ha van olyan aki nem tett feljelentést az sürgősen tegye meg.

User3 # 2014.11.20. 18:30

Sziasztok,

Ha valakit megint sikerült átverniük és Tarnóczi Tímea nevéhez fűzhető Erste bakosa számlaszám , utolsó 8 számjegye a következő 65020346 . Nyomtassa ki a hirdetést a befizető bizonylatot és menjen be a rendőrségre és hivatkozzon erre a ügyirat számra 01140/9348/2014 bü.