Apród csalás


dominik0801 # 2014.10.31. 10:55

Üdv.
Minden jel arra mutat, hogy átverés áldozata lettem.
Van a gépem, amiben meghalt a videókártya, így gondoltam, hogy OLX-ről már annyi mindent vettem, veszek gyorsan egy videókártyát. Találtam is egy megfelelőt, felvettem az illetővel a kapcsolatot, aki teljesen korrekt volt.

Kedden utaltam a pénzt (16.000Ft.), ő mondta, hogy postázás után visszajelez, viszont azóta sincs semmi hír se róla, se a kártyáról. Nem tiltott le, csak simán nem reagál, illetve nem "Látja" az üzeneteimet, másik profilt is létrehoztam másik névvel, azzal is írtam neki egyes termékekre, de azokat se látja/nem reagál rá.

Jövőhét keddig várok, ha addig semmi jel, akkor rendőrség.

http://olx.hu/…irdeto/8Hj9/

Max1 # 2014.10.31. 10:55

Újabb kiváló eladó :)
Áment Istvánné
10103836-44660200-01004005
10103826-44660200-01004005
Több fórumon köpködnek rá OLX-en fut 2 hirdetéssel különböző neveken és számlaszámokkal de a számlaszámhoz tartozó név mindig ugyanaz.
http://olx.hu/…ID2J6cN.html
Itt a másik.
http://olx.hu/…ID2J6ld.html
Akit átvert boldogíthatja még le nem törli a hirdetéseket.

Max1 # 2014.10.31. 05:40

Jól csináltad akkor :) Ebben csak az a szomorú nagy tételben mernék rá fogadni, hogy már a mai napon újra fent lesz egy két hirdetése. Ezek ezt csinálják bepaliznak valakit vagy lebuknak nem számít kezdik előlről.

huntah # 2014.10.30. 20:12

:) Heccből lealkudtam 30-ra, és beblöfföltem hogy elutaltam a pénzt. Ezért tűnt el. Gondolom most várja az utalást. Majd reggel néz nagyot, remélem elköltötte előre.
10918001-00000034-39420003 Unicredit, Csíkvari Gyula
Aki gondolja, menjen utána.

framegrider # 2014.10.30. 16:25

Leszedte mert én is ráírtam, hogy Ebayről lopott képekkel hirdet. Azt mondja azt is ő ragta fel (Persze Arizónai lakhellyel). Közben én és a bátyám is jeleztünk az OLX felé. A lényeg, hogy gyanús hirdetések előtt érdemes a Google képkeresővel rákeresni a képekre.

Max1 # 2014.10.30. 13:18

huntah
Mármint melyik része honnan? Közben már le is szedte a hirdetést vagy csoda történt és az olx kapta le ahogy írtam nekik bár nem hiszem. Fent volt egy galaxy s3 meg egy xbox 360 konzol hirdetése kinect-el kontroller-el 4 vadiúj játékkal bontatlanul becsomagolva az összes cucc 35ezerért szerinted? Bepötyögtem a telefont keresőbe és meg is találtam a képeket a hirdetésből. Onnan szedegette le. Pofátlanok kegyetlenül.

huntah # 2014.10.30. 12:56

Érdekes, hogy bizonyos emberek havonta lesznek átverés áldozatai.

Max1, egyébként honnan az infó?

Max1 # 2014.10.30. 12:31

http://gs3.wonderhowto.com/…ier-0148738/
Eredeti kép!
http://olx.hu/…ID2Iidn.html#…
Kamu hirdetés! Jelenleg is elérhető vigyázzatok!

bika77 # 2014.10.30. 12:13

Kedves huntah!Előzöleg már írtam a fórumon hogy sajnos már átvertek ugyanígy egy xbox vásárlással szeptember 22 én mikor kifizettem előre a termék árát és nem kaptam meg!(feljelentés megtörtént akkor,már üzletszerű csalás ügyben folyik a nyomozás)Ezért gondoltam most személyesen megyek el érte de mivel nem tájékoztatott az eladó hogy egy brazilon keresztül kell átvenni ezért már feleslegesen mentem oda és áldoztam rá időt és pénzt tehát átvertek!A google utcakép pedig nem mutatja meg hogy egy brazil lakta kis utca a belváros közepén!

huntah # 2014.10.30. 11:49

Akkor téged nem vertek át, csak az adott körülmények között nem akartad nyélbe ütni az üzletet, nagyon helyesen. Habár azon tűnődöm, miért csak az ötödik intő jelre hagytad ott őket. Nyilván a kalandvágy vezérelt. Egyébként Gugli utcakép sokat segít, ha bizonytalan vagy.

Szóval szerintem ez nem az a klasszikus vaterás-apródos átverés, mások is autóznak ennyit, meg még többet is, pl autóvásárláskor.

bika77 # 2014.10.30. 11:00

Sziasztok!Leírom történetemet hogy személyesen is át tudják verni az embert!OLX-en kinéztem egy xbox konzolt előző átverésemből tanulva gondoltam elmegyek érte személyesen Győrbe 96km tőlem még belefér!Elkocsikáztam szépen a megadott címre de mikor már az utcába beérkeztem aggódni kezdtem mert egy"brazil"területre érkeztem!Felhívtam ismételten az illetőt hogy itt vagyok a megadott helyen a ház előtt és gyorsan meg is jelent a "testvír" mondta is nekem hogy van egy kis gond,hogy az xbox nincs nála hanem zálogba van pár házzal lejjebb!Mondom rendben van hozza ide kipróbálom és ha minden renben van vele akkor megveszem!Azt mondja nekem hogy adjam neki oda a pénzt és mindjárt hozza mert addig nem tudja megmutatni míg nem veszi vissza a zálogból!Elindultunk a másik házhoz hogy majd lehozza megmutatja de ismételten azt mondta hogy pénz nélkül nem adják oda neki mert balhés diller illető!Itt én sarkon fordultam és indultam ujabb 96km hazafelé!Akivel telefonon beszéltem a hirdető volt a zálogos és ami címet megadott az pedig a "testvír" volt!Nos ezt nem közölte a kedves hirdető hogy "testvíren" keresztül tudjuk megnézni,mert ha tudttam volna nem megyek feleslegesen 200km -t ami ujabb 5000Ft-ba került!

Max1 # 2014.10.29. 14:13

http://olx.hu/…ID2HHO1.html
Újabb csaló hirdetések. A többi hirdetésének se dőljön be senki.

Max1 # 2014.10.18. 12:43

http://olx.hu/…ID2CeYf.html
Kerüljétek a hirdetőt!

Nagylovag # 2014.10.17. 18:41

A JD Phone üzletből aki szeretne rendelni komoly telefont az ne tegye mert engem szeptember 23,án 113990ft al átvertek.Igaz megtettem a rendőrségi feljelentést de aki teheti kerülje el őket mert úgy fognak járni ahogy én.Az olx en is hirdetik magukat meg a facebook on is.

Bosco44 # 2014.10.17. 15:16

Sziasztok.Aki átvert
10103104-88353500-01003002 Budapest Bank
Kiss Mónika

Tőlem 12.000 ft-ot csalt ki egy sony xperia U telefonért!Am i még a mai napig nem érkezett meg!A rendőrség nem tud mit tenni mert csak szabálysértés, de ha már lennénk hárman aki feljelentette akkor már tudnának a nyomozással kapcsolatban mit lépni.Kérlek jelentkezzetek!

odrub # 2014.10.09. 18:40

Akiket Nagy Richárd vert át írjon. Segítünk!

genius111 # 2014.10.09. 01:36

Aki átvert
11773322-01781665 Nagy Richárd
kicsalt tőlem 22ezret és utánna le is szedte a profilt.
de most visszatért xperia néven.eddig taubermatyas volt!
feltette ugyanazt a 3 hírdetést csak más körettel

halikali # 2014.10.08. 07:55

Ha több tízezres értékekről van szó, akkor érdemes utánvéttel kérni, mert azt kibonthatod a postán. A másik a házhoz szállítás, mert háznál veszik fel a csomagot, nem pedig egy kamu címen. Így megvan a küldő címe, és ha átvert el lehet menni megnevelni, még az ország másik felébe is. A Google térképen meg lehet nézni, hogy hol lakik, hogy nem valami kamu hely. Így nem csak a számlaszámát, hanem a nevét, címét is nyilvánossá lehet tenni, akár egy ottani újság hirdetésben is.

Max1 # 2014.10.08. 07:54

odrub
Rettenetes egy figura vagy :)Próbálom sorra venni amiket írtál.Hallottunk facebook nélküli emberről nem is egyről. Akár ha van az illetőnek akkor is mondhatja azt, hogy bocs de nem akarom megadni szíve joga. Egy TANÁCS volt részemről a sok közül.
"huntah, és ha direkt jól használom, akkor se 100%, hogy nem ver át"-ez így igaz. Sormintaként is leírhatod, hogy nincs 100%-os megoldás igazad is van, volt, lesz.Pillanatig nem vitatkozott ezzel senki.
Nem érzek kényszert egyszerűen én is belefutottam számtalan ilyen kis szarháziba, aztán gondoltam megosztom tapasztalataim.Miért gondolom, hogy segítség? Mert lehet te gondolsz mindenre és ésszel vásárolsz-ezt se mondta senki, hogy nem(nem lettél lehülyézve nem bántott senki) de hidd el rengetegen vannak akik eszetlenül utalgatnak 2 üzenet után több tízezer forintokat.Őket se akarja senki sem bántani nem lehet valakit azért elítélni mert jóhiszemű és magából indul ki, hogy ő soha nem tenne ilyet mással. Na nekik lehetnek segítségek a leírt dolgok.
Senki nem beszélt alapvető internethasználatról. Alapvető interneten keresztül történő vásárlásnál ajánlott lépésekről volt szó amiket nem te de nagyon sokan nem tesznek meg. Így pedig átverik őket.
Nem értem min vagy megsértődve senki nem beszélt kioktató jelleggel, beszólni ahogy te írod pedig végképp nem emlékszem kinek szóltam be.
Senki nem arra kíváncsi mit, hogy kellett volna?? Hát akkor jó....:)))) Én kérek elnézést. Akkor aki elkövetett egyszer egy hibát és esetleg elővigyázatlanul utalgatott vadidegen embernek, ne adjunk neki tanácsot mivel csökkentheti a cumi esélyét. Hátha átbaszarintják még vagy háromszor.
Ha engem kérdezel egy fokkal fontosabb a megelőzés mint a veszett fejsze kergetése. Van rá példa, hogy valakinek megkerült a pénze de ez elenyésző. Mit lehet ilyenkor tenni? Nem sokat. Elmész feljelented ennyi. Ha pár ezer forintos tétel volt leszarják ha nagyobb tétel volt de nincs más feljelentés a számlaszám ellen leszarják. Ha meg csoda folytán elkapják a mocskot, majd lehet járni rendőrségre, tárgyalásra stb. Ami ki tudja az ország melyik pontján lesz majd. Fogsz majd utazgatni nem tudom hány alkalommal ki tudja hova? Persze megéri feljelenteni ezeket mert ha nem is kapja vissza az ember a pénzét elégtétel lesz ha ül majd 2-3 évet esetleg a csaló. Ezért is fontos amit írtál elmondani egymásnak ki járt hasonlóképpen ugyanazzal az eladóval. Oké, de te meg ne akard már nekem megmondani mit írhatok egy fórumra és mit nem. Mert neked személy szerint akárki is vagy nem tetszik és ha valaki segíteni szeretne te öntudatosan máris beszólásnak meg okoskodásnak veszed. Meg neked senki ne adjon tanácsot meg nem erre való ez a fórum blablabla....Szóval nem értelek. Mindenesetre amit csinálunk az már tényleg nem a fórumra való nem személyes vitákra van kitalálva hanem segítségnyújtásra. Részemről befejeztem a beszélgetést, remélem megoldódik majd az ügyed vagy ügyeitek. Sok sikert!

odrub # 2014.10.07. 19:02

Facebook nélküli emberről se hallott még senki ugye? Mint mondtam rég nem az érdekel, hogy átvert, hanem az, hogy ki ír még ide, akit megkárosított. De te minden egyes károsult után kényszernek érzed, hogy írj valamit. Ezt miért gondolod, hogy segítség?:

"Ne vedd bántásnak elég bosszúság lehet ez most neked amúgy is. Viszont nem értem, hogy vernek át ennyi embert? Ti, hogy vásároltok? 1-2 üzenet megadja a számlaszámot és hátha alapon már utaltok is?? Nem olvas senki utána annak amit meg akar vásárolni?"

Utánanéztem, utánakérdeztem és semmi nem volt feltűnő. Átvert.

Ez a topic nem arról szól, hogy az alapvető internethasználattal kapcsolatos dolgokat leírod, hanem, hogy azok segítsenek, akik hasonlóképpen jártak, ugyanazzal az eladóval. Azt szajkózod, hogy mindenki akkor és azt utal, meg hogy ki mit vállal be, mégis beszólsz, hogy nem érted hogy lehet ennyi embert átverni... Itt senki nem arra kíváncsi, hogy MIT, HOGY KELLET VOLNA, hanem arra, hogy ilyenkor hogy lehet megfogni...

huntah, és ha direkt jól használom, akkor se 100%, hogy nem ver át

huntah # 2014.10.06. 07:48

Ha direkt rosszul használod az ötletet, odrub, akkor persze nem működik.

Max1 # 2014.10.06. 07:21

odrub
Rendkívül sajnálatos és számodra végtelenül bosszantó dolog lehet, hogy átvertek. Viszont ezért nem kell belemarni minden hozzászólóba vagy tanácsba. Megcáfolsz minden ötletet...ez se jó az se jó megoldás. Nem mondta senki sem, hogy 100%-ig ki lehet szűrni melyik a csaló hirdetés és melyik nem az. Hibátlan tuti megoldás nincsen maximum amiket leírtál de ha a seggünket a földhöz verjük ezeken az oldalakon pl. OLX ezek nincsenek meg. Bárki névtelenül beregisztrálhat és azt hirdet amit akar. Bosszankodhatsz, köpködhetsz mindenre de bármit csinálsz/unk mindig ott lesz a kockázat bármennyire is odafigyelünk körültekintőek vagyunk, hogy átvernek. Ezzel vagy megbarátkozik az ember és vállalja a kockázatot vagy a legegyszerűbb és legjobb megoldás nem vásárolunk az adott oldalról. Én személy szerint bevállalom. Mondjuk én nem vásároltam még 4-5 ezer forintnál drágább terméket ilyen helyeken. (nem is fogok mert nálam ez a limit ami ha ne adj Isten valahogy átvernek nem az, hogy nem idegesítene de még elbírja a költségvetés)
Az ötleteim és másoké is pedig egyáltalán nem nevetségesek és hülyeségek ahogy te írtad. Nevet kérni címet persze nincs sok értelme aláírom. Telefonszámot se sok mert a csalók nagy részénél amúgy is ki van írva. De ez már nem teljesen felesleges mert ha nincs kiírva és esetleg egy kezdő csalóval van dolgunk mondjuk egy 15 éves kis suttyóval már lehet nem meri majd megadni a saját számát vagy ha meg is adja lehet levesszük kapásból ha felhívjuk, hogy miről van szó. Hebeg habog zavarban van esetleg ellentmondásokba keveredik amit mond meg ami a hirdetésében le van írva. Nem mész el egy 18ezer forintos telefonért még egy nagyobb városba sem?? Ne menj!! Ahogy írtam is akkor várd ki még lesz a közeledben valahol pár vagy maximum pár tíz km-re. Ahol nem nagy kiadás ha épp ekkor is átvernek nem ment el sok üzemanyagra.(Ha életbevágóan fontos akkor megint csak azt tudom mondani vedd meg üzletben.) Csak ott ezer százalék, hogy nem vernek át. A facebook se hülyeség. Persze megint lehet cáfolni. Lehet van olyan felkészült csaló, hogy ilyenre is gondolt és van egy kamu profilja. Ez viszont már nagyon profi. Megad egy profilt amin van 10 ismerőse képek nincsenek kint sejthető valami nem stimmel. Ha meg látom van 300 ismerőse mikor regisztrált fent van 40 kép stb. nagy esély van rá valódi profilról van szó. Nálam amúgy a másik kép kérése jött be nagyon ezzel megúsztam már jó néhány simlist. Mivel ugye a csalók nagy részénél általában nincs a birtokában a hirdetett termék. Így logikus nem tud olyan képet küldeni amilyet én kérek.Itt csak egy kis fantáziára van szükség. A létező leghülyébb pozícióból kérünk képet a termékről.Alulról felülről oldalról kinyitva becsukva akármi :)ha több darab valamiről van szó akkor olyan sorrendben szerepeljenek a képen ahogy mi kérjük bármi. Na ilyenkor jön elő, hogy pont szar a telóm vagy csak ennyi képem van vagy eladni akarom nem fényképezgetni meg bohóckodni itt, vagy a legpofátlanabb mikor küld valami hasonlót és váltig állítja ööö ez az most miért mondom, hogy nem. :)))Ilyenkor meg mondom nekik ja jó ha az bohóckodás, hogy elővigyázatos vagyok akkor tartsd meg a cuccod. Számlaszám is oké persze. Simán lehet van 8 számlaszáma mindig új amivel éppen csal.....és ha nem? Ezzel is megúsztam már párszor. Vesztenivaló nincs. Akkor ne írd be keresőbe a te dolgod. Ne add meg az esélyét se hátha már átvert ugyanazzal 10embert és esetleg nálad is azt használja. Vagy ezeket lehet kombinálni. Ha pl. facebook megvan van is az illetőről kép akkor küldjön már OLX-en is egy olyan képet amin ő is látszódik a hirdetett termékkel. Szóval vannak azért dolgok amik nem hülyeségek. Ha meg a hirdetőnek ezeket az elvárásokat terhes teljesíteni akkor hagyni kell a fenébe ennyi. Aki normális becsületes ember ezen a néhány kérésen nem fog akadékoskodni.
Az a baj igazából nálad, hogy meg vagy sértve mivel rosszul esik az átverés és ez igencsak jogos részedről. Ezt viszont szerintem ne azokra vetítsd ki akik csak segíteni akarnak. (én legalábbis biztos) Mindenre tudsz majd írni ellen példát meg lehet cáfolni az összes felvetést és valahol igazad is van. Vannak vérprofi svindlerek akik akkor is át tudnak vágni ha te vagy a világ legokosabb legelővigyázatosabb embere de ezek a ritkábbak. A nagy részüket igenis ki lehet szűrni ha odafigyel az ember. Azon lovagolni pedig habzó szájjal, hogy de akkor se ér szart se bármit is tanácsol az ember az meg hülyeség. Amíg ilyen feltételek mellett fognak működni ezek az oldalak amik jelen pillanatban vannak addig igen mindig lesz kockázat.Ragozhatjuk a végtelenségig de ártani akkor sem fog ez a pár lépés amit leírtam. Ha szerinted igen akkor ne tedd meg őket.

odrub # 2014.10.05. 18:05

Persze, mert mennyibe telik neki azt mondani, hogy akkor itt találkozzunk ekkor. 200km-t utazol/vezetsz és a nagy semmi vár téged. Csak azért, hogy ne legyen feltűnő, hogy tiltakozik, ugyanis rengeteg csaló KIÍRJA, HOGY SZEMÉLYES ÁTVÉTELLEL IS ÁTADJA! Szóval hülye ötleteim nekem is vannak, de ezekkel SENKI NEM MEGY SEMMIRE! Balek... (ezért nem írja ide sok ember a tapasztalatait) ezen lehetne vitatkozni. Kíváncsi lennék van-e pl hiteled (persze tudom úgyse vallanád be) Na mindegy, ebbe bele se menjünk, a lényeg, hogy nem csak egyszerű a módszered, hanem rossz is... Okoskodni, meg utólag lebalekozni te is tudsz, de értelmes ötleted neked sincs.

armin9 # 2014.10.05. 16:46

kis olvasnivalo..
http://itcafe.hu/…irdetes.html

erdemes elolvasni.

huntah # 2014.10.05. 16:04

Van egy nagyon egyszerű módszer. Felajánlod a személyes találkozást (természetesen blöffölsz). Ha ő tiltakozik vagy csak a Marson lehet vele találkozni hajnali 3-kor, akkor a blöff bejött, nyugodtan tekintheted csalónak. Ha mégis belemész az üzletbe, magadra vess. Ez mindig működik, még akkor is, ha a csaló itt elolvassa ezt a tippet. Mert neki csak az számít, hogy találjon egy balekot, aki nem okoskodik előre.

Vannak vaterás csalók is. Akiket ott vertek át, ugyan mire mennek az adatellenőrzéssel...