Vállalkozási szerződés - elállás


kb37 # 2013.01.22. 17:14

Kötöttem egy vállalkozási szerződést nyílászáró cserére.
A vállalkozó a teljesítési határidőt nem tartotta, még az elhalasztott határidőt sem... így már több mint 3 hónap eltelt a szerződéskötéstől (5-6 hét helyett). Szeretnék a szerződéstől elállni, mivel a vállalkozó nem teljesített szerződésszerűen, és már nem is szeretnék velük dolgoztatni.
Szerződéskötéskör adtunk át foglalót. Egy ideje viszont már telefonon sem lehet elérni a vállalkozót, egyszerűen eltűnt.
Kérdésem az lenne, hogy ilyenkor mit tehetünk? írjunk nekik egy e-mailt az elállásról, vagy inkább ne? Megtehetik, hogy nem adják vissza a foglalót (már ha még létezik egyáltalán a cég)?

Köszönöm!


KB

Kovács_Béla_Sándor # 2013.01.23. 11:15

Az emil kevés lesz. Tértivevényes ajánlott levél.

kb37 # 2013.02.01. 06:48

Elállás tértivevényes ajánlott levéllel, vagy kapásból közjegyző és fizetési meghagyás?


KB

guba" # 2013.02.01. 17:46

Előbb a levél, rövid határidővel felszólítani a foglaló kétszeres visszafizetésére és kilátásba helyezni a fizetési mghagyásos eljárást.

Zoleyman # 2018.11.15. 16:44

Tisztelt Segítők!

A napokban kötöttem egy vállalkozási szerződést egy szolgáltató kft - vel mely szerint a lakásban kicserélnék a biztosító szekrényt ill. nagyobb 16A -est tennének a régiek helyébe. A szerződésen ez áll: vállalkozási díj: 38000ft, felmérési díj ami egyben az előleget is jelenti: 15000ft amit ki is fizettem. A felmérés egyébként 2mp szemrevételezés volt ezért az összegért. Teljesítéskor: 21000ft. Még az nap felhívtam őket, hogy elállnék a szerződéstől mivel mint utólag megtudtam a társasház jövő márciusra tervezi a fővezeték cseréjét a közösköltségből, ill. a lakásokban is cserélnék a biztosítékokat jóval olcsóbb áron. Természetesen a vállalkozó az általam kért előleg visszafizetéséről hallani sem akar. Az email - ben írt elállásra semmi választ nem adott, telefonos beszélgetésünk nem vezetett eredményre. Most akkor törődjek bele, hogy még egy el sem kezdett munkáért hagyjam veszni ezt az összeget? Előre is köszönöm a segítséget! Üdvözletem!

ObudaFan # 2018.11.15. 17:03

A leírtak szerint ez a munkarész megvalósult és csak a megvalósult munkarész lett kifizetve.

Szomorú örökös # 2018.11.15. 18:04

Zoleyman

Attól félek, hogy hamarabb kellett volna végiggondolni ezt, mielőtt még kihívtad őket.

nonolet # 2018.11.15. 22:18

Zoleyman

Ha elállsz, akkor

  • az előleg visszajár

DE!!! elszámolással együtt, azaz

  • csak a már teljesült rész levonásával

Elvileg vitázhatsz azon, hogy 15 eFt teljesült-e már?

De aligha érnél el eredményt egy perben...

Szóval: Így jártál, tanulópénz.

Legközelebb majd nem adsz 40% előleget a kb. semmiért.

Zoleyman # 2018.11.16. 07:59

Köszönöm mindenkinek a hozzászólását! Mentségemre legyen mondva, hogy nem hívtam ki őket, csak úgy megjelentek a társasházban mint egyéni szolgáltatók. Ők kerestek meg minket az ajánlatukkal. A közös képviselőnk alternatíváját sajnos akkor még nem ismertem. Így jártam. 15000ft - ért biztos nem fogok pereskedni. Szép napot mindenkinek!