Vevő eltekinthet az energetikai tanúsítványtól?


Szomorú örökös # 2019.07.14. 05:15

Gitta01

Ha sima visszterhes vagyonátruházással adod el egy másik személynek, akkor én úgy gondolom, hogy nem lehet megúszni az energetikai tanúsítvány elkészítését. És hogy konkretizáljuk, mindenképpen az eladónak kell elkészíttetni tudtommal. De ez csak az én „laikus” tájékoztatásom.

Néhány kivétel amikor nem kötelező az energetikai tanúsítvány vagy lakás zöldkártya elkészíttetése:

az önálló ötven 50 négyzetméternél kisebb hasznos alapterületű ingatlanokra
éves szinten négy hónapnál kevesebb használatra szánt épületek esetében
maximum két éves használatra szánt épületek esetében
olyan ingatlanokra amelyeket egy évnél rövidebb időre szeretnének bérbe adni
hitéleti épületek esetében…. stb

Mondjuk az is furcsa, hogy én egyáltalán nem kaptam energetikai tanúsítványt, amikor a jelenlegi házamat vettem. Bár ha a pontos négyzetmétert nézzük, a lakóépületrész itt is kevesebb, mint 50 nm.

Gitta01 # 2019.07.14. 04:41

2019-ben vásároltam árverésen lakást, ekkor nenm kellett energetikai tanusítvány most eladom kötelező-e készíttetni az adás-vételhez és az eladónak vagy a vevőnek kell elkészíttetni?
Köszönettel:Gitta

Dné # 2019.06.07. 18:42

Tisztelt Fórumozók!
Egy teljes felújításra szoruló ingatlanhoz is kell energetikai tanúsítvány? Az adásvételi szerződésben ez áll: teljes felújításra szorul.

lajcsó # 2017.10.13. 18:09

"Nincs olyan kitétel, hogy bizonyos dátum előtt épült ház eladásánál nem kötelező az energetikai tanúsítvány?"
Főleg annál indokolt az energetikai tanúsítvány elkészítése!

Kovács_Béla_Sándor # 2017.10.13. 16:55

Nincs.

Gondos # 2017.10.13. 16:48

Javítva:

Tisztelt Fórumozók!

A lakóingatlan életkorától függetlenül minden esetben szükséges energetikai tanúsítvány eladáskor? Nincs olyan kitétel, hogy bizonyos dátum előtt épült ház eladásánál nem kötelező az energetikai tanúsítvány?

Gondos # 2017.10.13. 16:47

Tisztelt ozók!

A lakóingatlan életkorától függetlenül minden esetben szükséges energetikai tanúsítvány eladáskor? Nincs olyan kitétel, hogy bizonyos dátum előtt épült ház eladásánál nem kötelező az energetikai tanúsítvány?

Kovács_Béla_Sándor # 2017.05.17. 14:01

Azon nem múlik.

rita989 # 2017.05.17. 13:36

Üdvözlet!
Abban az esetben, ha a lakásban nincs kazán és radiátorok (az előző tulaj árverésen vette, gondolom leszereltek mindent) kell energetikai tanúsítvány? köszönöm előre is

Bea1 # 2017.04.26. 01:38

50 nmalatt nem kell, ha jól tudom.

asztalos79 # 2017.04.25. 19:31

Üdvözletem!!
Nekem egy kérdésem lenne.Adott egy családi ház ami fele-fele arányban a párom és a volt féje tulajdonában van.Ezt a férj tulajdonában lévö részt én szeretném megvenni és a nevemre iratni amihez hitelt kivánunk felvenni.Az a kérdés ehhez a fél ház megvásárlásához vajon kell e energia tanusitvány vagy sem?A bank kérheti esetleg?

Zoltanuss # 2017.02.15. 09:52

Szomorú örökös !

Nekem 2 lakásom van egy ingatlanon.
Nekem meg három, a harmadik pont olyan jellegű mint a tiéd. egyszerűen nem kell lakásnak nevezni... épület és kész.

Sőt ez a harmadik 'a kis csoda', megmenekült a bontástól, valamikor terv szerint valami lakóépületnek készült ... úgy nevezte 32 -ben az akkori tervező, hogy 'házmester lakás'. Nem fehérembernek való építmény. Mégis laktak benne a 85 év alatt legalább 20 évet.. az arra rászorulók.

Majd 20 év lomtárkodás után megszületett a döntés : mi lenne vele, ha lakás lenne ? megkérdeztem az arra illetékes hivatalnokot / önkor ép. előadó / spekulált, majd azt mondta : semmi csak nem lehet lakásnak nevezni, ki akarja , én kiadni akarom. Sok pénzért és sok munkával lakás lett belőle, papíron mellék épület és azóta kiadom.
Szerény lakás , de van akinek jó !!

Zoltanuss # 2017.02.15. 09:37

Csak törvényileg fel vagyon turbózva.

írja w.. az energia tanúsítványról vagy 2 hónapja.

Így van, sokat nem ér és főleg nem érthető. Na de ha a vevő kéri, akkor adni kell, különben nem veszi meg az ingatlant.
És ami a lényeg, majdnem szarért- húgyért készítenek ilyen tanúsítványt. Néhol lehet olvasni a hirdetésben, hogy :

energiatanúsítvány másnapra /vagy azonnal / 10 eft -ért. Na az olyan is.

Viszont egy vevőnek elemi érdeke, hogy a vásárlandó ingatlant alaposan megismerje. És ebben benne van az energetikai tulajdonságok ismeret is. De nem egy homályos tanúsítvánnyal.

Bea1 # 2017.02.14. 14:32

Értem, köszönöm.

Ráadásul az üzlethelyiség műhely megjelölésű, amire szerintem kitért a küldött link, hogy arra nem is kérhetne, de mindegy ez van akkor.

Szomorú örökös # 2017.02.14. 14:27

Bea1

Nekem 2 lakásom van egy ingatlanon. Ráadásul az egyik csak egy melléképület-bővítés, amit elhelyezkedéséből kifolyólag gyakorlatilag nem is lehet lakóépületté nyilvánítani. Mégis két díjat kértek tőlem az energetikai tanúsítványért. Ez nem jóindulaton múlik, hidd el. Mondjuk a gazdasági épületekért energetikai tanúsítvány-díjat kérni eléggé pofátlanság, de külön az üzletért és külön a lakásért már nem az.

Bea1 # 2017.02.14. 11:56

Nekem ebből nem derült ki, vagyis az derült ki, hogy a "szakértő" jószándékán múlik, hogy értelmezi az ingatlant.

lajcsó # 2017.02.14. 10:57

"Ez tényleg így van???"
Nézd meg!
http://net.jogtar.hu/…jegy_doc.cgi?…

Bea1 # 2017.02.14. 10:14

Az energetikai szakértő szerint 2 szer kell neki fizetnem, vagy 3 szor, merthogy
"1:lakóház
2:üzlet
3:gazdasági épület"

Ez tényleg így van???

Egy helyrajzi számon vannak.

Burn Out # 2016.12.11. 16:01

tuti nem hagynám ki az eladó helyében. most lehet jól együtt tud működni a vevővel, de ez az eladás után bármikor megváltozhat. a vevő most ettől eltekint, de később meg ezen fog problémázni.

wers # 2016.12.11. 15:54

A vevő miért tekintene el az energetikai tanúsítványtól?
Mert egy ingatlan állapotának felméréséhez, ez egy elenyésző kicsiny részletecske. Csak törvényileg fel vagyon turbózva.

lajcsó # 2016.12.11. 13:04

A vevő miért tekintene el az energetikai tanúsítványtól?
Nem akarja tudni, hogy mit vásárolt?
Meg aztán nem lehet tudni, hogy a jövőben mire lesz jó az energetikai tanúsítvány! Lehet, hogy az (esetleg bevezetendő) házadó mértékét is meghatározza!

Kovács_Béla_Sándor # 2016.12.10. 20:14

A törvény kötelezően előírja - más kérdés, hogy nincs szankciója.

gajoe # 2016.12.10. 19:27

Tisztelt Jogi Fórum!

Négyszintes lakóingatlan alatti különbejáratú,fűtetlen 55nm-es garázst szeretnék értékesíteni és nem tudom kell-e energiatanúsítvány az eladáshoz.

Várom válaszukat!

Köszönettel:
Tóth Gábor

wers # 2016.06.11. 14:39

Ha elkészítteti és átadja a vevőnek, akkor alappal védheti a fenekét az ilyen utólagos perben.
Talán, mert a tanúsítvány is támadható.

vop2 # 2016.06.11. 13:52

Köszönöm a válaszokat!