öröklési - ügyvédi ellenjegyzés


SolnesM # 2014.09.30. 15:18

maczi0 maczi0 !

Mint írtad, meghatalmazást adtál, az egyik tulajdonos társadnak, hogy bonyolítsa le az adásvételi szerződést. Ő teljesítette a kérésedet, az ingatlan elkelt, nyilván most a pénzedre vársz. Mi a probléma ?
Egy adásvételi ügyletnél a vevő az aki felfogadja az ügyvédet (lehet az eladónak is, de általában nincs. )
Úgy történt , hogy a vevő ügyvédje látta a meghatalmazásodat és így felesleges lettél volna.
Más : ingatlanból résztulajdont lehet örökölni és az ha értékesítésre kerül, akkor válik bizonyos összeggé-

A meghatalmazásban irányár is volt ??

Kovács_Béla_Sándor # 2014.09.25. 06:15

Mire adtál meghatalmazást? Milyen részedet kellene kifizetnie a meghatalmazottnak? Miféle ügyvédi ellenjegyzésről beszélsz?

(Péchy Blanka néni mondta volt, hogy "beszélni nehéz". Úgy tűnik, írni is.)

maczi0 # 2014.09.24. 19:18

Üdvözlöm!Abban kérnék segítséget,hogy örököltem résztulajdonosként egy ingatlanból egy bizonyos összeget.Meghatalmaztam az egyik örököst hogy járjon el az ügyben helyettem.Email-ben elküldte a meghatalmazást,én aláírtam és visszaküldtem ajánlott levélként.Június óta nem jelentkezett.Felhívtam és azt mondta hogy utalja a részemet a hónap végén.Konkrétan az ügyvédi ellenjegyzés hogy történhetett meg anélkül hogy én nem voltam jelen az adás-vételi szerződés aláírásakor.
Várom megtisztelő válaszát.

Kovács_Béla_Sándor # 2013.11.20. 11:32

Két tanú kell. Csak ügyvédi ellenjegyzéssel érvénytelen. Az egyik leggyakoribb ügyvédi műhiba, a MÜBSE kártérítési listáján előkelő helyen áll.

Dr.Attika # 2013.11.20. 09:41

Feltétel a bejegyzéshez. Létrejöttéhez nem kell ellenjegyzés.

PraetorLXXVI # 2013.11.20. 07:04

esetleg valaki? :-)

PraetorLXXVI # 2013.11.19. 20:47

kérdésem: ingatlan átruházását tartalmazó öröklési szerződés érvényességéhez /alaki, egyéb/ feltétel-e ügyvédi, közjegyzői ellenjegyzés vagy elég a két tanú. köszi